Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Apple in osebni računalnik

93 odgovorov v tej temi

#26 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2010 - 15:50

FMC d.o.o., ki je med drugim tudi uvoznik Apple produktov v Sloveniji sporoča, da bo iPad pri nas na voljo predvidoma v Juliju. Cena ostaja zaenkrat neznanka.

Sicer pa je že predstavljen tudi na uradni Apple strani
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#27 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2010 - 22:47

Apple bo podaril vrednostni bon v višini 10.000 dolarjev osebi, ki bo opravila 10-milijardni prenos z iTunes... http://dne.enaa.com/...c-dolarjev.html
(pravila igre)
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#28 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 13 februar 2010 - 16:52

Naslov te teme me spominja na "Audi vs. BMW." Zgodba brez konca.

Vsakemu svoje. Jaz sem se kljub zadostni količini razpoložljivih sredstev ponovno odločila za PC.

Ko se odločam za nakup česarkoli že, se vedno vprašam: "kaj želim, za kakšne namene bom stvar uporabljala, minusi in plusi dveh različnih pozivajalcev, cena tega kar mi je ponujeno na eni in drugi strani, funkcionalnost, kaj bo glede na dosedanje znanje lažje uporabljati, cenovna in količinska dostopnost različnih dodatnih komponent."

Moji odgovori so pripeljali do PC-ja, saj se po vsebini in namembnosti pravzaprav ne razlikujeta. Vse tisto kar laptop potrebuje imata oba. Edino ločnico v ceni vidim v izgledu in specialnosti. Da bi za nek dodaten program odštela več denarja, samo zato ker je applov in druge izbire nimam, pa niti pod razno.
Meni pisan na kožo je PC, verjamem pa, da ljudje najdejo svoje zadovoljstvo tudi pri Applu.

Me vseeno daje radovednost. Kako se je odločil avtor teme? "Audi ali BMW?" :poreden:

#29 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2010 - 22:17

Prva računalniška miška z G-točko = G-Point mouse
Imam rada muce, ampak tole "zverco" pa ravno ne bi posedovala;... kljub temu, da je vizualna podoba miške (izvzevši dejstvo, da naj bi spominjala na vulvo), ki mi deluje prav elegantno in hkrati futuristično, zelo mamljiva.
(bi pa definitivno pasala zraven črno-rdeče TT-ove kište - indeed :))
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#30 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2010 - 09:17

Ali je boljši Apple ali PC?

#31 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2010 - 16:23

Microsoft Courier je odgovor na Applov iPad... http://dne.enaa.com/...pplov-iPad.html
(video #1, video #2)

#32 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2010 - 12:57

V primeru okvare baterije tabličnega računalnika iPad, vam ga bo Apple zamenjal kar z novim... http://www.dnevnik.s...nost/1042344954

#33 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2010 - 23:34

Od danes naprej na sveže zaljubljen: Apple MacBook 13' v mojih rokah! :gogo:

#34 ZmajFafnir

ZmajFafnir

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2010 - 19:13

Ker te s svojimi argumenti verjetno ne bom (strokovno) prepričal, ti predlagam samo skok na Apple-slovenski forum, kjer je veliko napisanega o Mac-ih in tudi pošteno argumentiranih prispevkov se najde! www.jabuk.si

Pustimo ob strani dejstvo, da ima jabuk.si med administratorji foruma (nad katerim je lastnik strani ze zdavnaj dvignil roke) grucico fanatikov, ki bodo brisali vse, kar o Apple-u ni napisano absolutno pozitivno. Been there, done that. Pred casom sem bil registriran in kot (zacasni) uporabnik iMac-a izpostavil par "hakeljcev" v OS X, ki so se mi zdeli milo receno neumni. Sledil je IP ban in izbris vseh mojih objav.

Z zgornjim se sploh ne strinjam, najprej poskusi in delaj, potem sodi. Miška NIMA samo enega gumba, narejena je tako, da grabi levi in desni klik, samo na miški ni nobenih "razpok" in vidnih razmejitev pod scrollom.
Kdaj si ti kupoval laptopa, kterga leta?
Tudi sam sem bil med apple skeptiki. Bal sem se vsega skupaj, vendar zdaj, ko sem ga osvojil, ga ne zamenjam več.
Res da plačaš več (prenosnike precej) vendar je tudi res, kar oglašujejo- dobiš stabilen sistem, ki nikoli ne zmrzne.
V službi imamo PCje in ni nobene primerjave, ker striktno vsak dan zmrzne sistem, se kej sesuje....
Dragi moji, za apple ne potrebujete nekih hard antivirusov, ki vam vse skupaj še upočasnijo.

Sam uporabljam iMACa že skoraj eno leto in zagotavljam vam, da res ni primerjave s PCjem.
Razlogi:
- stabilen sistem (samo enkrat v pol leta mi je zabrejkal in še to ker sem med upgradanjem sistema nekaj šaril in odpiral okna)
- operacijski sistem dobiš že zraven in se avtomatsko posodablja
- zraven dobiš iWork, ki ti nadomešča Office (s precej lažjimi funkcijami kot npr. Word)
- nobenih odvečnih kablov (če kupuješ laptopa pol jih itak ni kej dost)
- sploh ne potrebuješ nekih antivirusov in spywearov, ker apple ne pozna virusov (tega marsikdo ne ve)
- enostavna povezljivost z drugimi napravami
- takoj se zažene in ne nalaga tako kot PC
- takoj se izklopi

To je le nekaj prednosti, drugače pa vam rečem: To vse kr' dela. Res.
Zakaj so PCji cenej, pol pa vsake tolko neki crkne alpa ti virus vse sesuje...? Odgovor je več kot očiten...
Zaenkrat še nismo tako bogati, da bi poceni kupovali, kajne... ;)

Stabilen operacijski sistem je zato, ker gre hardversko gledano za zaprto platformo (podobno, kot pri konzolah), kjer lahko potem Quality Control izvaja bolj intenzivne teste in zagotovi stabilnost sistema--vendar samo na tej zaprti platformi. Pri Windows pa je vseh moznih konfiguracij strojne opreme preprosto prevec, zatorej je tudi pogojev, pod katerimi pride do nestabilnosti lahko bistveno vec--kar pa samo po sebi ni argument, da je Windows slabsi od OS X.

Tudi za Apple obstajajo virusi, vendar ... one word: POSIX. Sama arhitektura *nix sistemov (kar OS X tudi je, saj je fork BSD-ja) pac po defaultu ne dopusca izvajanja aplikacij/skript/cesarkoli, kar bi drasticno posegalo v sam sistem brez root gesla. Tu je problem pri Windows, kjer je novi uporabnik avtomatsko klasificiran kot Administrator--Pri Win7 bi v primeru, da bi bil user klasificiran kot USER skupaj v kombinaciji z izboljsanim UAC lahko dosegel kar konkreten rezultat. Zakaj "lahko"? Ker problem se vedno v prvi vrsti ostaja med stolom in tipkovnico.

Enostavna povezljivost je v tem primeru izpeljana podobno kot sama stabilnost sistema--ker gre za zaprto hardversko platformo, katere vsebino doloca Apple, ima QC vec casa in sredstev, da zagotovi neproblematicno povezljivost s periferijo. Iz istega je izpeljana tudi hitrost zagona in ugasanja sistema. Razlika med ceno Mac v PC pa je primarno v tem, da pri Apple-u dobis celotno zadevo v paketu, kar tudi samo po sebi stane vec (tako kot pri PC-jih, ce kupite vnaprej sestavljene konfiguracije), pa tudi dejstvo, da gre tukaj za placevanje dizajna.

Meni se zdi skoraj vse isto... če hodeš "šminko" kupi japko, če hočeš funkcionalnost pa pc :)

Tudi "japke" so lahko funkcionalne--ko pac premostis tiste razlike v samih vmesnikih, ki so ti jih vcepila desetletja uporabe Microsoftove programske opreme. Vendar ozigosati nekoga za idiota, ker mu "japka" ne "sede" je priblizno tako neumno kot nekoga ozigosati za idiota, ker na njegove noge st. 44 ne sedejo cevlji st. 36.

Ne razumite me narobe, ne pravim, da so Apple racunalniki slabi, dragi, bilokaj bla bla, niti ne favoriziram PC-jev. Pravim samo bobu bob, hruski hruska in japki japka. Vendar pa mi gre na zivce nek skorajda 'brainwashed' fanatizem in hkratno pomanjkanje argumentov oz. razlage, zakaj je n.pr. OS X bolj stabilen od Windows ali zakaj bi bil Apple manj uporaben kot PC. Pa tukaj ciljam na fantizem z obeh strani.
There is more in you of good than you know, child of the kindly West. Some courage and some wisdom, blended in measure. If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world. But sad or merry, I must leave it now. Farewell!
--The Hobbit, ch. XVIII

#35 Davy

Davy

Tehnični asistent

• Tehnična ekipa
  • 235 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2010 - 22:58

Hm, tkole bom rekel iz lastnih izkušenj. Mac je več kot odličen na področju grafike - dizajn, video ... Windows sistemi (PC je veliko širši pojem) pa so dobri za vse ostalo...
Kar se tiče virusov: danes je delež Applovih računalnikov približno 5% vseh sistemov, ta številka pa je bila pred leti še veliko manjša. V prvi vrsti virusi sploh niso bili razviti v škodljive namene (pač program za določene namene), kmalu pa se je našla luknja v Win sistemih, zato so pričeli razvijati viruse, s katerimi so napadali npr. banke in vladne organizacije, ker v takih ustanovah Applovih računalnikov primarno zaradi cene in tudi težavnosti programiranja aplikacij pač ni bilo.

Tehnik MF
tehniki(at)mavricni-forum.net

#36 ZmajFafnir

ZmajFafnir

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2010 - 01:38

@Davy: Taka definicija virusov se omejuje na zadnjih n.pr. 15 let, kar pa ni v skladju z zgodovino--prvi virus kot tak je bil Creeper iz leta 1971 (TENEX), prvi virus v divjini Rother J (Apple DOS), prvi PC virus v divjini pa UIUC. Ti trije virusi so se sirili (prvi samo preko ARPANET-a, druga pa s fizicnimi mediji) relativno pocasi in po naravi *niso* bili maligni. Sele v osemdesetih, ko so se razpasli BBSi in podobno so se zaceli pojavljati tudi virusi, ki so povzrocali skodo. Eden od dveh (ze omenjenih) razlogov, zakaj je za *nix sisteme neprimerno manj virusov (ceprav le-ti obstajajo) pa je prav gotovo tudi trzni delez teh sistemov. Ce bi imeli namesto Windows kaksen *nix, bi bilo gotovo virusov za te sisteme vec, ceprav zaradi arhitekture sistema ne bi bili tako "uspesni". Striktno limitirati zgodovino virusov na Windows operacijski sistem (ki, roko na srce, do verzije 95 sploh ni bil samostojni operacijski sistem, ampak samo front-end za DOS) pa bi bilo milo receno ignorantsko. :)
There is more in you of good than you know, child of the kindly West. Some courage and some wisdom, blended in measure. If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world. But sad or merry, I must leave it now. Farewell!
--The Hobbit, ch. XVIII

#37 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2010 - 11:24

Kako si Apple predstavlja "spolnost" :mezik:

#38 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2010 - 22:57

Well, nothing is perfect .. :vrag:

Sicer pa, ko smo že pri temi Apple vs. PC: po dobrem tednu uporabe Macbooka in operacijskega sistem MAC OS X, lahko samo napišem, da mi vmesnik tukaj veliko bolj ustreza: tako grafični prikazi uporabe aplikacij, kot tudi sama namestitev le teh .. Če je dolgo veljalo, da se ljudje ne odločajo za ta operacijski sistem, ker ni kompatibilen z večino (že uveljavljenih) aplikacij - je temu danes drugače. Vse programe, ki sem imel na WINsih, imam tudi tukaj: od bitTorrenta, do DiVX playerja ..
In ne, zaenkrat ne potrebujem prav nobenega proti/virusnega programa, ker uradnih črvičkov in druge nesnage za ta operacijski sistem še ni. :mrgreen:

Bottom line: več kot zadovoljen in nič me ne prepriča, da "presedlam" nazaj na WINse .. :mezik:

#39 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 02 april 2010 - 12:34

S programom MagicPrefs do širokega izbora nastavitev za miško Apple Magic Mouse

#40 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 03 april 2010 - 15:59

Od danes naprej, tudi prvi iPadi! V Ameriki so danes začeli z uradno prodajo "revolucionarne" naprave ..

#41 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 04 april 2010 - 23:23

Deset presenetljivih dejstev o svežem Applovem iPadu, ki jih niste zasledili še nikjer... http://www.dnevnik.s...nost/1042349993

#42 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 05 april 2010 - 00:00

Naj še dodam, da so se ušteli pri predvidevanju prodaje: prvi dan naj bi jih prodali kar med 600.000 - 700-000!

#43 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 05 april 2010 - 12:12

Prihod iPada niso pozdravili vsi: Posnetek uničenja povsem novega tabličnega računalnika je postal internetni hit - razvajena otročad Slika objavljena

#44 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 05 april 2010 - 12:15

+ ta posnetek je nastal, da preverijo, kako (realno) deluje aplikacija (prilagojena za iPad), pri kateri letno plačaš cca. 68$ in imaš zavarovan svoj iPad proti vandalizmu! t.j.: vandali ti ukradejo iPad, ga takole nesramno uničijo, kot na posnetku - podjetje, ki drži applikacijo, ti v celoti povrne stroške uničenja in ti zagotovi popolnoma nov iPad.

#45 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 06 april 2010 - 15:13

Kaj vse lahko prenese tablični računalnik Apple iPad?

#46 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 09 april 2010 - 10:25

Apple potrdil težave z iPadom ter objavil smešne nasvete

#47 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 14 april 2010 - 19:19

Zaradi visokega povpraševanja v ZDA ipadi na tuje trge prihajajo z enomesečno zamudo
Apple je za en mesec zamaknil začetek prodaje iPada zunaj ZDA, kar pomeni, da jih bo v tujino začel dobavljati šele konec maja.

#48 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 26 april 2010 - 10:29

Kitajci so že izdelali piratsko verzijo Applovega tabličnega računalnika iPad... http://www.dnevnik.s...nost/1042355193

#49 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2010 - 11:58

Znane so prodajne cene novega iPada v državah izven ZDA!

iPad / Država Avstralija [$] Kanada [$] Francija [€] Italija [€] Španija [€] Velika Britanija [Ł]
WiFi 16GB 629 549 499 499 479 429

WiFi + 3G 16GB 799 679 599 599 579 529

*Cene že vključujejo davek

#50 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 068 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2010 - 08:07

Google in Verzion Wireless pripravljala tablični računalnik, ki bo konkuriral Applovem iPadu... http://www.dnevnik.s...nost/1042358913

Apple izgubil še en iPhone 4G, slike in video že v javnosti

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov