Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Gay oglas na slovenskih TV

17 odgovorov v tej temi

#1 Puer

Puer

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 09:52

Praktično po vsem svetu so že imeli TV akcije v zvezi z geji, proti nestrpnosti.

Bomo to dočakali tudi v Sloveniji? Lahko bi se npr. Legebitra kot pobudnik obrnila na javni zavod RTV in omogočila objavo brezplačnega spota v stilu TEGA, ki je bil ustvarjen če se ne motim za Dansko TV, in so ga kasneje objavili tudi v drugih EU državah in v ZDA.

Seveda pa bi se dalo zrežirati tudi svoj gay ad. Ideje so, video pa bi moral biti ganljiv. Ampak - a je tudi volja s strani tistih, ki imajo moč doseči to?

Hvala.

#2 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 09:58

Smo že imeli: Ustavimo Homofobijo

#3 Puer

Puer

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 10:26

Oglas je bil očitno predvajan lih "3x"... sam ga niti opazil nisem (ga je slučajno še kdo drug?). Poleg tega je to bilo 2 LETI nazaj. In pa - oglas mi (v primerjavi s tistim, katerega link sem dal) sploh ni všeč. Treba je ustvariti nekaj boljšega, je pa žalostno da folk sploh nima dobrih idej.

In evo, spet so v oglasu širili že tako napačno stereotipnost in vpletli stereotipne osebke (Marlena ipd.). A potrebno bi bilo pokazati da obstajajo tako usmerjeni ljudje tudi med tistimi vsakdanjimi, za katere niti ne vedo, torej kot povsem normalne ljudi - in recimo v povsem normalnih, za geje nestereotipnih poklicih. Oglas, ki sem ga pripel k prejšnjemu prispevku je kot nalašč za to... preprosto ni rešitev da folk oglas le vidi. Potem se zgodi isti efekt kot na paradi ponosa. Oglas je treba doživet in se ob njim zamislit in spoznat svoje napačno mišljenje! Sama pojavnost kot takšna nima efekta, to je dejstvo!

In če je bil oglas predvajan v 2007, bi morda bilo 2009 pravo leto, da se akcija ponovi. Na nacionalki. Na komercialkah. In ne samo 1x!

#4 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 11:08

Jaz tega oglasa tudi nisem opazil. Res je sicer, da zelo malo gledam TV, ampak vseeno… včasih vsaj po mejlu zaokroži kakšna taka zanimivost, pa tokrat ni. Se mi pa zdi oglas zelo estetsko narejen. In tudi nastopajoči so mi všeč. Mogoče bi kazalo dati malo več časa za prikaz različnih poklicev in organizacij, ki so akcijo podprle. Verjetno je bil spet denar razlog za to, da zadeva ni bila bolj obširna in bolj predvajana?
Zakaj v njem nastopajo samo »stereotipni osebki«, kot si se izrazil, Puer, pa najbrž ni potrebno preveč ugibati. Ne pozabi, da gre za prikaz realnih oseb in ne za nastopanje nekih plačanih modelov, ki samo igrajo neko vlogo… Glede na to, da se t.i. »normalni« osebki iz »normalnih« poklicev najbrž niso pripravljeni preveč izpostavljati in se ne pustijo prikazovati v TV oglasih, se verjetno aktivisti niso preveč trudili iskati »bolj primernih« oseb za tak oglas. V narekovajih seveda pišem zato, ker je govorjenje o bolj ali manj normalnih osebah in poklicih zgrešeno. ;)
Si ti Puer mogoče pripravljen prevzeti vlogo nastopajočega? Prepričan sem, da te bodo veseli… Oglasi se jim. ;)
Sicer pa lahko poskušiš tudi sam na šoli ali v svoji družbi posneti nek spot po lastni ideji in v lastni izvedbi. Morda z njim celo osvojiš kakšno nagrado na kakšnem filmskem festivalu. ;)

#5 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 12:12

Ta oglas je bil ful predvajan, mislim da tudi na komercialnih TV. Linki do oglasa se najdejo na tem forumu, pa ziher tudi na SIQRD mreži in drugje. Jaz ne gledam veliko TV, pa sem ga videl. Večkrat.
O stereotipnosti ne bi govoril, pač jebiga, Suzana je dobitnica najbolj prestižne nagrade v kulturi, Brane je pisatelj in kulturnik že od pamtiveka, in tako naprej. Če bi tebe bilo sram postaviti se ob bok tem ljudem, je to tvoj problem, ne njihov.

Seveda pa bi se dalo zrežirati tudi svoj gay ad. Ideje so, video pa bi moral biti ganljiv. Ampak - a je tudi volja s strani tistih, ki imajo moč doseči to?

TI imaš sedaj moč doseči to. Zapiši koncept na list papirja, sestavi režijsko knjigo za snemanje in ti jaz pomagam spedenat ostalo, pa verjamem da bodo "tisti" dol padli od navdušenja, kaj si dosegel.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#6 wewb

wewb

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 18:54

Zakaj bi moral biti ganljiv?
If at first you don't succeed, failure may be your style.

#7 KyoTai

KyoTai

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 21:17

jaz sem tudi ta oglas videl in je res, da so ga kar veliko predvajali...
Samo ideja takega oglasa kot tisti danski je pa res dobra.Jaz sem notri xD
garasu geshi ni kimi wo ukabe saiho no-kuchizukeshite

#8 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2009 - 21:50

Tega oglasa še nikoli nisem videl. Vseeno pa se mi zdi nekako mlačen. Večina ljudi pozna samo Marlenno na žalost, le nekateri poznamo ostale. Name oglas ni imel zadostnega efekta, žal. Na koncu izpade kot le poziv za enakopravno zaposlovanje in ne kot splošno obravnavanje.

Prispevek uredil/a: valda1, 17 marec 2009 - 21:51.

Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#9 Salome

Salome

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2009 - 15:15

Veliko krat videla po tv! :mavrica:

#10 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2009 - 15:26

Prvič vidim...no, je res, da gledam TV bolj malo sem še vedno ne tako zelo malo... :) Se mi pa zdi, da bi lahko bil mičkeno bolj zanimiv...ker meni je dolgočasen :?: No bolje kot nič je sigurno!

#11 xenya

xenya

biskvitek

• Člani
  • 43 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2009 - 18:24

moram reči, da sem ta oglas celo enkrat ujela. in seveda, se strinjam, da bi morali narediti novega. a najti nekoga, ki bi bil pripravljen sodelovati, to bi znal biti večji problem. glede nastopajočih. definitivno je v redu, če se uporabi osebe, ki so znane na različnih področjih, a hkrati se je treba zavedati, da je naloga predstaviti "navadne" ljudi, s tem mislim ljudi, ki niso znani-torej poudariti to v vsakdanjosti. vem, da bi bila pripravljena sodelovati, če bi prišlo do tega.

Prispevek uredil/a: xenya, 18 marec 2009 - 18:26.

We are all stories in the end.

#12 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2009 - 20:43

Tak projekt fura Narobe - in sicer foto razkritje. Zagotovo še iščejo prostovoljce!
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#13 eagl3

eagl3

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2009 - 12:22

tale add je tud dober klik

#14 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2009 - 13:47

Uau. Tale poljub je nekaj najlepšega, kar sem videla v zadnjem času.

#15 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 256 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2009 - 14:14

Tak projekt fura Narobe - in sicer foto razkritje. Zagotovo še iščejo prostovoljce!

Ja, qty (in vsi ostali), res je.
Ves čas iščemo prostovoljce. :)
http://fotorazkritje.blogspot.com/
Kar se tiče TV oglasa, jazst sem pripravljen sodelovati v njem.
Sploh ne bi bila tako slaba ideja - všeč mi je ta, ki že obstaja, ker so v njem resnični ljudje. Všeč mi je pa tudi ideja tujih videov, ki so posneli zgodbo.

Lep dan vsem,
N'

This is the real me. 

#16 Puer

Puer

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2009 - 18:12

Jaz tega oglasa tudi nisem opazil. Res je sicer, da zelo malo gledam TV, ampak vseeno… včasih vsaj po mejlu zaokroži kakšna taka zanimivost, pa tokrat ni. Se mi pa zdi oglas zelo estetsko narejen. In tudi nastopajoči so mi všeč. Mogoče bi kazalo dati malo več časa za prikaz različnih poklicev in organizacij, ki so akcijo podprle. Verjetno je bil spet denar razlog za to, da zadeva ni bila bolj obširna in bolj predvajana?
Zakaj v njem nastopajo samo »stereotipni osebki«, kot si se izrazil, Puer, pa najbrž ni potrebno preveč ugibati. Ne pozabi, da gre za prikaz realnih oseb in ne za nastopanje nekih plačanih modelov, ki samo igrajo neko vlogo… Glede na to, da se t.i. »normalni« osebki iz »normalnih« poklicev najbrž niso pripravljeni preveč izpostavljati in se ne pustijo prikazovati v TV oglasih, se verjetno aktivisti niso preveč trudili iskati »bolj primernih« oseb za tak oglas. V narekovajih seveda pišem zato, ker je govorjenje o bolj ali manj normalnih osebah in poklicih zgrešeno. ;)
Si ti Puer mogoče pripravljen prevzeti vlogo nastopajočega? Prepričan sem, da te bodo veseli… Oglasi se jim. ;)
Sicer pa lahko poskušiš tudi sam na šoli ali v svoji družbi posneti nek spot po lastni ideji in v lastni izvedbi. Morda z njim celo osvojiš kakšno nagrado na kakšnem filmskem festivalu. ;)

O, ja. Video je definitivno moje področje, a vseeno kot igralec v takem promo videu se ne bi želel pojaviti. A dejstvo je, da obstajajo profesionalni igralci, ki profesionalno sprejemajo vloge. Takšni so v nekaterih filmih izrazito strejt, spet v drugih pa izrazito gej. In prav to so igralci za takšne videe! Ni nujno niti, da je Slovenec! Pomembno je, da ja video ganljiv, kot je ta, katerega link sem objavil. Nenazadnje: ZAKAJ pa ne bi na naših TV programih predvajali prav tega? Če je bil predvajan praktično po vsem svetu, najbrž ne bi bil problem ga predvajati tudi pri nas. Drži? In ta video je res vrhunski. Nisem ga brez razloga repeatal 100x! :) Sploh pa glasba v ozadju... vrhunska je!

#17 krašowc88

krašowc88

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2010 - 21:44

Hmmm...Razen Ustavimo homofobijo ne vem za nobene reklame
Ot tizga ku ga ne poznamo, zmjri vjmo usi narveč. (Iztok Mlakar)

#18 Luigi

Luigi

nov na sceni

• Člani
  • 253 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2010 - 23:05

Spomnim se nekaj sicer komercialnih oglasov z istospolno usmerjenimi nastopajočimi.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov