Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Verjamete v horoskop?

208 odgovorov v tej temi

#1 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 14:16

Sem ter tja naletim med posti kakšno o nebesnih znamenjih. Kaj ste pa vi po horoskopu? Verjamete v zvezde, čitate horoskope? :?:

Jaz imam doma "trampihel", tako so nekoč rekli sanjskim bukvam, v katerem je tudi obsežen horoskop za vsako znamenje in, ko spoznam zanimivo osebo, grem običajno malo pokukat v knjigo. Včasih kaj prav posrečenega najdem. :evil:

Sama sicer ne verjamem v tedenske ali dnevne horoskope v medijih, mislim pa, da sicer je nekaj resnice v tistih malo bolj poglobljenih horoskopih, vsaj glede značajskih potez posameznega znamenja. Tudi po kitajskem horoskopu.

Kakšne so vaše izkušnje? Ste na netu našli kakšno zanimivo stran v zvezi s tem? 8)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#2 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 14:24

Ehhh horoskop je brezveze, ceprav ga berem (dnevni/tedenski) :idea: Jaz verjamem vanj samo, kadar kaj dobrega pise :mrgreen: :evil:

Ko si omenila tiste sanjske bukve ipd. je pa tudi res, da kadar jaz spoznam kaksno novo osebo, pa vem za znamenje, grem vcasih pogledat v razlago karakterja znamenja. So kar prilicno natancni. Itaq pa je najbolje, da osebo spoznas, potem pa tocno ves kaksna je! :mrgreen:

LP

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 14:25

Khm če mam možnost, preberem.
Doskrt ugane :mrgreen:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 14:31

Hmmm..js se ne poglabljam kej preveč v horoskop, sam morm pa priznat, da tisti globji za značajske poteze kr dost zadanejo, ampak šekr sam mislm da se jim pač včasih posreč...k pa začneš razmišljat da je na isti dan in isto leto kot jest rojenih na tisoče ljudi....ni možn, da bi si bli tkoo podobn in da so narejen tko, da bi ubistvu lahko držal za več ljudi različnih znamenj. Nismo vsi taki kot nam je zapisano v zvezdah, mogoče nam je samo všeč, da lahko to mislimo. :evil:

#5 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 15:12

Sam zelo tezko verjamem, da bo nekdo zaradi ure in dneva ter kraja rojstva imel neke preddispozicije, torej da bi zvezde narekovale, kakšna bo njegova osebnost. Mi je pa zabavno včasih prebrat horoskop, sem pa tja pa tut kej zadane.

#6 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 15:25

Ftt, samo, ce recimo gres brat kaksne opise karakterjev dolocenega znamenja (na primer za sebe, ker se najbolje poznas) pomoje najdes dolocene povezave, enakosti iz opisa v knjigi in tvojim poznanjem karakterja. Vsaj jaz sem jih.
No, vsak pa le naj verjame kar hoce ;) :)

LP

#7 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 15:30

Sem jih, da. NE vseh, nekaj pa. Poznam pa nekoga, ki se je rodil nekaj ur za mano v isti bolnišnici, pa sva si kot noč in dan. In dvom je znova tu ;)

#8 SEcond Nature

SEcond Nature

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 18:16

... Poznam pa nekoga, ki se je rodil nekaj ur za mano v isti bolnišnici, pa sva si kot noč in dan. In dvom je znova tu ;)

4 min sem starejsi od svojega kolega, pa sva svi tako razlicna, da je kr joj :) Tako, da dvom na 2

Drugace pa odvisno od dneva. Ce sem v izy preberem, drugace pa, ce sem happy, pa ne :mrgreen:

So nekatere znacilnosti za posameznika, ki je rojen v enem izmed 12 znakov. Ziv primer so tehtnice :wink:

#9 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 02 avgust 2004 - 18:25

če že gremo debatirat o tem lahko še js pristavim svoj lonček.
V mojem razredu je 1/3 strelcev... VSI SMO ISTI LETNIK...eden je rojen 6. dec, druga 7. decembra, trije 8. decembra, eden 25. decembra, in dve 19. decembra. Z dvema sem bila skupaj v porodnišnici. Vsi smo si različni kt noč in dan eni so tipični strelci, eni popolnoma nč podobni strelcu. kot sm že zgorej napisala...to u teoriji ni možno. Moja dva centa :evil:

#10 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2004 - 14:53

Smesno, vendar tisti iz Vikend Magazina ponavadi "ugane" :lol:
Dnevne/tedenske(letne horoskope za 12 znamenj jemljem kot zabavo, vcasih pa se zgodi kaj res podobnega, vendar so taki horoskopi zelo splosni in ne pisejo o kakih podrobnostih, tak da ... Definitivno pa je "nekaj na tem", da ima vsaj znak dolocene lastnosti, vendar se ne smemo zanasat zgolj na ta glavni znak (po datmu rojstva), ampak tud ascendentni znak (ura rojstva) in se miljon drugih planetarnih povezav - tega je res ogromno, tako, da na koncu ne pride le 12 znakovb oz. 144, ampak mnogo mnogo vec ... to za tiste, ki se resno ukvarjajo z vplivom planetov na cloveka - se pa najbrz vsi strinjamo, da imajo planeti moc, kajneda? Poglejmo samo plimo/oseko ...
A hug is the shortest distance between Friends.

#11 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2004 - 15:03

jest berem Astro, ampak pr prjatlu...tko me sam informativno zanimajo...se mi zdi, da z razvijanjem posameznikove modrosti horoskopi ne veljajo več...vse kar se še opazi so nekatere nianse...dokler pa ta modrost ni razvita smo vsekakor pod vplivom določenih planetov...ker če nebi bili pod vplivom ničesar...mah filozofiram...kaj sploh vpliva na nas da se obnašamo tako kot se?...zakaj en dojenček pohodi čebelo, drugi pa jo da na list in odnese na varno...

...vplivi so...lahko jih znormaliziramo...tko je...

...za mene horoskop kar velja...ampak najrajš ga pogledam za nazaj...tako da mu ne pustim vpliva na mojo prihodnost.... :?:
Emptiness is form, form is emptiness

#12 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2004 - 18:03

em, jst sn devica... ampak devica ciiiiist na robu. bday mam namrec 21.9. in to je cist na konc znamenja, da tko recem.
tak da, ko ze preberem horoskop (nisn odvisna od njega in tud verjamem ne, je pa zanimivo branje vsake tolko, te nasmeji) preberem in za devico in tehtnico, potem se pa odlocim kteri mi je bol vsec, hehe :D
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#13 mrsFBIagent

mrsFBIagent

piščan'c

• Člani
  • 106 prispevkov

Objavljeno 27 november 2004 - 19:21

sem škorpijon, s podznakom v biku... need i say more? :)
ja tako je, v te dnevne , tedenske in nevemšekakšne stvari ne verjamem glih, v rojstno karto, pa v progresivno napoved glede na moj datum in uro rojstva pa skoraj da verjamem no...imam namen nekega dne doktorirat iz tega :P no, to ravno ne, mi pa te stvari kdaj krajšajo kake urice. tudi če ni res , se je zanimivo igrat in malo preučevat ljudi :evil: jemljem to bolj na easy, iz radovednosti, ne smrtno resno- kot v bistvu vsako stvar v življenju ;) :P
To,kar te ne ubije, te naredi močnejšega ;) 8)
Disney "if you can dream it, you can do it".

#14 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 27 november 2004 - 19:37

Horoskop berem zelooo po redko. In pri meni je to tako, da čist podzavestno verjamem vanjga če kaj lepega piše, če je pa kaj groznega si pa mislslim...ma to je en cigu-migu tale horoskop...
Kar se pa tiče opisov znamenj, se mi pa zdi, da na splošno kar veljajo, čeprav seveda ne za vsakega vse..
V sanjsko knjigo pa tudi velikokrat pogledam...kaj pomenjo moje sanje. In s tem je isto, če kaj lepega piše verjamem, če ne pa zaprem in pozabim na vse skupi :mrgreen:

#15 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 28 november 2004 - 00:48

Hello,

horoskop ponavadi preberem, če že naletim nanj v kakšnem časopisu. Da bi pa kaj verjela, to pa ne. Niti pod razno. :roll: Seveda se lahko zgodi, da kdaj kaj piše, kar je res ali pa se šele kasneje izkaže, da bo res, ampak vseeno ne verjamem. :? Zgolj naključje.

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#16 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 28 november 2004 - 13:30

V dnevne in podobne horoskope v (trač) revijah in časopisih niti malo ne verjamem in mi gre ob njih na smeh. Končno piše v njih nekaj takega. kar se lahko itak zgodi vsakemu, ne glede na znamenje in je zame navadno prodajanje megle. :mrgreen:
In če sem malo ciničen: kolikokrat je zame pisalo, da bom spoznal žensko svojega življenja... :lool:

Verjamem pa, da veljajo osnovne poteze za posamezna astrološka znamenja, čeprav se s tem ne ubadam kaj posebnega. Me me včasih vseeno prime, da preberem kaj iz tega področja, o nebesnih znamenjih ipd. :?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#17 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 28 november 2004 - 14:26

bila sem rojena ob takem casu na takem kraju, da sem bik po soncu in bik po luni in baje se po enih drugih planetih, kot mi je bilo to obrazlozeno. sicer je to cela neka znanost, ne vem kaksni retrogardni planeti (tisti, ki se gibajo nazaj glede na druge ali nekaj takega, bla bla)

koliko pa v to verjamam?

v knjigi Skrivnostni zmenek z daljno pozabljenimi bogovi nastopa en detektiv, ki ima sovrazno razpolozenega znanca, ki pod imenom veliki zaganza pise horoskop v en cajteng. ta detektiv je debel in nosi en hecen klobuk, zaganza pa valjda pozna njegovo astrolosko znamenje.na koncu knjige za to znamenje v cajtengah pise...zelo debeli in neumni ste in trdovratno nosite bedast klobuk, ki bi se ga morali sramovati.

avtor knjige je drgac isti tisti, ki je napisal stoparski vodnik in sledece knjige, ce koga tisci brati.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#18 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 17:43

Tipični dvojček. V stvari, ki so za znamenje značilne, verjamem, saj opažam, da so res pravilne in izrazite, v druge vrste horoskopov pa ne; sploh sem sodijo horoskopi v kakšnih revijah...

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#19 pika2410

pika2410

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 18:33

Časopisnim horoskopom ne verjamem, v opisu svojega znamenja (Škorpijonka) se pa najdem 95%.

#20 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 388 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 22:32

Res je da imam večino značilnosti dvojčka, sam ne drgač pa ne verjamem kaj preveč...
edin če mi kaj dobrga piše mi polepša dan :)
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#21 mazy

mazy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 22:58

jaz kaj dost ne verjamem horoskopu. Posebno tistim ki so v časopisih. Tiste horoskope bi lahko tudi jaz napisal, kar je tam napisano. Se je že zgodlo,da sem prebral v dveh različnih časopisih isto vsebino samo znamenje so zamenjali.
Pol pa verjemi temu.
:lol:

#22 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2008 - 10:14

dnevnim/tedenskim horoskopom ne vrjamam, ampak jih vedno preberem (bolj za foro). Verjamem pa numerologiji (če to še spada v to temo). Sem si jo enkrat na internetu dal zračunati in me je neverjetno zadelo (karakter, cilje, preteklost.... skratka vse).
God save the queer!

#23 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2008 - 20:24

Ne. Ne verjamem niti dnevnim niti osebnim in jih ne berem. Skrbi me, če politiki sprejemajo svoje odločitve na osnovi posvetov z astrologi, kar je splošna praksa v Aziji.

V branje priporočam knjigo C. Sagana "Svijet progonjen demonima : znanost kao svijeća u tami". Ne vem, ali je prevedena v slovenščino.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#24 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2008 - 15:14

Še pred kratkim nisem. Potem sem jih malo več prebiral, predvsem kitajskega in nevem ali smo kače tako predvidljive, ampak stvar srhljivo, skoraj v 100posto drži. :o
Podpis ni potreben.

#25 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2008 - 19:59

Zato ker je stvar generično pisana, je bil poskus ko so dali skupini ljudi isti horoskop (se mi zdi deset ljudi), vsi razen enega so se strinjali da kar je napisano da drži (razen enega ki je navedel da zanj drži samo 30%).
No, potem ko so si pogledali liste so se smejali :)

In ne, ne verjamem.

Prispevek uredil/a: ženska, 28 januar 2008 - 00:57.
Citiranje celotnega prispevka tistega, ki je pisal pred teboj, je nepotrebno!

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov