Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Apple in osebni računalnik

93 odgovorov v tej temi

#1 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 280 prispevkov

Objavljeno 01 oktober 2009 - 21:39

Če je tema slučajno že odprta, se oproščam, nisem je še zasledil.

Torej - razmišljam o nakupu novega prenosnika in se soočam z dilemo - MAC ali PC?

Prosim za vaša mnenja in izkušnje, pa "strokovno" podkovano, prosim. Ne mi podajat nasvetov v stilu MAc je boljši, ker mi je bolj všeč.
Kvarljivost, dolžina baterije, procesor, programi in njihova uporabnost, ločljivost zaslona, koliko dobiš za svojo ceno, je mac preplačan ....

Hvala za komentarje.

LP

This is the real me. 

#2 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 oktober 2009 - 22:04

Ker te s svojimi argumenti verjetno ne bom (strokovno) prepričal, ti predlagam samo skok na Apple-slovenski forum, kjer je veliko napisanega o Mac-ih in tudi pošteno argumentiranih prispevkov se najde!
www.jabuk.si
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#3 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 01:41

Apple je "premium" blagovna znamka. In kar velik del plačaš za tisto svetleče jabolko na zadnji strani ekrana.
Če pogledaš PC laptop in Apple laptop hitro vidiš, da za par "special" stvari plačaš kar nekaj denarja...

Če ti je OS X in design zelo všeč potem to mogoče upraviči višjo ceno..

Tudi sam sem en čas razmišljal o nakupu apple laptopa. Vendar ne prenesem tipkovnice (pogrešam določene tipke), miška ima samo 1 gumb (za desni click moraš pritisnit dodatno tipko na tipkovnici... )

No vse je tudi odvisno od tega koliko denarja si pripravljena dati in kaj pričakuješ.

#4 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 17:56

Z zgornjim se sploh ne strinjam, najprej poskusi in delaj, potem sodi. Miška NIMA samo enega gumba, narejena je tako, da grabi levi in desni klik, samo na miški ni nobenih "razpok" in vidnih razmejitev pod scrollom.
Kdaj si ti kupoval laptopa, kterga leta?
Tudi sam sem bil med apple skeptiki. Bal sem se vsega skupaj, vendar zdaj, ko sem ga osvojil, ga ne zamenjam več.
Res da plačaš več (prenosnike precej) vendar je tudi res, kar oglašujejo- dobiš stabilen sistem, ki nikoli ne zmrzne.
V službi imamo PCje in ni nobene primerjave, ker striktno vsak dan zmrzne sistem, se kej sesuje....
Dragi moji, za apple ne potrebujete nekih hard antivirusov, ki vam vse skupaj še upočasnijo.

Sam uporabljam iMACa že skoraj eno leto in zagotavljam vam, da res ni primerjave s PCjem.
Razlogi:
- stabilen sistem (samo enkrat v pol leta mi je zabrejkal in še to ker sem med upgradanjem sistema nekaj šaril in odpiral okna)
- operacijski sistem dobiš že zraven in se avtomatsko posodablja
- zraven dobiš iWork, ki ti nadomešča Office (s precej lažjimi funkcijami kot npr. Word)
- nobenih odvečnih kablov (če kupuješ laptopa pol jih itak ni kej dost)
- sploh ne potrebuješ nekih antivirusov in spywearov, ker apple ne pozna virusov (tega marsikdo ne ve)
- enostavna povezljivost z drugimi napravami
- takoj se zažene in ne nalaga tako kot PC
- takoj se izklopi

To je le nekaj prednosti, drugače pa vam rečem: To vse kr' dela. Res.

Zakaj so PCji cenej, pol pa vsake tolko neki crkne alpa ti virus vse sesuje...? Odgovor je več kot očiten...
Zaenkrat še nismo tako bogati, da bi poceni kupovali, kajne... ;)

Prispevek uredil/a: ženska, 03 oktober 2009 - 00:19.
Citiranje celotnega prispevka tiste/ga, ki je pisal/a pred teboj, je povsem nepotrebno, kajne? ;)

"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#5 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 18:38

Razlogi:
- stabilen sistem (samo enkrat v pol leta mi je zabrejkal in še to ker sem med upgradanjem sistema nekaj šaril in odpiral okna)

Stabilen ker deluje le na omejeni paleti strojne opreme. Ravno to je prednost tega, ker se razvijalci koncentrirajo na mali spekter gonilnikov in je zaradi tega posledično stabilnejše.

- operacijski sistem dobiš že zraven in se avtomatsko posodablja
- zraven dobiš iWork, ki ti nadomešča Office (s precej lažjimi funkcijami kot npr. Word)

"Dobiš" je tako čudna beseda, saj ga plačaš. Zato so tudi dražji - afaik isti HW v PC sestavi stane manj - ampak ne smemo pozabit da tudi windows plačaš, kar nekateri privzeto mislijo da je tudi ta zastonj. Poleg tega zraven windowsa ni dosti pametne programske opreme razen beležnice.

- sploh ne potrebuješ nekih antivirusov in spywearov, ker apple ne pozna virusov (tega marsikdo ne ve)

To ne drži. To da ti nimaš antivirusa še ne pomeni da si čist. Ravno tako je zmotno prepričanje če imaš linux da si avtomatsko varnejši.
Oba pa se zgledujeta po POSIX standardih ter uporabniške aplikacije so strogo ločene od sistema, kar nekoliko dvigne nivo varnosti, npr. ne moreš staknit nekega sistemskega virusa med pregledovanjem spletnih strani, ker brskalnik je pač uporabniška aplikacija in ne del sistema kot pri windowsu (explorer, čeprav je to sedaj že ločeno). Oz. če dobro pomislim lahko v primeru luknje v brskalniku samem, vendar bo največ lahko delal škodo na uporabniškem nivoju (katera je lahko tudi velika, vendar ne prizadane samega sistema).
Zombijevsko klikanje po nezaupljivih skriptah in izvršljivih datotekah pripelje do istih težav na vsakem sistemu. To je PEKBAC in pri tem ne moreš kaj dosti razen tega da uporabniku namestiš antivirusnik katerega opozarja za malomarnosti.

- enostavna povezljivost z drugimi napravami

To tudi ne drži popolnoma, največ gonilnikov je še vedno za win sistem.

- takoj se zažene in ne nalaga tako kot PC
- takoj se izklopi

Suspend to disk / ram in kombinacije le-tega poznajo tudi ostali sistemi že leta.

To je le nekaj prednosti, drugače pa vam rečem: To vse kr' dela. Res.
Zakaj so PCji cenej, pol pa vsake tolko neki crkne alpa ti virus vse sesuje...? Odgovor je več kot očiten ...
Zaenkrat še nismo tako bogati, da bi poceni kupovali, kajne... ;)

Isto bi lahko jaz rekel za pc, kateri mi deluje skoraj 24/7 brez ugašanja.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#6 blackie_

blackie_

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 19:32

Meni se zdi skoraj vse isto... če hodeš "šminko" kupi japko, če hočeš funkcionalnost pa pc :)
...:: all different ::...

...:: all equal ::...

#7 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 21:45

Z zgornjim se sploh ne strinjam, najprej poskusi in delaj, potem sodi. Miška NIMA samo enega gumba, narejena je tako, da grabi levi in desni klik, samo na miški ni nobenih "razpok" in vidnih razmejitev pod scrollom.

1 leto sem dalal z appli (in še vedno sovražim mighty mouse). Apple je noro trmast. Ker so se enkrat sredi 80ih let odločili, da mora miška imeti samo 1 gumb še danes ne morejo priznati, da sta 2 gumba OK.
Na mighty mouse se moraš potruditi, da narediš desni klik. Najbolj nadležno je, da ne moreš miške prestaviti ko delaš drag and drop (zelo nadležno ko imaš 2x24" ekran).. No saj na desktopu vržeš miš v smeti in si kupiš kako, ki ti ustreza..

Pri laptopih pa nimaš izbire. To kaj je vgrajeno je vgrajeno in z tem boš mogel živet naslednjih nekaj let.

V glavnem apple je kot designer obleka.
Eni se v njej počutijo super.
Drugi pa niti ne opazijo razlike.

#8 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2009 - 18:58

Apple predstavil nov MacBook in iMac + Magic Mouse! :ljubezen:

Apple

#9 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 10:45

Danes, ob 19.00 po našem času, se nam obeta Apple konferenca v San Franciscu, kjer bodo predstavili prvi "tablični prenosnik" ..
Zadeva bo preprosta: vse kar bo od prenosnika, je velik ekran občutljiv na dotik ...

http://www.mojapple....azno/tablet.jpg

Prispevek uredil/a: ženska, 28 januar 2010 - 01:04.
Preveliko sliko spremeneila v povezavo/link.

#10 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 15:30

Stal bo seveda deset tisoč dolarjev, ne bo možna menjava baterije, za polnilec pa bo treba doplačati kak stotak ...

#11 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 20:01

Si pa komik! :ban:
Če ga bodo želeli prodajati tudi v Evropi, baterija mora biti snemljiva, stal naj bi največ 1000$ - sicer pa se je konferenca uradno začela!

#12 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 20:08

Ima iPhone potemtakem na evropskem tržišču snemljivo baterijo? Vem, da so ga na začetku prepovedali ravno zaradi neločljivosti baterije, vendar potem nisem več sledil, kako so stvar rešili.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#13 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 20:14

Imaaamooo gaaaa!
iPad

N0p, pri iPhonu baterija še danes ni snemljiva - s strani uporabnika .. Tuki so zaobšli pravila - baterija je še kako snemljiva! Samo postopek je malenkost bolj zapleten

Prispevek uredil/a: ženska, 28 januar 2010 - 01:09.
Preveliko sliko spremeneila v povezavo/link in združila dva zaporedna prispevka!

#14 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 21:48

iPad - nova Applova revolucija?

Mene je pritegnila vizualna podoba iPad-a... Moram priznati, da zgleda prav mamljivo Slika objavljena .
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#15 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 22:04

Meni se zdi skoraj vse isto... če hodeš "šminko" kupi japko, če hočeš funkcionalnost pa pc :)

Kakšna neumnost!

Jaz imam oba, iMaca in PC laptopa (ki sem ga dobila). Moram reči, da kar malce trpim, ko sem na PC-ju, ampak včasih ne gre drugače.
Obožujem iWork in iLife. Cel sistem (Leopard) mi je super. Imam tudi Snow Leopard, pa ga še nisem inštalirala.

Ma, v dveh letih z iMacom nisem imela niti enega problema, medtem ko so z laptopom ogromno (v pol leta).

iPad zgleda super in upam, da si ga bom lahko privoščila.

Sicer sem pa ZA Apple (iPhone, iPod in iMac so moja mala elektronska družinica :) )

#16 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2010 - 22:15

iPad si bomo lahko privoščili! Začetni model (16GB, WiFi povezava) bo stal 499$, brez kakšnih neumnih vezav in to ..
Potem bo tukaj še iPad Wifi + 3G (vstaviš svojo sim kartico in si na netu), ki bo spet brez vezave in bo cena 650$.
Potem gre cena samo še gor, glede na kapaciteto spomina.

iWork so za iPad obdelali in dela naravnost vrhunsko!

No, še en + za moje poletne počitnice v ZDA :gogo:

#17 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 00:43

16 GB...
360 evrov za tako stvarco sicer res ni veliko, kdaj pa pride v Evropo?

#18 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 08:47

iPad bo trgovine po celem svetu ugledal že čez 60 dni (preostali svet izven ZDA pa bo svoje 3G podatkovne pakete dobil šele poleti).
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#19 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 10:44

Samo ti podatkovni paketi (zakup uporabe interneta), bo možen samo v Ameriki? Pre-paid SIM kartice in te stvari.
Delovala naj bi zadeva, kot Instant internet pri Mobitelu - USB ključek, pri katerem se boš lahko povezal na internet kjerkoli (in kadarkoli) :mrgreen:

Tudi meni se cena ne zdi ravno visoka: če smo za novi iPhone v Italiji plačali dobrih 650€, potem za tako "igračo" 360€ ni velik denar? :S

#20 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 10:47

So se že pojavile (zanimive) kritike na račun iPad-a: iPad je veliko razočaranje

#21 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 15:25

Problem Appla je, da je treba za vsako stvar doplačati in ni nič samoumevno, recimo internet, normalna kličina spomina, menjava baterije ...
"Večina komentatorjev je enotnega mnenja, da je iPad le povečan iPhone brez možnosti telefoniranja." Se kar strinjam. Pravzaprav gre za povečan ipod touch z možnosrtjo plačljivega interneta v državah, ki to omogočajo.

Prispevek uredil/a: Luigi, 28 januar 2010 - 15:26.

#22 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2010 - 00:47

To ni problem, pač ciljajo na trg kjer to deluje in američani so pripravljeni plačat za vsako malenkost.
Pri nas pa je drugačna mentaliteta, smo slabši potrošniki. Poleg tega da nimamo ekvivalentnih plačilnih metod in je zaradi tega tudi določena vsebina
nedostopna oz. znajo biti elektronski nakupi rahlo nadležna zadeva.

iPad:
http://www.youtube.c...player_embedded

Samo ime me res spominja kot na kak ženski vstavek :>

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#23 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 11:29

Kulten prizor iz filma Propad - posnetek, ki so ga avtorji opremili z novimi podnapisi. V njem se Hitler razburja nad ponesrečenim iPad-om :D .

#24 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 19:59

Tudi Microsoft s svojim tabličnim računalnikom...

Svoje plane pa je obelodanil tudi Microsoft, ki se ravno tako namerava vmešati v boj na področju tabličnih računalnikov, ki bo kot kaže v letu 2010 precej pestro.

Podrobnejših informacij o tabličnem računalniku Microsoft še ni posredoval, lahko pa pričakujemo, da ga bodo na trg poslali v navezi z eno od partnerskih podjetij za strojno opremo - Hewlett-Packard oziroma Acer. To bi verjetno tudi pomenilo, da se računalnik ne bi prodajal pod imenom Microsoft.

Pred kratkim je prvi mož Microsofta, Steve Ballmer, javnosti že prikazal prototip tabličnega računalnika Hewlett-Packard, ki je tekel na operacijskem sistemu Windows 7. Ballmer je takrat kazal navdušenost predvsem nad samo mobilnostjo omenjenega tabličnega računalnika in pa nad njegovo močjo, ki ne zaostaja pretirano za današnjimi osebnimi računalniki.

Vir: računalniške novice

#25 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 116 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2010 - 13:59

Kaj "skriva" iPad?... Link

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov