Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Debelost

195 odgovorov v tej temi

#1 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2004 - 23:19

No, pogovarjal smo se že o velikosti tiča in starosti partnerja, zdaj pa me zanima debelost.

Bi vas motilo, če bi bil/a tip/ženska debela? Bi začeli razmerje z debelo osebo, ali ste ga že začeli?

Ste imeli ali imate mogoče tudi sami probleme s kilogramčki?
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#2 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2004 - 23:56

Mislem da je najbolj važno, kakšen je človek po značaju, čeprav debelost lahko tudi kaj pove o njegovem značaju. Vsekakor bi imel rad tipa ki bi se ukvarjal tudi s športom in se prehranjeval zdravo, kar pa že skoraj avtomatsko prepreči debelost.

Če mam probleme s kilogrami? Lahko bi reku da sm tak kt vse moje sošolke. Fino bi blo če bi shujšov za kšno kilo.

#3 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2004 - 00:13

Iz lastnih izkusenj:
Debelost je posamezniku lahko prirojena ali pa je kultivirana zaradi različnih ovir. Ni nujno, da je debel človek zanemarjen človek. Sam sem bil "elegantno izpopolnjen", pa nisem bil nikoli zanemarjen.
To je razlika.
In po težkih mukah sem shujšal-več kot toliko ne morem, ker organizem ne prenese, ampak nisem suh in nikoli (žal) ne bom.

Le v vednost.

Pa še to, pazite, kako govorite o debelih ljudeh, kajti večina izmed njih ima zelo slabo samopodobo, pa še z opazkami jo slabšate, ker se res potem počutijo ničvredni.
Marsikateri debel človek je dosti več vreden kot 100 suhih. Kar nekaj takšnih poznam.
LPRGZ
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2004 - 09:33

Mogoče bo izpadlo egoistično, vzvišeno itd.

Pa vseeno - jaz veze, sexa oz. karkoli intimnega nebi mogel imeti z osebo, ki je močnejše postave.
Enostavno me taka oseba ne bi privlačla in vzburjala.
Je pa možnost, ko bi spoznal to osebo, bi se nanjo full navezal - > potem bi drugače gledal, na njegove kilograme in bi mogoče imel kaj znjem.

Sam pa nisem imel do zdej probleme s kilogrami.
Vsekakor pa bi osebi, ki mi je všeč karaktersko in če bi se ona strinjala - pomagal shujšati.
Še najmanj bi imel fanta, ki uživa v hrani, pa sam noče hujšati ( bi se basal s hrano).

Glede debelosti - da imajo takšni ljudje slabo samopodobo.
Tuki se strinjam. Sam vidim na praksi bolnike, ki imajo veliko kilogramov. Nanje gledam kot na vse ostale. Sam imam ene 2 prijateljici, ki sta močnejše postave. Samedve se ne sekirata in o njunih kilogramih jima ni težko govorit (vedno pravita:" bolje meso, kot kosti"). ;)
In zato ju imam še posebej rad - ker sta samozavestni in se nimata za kaj manj.

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2004 - 16:04

Glede debelosti - da imajo takšni ljudje slabo samopodobo.

Uf, mal prevec posplosujes, ceprav je slaba samopodoba za zaradi teze same definitivno bolj prisotna med ljudmi s prekomerno telesno tezo kot med "suheci".

Govorim kao iz "izkusenj", ker moram ze od konca osnovne sole bolj kot ne uravnavat prekomerno telesno tezo. Za slovenske standarde sem debela. Ce pa pogledam okrog sebe in se ozrem po americankah, potem sem pa trlica v primerjavi z njimi, tudi jem kvalitetnejso hrano in se ukvarjam s sportom, ki mi ohranja elasticnost misic in dokaj dobro kondicijo.

Prekomerna telesna teza je lahko posledica tolk faktorjev (in ja, glavni je uzivanje odvecnih kolicin kalorij); kdorkoli je kdajkoli res poslusal predavanja o cloveskem metabolizmu in zdravi prehrani, pa tudi ve, da shujsas edinole s tem, da svoje celice dobesedno stradas (na metabolicnem nivoju). Telo kot tako ima mocne obrambne reflekse in shujsat ni lahko (to smo mal omenjali v eni drugi temi).

Vecina obesih ljudi se tudi ne base s hrano. Ne poznam obesih ljudi, ki bi se basali, jih pa poznam veliko, ki je jo nezdravo hrano. To sta dve razlicni stvari.
Tudi jaz nebi mogla bit z nekom, ki nima osnovne kulture uzivanja hrane pri mizi. Poleg tega pa prerada skuham kaj gurmanskega, da se nebi ujela z dekletom, ki tudi ima rada rad pogrinjek, lepo servirano hrano in kak bolj prefinjen miks vonjav in okusov.

Tudi tezje zenske se osamozavescajo; sem ze bila na zabavah, katerih moto je "Fat Girl Speaks". Samopodoba je na koncu odvisna od tega, kolko si sam pri sebi zadovoljen, da delas zase, za svoje zdravje in zdrav izgled. Kolko se obkrozas z ljudmi, ki te sprejemajo... in....

.... ko z leti ugotovis, da obstajajo ljudje, ki jih tvoje telo privlaci z vsemi svojimi napakami. Ko sem bila mlajsa, sem poslusala, da ne bom nikoli imela fanta (hihi, se v mojih skritih letih), ce ne bom shujsala.... Potem sem pa spoznala prevec deklet, ki sem jim bila vsec, taka, kot sem. Sedaj se s sportom ukvarjam zaradi sebe in dobrega pocutja, telesno tezo uravnavam do nivoja, pri katerem se pocutim dobro in agilno.... Ze pred leti sem se nehala zivcirat zaradi bokov in trebuha in se prenehala podrejat dietam. Svoj metabolizem poznam dovolj dobro, da vem, kaj in koliko lahko pojem.

Vem, da obstajajo dekleta, ki bodo rekle isto kot Glorius, da z debelimi dekleti ne bodo nikoli (pa je debelost res relativna; jaz to vedno interpretiram, da iscejo tipice, ki so tolk suhe, da jih je kost in koza). Ko sem bila v srednji soli, sem se se sekirala. Potem sem pa ugotovila, da za vsako tako dekle obstaja tudi eno tako, ki je telo tezje zenske ne moti, al pa jim je celo vsec. :?: Vsakemu svoje :?:

Bi pa vsaki punci, ki ima prekomerno telesno tezo, raje govorila to, da naj zase skrbi zato, da bo zdrava in da bo potem bolj srecna in si bo dobila partnerja/ko, kot pa da bo celo zivljenje zafiksirana v to, kolk kil ima.

O tem, ce bi jaz osebno bila z dekletom z odvecno telesno tezo: mislim da ja, ce bi bila enako kot jaz zainteresirana za sport in bi ji bilo udobno v njenem telesu. Do sedaj sta moji najresnejsi in najintimnejsi partnerki obe bili visoki, ena res suhica ena pa z normalno telesno tezo, vkljucujoc vse normalne zenske obline stegen, riti in pasa :P
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#6 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2004 - 21:34

Večina je odvisna od tega, kaj smatramo za debelost.

Zame punca, ki ima 5-10 kg več od "ideala", niti pod razno ni debela, čeprav ima več trebuščka, kakšen kg več na stegnih in bokih itd. Če zaradi tega ni zakompleksana (in večina Slovenk žal je in to v 3pm), je to izredno sexy tip ženske.

Zdi se mi, da v Sloveniji sploh pretiravamo z nekimi anoreksičnimi ideali, ki potem dekleta s popolnoma normalnim izgledom pehajo v obup. V tujini sem živela z nekaj Špankami, ki so vse imele trebuščke, rit, joške in boke, tega tudi niso skrivale, vendar so se 1. znale oblačiti in 2. so imele veliko naravne ženske samozavesti, kar jih je delalo za fante (in tudi kakšno punco like me, hehe) izjemno erotično privlačne - dobile so veliko več povabil ven in telefonskih kot katerakoli "standardna" lepotica. Dobro, da je bila ena rahlo bi ;-)

Sama sem bila kar nekaj časa fenica samo deklet "iz modnih revij". Dokler se mi ni nekega večera v nekem klubu zgodil klik. In sem se sredi plesa zagledala v neko nekoliko preobilno dekle, ki pa je tako čutno in erotično plesala na podiju, da sem se sama ustavila in jo nekaj minut samo gledala in gledala ... Začela sem odkrivati tudi nekonvencionalno estetiko in lepoto, tisto, ki je sicer prezrta in zatirana v naši družbi, a tako živa kje drugje ... I just opened my mind :-)
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#7 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 551 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2004 - 02:31

Jaz sem vedno bila in najbrž tudi bom okrogla. Na svet sem privekala s 4,5 kg in vsi so rekli: "Joj kako fletkan otrok"!
Vedno sem bila vesel okrogel otrok! Slika objavljena

Okrogla sem še vedno, vesela pa tudi v glavnem, predvsem pa z ogromno pozitivne energije.

Ljudi ne ocenjujem po fizični lepoti in izgledu, ker je to hitro in lahko pokvarljiva roba. :no:

Če ne prej, pride človek z leti do spoznanja, da se za lepo fasado lahko skriva marsikaj, ki ni vedno lepo. Včasih še slabše kot to. Slika objavljena

Mene osebno prav nič ne moti, če je moja partnerka okrogla in nobena moja se do sedaj tudi ni pritoževala nad mojimi okroglinami, prej nasprotno! :evil:

Kot je rekla Špelca in, kot tudi jaz rada rečem "vsakemu svoje" in vsi bomo zadovoljni.
:cvek:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#8 *fallen angel*

*fallen angel*

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2004 - 13:13

ja no jaz sem že od nekdaj bole debela... sam se mo koncu oš shujšala negi 10kg, in pridobila na samozavesti, sam sem še vedno dokaj debela... sam se ne sekiram... kr menim, da je pomembno kakšna je človekova notranjost, ne pa zunanjos!!! sploh pa jaz sem zadovoljna sama s sabo, skrbim zase, in se cenim, torej ne vem zakaj ne bi bila samozavestna!!! če pa komu kaj ni všeč, nikoli nisem prosila naj me gledajo!!!!!!!!!

res pa je, ka so me v osnovni šoli precej zafrkavali zarad mojih kg, in takrat je bolelo, zdaj še občasno kaj slišim o tem, samo mi je žal ljudi ki dajejo take pripombe, saj za kaj takega moraš biti res omejen!!

glorius, da ne bo pomote to ne leti nate, saj dokler ne daješ nesramnih komentarjev debelim ljudem, imaš vso pravico da se odločaš s kom hočeš biti v vezi in s kom ne...

lp... :) :) :)
...don't hate me because I am beautiful, hate me because your boyfriend thinks I am...

#9 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2004 - 15:08

po mojem je tema bila dana precej ozko, samo na (pre)debele ljudi. bistvo je, da se clovek pocuti dobro v svojem telesu in tako bo tudi navzven deloval. ce si zadovoljen sam s sabo bodo tudi drugi s tabo. torej je bistvenega pomena samozavest, cemur bi drugace lahko rekli tudi notranja lepota, ki jo imamo vsi v sebi, nekateri jo morajo le odkriti. mislim da je nekaj takega pritegnilo Nara Yulio na 'poskocni debeluski'. poznam precej deklet (in tudi nekaj fantov) ki se sekirajo zaradi svojega zunanjega izgleda, pa tudi precej predvsem deklet, katere bi najbolje opisal kot 'vesele in debele' - zelo pozitivne osebe, skoraj vedno dobre volje, z izrazitim smislom za duhovno rast (notranjo lepoto).
ce bi se zaljubil v fanta me tudi nekaj njegovih odvecnih kilogramov ne bi motilo, saj bi to skoraj gotovo 'odtehtalo' na drugih področjih. glorious, sem pa včasih bil enakega mnenja kot ti.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2004 - 12:35

glorious, sem pa včasih bil enakega mnenja kot ti.

Čudno, da nisi več takšnega mnenja :?:

Sam na to, da me močnejša postava ne vzburja, ne morem vplivat.
Vem pa, da če tipa spoznam in mi je karakterno full vredu - tud odvečne kg., spregledam.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#11 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2004 - 20:56

no, pa poglejmo... sama se sicer ne smatram za debelo, čeprou sem mnenja, da kaka manjša sprememba v moji telesni teži al pa samo preoblikovanje trenutne mase nebi bla napačna... ampak se s svojimi kilogrami ne obremenjujem preveč...

kar se pa drugih tiče... kilogrami ne igrajo nobene vloge pri tem, ali me oseba pritegne al ne... sama sm že pred časom ugotovila, da me velik bolj kot sam izgled pri ljudeh pritegne neka energija, ki jo oddajajo... in potem je tak al tak vseeno, če ma oseba kak kg preveč...

BTW, če bi hotla met ob seb okostnjaka, bi si odpeljala domov tisto zadevo k je stala v učilnici za biologijo... :P
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2004 - 11:37

kilogrami ne igrajo nobene vloge pri tem, ali me oseba pritegne al ne

:o :o

Čudno. Jaz sem pisal, da me enostavno odvečni kilogrami (odvisno koliko je to) odbijajo, ker me ne privlačijo telesno. Če si lahka ti intimna z žensko močnejše postave zanimivo - vsakmu svoje. Mene pač ne. Je pa drugo, ko gledam na karakter, ko osebo spoznam. Takrat kilogrami lahko "splahnijo"...

#13 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2004 - 20:52

Hm ... :idea: No ja ... mene ne moti, če ima tip kaj odvečnih kilogramčkov in je drugače OK, se da z njim pogovarjati in se razumeva, me pa recimo ne privlačijo "res debeli" tipi. :?:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#14 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2004 - 00:44

nikol do zdej nism imel tipa,ki bi biu debel,pa tut jst osebno nism (čeprou moja psiha prav drugače) :lool: nič nimam proi debelosti je pa res,da bom prej pogledal na ulici za slim kjutjem k pa za debelim oz. angleži imajo fantastičn (prefinjen) izraz za to: big boned :evil:
debelost je ubistvu smatrana za bolezensko stanje in je dostikrat tudi prirojena -> fotr debel+mama debela=otrok ne bo glih suh :lool:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#15 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 22 september 2004 - 16:43

No naj opomnim, da debelost je lahko bolezensko stanje lahko pa tudi ne.

#16 Talia

Talia

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 24 september 2004 - 10:05

Morm povedat,da sem bila v svojem življenju že zelo suha,suha pa tudi za 10 kg pretežka,zdaj pa sem prišla do spoznanja,da neglede na to kako trenutno izgledaš,če samemu sebi nekje globoko v notranjosti nisi všeč(mislim na fizični izgled)-ga ni zdravila.
Zato dragi moji,čim manj se obremenjujte z videzom in čim bolj s svojim ali tujim karakterjem.Imam kar nekaj močnih prijateljic pa tudi prijateljev in rada jih imam take kot so in ne ni res da so debeli ljudje zanemajeni-hm velikrat sem že zavohala idealne suhce-čist tko za informacijo.

#17 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 551 prispevkov

Objavljeno 24 september 2004 - 13:07

No naj opomnim, da debelost je lahko bolezensko stanje lahko pa tudi ne.

Bi rekla, da to vemo, a ne? :?:
Je pa tudi marsikaj v genih, v naši familiji smo vsi okrogli, imamo kosti kot konji, smo pa tudi "dobrovoljčki".
Meni je zdravnik v Rogaški nekoč rekel (ker sem bila kljub zdravstvenim težavam dobe volje), da veliko raje dela z okroglimi, kot suhci. Nam daš lepo za papat pa smo happy, suhci pa samo godrnjajo! :lool:

Ja Talia, strinjam se s teboj, da marsikateri suhec veliko slabše skrbi za svojo osebno higieno :wink: !

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#18 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 27 september 2004 - 14:40

Je pa tudi marsikaj v genih, v naši familiji smo vsi okrogli, imamo kosti kot konji,

No pr nas je tut precej podobno. Vsi smo mal bolj okrogli. Od prvega do zadnjega. Js sm mal včasih ful probleme s tem, ampak sm se sprjaznu, da pač sem, kakršen sem.

To pa ne pomeni, da ne skušam shujšat vsaj mal. Ne bom pa zdej ko zmešan po raznih shujševalnih kurah delu. Zdrava prehrana pa rekreacija pa bo, kar bo.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#19 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2004 - 22:25

mene ne moti če je punca mal luštkano buškasta. :)
sej je prou fajn mal grabit. :oops:

nebi pa rada imela recimo punce (če si lih zmišljujemo), ki ima toliko kilogramov, da je ne morem okrog pasu prijeti, ker namreč to rada počnem.

jaz nimam nikakršnih problemov z kilogrami pa če pojem kar čem.
me srečka! :mrgreen:

#20 queerwannabe

queerwannabe

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2004 - 14:17

mene ne moti če je punca mal luštkano buškasta. :)
sej je prou fajn mal grabit. :oops:

No men je pa tud kul tko... pač da je mal mehka.. da ma blazinice :drool:
Jaz sem mali psihopat... :evil:

#21 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 23 december 2004 - 03:33

Še nekaj nadenih prispevkov:

Jaz nimam nič prosti debelim ljudem, samo moti me, da jim je tako vseeno zase, ker ne poskribijo za svoje zdravje in videz. Drugače pa z debelim fantom ne bi hodila, ker me ne bi spolno privlačil (imam izkušnje s tem).

da jim je tako vseeno zase, ker ne poskribijo za svoje zdravje in videz.

Preveč posplošuješ. Tudi suhi, ne skrbijo vedno za videz in za svoje zdravje ;) Pa tudi ne moreš reči, da nekdo ne skrbi za svoje zdravje - če ima bolezensko stanje, si sam ne more pomagati. Kvečem pod zdravniškim nadzorom - sicer odvisno, za kakšno stanje debelosti gre. Nekomu pa je všeč, da je sam močnešje postave. Torej sebi je všeč - in važno je samo to :) Vsaka čast ljudem z močno postavo, ki se ne sekirajo in si ne pustijo do živega zbadljivkam ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

Js si ne morm predstavlat, da bi bla s punco, ki bi bila suha..

najraj pri punci imam to, da jo lahko "primem" in pa to, da se lahko stisnem v njenga "kotka" (predel med trupom in ramo :) ), ko mi je hudo :oops: ..

nič nimam proti debelim ljudem.. nebi pa mogla biti v razmerju z osebo, ki nebi imela dobre samopodobe..

Jaz se z obilnejsim tipom nikakor ne vidim.
Zasel ze v nesteto prepirov s kolegico, ker ona pali na rahlo bolj chubby fante, meni je pa to skrajen minus.
Veliko kolegic / kolegov je verjetno prekomerne telesne teze, pa tega niti ne opazim - v prijetaljstvu mi je cist vseeno kako kdo zgleda, v postelji pa bi ze bil problem, ne bi blo vzburjenja

>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#22 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 24 december 2004 - 20:21

Bebironchek zakaj pa si se kregal s frendico - ker ona pada na bolj močnejšo postavo :?: Se ti ne zdi, to malo otročje :? Sam imam frendico, ki je močnejše postave in tudi sama ima fanta, ki je zelo "močan". Meni sta prov fletkan parček :) Sem pa ugotovil, da imam veliko prijateljev, ki so močnejše postave - in le polovica teh, ima dobro samopodobo.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#23 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 24 december 2004 - 20:52

Ne, saj ne prosim sam za prepire. Ampak za mnenje se vedno ... oz. kar pogosto vprasa, pa ji jaz odvrnem, da ni zame ... ker je rahlo chubby ... in potrem ona izbruhne v jezo, ker po njenih definicijah tista masa ni niti chubby ... komplicirano v bistvu ;)

#24 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2005 - 10:13

vem, da malček udarim kontra, če omenim anoreksijo v temi "debelost". ampak...
danes je moja profesorica obsodila homoseksualce za povzročitelje anoreksije, ker: "je večina modnih oblikovalcev gejev, ti pa sovražijo žensko telo in od njega zahtevajo moško podobo".

se vi s tem strinjate? :?:

#25 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2005 - 11:03

Ne bi me motilo začeti razmerja z "lepotno izpopolnjeno" osebo. Sam nimam nobenih težav s težo, rad se gibam in do normalne mere pazim kaj papcam :) . Sem pa v preteklosti imel razmerje s fantom, ki je imel 20kg preveč po normativih današnje družbe. Takrat človeka ljubiš zaradi tistega kar ima med ušesi, ne pa telesa...ker sta na "isti frekvenci", ker te njegova družba osrečuje, sprejemaš ga kakršen je, ga ne poskušaš spreminjati. Lepota telesa je minljiva, radost objema z ljubljeno osebo je pa neprecenljiva. Daje ti veselje do življenja. Sicer mogoče tak partner noče s teboj na kolesarjenje, vendar je v življenju vedno treba sklepati kompromise. Pa tudi nič manj se mi ne zdi tak partner erotičen. Meni je moj bil prav šik z vsemi plavalnimi obročki vred.

lp

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov