Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Parada ponosa 2009

61 odgovorov v tej temi

#26 strelka

strelka

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2009 - 14:22

najprej bi rada čestitala organizatorjem letošnje parade ponosa :spostovanje:

zame je bila prva in mi bo ostala v lepem spminu.... :mavrica:
I'd do anything just to see you smile...

#27 Lunalei

Lunalei

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2009 - 14:36

Tudi jaz sem bila prvič in mi bo ostala v lepem spominu.

Čestitke organizatorjem!
pa kšna vejca ke pa sm

#28 lux

lux

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2009 - 14:50

tud jst sem prvič korakal na praradi. blo je zakon.

morm rečt, da sem se počitil kot filmska zvezda. na celi poti so nas spremljali fotografi, kamere od vseh mogočih televizij, bli smo varovani s policaji (no to je blo super, čeprav si zelo želim, da takega varovanje nebi blo potrebnega). aja, pa kar nekaj ljudi si nas je prišlo ogledat, to čudo, pa enim parim sem mal pomahal, tko rahlo provokativno, pa so me mal čudn gledal, hehe (no pustimo podrobnosti)

ja, dragč pa tud cel paradni tedn dobr izpeljan, tud ostale stvari. BRAVO

Katerina Kresal :ponos: . edina od političnega vrha, ki se je udeležila in se celo sprehodila u paradi, zrihtala, da je zdej prišlo do pobude za spremembo družinske zakonodaje ... nas nagovorila, res zakon. pa ful ma vedno vse argumente izpiljene, vidi se ji, da je izredno pametna, sposobna. a veste, da je že pri 23 letih bla diplomirana pravnica (met diplomo pr 23 iz praktično najtežjega faxa - vau). zagotovila, nam je max varovanje, da letos ni prišlo, do napadov med samo parado in tud ne po njej ... BRAVO

aja, čist tko BTW, kaj je pa blo z vasilijem žbogarjem?? je bil kao napovedal kot častni pokrovitelj, pol je pa vse potihnilo? je šel baje službeno na krf, an?

pa tud jankovič je car. tud đamija bi bla brez njega projekt obsojen na propad. pa lepo, da podpira parado, če bi recimo arhar zmagal na zadnjih volitvah bi blo bistveno težje

ja, ekipi organizatorjev res najlepša hvala, da ste nam to zrihtal in iskrene čestitke

#29 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2009 - 22:45

No, ne vem kaj počne Vasilij... :mrgreen:

...vem pa, da Samuel Žbogar trenutno predseduje Evropskemu svetu in je verjetno bil na službeni poti.

Pa tudi sicer ni v neki navadi, da se zunanji ministri udeležujejo teh parad. Vsaj ne vem, da bi Miliband kdaj storil to, pa so v VB parade ponosa povsem drugače sprejete, kot pri nas.
Professional cynics, damn them to hell.

#30 lux

lux

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2009 - 10:48

No, ne vem kaj počne Vasilij... :mrgreen:
...vem pa, da Samuel Žbogar trenutno predseduje Evropskemu svetu in je verjetno bil na službeni poti.

ja, sorry, malo sem kiksnu, malo je prišlo do mixa med političnimi in športnimi zadevami (s temle vasilijem in samuelom, hehe) ... ne sej ne, da od zunajega ministra pričakujem da se bi mogu udeležit parade, gre le za to, da je blo objavljeno, da je sprejel častno pokroviteljstvo, potem pa ni blo ne duha ne sluha o njem.

štekam, da ima kot zunanji minister kup drugih obveznosti in štekam, da mora dat prednost državotvornim zadevam njegovega resorja, samo če je že sprejel to čast, in mu pol ni zneslo bi se lahko javno opravičil za svojo odsotnost in izkazal podporo paradi recimo po tv (to bi seher objavli). nad potezo, da pa je sprejel častno pokroviteljstvo, pol pa bil nek ignore, pa nisem tko naudušen ...

sam glede tega predsedovanja svetu pa nisem tko siher ... sicer politika ni lih moje področje sam kolker vem, je predsednik sveta EU premier predsedujoče članice, torej predsednik švedske vlade (tist dan še češke). oz. če narobe vem, me popravi

sej ne da obsojam ministra, samo vsaj kakšno opravičilo bi lahko prišlo s krfa

#31 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2009 - 11:39

Tako je, Svetu EU (27 članic) trenutno predseduje švedski premier, Evropskemu svetu (47 članic) pa Samuel Žbogar. :mrgreen:

Verjetno se je opravičil za odsotnost. Sploh je pa že to častno pokroviteljstvo z njegove strani velik korak. Če se ne motim, je tudi kmalu po nastopu te funkcije kot predsedujoči ES ostro obsodil prepoved parade v Moskvi ob Evrosongu; tako da je namen verjetno pristen...

#32 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2009 - 15:24

tud jst sem prvič korakal na praradi. blo je zakon.

morm rečt, da sem se počitil kot filmska zvezda. na celi poti so nas spremljali fotografi, kamere od vseh mogočih televizij, bli smo varovani s policaji (no to je blo super, čeprav si zelo želim, da takega varovanje nebi blo potrebnega). aja, pa kar nekaj ljudi si nas je prišlo ogledat, to čudo, pa enim parim sem mal pomahal, tko rahlo provokativno, pa so me mal čudn gledal, hehe (no pustimo podrobnosti)

A je bilo potrebno provokativno mahati?
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#33 Straight

Straight

gay friendly

• Ban
  • 13 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 09:14

Provokativna je že sama parada, mahanje nekatere še dodatno podžge. Porovcirate ljudi in potem jokate, če so batine. Če pa vi niste najbolj čudni na svetu.

Prispevek uredil/a: ženska, 14 julij 2009 - 23:14.
Citiranje celotnega prispevka tiste/ga, ki je pisal/a pred teboj in na katerega odgovarjaš, ni potrebno, kajne? ;)

#34 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 11:13

Zakaj je ta parada provokativna?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#35 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 11:31

Blagor ubogim na umu. Sedaj bom jaz vsako soboto pred magistratom mladoporočence in svate pričakal z baseball kiji in jih fino premlatil zaradi tega ker paradirajo in razkazujejo svojo t.i. straight ljubezen. Ni panike, jaz sem takoj za takšne vrste igrice, sam ne pol jokat če bodo batine. Meni se pa namreč gravža gledat 2 straighta kako se lizarita.
Đizus kam smo prišli s tako usrano logiko. :neumen:

#36 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 11:35

Straight, bojim se, da z svojim pisanjem ne kažeš svojega sprejamanja drugačnosti, kar je razvidno iz večih postov. Daj malo premislit
Kdor molči, devetim odgovori

#37 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 12:01

Naj odgovorim namesto Straight-a: Parada je provokativna zato, ker je zelo zoprno in neprijetno, če ti kdo nastavi ogledalo in potem v njem zgrožen zagledaš nek zmaličen stvor namesto idealizirane podobe, ki si jo gojil celo življenje. Včasih je bolečina ob pogledu v to ogledalo tako neznosna, da ga je treba razbiti... Verjamem, da mnogim tak pogled ni prijeten - ampak to ni problem tistega, ki ogledalo nastavlja...
Straight, pojdi pogledat film Bruno (čeprav sumim, da si ga že). Morda se boš prepoznal. Če se ne boš, pojdi še enkrat, pa še enkrat... Nekoč ti bo morda kapnilo. ;)

#38 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 12:12

Jaz ne bi bil tako napadalen do njega vseeno, mene zanima njegov pogled in argumentacija. Zadnjič sem se z najboljšo prijateljico skregal o tem, pa ženska seveda ve zame, nima s tem težav in podpira enakopravno zakonodajo. Pa se ji zdi parada milo rečeno odveč. Ona mi je argumentirala in jaz sem argumentiral nazaj, pa nisva prišla skup. Zanima me pač Straightovo mnenje. Pa se tudi jaz zadržujem da ne bi napisal par sočnih nazaj, ampak to se meni zdi pač "the easy way out"...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#39 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 12:32

Zanima me pač Straightovo mnenje.

Qty, imaš prav. Saj tudi mene zanima.

#40 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 12:38

qty, to ni "easy way out"; to je samo spuščanje na raven sogovornika, ker mu je tak način očitno bolj razumljiv (batine, ipd.)

#41 Straight

Straight

gay friendly

• Ban
  • 13 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 13:59

Blagor ubogim na umu. Sedaj bom jaz vsako soboto pred magistratom mladoporočence in svate pričakal z baseball kiji in jih fino premlatil zaradi tega ker paradirajo in razkazujejo svojo t.i. straight ljubezen. Ni panike, jaz sem takoj za takšne vrste igrice, sam ne pol jokat če bodo batine. Meni se pa namreč gravža gledat 2 straighta kako se lizarita.
Đizus kam smo prišli s tako usrano logiko. :neumen:

Dobro primerjaš poroko in parado ponosa. :lool: Gre zato, da govorite kako se nobenega ne tiče vaša usmerjenost ampak potem jo ravno razkazujete in ja parada je provokacija, totalna provokacija. In kako tebe izzivata dva mladoporočenca, in edina kar se vidi so trobeči avtomobili na cesti? Res blagor ubogemu na umu. Batine bi pa fasal vsak, ki bi predolgo izzival pa ni važno kakšne usmerjenosti je. Ubistvu gre pri paradah zato, da ste v središču pozornosti ampak čemu koristijo parade? Tisti k vas podpirajo vas bood podpirali ne glede na vse, tisti ki vas ne maramo vas pa ne bomo marali tudi če še tako ven mečete in izpostavljate. Zanimivo mi je tudi, da se zdijo parade provokacija tudi ljudem istospolne usmerjenosti, torej tudi med vami so ljudje, ki tega ne podpirajo. Si kdaj videl, da bi imeli hetero marš s transparenti: Ponosen sem, da sem hetero? Velik lažje bi vas sprejeli brez vsiljevanja sprejmi me. Tisti, ki vas ne tolerira vas ne bo pa tudi če delate miljon parad in ubistvu s tem sebi pljuvate v skledo, ker ljudje vas potem še bolj ne marajo. Sicer pa se tudi delate kot da edini doživljate nasilje in diskriminacijo.

Naj odgovorim namesto Straight-a: Parada je provokativna zato, ker je zelo zoprno in neprijetno, če ti kdo nastavi ogledalo in potem v njem zgrožen zagledaš nek zmaličen stvor namesto idealizirane podobe, ki si jo gojil celo življenje. Včasih je bolečina ob pogledu v to ogledalo tako neznosna, da ga je treba razbiti... Verjamem, da mnogim tak pogled ni prijeten - ampak to ni problem tistega, ki ogledalo nastavlja...
Straight, pojdi pogledat film Bruno (čeprav sumim, da si ga že). Morda se boš prepoznal. Če se ne boš, pojdi še enkrat, pa še enkrat... Nekoč ti bo morda kapnilo. ;)

qty, to ni "easy way out"; to je samo spuščanje na raven sogovornika, ker mu je tak način očitno bolj razumljiv (batine, ipd.)

Če bi se jaz tebi nastavljal pred obraz in te izzival npr. bolan pedrčk in bi to ponavljal kako uro tudi ti nebi ravno bil tiho in me gledal se ti ne zdi? Če izzivaš dobiš, pa če si čefur,skin,LGTB oz. karkoli. Hotel sem to povedati, da pač če izzivaš ne moreš jokati ko dobiš, ne to da bi rad tepel koga.

Prispevek uredil/a: glorious, 14 julij 2009 - 15:49.
Združil prispevka.

#42 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 14:12

Jah, a so črnci s pohodom na Washington tudi izivali? Sej ne primrjam njihovega boja z našim, najslabša tehnika za pridobitv pravic je čakat in nič delat.

Prispevek uredil/a: ženska, 14 julij 2009 - 23:18.

#43 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 14:30

In kako tebe izziva gruča 200 ljudi ki se sprehodi of Metelkove do Gornjega trga in pri tem namesto da trobi z avtomobili, uporablja piščalke. Isto sranje drugo pakovanje. In ne, tudi če bi mi 5 ur pred obrazom sikal bolan pedrčk, te ne bi mahnil, prvič ker je škoda mojih pesti za takšno osebo, drugič pa ker za razliko od tebe z nasiljem ne rešujem problemov.

#44 Sunnyday

Sunnyday

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 14:42

Tudi o tem, kakšno vlogo ima parada v zgodovini in sodobnem gejevskem gibanju bo govora danes ob 19h na sociološkem predavanju v Opnu!

(Prostorske dimenzija gejevskega in lezbičnega aktivizma pri nas in v svetu)

lp m

#45 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 17:02

Imam dve vprašanji.

1. Kako se maha provokativno? Res mi ni jasno.
2. Tudi če je karkoli provokativnega, kdo hudiča da komurkoli pravico, da se nekoga fizično loti (z batinami)?

Cerkvene procesije se dogajajo večkrat na leto in cerkveni zvonovi nabijajo vsak dan. Meni gre to pošteno na živce, ampak niti pomislim ne, da bi zaradi tega koga pretepel.
Za pesimizem je prepozno.

#46 Lior

Lior

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 19:38

Sicer pa se tudi delate kot da edini doživljate nasilje in diskriminacijo.

Še en argument prazen kot milni mehurček, ki je splošno razširjen (celo v medijih).
Parada ponosa je namenjena vsem, ki so ali se počutijo kakorkoli diskriminirano, in na paradi so dobrodošli vsi ljudje dobre volje.
Če govorimo o diskriminiranih skupinah v sloveniji so to lahko:
- muslimani (zaradi đamije),
- čefurji (zaradi trdega L ;-)
- romi
- ženske (spomnite se vseh Vagininih monologov)
- kratkovidni,
- dolgolasi
itd. itd...
:lizika:

#47 Crazy_

Crazy_

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2009 - 23:23

Ok, jaz mam samo eno vprašanje (ki nima nobene zveze z zgoraj objavljenimi odgovori), namreč me zanima če je možno kje kupit majico Parade ponosa oz. če mi jo lahko kdo proda/podari, kr bi jo ful rada imela, sam nisem mogla na parado :jazne:
everything happens with the reason

#48 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2009 - 08:44

Jap, majico se da kupiti :) Piši na ljubljana.pride@gmail.com in se bo uredilo ;)

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#49 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2009 - 16:26

Če bi se jaz tebi nastavljal pred obraz in te izzival npr. bolan pedrčk in bi to ponavljal kako uro tudi ti nebi ravno bil tiho in me gledal se ti ne zdi? Če izzivaš dobiš, pa če si čefur,skin,LGTB oz. karkoli. Hotel sem to povedati, da pač če izzivaš ne moreš jokati ko dobiš, ne to da bi rad tepel koga.

Kako je 30 ljudi, zaprtih v lokalu na literarnem večeru, s poslušanjem poezije in proze, izzivalo tistih 8 fantov, ki so prišli oboroženi?

#50 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2009 - 14:44

Ma bolj kot poskušam zožat polje svojega razumevanja, da bi ga razumel, manj mi uspeva. Verjetno mi fali še ščepec sovraštva.

In s kakšno otroško lahkotnostjo se razpolaga z besedami, kot so batine, izzivanje itd... Vse bolj se mi dozdeva, da niti ne gre za nestrpnost, ampak za pomanjkanje tistega osnovnega spoštovanja do drugih.

V primeru napada na literarni večer pa tudi spoštovanja do kulturnega ustvarjanja in izražanja. Out of this world. :roll:

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov