Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Diete

49 odgovorov v tej temi

#1 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 19:28

OK, vem, da bo na koncu komentar - vse v zmernosti je najbolj zdravo....

Ampak v ZDA sta trenutno zelo popularni dve dieti, na kateri prisega al ena al druga polovica populacije :lool:
Atkins Diet predpisuje minimalno kolicino ogljikovih hidtarov, ki jih zamenjas z mascobami in beljakovinami...
South Beach Diet pa omeji oglikove hidrate glede na kemicno sestavo (preprosti napram kompleksni sladkorji oz skrobi). Naj bi bil skrob prijaznejsi telesu kot cisti sladkor...

Imam kolega, ki zauzije na kile mesa, brez kruha, riza, testenin, neki malega zelenjave in je zgubil precej telesne teze. Trgovine pa prodajajo ze vse mozno "low carb" in se je razvila cela industrija okrog teh diet....

Mene tak nacin prehrane odbija, se posebno zato, ker drugace ne jem veliko mesa... me pa zanima, kake (ce sploh) izkusnje imate z dietami (pri sebi ali drugih)....
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 19:47

Vse te diete, ki jih reklamirajo sploh nimajo učinka. Point diete je to, da ne izgubiš samo nekaj kil, ampak da potlej tudi obdržiš toliko kilogramov kot jih imaš ob koncu diete.
Dieta, pri kateri shujšaš recimo 10kg, čez čas pa spet pridobiš 10kg je brezvezna.

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 ragazzo

ragazzo

piščan'c

• Člani
  • 125 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 21:26

No, to je pa moja tema.
V 8 mesecih sem shujšal 35 kil in sicer le tako, da sem se več gibal, jedel večinoma sadjew in zelenjavo, odrekel sem se pijači, ki ni voda, odrekel sem se sladkarijam, odrekel sem se vsemu, kar bi lahko redilo-kruhu, zrezkom, ...
Nato pa sem se zapustil in v treh mesecih pridobil 3 kilograme, ki jih zdaj spet spravljam dol. Ampak kaj morem, nič drugega kot to, da sem bolj okrogle sorte in nikoli ne bom maneken. Zdaj, ko sem 35 kil lažji se vsaj ne izgovarjam, da čokolda je tudi dobra za možgane, ker vem, da ena tablica (včasih sem pojedel celo) terja 5 minut teka ...

Hitre djete ...pozabite!
Dicono che alla mia età si deve ridere, ma chi lo dice non sà che alla mia età si piange per due occhi castani, per una voce un pò strana, perchè non ti guarda e non si accorge di te.

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 21:32

:clap: , ragazzo!
:respect:

jaz tudi nikol ne bom suhica zaradi moje konstitucije, vendar mi trenutno teza sama od sebe gre dol zaradi sporta, veliko vode in jedilnika, ki pretezno vsebuje sadje, zelenjavo in kako belo meso/ribe. pa se vec nacrtno ne spravljam k dietam, ker sem ze od malega poslusala o pravilni prehrani in dietah.... pa mi grejo vse po vrsti na zivce. moj metabolizem je pac obcutlrjiv na sladkor in cokolado - ko grem cez obdobja, ko jih ne zauzijem velik, se moje telo prav lepo precisti....

#5 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 21:40

sm mela sicer ene par prebliskov v preteklosti, ampak nism dost karakter, da bi zdržala... moje diete so se vedno končale po parih dneh... trenutno sm se odločla rajš za več gibanja, kot pa za več odrekanja hrani... sej je treba kdaj pa kdaj tut kako zadevo preskočit, kako sladkarijo, ampak kakih ekstremov se pa ne grem... dejansko ful pomaga, če namesto sokov piješ vodo, pa če mal paziš KDAJ ješ... vsaj po mojih izkušnjah... baje, da deluje... (tko pravjo ljudje okrog mene) :?:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 21:43

Med zunanje vzroke debelosti oz. prekomerne telesne teže lahka štejemo:
- pomanjkanje telesne aktivnosti
- stresi
- uživanje mastne, goste hrane
- anksiozna stanja

Med endogene (to je zanimiv za vas) pa štejemo:
- sestava organizma
- energisjke potrebe
- osnovni metabolizem
- termogeneza

Torej ni vse le v hrani oz. ali jeste masten meso ali ga ne.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#7 Gost_EiZZo_*

Gost_EiZZo_*
  • Gostje

Objavljeno 27 julij 2004 - 07:52

http://www.maxximum-portal.com
http://www.mojtrener.com

#8 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 09:53

Cau!

Trenutno sem na beljakovinski dieti, ker moram pridobiti
čim več mišične mase, pa mi ne gre preveč dobro od rok.

V bistvu sem imel vedno obraten problem, ker se nikakor nisem mogel
zrediti (bil sem namreč presuh), ker mi določena hrana ni bila všeč, kot
je npr. čokolada, cvrtje...... :?:

#9 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 11:54

V bistvu sem imel vedno obraten problem, ker se nikakor nisem mogel
zrediti (bil sem namreč presuh)

Nekateri imajo tudi konstitucijo telesa takšno, da je človek suh neglede nato kaj je (je = jesti)
Nekdo ima lahko 70kg (visok je 165cm) pa ne zgleda močnejše postave. Lahko ima težke kosti, ki dvignejo kile navzgor.
Če si suh si suh. Se ne splača sekirat - predvsem pa tvoje telo samo uravnava tvoje kilograme. Vrjem, redko je, da bi telo te sam shujšal ;) In če si suh - pač si. Za telo ni to nič posebnega.

#10 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 12:08

No še v osnovni šoli je ena sošolka k je bla mal močnejša vprašala učiteljico gospodinjstva kako naj shujša ker je bila tisto uro ravno debata o hrani, dietah in bla bla bla Ona pa ji je dala najstarejšo dieto
rekla je dobesedno tako: MN ŽRI PA VEČ MIGEJ tadam :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#11 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 17:03

Ma valda da se sekiram, ravno sem pršu
iz fitnesa, kjer sem se tehtal in sem shujšal
za dva kilograma in to samo v enem vikendu,
rabu sem pa 14 dni da sem jih dobu gor.
Bom mogu nehat rejvat, ker zgleda da ti full pobere.

:pepper: v bistvu so partiji , ena vrsta diete :pepper:

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 17:06

Če v 1 tednu zgubiš, 2 kilograma in si sam zato nisi prizadeval, pejt h zdravniku, ker to ni normalno. Good luck.

#13 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 27 julij 2004 - 20:54

Jaz sem tut shujšal za 32kg po metodi stare diete :)

Manj žri pa vč migej!!!

Sicer pa sem omejeval ogljikove hidrate, vendar ne tiste dni, ko je bila športna aktivnost na programu. Takrat sem tut pojel mal testenin al riža brez omake!

Pod športno aktivnost pa je spadal tek 10km in sicer v aerobnem območju utripa srca !!!

Pomembna je tut tekočina in sicer je treba piti le vodo, ne kakšnih drugih neumnosti, ki imajo sladkor. No včasih recimo če vam zapaše si lahko privoščiš "Stil" ali "Deit" al kar koli podobnega, ker ima le saharozo (ki pa ni najbolj zdrava stvar)

Potem sem tut upošteval, da sem imel en dan prosto po prešernu!!! Ponavadi je to bilo tako,da sem v soboto žural, pil alkohol, zjutraj burek, popoldan v nedeljo pa še pica!!! In vseeno so šli kilogramčki dol - to je bil stress reducer :)

Danes težo ohranjam predvsem s športno aktivnostjo. No tu preidemo že na naslednjo fazo - fitness - ki pa je druga zgodba - proteinska dieta in pridobivanje kilogramov (mišična masa)

V glavnem da se zagotovo shujšat in jaz ne verjamem v teorijo o konstituciji, tu na forumu sva že dva taka primera, ki sva najbrž do trenutka, ko sva se zares odločila za hujšanje imela podobne izgovore: imam tako konstitucijo, pa jst ne morem bit dovolj vztrajen. Predvsem pa je zanimivo to, da sem jaz bil anti-šport model :), in glej ga zlomka danes nihče ne more verjet, kaj je nastalo iz mene!

Potrebna je le volja in odločitev brez izgovorov!!! Ne uporabljaj metode jutri pa res začnem!!!

ZAČNI ZDAJ OD TEGA TRENUTKA DALJE, KO BEREŠ ODGOVORE NA FORUMU! KER TO ZMOREŠ, VERJEMI!

(da nisem pozabil na svojo odločitev, sem začel nositi uro namesto na levi na desni roki in vedno ko sem pogledal na levo roko sem se spomnil kaj sem si zadal)

:) no ja, srečno

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 11:43

Pomembna je tut tekočina in sicer je treba piti le vodo,

Ne ne.
Sam voda ni zdrava, k zgubljaš sol. Pol lahka rata full komplikacij, tko da moraš nadomeščcat sol. Sam vodo pa definitivno ne.

#15 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 11:48

Ej folk mene ta zadeva z vodo že skoz bega...sama sm ful pristaš pitja vode, ampak k sm mela obdobje kkšnih treh mesecev k sm pila samo vodo sm opazila,da sm fuul več popila kukr pa če sm zravn pila še sok. In to me ful bega, a je za organizem res zdravo pit samo vodo al nej bi zravn popil še kkšnga sokca? zdele sm nekak na tem da pijem samo vodo, soka ne pijem, razn vodo k ji je dodan pač nek okus...soka sploh nemorm več.. :?:

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 11:57

Nep samo vode ni zdrav pit. Sploh pa ne uno, iz pipe k ne vsebuje Natrija. Kokr sm prej gor napisu ze.

#17 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 28 julij 2004 - 12:47

A ne dobiš dovolj soli in mineralov v hrani ?

Saj nekoč niso poznali sokov in podobnih pijač?

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 12:48

Če se športaš in piješ navadno vodo, pride do pomanjkanja soli v telesu. Hrana ni zadosten vir, za pridobivanje soli. Tud odvisno kakšno hrano ješ. Drugače pa samo vodo pit ni cool - pač dalj časa.

#19 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:33

Glory tvoje razmišljanje je mal zgrešeno voda iz pipe je najbolj zdrava bolj kot naprimer voda ki jo v trgovini kupiš npr. voda Zala črpališče pod Unionom tko da isto vodo za katero plačaš v trgovini 150 sit al nekej podobnega jo lahko doma izpod pipe ker vsi vemo da je črpališče vode za celo lj pod unionom pa še recimo da voda na polici v trgovini stoji tut po 14dni iz pipe je pa sveža pa kemijsko očiščena voda zihr more bit dobra za te normative že samo je pa brez kakršnih koli primesi kakor una voda izpod pipce :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#20 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:42

Ne palček tvoje mišljenje je zgrešeno.
Jaz sem rekel da voda iz pipe ni zdrava, ker nima soli v sebi. Stem nisem zagovarjal ali rekel, da je ustekleničena voda boljša. Sem kje to rekel :?: Ne.

#21 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:49

tekoca voda je lahko kar v redu, sam odvisno iz katerega vira.

#22 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:50

Piše se o tem, če se skoz sam vodo pije - to ni zdravo!
O tem sem govoril. Ne pa o tem kera voda je boljša al ustekleničena al neustekleničena.

#23 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:57

Glorci, saj jaz tudi.

Clovesko telo rabi tako majhne kolicine rudninskih snovi da jih samo z vodo sicer ne mores dobit (dolgorocno, ker jih vecine nase telo ne shranjuje), je pa voda kot taka zadostna kar nekaj casa... po drugi strani je pa vcasih odvec pit obogatene steklenicene vode, ker se odvecni minerali pac izlocijo iz nasega telesa s secem - ali pa se kaka rudninska snov (kot na primer magnezij), zacne nalagat na neprava mesta.

Cist normalno da od vode ne mores dolgorocno zivet, sam kak post 7-10 dni se cisto lepo znese in ga telo tudi lahko lepo prenese, ce je bilo pred zacetkom take kure kolikor-tolikor zdravo.

#24 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 15:58

Glorious, sori ampak tvoje mišljenje se mi zdi popolnoma zgrešeno. Če pa imaš kje kakšen članek za pokazat glede tega, bi ga pa z veseljem videl.
Kakšne soli imaš v mislih? :shock:

+ še to, kje potem dobiš soli, če jih ni ne v hrani ne v vodi?

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 16:01

Seelent jaz sem rekel če vedno pijete LE vodo in športate (torej se aktivno ukvarjate s športom) to ni dobro.
Jz ti nimam kj člankov kazat. Nauč se sestavo vode in kaj rabi organizem. Sol kot NaCl rabi. To mora voda vsebovati, drugače organizem ne dobiva soli, ki jo rabi. Zdj če je to zgrešeno, bos ti novi dohtr medicine. Đizus...

Tuki je debata o dietah ne o vodi, zato prosim držite se namena topica.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov