Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Transseksualnost

116 odgovorov v tej temi

#26 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 13 september 2009 - 21:10

Pozdravljeni!
Upam da ne bom deležna "napadov"in da bo moje mnenje in moja osebna izkušnja sprejeta.
Kod prvo če se ne bi vse to zgodilo meni ne bi verjela da je to možno.Seveda družina ne sprejema,okolica delno.Vse skupaj potlačiš potem pa v srednjih letih nenadoma depresija,samomorilnost in se poglobiš v sebe in doumeš da se celo življenje tvoja ženska duša v moškem telesu muči,trpi.
edina rešitev je spremeba spola,najprej hormonska terapija potem operativna sprememba spola.
Nicky

tukaj je skopiran članek s katerim se popolnoma strinjam,seveda hormonska in operativna spremeba mene še čaka...
pa še to kod ženska duša sem lejzbika...in da me bodo slednje sprejele resnično potrebujem opertivno spremembo

Da bsote lažje razumeli mene in druge ki skrivajo podobno zgodbo in usodo!

povezava
http://www.drdouglas...transgender.htm

Diana-nina zgodba

Želim pojasniti, čeprav smo dobili oznako, ki je transseksualci ali Transseksualec to je samo oznaka, smo ženske, to je preprosto dejstvo, moramo rešiti travme naših teles in nekateri so bolj srečen z videzom kot drugi , vendar smo ženske. Nekatere izmed njih imajo travme, ker imajo zelo moška telesa, vendar je njihovo srce še vedno žensko.
Obstaja zelo žalostno dejstvo, vendar je med nami visoka stopnja samomorov, moj cilj je, da poskušamo pomagati in izobraziti ljudi o tem, zakaj smo, kdo smo. Obstaja veliko informacij na internetu, ki se navzkrižno sklicujejo na številne spletne strani, ta stran ni nič drugačna.Tukaj je, da vam pomaga najti podatke, ki vam bodo pomagali. Z uporabo te strani boste razumeli več o sebi, če mislite, da ste med spoloma problem in kaj se dogaja z vami.
ZAKAJ MI?
Preprosto izjavo, spol je v možganih.
Toda moj cilj je prav to, da bi si znali pomagati sami, povedati naše zgodbe in vsaj dati ljudem boljše razumevanje o tem, kdo smo, in jaz z osebno zgodbo,sem ženska, ni nobenega dvoma o svoji seksualnosti , sem imel zelo travmatično najstniško življenje, ampak vem, kdo sem v meni.
Z svojo zunanjostjo sem zmeraj imela boj, da sem se prepričala, da to, kar vidim v ogledalu je tisto, kar vidim v mojem srcu.
Še sanja se vam ne kako se zna spol poigrati z vami če sto rojeni paravilno, kako lahko spol izigra vaš um, če ste rojeni pravilno, vendar je eden naših najbolj osnovne nagone v nas preživetje,prisili nas v to da som kar v resnici smo.
Najstniki
Če bi bila jaz bil spet najstnik in imela znanje, ki ga imam zdaj, bi si spremenil svoj spol že takrat,sedaj ne bi bilo toliko skrbi, kaj drugi ljudje mislijo o meni, vedela sem da sem ženska že ko sem bila stara tri leta , (jaz sem Diane ).
Imam starše ki niso razumeli , vendar je zamisel o teh strani je, da pomaga staršem in drugim ljudem, da razumejo. Kot otrok veš da si ženska, vaše telo se je rodilo kod moški, ampak možgani ženske.In tudi v teh časih lahko le malo izveste o tem!Če imaš ženske možgane in moško telo se sovražiš ko pogledaš svoje moško telo ,občutek gnusa na vašem telesu moškega spola.
Zmeraj sem občudovala ženske njihove podobe in sem si želela da bi zgledala kod ona
STARŠI
Dragi starši, vaš otrok ni čudak, ker so vedeli, da so ženske, jih poslušate, moji starši so se šele začeli razumeti zdaj, in so v svojih 60tih letih starosti. Niso me poslušali in zaradi tega je moje življenje postalo grozno, bili so zbadljiv in nestrpni, moje življenje bi bilo tako lažje, z njihovo pomočjo.
Usedite se in pogovorite se z njimi ter jih napotite k usterznim zdravnikom.
Verjetno so zelo osamljeni, imajo samomorilne misli in se celo sovražijo, ker sami ne razumejo, kaj se dogaja. Verjemi mi, mi dejansko ne razumem več kot ti,vendar smo preposto ženska ujeta v napačnem telesu.
Če bi imeli rakavo tkivo bi nam ga odstarnili, in kar je rakotvorno tkivo za rakave paciente je penis za nas, rakotvoren rasti, ki jo je treba odstraniti kot del procesa, da živimo normalno življenje.
Samomor
Suicidal občutki so na splošno precej močni pri teh ženskah dušah , kot pri vseh ljudi v družbi svojih ni vedno tako. Zmeda, da so v napačnem telesu lahko pogubna, strah pred ljudmi in predsodki, so verjetno tudi v vaših mislih. Sem sem živela svoje življenje zdaj kot običajno ženska v družbi 15 let,
Še vedno imam dneve ko mislim da ljudje govorijo o ali strmijo vame.
Resnica je, da verjetno gledajo v mene, toda moje razloge za to, kar sem mislilm in kaj mislijo o meni, je verjetno zelo različna.
Govorijo mi da sem sem privlačna, ampak občutki so še vedno v meni, da sem drugačna.
Velikokrat sem v mojem življenju imela samomorilne občutke-a ti občutki pridejo in grejo zat,pojavlajajo pa se zato ker imamo zelo zapletena življenja..
LIke flowers we should grow!LOVE LIFE

#27 littleangel

littleangel

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 13 september 2009 - 22:25

Vsak se odloča po svoje. Če čuttiš da se slabo počutiš v svojem telesu, zakaj pa ne?
Ni zastonj rek - živi in pusti živeti.

#28 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 14 september 2009 - 10:21

Jest mam pa eno vprašanje...a kdo mogoče ve kam se gre do psihijatra za transseksualnost? Me zanima kdo se zdej s tem ukvarja pa kje ima ambulanto.

Greš k svojemu osebnemu zdravniku,rečeš da bi rada pregled/pogovorni seveda pri psihiatru-sexsologu
ki obravnava transexsualizem oziroma potrebo po spremembi spola.
Psihiater-sexsolog je na Zaloški-torej ko dobiš napotnico pokličeš in se naročiš na pregled/pogovorni seveda pri psihiatru-sexsologu.
Sama sem šla in sem sedaj v procesu spremembe spola,najprej mi morajo odobriti hormonsko terpaijo(kar odobri komisija,pa še izvidi krvi morajo bit ok ker terpaija z estrogeni poslabša izvid jetr)no in ko eno leto jemlješ hormonsko terapijo(sama jo še ne jemljem-čakam na odločitev komisije)se potem zopet sestane komisija ki odloči ali sploh oziroma do katere mere se operativna sprememba opravi.
Te pa seveda pshiater-sexsolog zlo natančno sprašuje o vsem(saj je prav,da se prepriča če je vse res)sledi tudi psihološko testiranje z zelo obsežnim spraševalnikom....pa vsem ne odlašajte če čutite da ste ujeti v napačno telo-sama sem čakala do 33-tega leta čeprav sem vedela da sem ženska že v najboljzgodnem otroštvu,pa valda starši tega ne sprejemajo...okolje v bivši službi tud ne(13 let sem delal(kod moški) kod medicinski tehnik v Psihiatrični Bolnici)...tko da postane lajf en sam FIGHT(boj)vendar mislim da se splača samouresničit v svojem žeivlejenju,ki nam je dano.
Wish you luck Nicky

#29 luka76

luka76

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 15 september 2009 - 09:34

druzba, pozdravljeni!

zdravljenje transseksualnosti se zacne s psihijatricnim zdravljenjem, napotnico za psihijatra napise osebni zdravnik. v postopku je potrebno opraviti tudi testiranje s strani klinicnega psihologa. o "primernosti" kandidata za spremembo spola v sloveniji in postavljanju diagnoze transseksualnosti, odloca komisija, ki ji predseduje dr. ziherl, ostali clani pa so endokrinolog, lececi psihijater, klinicni psiholog, plasticni kirurg in urolog. ce je mnenje komisije pozitivno, se kandidat podvrze hormonskemu zdravljenju. le-temu sledi (ali pa ne) kirursko zdravljenje. postopek zdravljenja v sloveniji je po moji osebni izkusnji dolgotrajen, pacijenti pa prepusceni sami sebi. klinika za mentalno zdravje kot zdravstvena institucija, ki bi morala pacijentom s tako resno diagnozo in problemom, ki mnogokrat zaradi svoje neresljivosti in posledic, ki jih (ne)resevanje le-tega potegne za sabo v smislu socialne (ne)sprejemljivosti in pacijente privede na rob obupa, nemalokrat pa tudi do samomora, nuditi strokovno pomoc in oporo ter pacijente sistematicno voditi skozi celoten proces zdravljenja, tega (zelo milo receno) ne pocne v zadostni meri.
samo zdravljenje je v sloveniji ob postavljeni diagnozi transseksualizma brezplacno. pacijenti skozi proces zdravljenja opravijo stevilne zdravniske preglede in so pod stalnim nadzorom zdravnikov. kirurski del zdravljenja obsega vec zahtevnih operacij.

kar zadeva administrativno ureditev statusa spremembe spola: upravna enota po uradni dolznosti spremeni emšo in t.i. sex marker v maticnem registru in vseh osebnih dokumentih na podlagi zdravniskega potrdila, da je oseba spremenila spol. postopek traja priblizno 14 dni.

kdorkoli ima kakrsnokoli vprasanje ali potrebuje pomoc na to temo, me lahko kontaktira preko zasebnih sporocil. bom z veseljem pomagal.

lp, luka

#30 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 15 september 2009 - 11:14

Se strinjam!
Sam-a sem v postopku spremembe spola iz moškega v žensko (moja duša je bila zmeraj ženska)
Vendar nobeden ni rekel, da bo lahko. Zato se splača potruditi, saj spremembo spola, če je upravičena, krije zdravstvena zavarovalnica.
Seveda se da zadevo narediti samoplačniško v tujini.
Glede na to, da je Slovenija sama po sebi specifična in so tudi državljani na splošno prepuščeni sami sebi, nič ne čudi, da je podoben odnos tudi drugje.
Vendar je fajn, ker se človek lahko znajde sam in si najde support prek forumov.
Nanazadnje ima uradna medicina svoj odnos do vzroka taransseksualnosti (vzrokov naj bi bilo več od genetskih itn., ne bi o tem da ne bom komu delala krivice).
In seveda je po eni strani logično, da je potem uradna stroka zelo in skoraj preveč previdna s tako populacijo, med katero spadam tudi sama.
Meni osebno v mučnem čakanju najbolj pomaga naslednje (glede nato da sem v procesu spremembe spola iz moškega telesa v žensko telo):
Želim pojasniti, čeprav smo dobili oznako, ki je transseksualci ali transseksualec to je samo oznaka, smo ženske, to je preprosto dejstvo, moramo rešiti travme naših teles in nekateri so bolj srečni z videzom kot drugi, vendar smo ženske. Nekatere izmed njih imajo travme, ker imajo zelo moška telesa, vendar je njihovo srce še vedno žensko.

Je pa res na koncu koncev transseksualno osebo bo popolnoma razumela samo druga transseksualna oseba, vsi ostali jo bodo samo poiskušali razumeti!

ZAKAJ MI?
Preprosto izjavo, spol je v možganih.

LP Nicky

Prispevek uredil/a: ženska, 16 september 2009 - 00:36.
Uredila in združila dva zaporedna prispevka.

#31 ona

ona

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 00:12

ciao,
super ste :), držim pesti za vas, da bo vse ok. Mimogrede glede depre in ne vem še kaj vse imamo tudi mi ostali, pridejo momenti :) ampak se ne damo. Vredno pohvale za kapo dol in še kaj drugega dol heheh, malo heca mora bit.

še to me zanima. Kako je pa z glasom, ko spremeniš spol? Enega sem videla jaz kot laik mislim, da je spremenil spol iz ž v m. Obrazek je tak nežen še vedno, sicer malo poraščen. Boki še vedno malo široki, rokice nežne, glas moški :). Možno? Fant je simpatičen za popi**, bi ga kar domov peljala, samo mi je nerodno karkoli reči :). Bo treba na čevapčiče na trubarjevo :)

lp

Prispevek uredil/a: ženska, 16 september 2009 - 00:30.
Uredila in združila dva zaporedna prispevka.

#32 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 08:53

Ja, glas se spremeni s pomočjo hormonske terapije in z glasovnim terapevtom. Na you tubu, če vtipkaš voice change transexsuals, imaš dobre posnetke glasovnih vaj, sama sem ta posnetek forwardirala učiteljici petja in pravi, da ja zadeva preprosta, samo povadit je treba.
Nicky

#33 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 12:33

Čestitke z moje strani, da živite, kot želite živeti! To si zasluži spoštovanje za moč, ki je potrebna, da sploh prideš do tega sam pri sebi in še več moči za to, da se soočiš z okolico. Edina podobna izkušnja, ki jo poznam, je coming out, pa se mi zdi da je to še malo težje..

TransMission (klikni tu) je projekt, ki ga izvaja Legebitra. Kolikor mi je znano, so vzpostavili skupino, ki se druži in si tudi izmenjuje informacije in izkušnje. Zagotovo bodo veseli novih prijateljic in prijateljev.. Če koga zanima kaj več informacij iz prve roke, se ne bati, saj so vedno prijazni!
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#34 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 12:56

Se pridružujem čestitkam. nekje sem slišal, da so slovenski kirurgi v UKC Ljubljana doslej opravili že 13 operacij sprememb spola, kar je pohvalno tako za UKC kot za T-je, ki to pšač storijo.
Je pa to najbrž mnogo težje od coming outa..

#35 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 18:14

glede na to da opažam da imajo člani foruma željo po informaciji o postopku spremembe spola,je tu link od TV Tednika. za javno zaupanje sem se odločil-a zato ker splošna publika premalo ve o tem.

KLIK - Prispevek o spremembi spola se začne v 44 minuti.

Takrat sem imel-a resno depresijo in zato zelo povišana telesna teža, sedaj se mi teža počasi normalizira.
Depresija pri meni sicer nima direktne povezave s spremmebo spola, se je pa vse skupaj nabralo preveč v lajfu, pa zdaj eno za drugo zadevo počasi rešujem.

PRISPEVEK VSEBUJE TRI INTERVJUJE:
- Dr.ZIHERL sexsolog/psihiater
- Dr.Planinšek kirurg
- Oseba ki si želi spremembo spola

Nicky

Prispevek uredil/a: ženska, 16 september 2009 - 23:50.
Uredila povezavo/link, prispevek in združila dva zaporedna pispevka.

#36 Gost_LaQuell_*

Gost_LaQuell_*
  • Gostje

Objavljeno 16 september 2009 - 20:39

TransMission (klikni tu) je projekt, ki ga izvaja Legebitra. Kolikor mi je znano, so vzpostavili skupino, ki se druži in si tudi izmenjuje informacije in izkušnje. Zagotovo bodo veseli novih prijateljic in prijateljev.. Če koga zanima kaj več informacij iz prve roke, se ne bati, saj so vedno prijazni!

No glede TransMission sem pa že nekajkrat poslal mail na legebitro in mi nihče ni odgovoril ...

Prispevek uredil/a: ženska, 16 september 2009 - 23:51.

#37 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 21:48

hmm, mogoče bi morali tisti, ki mamo trans-spol, kot je slovensko, organizirati svoje društvo-organizacijo.

Osupljivo! preberite si tudi spodnji tekst.
povezava http://ai.eecs.umich...way/conway.html
sicer se bom potrudila da bo stran prevedena tudi v slovenščino, prav ozaveščenje ljudi kaj je trans-spol oziroma sprememba spola, bo postalo pomembno vodilo v mojem življenju

http://farm3.static....0e14dd05f_o.jpg

Prispevek uredil/a: ženska, 17 september 2009 - 00:06.
Združilain uredila TRI zaporedne prispevke in preveliko sliko spremenila v povezavo/link.

#38 luka76

luka76

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 21:57

zensko telo se ob aplikaciji testosterona spreminja postopoma. kot zanimivost posredujem link www.ftmtransition.com. na spletni strani so kronolosko dokumentirane spremembe zenskega v mosko telo.

Prispevek uredil/a: ženska, 17 september 2009 - 00:07.
Uredila povezavo/link.

#39 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 16 september 2009 - 23:02

No glede TransMission sem pa že nekajkrat poslal mail na legebitro in mi nihče ni odgovoril ...

Sem pisal tudi jaz na privat maile in jih obvestil o tem. Upam da dobiš čim prej odgovor!

Prispevek uredil/a: ženska, 17 september 2009 - 00:08.

i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#40 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 20:22

Prispevek mi je zelo všeč in mi je dal za razmišljat marsikaj...

Med drugim mi pa besedna zveza "ženska duša" nekako ne gre v uho, saj... a ni duša brez spola?
Samo vprašam...
Več info preko ZS.

#41 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 20:48

Itak da je duša brez spola! Ima pa narodnost... :roll:

#42 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 21:33

aha, zdaj pa razumem... . :blond:
Več info preko ZS.

#43 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 21:39

A lahko nehata vidva? :domina:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#44 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 21:41

Jaz sem samo vprašal, oz. izrazil svoje mnenje (a ni to smisel foruma?)
pa dobim tak odgovor. In kaj naj?!?
Več info preko ZS.

#45 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 084 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 21:56

... ponovi vprašanje Slika objavljena .
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#46 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 17 september 2009 - 22:26

jaz mislim, da se izraz "zenska dusa" v tem primeru ne nanasa v prvi vrsti na duso, ampak percepcijo sebe kot zenske. skratka smatranje sebe kot zenske.

vprasanje duse... hm... mislim, da lahko duso vseeno uvrstimo v bipolarno matrico, ce zenski dusi pripisemo "zenske" lastnosti in moski dusi "moske". skratka, ce hocemo stvar razdeliti, definirati s pomocjo tega, da predstavimo eno nasproti drugemu. obenem pa ne smemo pozabiti na edinstvenosti duse kot take. da koncept "zenske duse" kot take ni odvisen od te delitve, skratka - da ne gre za "nasprotje" "moski dusi", ampak edinstvenost duse znotraj same sebe. pa ce ji reces zenska ali pa znj dusa.

#47 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 18 september 2009 - 10:17

SPOL JE V MOŽGANIH! in pika

prosim, da osebe ki nimajo problema spremembe spola ne modrujejo! edino trans-spol oseba (kar je etiketa), lahko popolnoma razume drugo trans-spol osebo

Po domače - GRE ZA UJETJE DUŠE V TELO DRUGEGA (NAPAČNEGA SPOLA).

Stvar je zelo preposta vendar je stroka to zakomplicirala!

#48 luka76

luka76

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 18 september 2009 - 10:18

mislim, da smo malce zasli s teme.

transseksualnost je stanje, ko posameznik cuti neujemanje svojega bioloskega spola in lastne spolne identitete in želi živeti in biti sprejet kot pripadnik nasprotnega spola. obcutek ujetosti v lastnem telesu mu/ji povzroca nelagodje, zato si obicajno zeli svoje telo (skozi kirursko in hormonsko zdravljenje) v najvecji mozni meri spremeniti podobno tistemu želenega bioloskega spola. da bi zivel in bil sprejet kot pripadnik nasprotnega spola, mora torej spremeniti spol (angleski izraz je "to transition" -> preckati, preiti, spremeniti, ...).
terminologija diagnoze je bila zaradi vec razlogov spremenjena leta 1994, zato se danes za tiste posameznike, ki se podvrzejo psihijatricnemu zdravljenju, ne uporablja vec diagnoza transseksualizem, pac pa "motnja v razvoju spola". "bolezen" je klasificirana kot dusevna motnja. v anglescini tudi ne govorijo vec o sex-u, pac pa o genderju.

glede na to, da je govora o zelo kompleksni medicinski tematiki, bi morda ne bilo odvec, ce bi zadeve komentirali tisti, ki lahko postrezejo z dejstvi.

#49 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 18 september 2009 - 10:23

Se pridružujem čestitkam. nekje sem slišal, da so slovenski kirurgi v UKC Ljubljana doslej opravili že 13 operacij sprememb spola, kar je pohvalno tako za UKC kot za T-je, ki to pšač storijo.
Je pa to najbrž mnogo težje od coming outa..

V sloveniji je blo v zadnjih tridesetih letih 30 operacij (podatek je is prispevka INFO Tv-ja približno 4meseca nazaj)
praktično temu prispevku se moram sama zahvaliti, da sem dobila pravo informacijo zase.

v letu 08 pa so bile 4 (štiri).

#50 Nicky

Nicky

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2009 - 21:33

NAJBOLJŠA RAZLAGO DOSLEJ:

A Primer on Transsexuality

Prispevek uredil/a: ženska, 20 oktober 2009 - 23:54.
Če navedeš povezavo/link, je citiranje celotnega članka, ki je celo v tujem jeziku, nepotrebno in ni zaželeno.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov