Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Transseksualnost

116 odgovorov v tej temi

#101 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 511 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2019 - 17:12

Ta link obupne siraste kvalitete v celoti zanika odklonilno vedenje ljudi in človeško naravo.

Kaj si z njim želel sporočiti? "We all pee?"

Ja, žensk moški nikoli ne napadejo na javnih mestih, kjer so ranljive. Imet skupna stranišča je totalno super ideja. Na tem svetu nikoli nikogar ne posilijo. Vse je fino. Vse je faaajn. Noben moški ne bi nikoli izkoristil tega za svojo korist. Toleranca. Ane, Norman?

#102 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 275 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2019 - 20:17

Transpunca bi lahko tudi rekla tisti zaskrbljeni mamici "suck my dick" in mirno šla na stranišče.

Soroden primer iz narave:

Janez v gostilni vpraša kelnarja kje je moško stranišče. Zaskrbljeni Franca mu zateži: "Oprostite gospod, ampak slišal sem vaš pogovor. Ali ste spraševali kje je moško stranišče?"

That is some cringe shit.

Prispevek uredil/a: sadhu_sequencer, 26 avgust 2019 - 20:18.

#103 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2019 - 19:19

Govori se, da tudi cis ženska včasih napade kakšno cis žensko v svojem naravnem okolju, pa naj bo to WC ali mestni park. Aja saj res, a trans ženske sploh smejo v park? Ali imajo kakšna posebna mesta, kjer se zbirajo?

/sarcasm

i tried

#104 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2019 - 19:40

Sicer pa gre tudi meni pošteno na živce norčevanje iz ljudi, ki niso vajeni določenih drugačnih ljudi, kot npr. trans. To niso avtomatično slabi ljudje.

i tried

#105 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 511 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2019 - 20:06

Meni je povsem jasno, da tista trans ženska v posnetku nima nobenih slabih namenov in da je po večini to trapasta stvar, da se kdo vtika. Gre se bolj za vzgajanje mladih žensk, ljudi v splošnem, da je svet nek "kumbaya my lord, let's all hold hands" okolje, kjer je treba zapustit osnovne preživetvene nagone zavoljo družbenega pritiska, ki obstaja v sferi, ki je dejansko ni - medijski prostor. Vzgajanje ljudi v naivneže. Treba je bit sumničav kdaj, treba je spustit idejo, da so vsi ljudje dobri in prepoznat manipulatorje, ker tole je pranje možganov. Pranje možganov, da če sploh pomisliš na to, da bi kak moški to izkoristil in da kot mati nagonsko nočeš, da bi ravno tvoj otrok najebal na tisto naključje, ko se slabo razplete - da si slab človek. 

Sicer pa, ljubi bog, če komu ki je starejši od 15 ni jasno, da so to vsi najeti igralci in da je napisan scenarij za cel video. Oh well. Good luck in life. 

Aja, pa.. če "we all pee" - A ni potem vseeno na kateri WC gre? A se mogoče boji, da jo bo nadlegoval kak moški? Hmmm.

Prispevek uredil/a: Alix, 27 avgust 2019 - 20:09.

#106 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2019 - 21:48

Se strinjam. Zato je treba mladim ljudem razložiti, da se na javnih mestih kot so WC, park ali ulica *lahko* zgodi nasilje. Neodvisno od števila trans ljudi na teh mestih.

i tried

#107 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2019 - 23:45

Edino odklonilno vedenje, ki ga opazim v videu, je neizzvano teženje nekomu, preden gre ta na wc. Če je vse zaigrano ali ne, nima veze, za refleksijo je v obeh primerih enako dober. Lahko pa ta video interpretiramo iz dveh diametralno nasprotnih kotov.

Lahko ga interpretiramo kot: ooo, preprosti ljudje iz nekega majhnega ameriškega mesta z 25.000 prebivalci so zelo prijazni, če se kot (trans) oseba vedeš običajno in si sam prijazen; v tem primeru zelo verjetno ne boš deležen (trans)fobije, ampak podpore. Nauk zgodbe: ne kričimo transfobija, homofobija in ne vem še kakšna -fobija tja v en dan, ker bomo tako težko dobili zaveznike, lažje jih dobimo, če se do ljudi tudi sami obnašamo spoštljivo.

Lahko ga pa interpretiraš kot: OMFG, I can't even... nekdo, ki izgleda kot ženska, hoče na žensko stranišče! *pena na usta* Kako si drzne? Kaj ne ve, da so ženske kdaj tudi posiljene?! Butasti kumbaya libtardi... Obviously, I have prevailed again with facts and logic.

Zdaj... če sem čisto iskren - z videom sem hotel malo sprožit Crana. Vidim, da mi ni uspelo. No, sem pa vsaj Alix. Vstavi iskal sem baker, a našel zlato mem  :D

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#108 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2019 - 14:23

Edino odklonilno vedenje, ki ga opazim v videu, je neizzvano teženje nekomu, preden gre ta na wc. Če je vse zaigrano ali ne, nima veze, za refleksijo je v obeh primerih enako dober. Lahko pa ta video interpretiramo iz dveh diametralno nasprotnih kotov.

Lahko ga interpretiramo kot: ooo, preprosti ljudje iz nekega majhnega ameriškega mesta z 25.000 prebivalci so zelo prijazni, če se kot (trans) oseba vedeš običajno in si sam prijazen; v tem primeru zelo verjetno ne boš deležen (trans)fobije, ampak podpore. Nauk zgodbe: ne kričimo transfobija, homofobija in ne vem še kakšna -fobija tja v en dan, ker bomo tako težko dobili zaveznike, lažje jih dobimo, če se do ljudi tudi sami obnašamo spoštljivo.

Lahko ga pa interpretiraš kot: OMFG, I can't even... nekdo, ki izgleda kot ženska, hoče na žensko stranišče! *pena na usta* Kako si drzne? Kaj ne ve, da so ženske kdaj tudi posiljene?! Butasti kumbaya libtardi... Obviously, I have prevailed again with facts and logic.

Zdaj... če sem čisto iskren - z videom sem hotel malo sprožit Crana. Vidim, da mi ni uspelo. No, sem pa vsaj Alix. Vstavi iskal sem baker, a našel zlato mem :D

Butt...why?

To je bilo namenjeno meni - zato ker imam sloves (a) naivnega levičarja, (b) skrajnega desničarja, ali © centrističnega fotra?

Prispevek uredil/a: Crane, 29 avgust 2019 - 14:24.

i tried

#109 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2019 - 20:04

Odgovarjam kakopak malo predvsem za šalo, malo za res:

(b) seveda ne, prej se vedno bolj zdi da (c ), v resnici pa najbrž (a), samo da ne sloves naivnega levičarja, ampak samomrzečega levičarja :P

#110 MandarinDuck

MandarinDuck

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 06 september 2019 - 19:28

Lep pozdrav vsem,

že en čas se mi poraja vprašanje eno dokaj specifično vprašanje, na katerega mi google ni znal odgovoriti, mislim pa, da bom dobila tukaj informacije iz prve roke.

Za primer dam zelo poenostavljeno teoretično situacijo:

rodi se oseba, ki jo ob rojstvu označijo za moškega. Dobi EMŠO 0609019500123- torej dobi oznako 500 za moškega. Čez nekaj časa spozna, da ni moški, ampak ženska. Začne s procesom tranzicije, v to spada tudi popravljanje spola v dokumentih.

Wiki pravi, da se EMŠO zamenja- ampak kako? A popravijo samo oznako (iz 500 v 505, če je seveda prosta) ali se spremenijo tudi zadnje tri številke- tako EMŠO postane 0609019505456? Ali dobi čisto tretjo?

Hvala za odgovore!

#111 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 06 september 2019 - 22:22

Glede na to, da je edino, kar v EMŠU kaže na spol, oznaka 500 ali 505, kot si že sam(a) izpostavil(a), se pomoje zamenja samo ta oznaka, vkolikor je EMŠO s to oznako prost. Če ne, se pomoje da čisto novega.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#112 damon

damon

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 11 september 2019 - 13:29

V Sloveniji je pravno priznanje spola urejeno v Pravilniku o izvrševanju zakona o matičnem registru, ki ga udejanja Ministrstvo za notranje zadeve. 37. člen pravilnika, imenovan sprememba spola, pravi:

»Sprememba spola se vpiše na podlagi odločbe pristojnega organa o spremembi vpisanega podatka. Podlaga za izdajo odločbe je potrdilo pristojne zdravstvene ustanove ali zdravnika, iz katerega je razvidno, da je oseba spremenila spol. Pred vpisom spremembe spola v register, mora matičar zahtevati določitev nove EMŠO. Izpisek iz matičnega registra o rojstvu se izda s podatkom o novem spolu, brez zaznamka o spremembi spola.«

Vir: http://transakcija.s...ena_v_sloveniji

Mimogrede pa še: menjava samo ene števke v EMŠU ni možna, saj zadnja števka predstavlja kontrolno števko, ki je izračunana na podlagi vseh ostalih števk. Predzadnje tri so torej tiste, ki označujejo zaporedno številko osebe, rojene v danem dnevu (000-499 za moške in 500-999 za ženske).

#113 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 511 prispevkov

Objavljeno 15 september 2019 - 10:47

Zdaj... če sem čisto iskren - z videom sem hotel malo sprožit Crana. Vidim, da mi ni uspelo. No, sem pa vsaj Alix. Vstavi iskal sem baker, a našel zlato mem  :D

Nice try. Mel si slab dan in si čutil čustva in želel bit sluzast in pel Kumbaya My Lord.

Ampak se bomo pretvarjal, da si trolal. 

#114 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 511 prispevkov

Objavljeno 15 september 2019 - 12:10

Pa še to bi komentirala, ker me tlačiš v nek "Sahppiro facts and logic" košek. Vedno fališ, ker ne dojameš povsem "free agent" razmišljanja.

Nihče ni rekel tega. Rekla sem, da je dobro imet o življenju street smart modrost, ne neko "paralelno samo zase obstoječo v navidezno realnem prostoru 'modrost.'" Zdaj mi boš očital transfobičnost. Vsak izmed nas doživi diskriminiranje na podlagi videza. Nonstop. Trans ljudje se morajo soočit s tem, kot vsakdo izmed nas. Če si trans ženska, boš moral sprejet, da bo kdo živčen, če bo svojega otroka pustil na wc-ju s tabo. Mene mamice tudi gledajo postrani, ko sportam svoj najbolj androgen lezbični "usnjena jakna" look. Just fucking deal with it, to je to.

Prispevek uredil/a: Alix, 15 september 2019 - 12:10.

#115 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 15 september 2019 - 22:33

Kvaj? Ko čutim čustva, še posebej pa (naivno) pozitivna čustva, imam slab dan. Za kakšno pošast me pa imaš? :D

Mamice te čudno gledajo, ko lezbuješ z usnjeno jakno. To je dobro. Večkrat ko jim lezbuješ z usnjeno jakno, bolj normaliziraš lezbovanje v usnjenih jaknah. Čestitke za tvoj mikro aktivizem, kot bi se reklo v današnjem besednjaku. Ampak ali ta video ne dela ravno tega? Na precej neagresiven način (tako kot ti neagresivno lezbuješ sredi mesta v usnjeni jakni) ljudem prikaže neko trans osebo, ki transuje (brez usnjene jakne). Čisto njihova izbira je pa potem, ali bodo gledali ta video ali bodo gledali tvoje lezbovanje v usnjeni jakni ali se bodo obrnili stran ali pa kliknili na nek drug YT video.

Ker v videu nekdo hoče samo na stranišče, spet nekdo drug pa mu teži, se lažje poistovetimo s prvo osebo. Ali ni tako razbijanje predsodkov najbolj učinkovito? Brez nekih feminističnih literatur o transfobičnosti javnega diskurza in toksičnosti cis moškega belega privilegija ipd. Skoraj podobno kot v srednjem veku ljudski teater, danes YT ljudi v udobnosti svojega kavča navidezno postavi v domačno restavracijo, da se zraven nagnusno sluzajo ter se na koncu še presenečeno potrepljajo, kako so strpni, ker jim ta transica v bistvu zgleda čist ok in njej pa zih ne bi zatežili, ko bi šla na wc.

In ne, nimam te za neko retared Shapiro navdušenko (kljub temu, da je tvoj posamezen argument vseeno lahko retardirano shapiroesken) niti za transfobko. Ja, fino je, da ljudje ne živijo v vati in so kdaj pripravljeni tudi na konflikt. Kaj je tako zelo narobe z videom pa še vedno ne razumem.

Prispevek uredil/a: BBB, 15 september 2019 - 22:35.

#116 Alix

Alix

zasvojen'c

• Člani
  • 511 prispevkov

Objavljeno 15 september 2019 - 22:55

Znana sem po tem, da dodam globino (ponavadi dark) nečemu, ki je navidez simple in good. Joykill gallore.

Najbrž sem v teh letih, ko je transformacija naivnega idealista začela opazno prehajati v hardcore cinika (realista?). In pa najbrž, ker sem v mladih letih precej prisegala na to fake prikazano strpnost, ki je v resničnem življenju ni preveč. Zdi se mi, da je moja generacija na nek način prizadeta od točno takih osnovnošolskih moralnih lekcij strpnosti, ki z realnostjo nimajo veliko skupnega. In si želim mladino z neko ostrino "zbuditi" v realnost, preden doživijo morda stvari, ki so mene skoraj uničile. Sprejet, kako zelo grd je ta svet ni lahko in ni lepo. Morda je najtežje pri vsem tem to, da si človek želi, da bi bilo tako enostavno. Pa ni.

To kar si rekel o normaliziranju/razbijanju stereotipov se ne strinjam. Zdi se mi, da če ti je kdo sumljiv, bodi sumničav. Nauk moje zgodbe je bil, da tega ne jemljem osebno in da to razumem. In da bom sumničava tudi jaz kdaj popolnoma ne fer, ampak tako pač je in slabo je, ko izgubimo te osnovne nagone. Res, ko spremljam ljudi okoli mene, ki so večinsko vsi  mojih let, opažam, da je trend kronična nedoraslost svetu. Ker krojimo moralo in nagone glede na dvodimenzionalni prostor simbolov (ekrani) in ne trodimenzionalni prostor ... atomov(?).

Prispevek uredil/a: Alix, 15 september 2019 - 22:56.

#117 sadhu_sequencer

sadhu_sequencer

nov na sceni

• Člani
  • 275 prispevkov

Objavljeno 16 september 2019 - 10:15

Meni je ženska usnjena jakna bila ena izmed najlepših stvari, ki so se mi zgodile v življenju.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov