Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Smučate?

122 odgovorov v tej temi

#26 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2009 - 12:52

Zato da ne bo možno poleti smučati samo na Primorskem ampak tudi v Ljubljani :P

Drugače pa ja, smučam. Že celo življenje oz. odkar sem se začel zavedati in obožujem smučanje. kaj je boljšega od hitrosti na ledenih in zasneženih strminah, aja to, da so vmes luknje in skoki. Občutek adrenalina :)
God save the queer!

#27 senzualna

senzualna

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 00:12

jz bi pa ful rada znala smučat!!pa ni nobene prostovoljke/prostovoljca, da bi me naučil/a :opala: res, to mam pa že od nekdaj ful željo :D al pa vsaj bordat ;)
drsam pa ful rada, čeprav je res, da že dolgo nisem..drugače od zimskih "športov" mi je pa kepanje ful všeč :D
vsak večer se uležem
na tvojo stran in jo pogrejem-
za vsak slučaj...

#28 KyoTai

KyoTai

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2009 - 20:03

smucat lih ne maram, samo pa ze par let boardam, pa sk8am. bolj tako extremno, ce se mi pa ne da, grem pa samo kaksno furo :mezik:
senzualna, i can teach you ampk boardat, za smucanje nisem. lol

Prispevek uredil/a: ženska, 16 februar 2009 - 02:45.

garasu geshi ni kimi wo ukabe saiho no-kuchizukeshite

#29 Fusion

Fusion

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 12 april 2009 - 15:12

Obozujem smucanje. Sem poln adrenalina, zato sem na ''smuciscih'' vec casa s proge kakor na progi. Ce je moznost grem tudi na skakalnice. Velikokrat seboj vzamem tudi big footke. No zdaj vec niso..se ene prvih modelov, tako da so precej dolge. Drugace pa ja..sem tudi bordal, vendar vseeno raje ostajam na smuckah. Mi je bol atraktivno :)

#30 bloud

bloud

nov na sceni

• Člani
  • 258 prispevkov

Objavljeno 12 april 2009 - 18:41

Sem smučala vsako zimo do enega sedmega razreda. Potem sem ugotovila, da ne vidim nekega veselja v tem pa še nos sem si zlomila med smučanjem :D . V glavnem, znam, vendar ne smučam več. Mogoč nekoč spet (če me prava oseba povabi :opala: ), ampak trenutno ne.

"This must be Thursday,' said Arthur to himself, sinking low over his beer. 'I never could get the hang of Thursdays."

- Douglas Adams

#31 Karincek

Karincek

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2009 - 22:53

smučam, drsam, bordam, sankam,...:zimski športi so zakon!!!

#32 Elisha

Elisha

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2009 - 11:03

Smučam, še raje boardam, sankam, pa se valjam in kepam. Oz.s kero drugo se je lepo. :mrgreen: Lol. :mrgreen:
We weren't born to follow...

#33 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2009 - 13:15

jaz pa ne znam več smučat. sm že nekaj let na deski, pa sem lani spet probala od kolegice smučke in pristala v snegu :) LoL
drugače pa samo da je sneg, pride na plano otroška radost in s tem tudi kepanje, sankanje, sneženi možje (ja, še vedno), delanje angelčkov v snegu, pa ne vem kaj še vse :)
tudi poljubljanje (ali kaj več) v snegu ni tako zelo napačno :opala: preizkušeno :)

Right now, nothing can kill my vibe

#34 lenanat

lenanat

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2009 - 21:42

Vedno sem smučala, potem pa sem nekega dne rekla, da ne bom več. In ne. Čeprav zime pravzaprav ne maram, sem se navdušila nad tekom na smučeh. :poreden:
Jebentiš.

#35 Misplaced

Misplaced

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2009 - 22:05

Smučam, drsam in se sankam z največjim veseljem. Nekaj je na mrazu, hitrosti, razposajenosti. Ko pade sneg, se v trenutku pomlajšam za 10let! :mezik:
I didn't ask to be a princess - but if the crown fits ...

#36 Ice

Ice

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 13 julij 2009 - 23:36

smučam bordam drsam, se strinjam, zimski športi so zakon! :paprika:

#37 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 28 november 2009 - 11:44

Zelo rad smučam in sem zelo rad na snegu.
I.C.C.

#38 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 04 december 2009 - 00:49

Enako.

Samo podnebne spremembe nam "pravijo", da bo za več snega treba manj avtov pa več potovanja na okolju prijazen način. Pa hiše izolirat pa sončno energijo izkoriščat pa sem pa tja pa take fore. Če pozimi ni snega za smučanje, sem celo zimo bolan. Ko sneg MORDA vendarle zapade in se trikrat spustim pod domači breg in se stopničato vzpnem nazaj na vrh, je prehlada do pomladi konec. Se mi zdi, da tole (vse bolj zgodovinsko) zimsko veselje okrepi imunski sistem bolj kot vsi "čarobni jogurti".

Še vedno imam neko upanje, da kljub onesnaženju vendarle še pride kakšna zima tudi v nižine, zato še mojih starih ravnih smuči ne mislim zavreči.

Me pa tale karving kar malo skrbi. Včasih sem z veseljem gledal tekme v alpskem smučanju. Še vedno jih rad gledam, a me je kar strah, da bom spet videl kaj brutalnega, grozljivega, trpkega, vse več nesreč (tudi hujših) je tudi med rekreativnimi smučarji.
Bistvena razlika med "sulicami" in karvingom je v tem, da s sulicami zavijamo z oddrsom, pri čemer zaviramo, s karvingom pa zavijamo z nagibo, pri čemer se hitrost ohranja ali povečuje, kar avtomatsko pomeni višje hitrosti. Poleg tega karving s svojo tehniko bistveno bolj obremenjuje kolena ob zavojih. Marsi kater smučar pade, ker ga je enostavno posedlo, ker noge niso zdržale pritiska. Nekateri si kolena tako izčrpajo, da ne morejo več smučat. Imajo kronične bolečine, poznam pa človeka, ki zdaj samo še deska, ker so pri smučanju bolečine prehude.

Zato podvprašanje: kaj, mislite, da je v resnici boljše, sulice ali karving? Bi morali iti nazaj na sulice (tako rekreativci, kot tudi športniki)?
NISMO VSI POD STRESOM

#39 Rain

Rain

Častna članica

• Člani
  • 239 prispevkov

Objavljeno 07 december 2009 - 17:17

Smučam in boardam rada (prvo zelo dobro, drugo malo manj). Sankanje & kepanje je vedno hec, drsat pa (preverjeno, v zabavo mnogim) ne znam.

Glede old-fashion vs. carving smuči pa takole. Meni so bile suličaste smuči všeč iz dveh razlogov. Prvi je ta, da se moraš malo bolj pomatrat za zavoje - odkar imam carving smuči, imam občutek, da kar same vijugajo in da se sploh ne utrudim (kar pogrešam, saj imam rada občutek, da sem se "zgonila"). Drugi pa je ta, da ima zaradi poenostavljenega vijuganja s carving smučmi več ljudi občutek, da znajo smučat - pa temu pogosto ni tako. In ob večjih hitrostih (in zahtevnejšem ustavljanju) ima to na smučiščih pogosto zelo zoprne posledice...

#40 AJC

AJC

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 07 december 2009 - 17:34

Daaa obožujem smučanje, sankanje, drsanje, kepanje...vse v zvezi s snegom

#41 Lady_Oscar

Lady_Oscar

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2010 - 17:04

Ja smučam že od malega, pa sankanje mi je tud všeč, kepanje, valjanje v snegu :)

#42 sebyy

sebyy

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2010 - 21:54

Ne smučam, v drugem razredu Oš. sem si zlomil nogo na smučanju, takrat se je zaključila moja smučarska kariera. Kasneje sem spet poskusil v šoli v naravi, takrat tek na smučeh, tist0 mi je bilo celo všeč, mogoče pa kdaj. Drugače pa nisem ravno pristaš zimskih športov, mi je bolj pri srcu namakanje v ne prehadni vodi.

#43 Jaka

Jaka

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2010 - 22:17

Smučam zdaj že 4 leta, pred tem pa nisem upal, ker ko sem bil mali, so me učili in se je ena oseba pred mano zelo poškodovala, da so jo s helikopterjem odpeljali in od takrat sem dobil en velik upor.

Kar se pa tiče bordanja, to ni za mene sem probal ampak to ni za mene, padem vsakih par metrov ... Bom ostal pri smučanju :)

Prispevek uredil/a: ženska, 22 julij 2010 - 00:17.

#44 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2010 - 23:06

Smučam bolj redko, čeprav se rada spuščam po strmini. Me pa mal jezi, ker se moram na tako sezono dobor pripraviti, pa sem bolj lazy, kar se tega tiče. :D

#45 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2010 - 23:38

Vsako leto grem na smučanje za 1 teden v tujino, tu in tam pa na kak slovenski hrib. Je v bistvu edini šport, ki ga imam res rada in ga včasih spremlajm tudi po TV. :)
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#46 Bubi_

Bubi_

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 22 julij 2010 - 10:38

Ne smučam več. Odkar sem tako hudo padla, da se je smučarski čevelj prelomil na pol, medtem ko je noga na srečo ostala cela, nisem več stala na smučeh. Edino, kar sem še počela, je bil tek na smučeh in tista tekmovanja v srednji šoli. Ob priliki bi si morda celo kupila opremo in spet tekla. Slednje (ženske!) je še tudi edino, kar spremljam po TV. :mezik:
Sanjači nikoli ne spijo.

#47 AngieP

AngieP

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2010 - 01:01

Smučanje obožujem! Na smučke so me postavili takoj, ko sem lahko hodila=) Sicer sem pred 2 letoma imela zlomljeno nogo in sem dobila strah pred hitrostjo...a sem ga to zimo odpravila :juhej: tako, da spet drvim po strminah z vso hitrostjo;) Ampak sovražim tiste snežene kupčke :pazi se: človek sploh ne more semučati kot bi hotel.
Rada imam tudi drsanje, ki pozimi zamenja moje ljube rolerje. Zdaj moram najti samo novo drsališče in sem na konju;)
Ne glede kaj se zgodi, vedi nekdo ti bo vedno stal ob strani.

#48 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2010 - 14:13

Stati na smučeh sem se naučila v petem razredu v šoli v naravi. Ni bilo ravno prijetno, ker sem imela vse kolke v modricah. :? Potem sem se že celo naučila levih in desnih zavojev, najraje sem imela smuk in naj se ustavi kjer se pač bo. Od takrat naprej nisem imela več volje dokler se nisem lani spet šla smučat in potem, ko sem se malo spomnila tehnike sem bila kar vesela, ker sem vidla da mi sploh ne gre tako zelo slabo. Dve urci sem se vozila po progi za začetnike in gledala mulce stare 3-6 let kako se vozijo mimo in se mi smejijo ( neki mali fantek mi je celo pribil: " Teta a bo šlo?"). Zdaj pa gre kar dobro. Nisem vrhunska smučarka in nisem več začetnik. Sicer pa nimam neke blazne ljubezni do smučanja. Raje plavam. :)

All people smile in the same language.

#49 sadni_caj

sadni_caj

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2010 - 13:24

Smučam zelo rad. Sicer v familji nikoli nismo nekaj hodili smučat, tako da se večkrat h komu zraven "uštulim". Enkrat se bom naučil tudi bordat. :D
"..because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

#50 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2010 - 14:24

Smučam rad. Vsako leto gremo z družino za 1 teden na smučanje v Avstrijo. Kolikor vem, sem prvič stal na smučeh pri treh letih. Starša sta nas kar sama naučila smučati. Ne morem reči, da smučam tehnično izvrstno in super, a po moje kar dobro. Pred nekaj leti sem imel tudi željo po bordanju, a sem si zlomil roko in od takrat me ne mika več - pa ne zaradi poškodbe, ali strahu; ampak preprosto nimam več te želje.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov