Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Apple in osebni računalnik

93 odgovorov v tej temi

#51 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2010 - 09:49

Apple, ki je še pred desetimi leti životaril in se boril za obstanek, je včeraj prehitel velikana iz Redmonda... http://www.delo.si/clanek/107624
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#52 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2010 - 11:33

Včeraj se je začela prodaja Applovega tabličnika iPad izven Združenih držav Amerike. Kakšne so cene iPada v Italiji, Nemčiji in ostalih evropskih državah, si lahko ogledaš v spodnji tabeli:

Slika objavljena
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#53 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2010 - 07:56

Jetstar bo eden prvih letalskih prevoznikov na svetu, ki bo preizkušal iPad na letih... http://www.theaustra...f-1225873740137
David May, direktor Jetstar marketinga, je povedal, da bodo dvotedensko poizkusno dobo opravili na domačih letih, ki trajajo več kot eno uro. Na vsakem od testnih letal bo 30 iPadov, in če bo testno obdobje uspešno, bode le-te namestili na vsa letala, saj so v primerjavi z ostalimi tabličniki, ki jih družba uporablja, tanjši in lažji.

#54 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2010 - 20:51

Nekaj najboljših aplikacij za iPad:
  • Air Video: ni boljšega za predvajanje vaših video in audio posnetkov, ki jih lahko prenesete iz svojega računalnika;
  • Real Racing HD: ena boljših iPad igric, ki uporablja vse njegove prednosti (klik);
  • GoodReader fot iPad: eden boljših shranjevalcev in pregledovalcev dokumentov. Povežete ga lahko z Dropbox, Google Docs in drugimi;
  • Mondo Solitaire: klasična računalniška igrica sedaj prihaja tudi na iPad v ne toliko klasični obliki;
  • Wired Magazine: je izdal svojo aplikacijo, s katero lahko pregledujete zadnje izvode njihove revije. Žal pa so ti plačljivi;
  • Kindle for iPad: iBooks je sicer dobra aplikacija, vendarle pa ima Amazon Kindle še vedno več vsebine;
  • Epicurious: je poln najboljših kuharskih receptov in slik;
  • DropBox: če ga uporabljate tudi na svojem računalniku je to najboljši način za povezavo z vašimi dokumenti, ne glede na vašo lokacijo;
  • The Guardian Eyewitness: angleška publikacija The Guardian je izdala aplikacijo, s katero lahko pregledujete navdušujoče fotografije;
  • NewsRack: uporabniki so ga proglasili za najboljši iPad bralnik, saj se novice sinhronizirajo tudi z vašim Google Reader profilom.
Vir: Spletne novice d.o.o.

#55 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2010 - 10:17

Imena in naslovi lastnikov iPadov ušli na splet
Bistvo je, da so pri AT&T napako že odpravili Slika objavljena .

#56 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2010 - 22:03

Apple je danes sporočil, da mu je v 80-ih dneh uspelo skupaj po svetu prodati tri milijone iPadov.

#57 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 823 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2010 - 12:10

Prispevki o iPhonih so prestavljeni v temo "Mobiteli in mobilna omrežja".

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#58 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2010 - 11:26

Konec tedna dobim MacBook Pro, 13 inčni, 2.66 GHz. Pozneje si bom kupla še zaslon. Komaj čakam, da bom imela računalniški sistem, ki se od virusov ne bo pustil toliko penetrirati kot promiskuitetni Windows. Se že zelo veselim najinih skupnih let. :zate: Upam, da bova srečna. :mrgreen:
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#59 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2010 - 21:03

YOU GO GIRL!!!

.. če boš imela začetne probleme, zaradi novega sistema, sem ti na voljo - ZS ! Verjamem, da bosta PREsrečna ..
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#60 carta

carta

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2010 - 23:14

odvisno kaj želiš od njega, če hočeš dober zgledat z njim, potem appla, če pa hočeš funkcionalnost pa navadnega s top opremo. moje mnenje, res pa, da če kaj nisem, nisem računalniški tip človeka.

Prispevek uredil/a: ženska, 17 avgust 2010 - 23:23.

#61 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2010 - 23:47

Ujoooj, tuki se pa niti ne strinjam s teboj, carta! Apple računalnik ni več samo must-have-to-be-in produkt!
Ravno njihov OSx vmesnik je znan po tem, da je zelo pregleden in učinkovit, kar se tiče funkcionalnosti! In je vse je tako zelo preprosto! Je res, da se kot dolgoletni uporabnik WINsov loviš na začetku, a je dosti bolj obvladljiv MAC OSx, kot pa npr. novi WINsi 7ka?
Apple ima namreč tako politiko, da želi še tako preprostemu (ali zahtevnemu) človeku, poenostaviti uporabniško izkušnjo s svojim kompjuterjem.

#62 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 528 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2010 - 15:24

Za vse tiste, ki vam je preobleka MacOS X neznansko všeč, a si ne morete ali ne želite privoščiti, Apple računalnika. ;)
Če imate operacijski sistem Windows 7, lahko vseeno uživate v videzu operacijskega sistema MacOS X Snow Leopard. Za to potrebujete le brezplačno programsko opremo Snow Transformation Pack 1.0, ki spremeni videz celotnega sistema Windows 7, vključno s prijavnim oknom, ikonami, ozadji, zvoki, pogovornimi okni ter ostalimi elementi uporabniškega vmesnika.

Vir: Računalniške novice

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#63 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2010 - 18:30

Apple pripravlja novo konferenco z imenom "Back to the Mac"

Konferenca se bo odvijala v sredo 20.10 ob 19 uri po našem času.
Mogoče lahko pričakujemo vpogled v nov applov operacijski sistem 10.7 lion in pa novo serijo macbookov air, mogoče tudi macbookov pro.

#64 Punček

Punček

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 03 november 2010 - 22:38

Sam imam iMaca že kakšno leto in je nor. PRej sem bil zanesenjak, ki je prisegal na Windowse in vse njihove cvetke, odkar pa imam epelčka pa ni šans da grem nazaj na winse. Kaj so to že nastavitve? Kaj je to že počasno zaganjanje in štekanje? Pri nas tega ni.

#65 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 03 november 2010 - 23:13

Za rojstni dan letos sem dobil iPod, potem pa v roku meseca dni nabavil še MacBook Pro. Zelo zadovoljen, se pa še malo navajam oz. iščem programsko opremo, ki mi bo nudila vse, kar pač počnem z računalnikom.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#66 ankh

ankh

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 04 november 2010 - 00:41

Če mene kdo vpraša mi je žal toliko €€€ za MACa. Mac je isto kot BMW. Je lep in uživaš, ko ga uporabljaš ampak še vedno nek luksuz. Nekaj igric, ki jih igram in dosti programov pisanih za Windowse, ne morem uporabljati na Macu. Tudi na Windowsih sem na vse navajen in mi je Mac sistem malo čuden - bi se ga lahko navadu, če bi bilo treba. Mi je tudi všeč ta pinky-mac leopard stil, ki ga uporabljam na moji sedmici. Tudi design je pri Macu lep, čista belina. :)
Jaz se spoznam na računalnike in mi moj PC dela kot šus. Nimam računalnika z najnovejšo opremo - imam stari Pentium 4 3,6GHz, 2 GB RAMa, grafiko 256MB in mi gor čisto lepo dela Windows 7 in ostalo kar uporabljam. Ko odpove, bom zamenjal komponente, da bom lahko predvajal FullHD posnetke, drugače pa mi je čisto ok za tisto kar delam! :kadilec:
Work like you don't need the money, love like you've never been hurt, dance like nobody's watching ;)

#67 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2011 - 11:33

septembra 2009 sem si omislila iMac-a... 24'' zaslon, 3.16GB procesor, 4 GB DDR3 RAM, 640 GB trdi disk... do danes sem ga ugasnila verjetno 3-krat, sicer je bil ves cas prizgan... friznil mi je enkrat samkrat, vecina aplikacij dela odlicno, za tistih par, ki se RES nocejo igrat z OSX, imam na virtualni masini instalirane Win7... Apple Remote v kombinaciji s Plex programsko opremo mi omogoca, da gledam filme / serije iz postelje, what more can you ask for? :) *geek*

ceprav je bil zverinsko drag, ga ne bi zamenjala za nic na svetu... ker enostavno deluje... in ima vse, kar potrebujem / hocem... 8)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#68 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2011 - 15:00

odvisno kaj želiš od njega, če hočeš dober zgledat z njim, potem appla, če pa hočeš funkcionalnost pa navadnega s top opremo. moje mnenje, res pa, da če kaj nisem, nisem računalniški tip človeka.

Se niti slučajno ne strinjam. Sploh ne gre za izgled, ampak za funkcionalnost. Za pisarno (MS Office itd.) mogoče res raje PC, da ne prihaja do različnih pogledov na enem ali drugem okolju (ugotovitve zadnjega meseca, ko nekomu občasno pomagam urejati pisarniške dokumente).

Sicer pa absolutno mac. Deset let sem preživela za njim in kakšni dve za PC-jem (z zelo dobrimi konfiguracijami), ko budget ni dopuščal boljše rešitve; po mojem mnenju za resne uporabnike (oblikovalce ipd.) neprimerljivo, če imaš enkrat intenzivno mac izkušnjo. Vsaj zame je bil PC pravo trpljenje in ni šans, da še kdaj zamenjam.

Svoj lastni MacBook Pro 17" premorem dve leti, dela brezhibno, nobenih virusov (kaj vse mi uspe zvleči iz neta, raje sploh ne bi), niti enkrat mu ni uspelo zmrzniti (kljub vsakodnevni intenzivni 8+ urni uporabi z zahtevnimi in požrešnimi programi). Za mojo uporabo je več kot idealen. Le še kakšen gromozanski zunanji monitor potrebujem, to pa res. Premorem pa še iPod - in spet: za moj okus neprimerljivo z ostalimi predvajalniki. Ne vem - ko se enkrat navadiš njihovega "sistema", te kakšen drug kar težko prepriča.

Pa še glede cene: z vsakim macom dobiš zmeraj 100% legalen (!) operacijski sistem in cel kup uporabnih programov. Da o tem, da sedaj ogromno programov deluje v MacOS okolju, sploh ne govorim. Morda le z izjemo igric, ampak na to pa jaz nisem mahnjena, tako da me niti ne zanima.

Kar pa vidim kot resnejšo težavo, je bančno poslovanje, pa elektronsko podpisovanje in podobne stvari, česar pri nas za mace ne razvijajo ravno pri vsaki banki oz. v sistemih za elektronsko podpisovanje in je temu primeren ožji izbor.
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#69 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2011 - 15:25

Kar pa vidim kot resnejšo težavo, je bančno poslovanje, pa elektronsko podpisovanje in podobne stvari, česar pri nas za mace ne razvijajo ravno pri vsaki banki oz. v sistemih za elektronsko podpisovanje in je temu primeren ožji izbor.

bancno poslovanje za fizicne osebe je - ce se ne motim - itak v veliki vecini internet-based, tako da naceloma naj bi delovalo neodvisno od OS-a... je pa res, da aplikacije, ki jih banke razvijajo za svoje poslovne uporabnike (ala ProKlik) niso kompatibilne z Mac OS-om... ampak se mi zdi, da je to bolj posledica majhnega stevila uporabnikov na tej platformi, scasoma ce / ko stevilo Mac uporabnikov naraslo, bodo tudi banke prisiljene posodobiti svojo programsko opremo... :) MHO... 8)

drugace se pa strinjam, da kar se tice uporabe racunalnika v kakrsnekoli "resne" namene v smeri grafike oz. oblikovanja, je Mac prakticno brez konkurence... :)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#70 svetnica

svetnica

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2011 - 01:04

Ja, saj ... Jaz sem si namreč sedaj omislila, da bom tudi poslovni uporabnik na macu, pa moram na podlagi tega izbrati banko, ki to omogoča ... Imam pa še nekaj drugih zapletov s temi potrdili itd. ... Ampak v končni fazi se vse da ...; le nekoliko več časa vzame.
Life is spectaaaaaaaaaacular! :)

#71 alexis

alexis

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 24 september 2011 - 03:10

Ne vem, če sem prav razumela to debato za bančništvo in te zadevce, no če govorite o certifikatih za prijavo v spletno banko, obstaja ful lepa rešitev tj. firefox za osx, dejansko certifikat importiras direkt v app ne pa v sistem, tako da osx niti ne ve zanj. za čitalce kartic pa so mi na abanki tudi povedali, da se da (je malo bolj zapleteno, a gre), sicer sem se odločla za certifikat, ker je osx že sam po sebi varen in, če firefox uporabljas samo za banko ni tako nevarno.

drugace se pa strinjam, da kar se tice uporabe racunalnika v kakrsnekoli "resne" namene v smeri grafike oz. oblikovanja, je Mac prakticno brez konkurence.

iMac uporabljam že 6 let za grafično oblikovanje in mi ni še niti 1x padel sistem! res cuvam ga ful ker so svinjsko drag.

Prispevek uredil/a: ženska, 25 september 2011 - 00:41.

A dream you dream alone is only a dream. A dream you dream together is reality.
~ John Lennon

#72 seannsy

seannsy

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 25 september 2011 - 12:43

Meni je tudi apple v redu, samo navadit se ga moraš.

Prispevek uredil/a: ženska, 26 september 2011 - 00:46.
Citiranje celotnega prispevka tiste/ga, ki je pisal/a pred teboj, res ni potrebno. ;)

#73 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 25 september 2011 - 16:30

Jaz sem imela pred leti težave s Klikom, ki ga itak ne uporabljam več, z SKB NET-om pa tako ali tako ni nobenih težav in deluje normalno. Večji problem so mi predstavljala digitalna potrdila (sigen-ca) za edavke. NEMOGOČE se je bilo karkoli produktivnega zmeniti s tehniki, saj niso imeli pojma. Po določenem času sem obupala in vse skupaj naložila na PC (ki je bil kupljen prav zaradi tega). Zdaj sem ugotovila, da so dejansko začeli podpirati tudi OS X, ampak zdaj se mi niti ne da spreminjat.

Probleme sem imela tudi s tehnikom, ki je prišel k meni domov "urediti" nepravilnosti z internetno povezavo. Čim je videl Maca, je postal bled in že takoj razložil, da o Applu nima pojma in da najbrž ne bo znal. Leta 2011 se to zdi nesprejemljivo. Pa nisem nič rekla, ampak eno uro potrepežljivo sedela, medtem ko je on klikal vse povsod in me ni hotel poslušati, ko sem mu govorila, kam naj grem. Ko je opazil, da imam laptop (z win7), je bil do mene nesramen, ker mu nisem prej povedala. Jok brate, odpade, po službenem mi ne boš packal. Skratka, na koncu je ugotovil, da mi more zamenjat modem. :zmesan: Ja, samo drug modem je vključil in je delalo. Jao.

Probleme imam torej z ljudmi, ne pa z Applovčki.

Me pa malo moti, da je Apple ukinil pošiljanje datotek in slikic preko bluetootha. Sem očitno ena izmed redkih, ki ga je veliko uporabljala. :nerodno: Na iPadu bi mi prav prišel, ampak si pomagam z dropboxom. :)
Ko sem ravno pri iPadu 2 ... to je napravica, ki jo v prostem času uporabljam več kot računalnik. Ni da ni. Če kdo misli, da je samo igračka, se pošteno moti.

#74 dvddvd

dvddvd

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 25 september 2011 - 17:13

Ko si enkrat na Apple-u in se ga navadis ne mors vec nazaj na windows. Apple je the best!! :stima:
V življenju je bolje izgubiti trenutek, kot v trenutku izgubiti življenje.

#75 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 03:53

Apple preveč nadzoruje svoje uporabnike. Pa ta euforija z Iphonom se mi zdi neumna. Si predstavljate, da bi vsi ljudje bili isto oblečeni?
Kakorkoli, kul mi je windows, je odprt za vse in ne nadzira svojih uporabnikov. =)

Prispevek uredil/a: ženska, 21 januar 2012 - 02:20.

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov