Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hitra prehrana (fast food)

150 odgovorov v tej temi

#1 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 17:35

A je kdo ze gledal film "Supersize Me"?

Dokumentarec o tem, kako se an tip odloci, da bo en mesec jedel samo McDonalds. Njegovo zdravstveno stanje spremljajo zdravniki, on pa vsak dan dokumentira na film svoje pocutje. Snemanje je moral prekiniti predcasno, ker se mu je zdravstveno stanje tako poslabsalo, da so mu zdravniki rekli, da mu povisan holesterol itd ne bodo mogli vec popravic, ce ne neha s tem prehranjevalnim rezimom LOL

Ta film bi morali pogledat vsi, ki kdajkoli jejo v fast food restavracijah :lool:
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#2 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 17:40

pretiravanje itak v ničemer ni dobro... drugač pa... kdaj pa kdaj prou sede kak mcdonald's... upam, da se bova jutr lohk šle z ljubico mal nezdravo prehranjevat... da bo cajt... :P
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 17:41

No sj vsak ve, kok je taka hrana "zdrava". Mi ni treba nič pripomnit ;)

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 18:02

Vse skupaj se je zacelo z novico, da je ene par najstnic tozilo McDonalds za svojo debelost (200+ kg).

V bistvu je film zanimiv tudi zato, ker komentira sirse druzbene dejavnike, ki vplivajo na to, da ljudje jedo hitro hrano - se posebej v ZDA. Celoten dokumentarec je neke vrste razprava med tem, koliko korporacije nosijo odgovornost za debelost ljudi in koliko je vsak sam svoboden, da je tam, kjer pac je.

Kljub temu je pa prav katastrofalno gledat, kako se dvometras, 90 kg, v manj kot 3 tednih prelevi v slabotnega moskega, ki v nenadnem trenutku slabosti bruha cez okno svojega avtomobila, ima povisan holesterol, mu odpovedujejo jetra, je utrujen, se redi kot za stavo in postaja depresiven..... Njegova punca, vegi kuharica, je totalno sokirana...

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 18:10

koliko korporacije nosijo odgovornost za debelost ljudi in koliko je vsak sam svoboden, da je tam, kjer pac je.

Tist k pride jest v McDonalds si more povišanje kil pripisat sam seb. Tist k ne ve kaj je McDonalds, pa tud njegov problem. Preden nekam greš se pač moraš prepričat kam greš. Vsaj tko naj bi bilo ;)

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#6 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 18:32

Ni vse tako crno-belo. Lepo, da si tolk preprican v svobodo posameznika, ampak mislim da vecinoma drug na drugega vplivamo bolj, kot tak pristop zivljenju priznava. V ZDA se okrog tega kar kresejo debate.

V ZDA je McDonalds velikokateremu cloveku najbolj dosegljiva in najcenejsa hrana. veliko revnejsih ljudi al zivi v takem okolju, kjer si ne morejo kuhat, ali nimajo hladilnika, kamor bi "svezo" hrano dajali, ali pa ne znajo skuhat neki iz prehrambnih kosaric (beri: konzerv), ki jih razdeljujejo socialne sluzbe. Vem iz lastnih volonterskih izkusenj in dela z "low-income" druzinami in otroki.. in tega, da sem se par let tudi sama spopadala z izzivom kako se hranit tako, da bom lahko hkrati mozgane ohranjala pri moci, pa da bom lahko se vseeno vsak mesec placevala najemnino.
Zakaj so pa ljudje vedno brez denarja, je pa zelo tesno povezana zgodba, pa vseeno tako perece, da bi napisala off-topic, ce bi zacela razlagat.

McDonalds je v Sloveniji bolj luksuz - moje ameriske kolegice so bile sokirane nad profilom ljudi, ki obiskuje McDonalds v Sloveniji v primerjavi z ZDA. Ko sem bila studentka, so bili McDonalds boni najdrazji od vseh, pa se omejevali so stevilo bonov, ki si jih lahko dobil vsak mesec za hitro hrano.
Bi pa vseeno rekla, da najrevnejsi od slvoenscev ne jejo najbolj zdravo, pa to nima nobene veze z njihovo odlocitvijo. Veliko pripomorejo razmere, v katerih zivijo.

#7 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 18:42

PS: se pa strinjam, da McDonaldsa ravno ne moras tozit za svoje zdravstvene tezave al pa za to, ker si se opekel z vroco kavo, ki so ti jo servirali....

PPS: Zanimiva knjiga na podobno temo:
Fast Food Nation od Erica Schlosserja. Za dol past, ko beres o tem, kako se je razvila industrija, ki podpira korporacije za hitro hrano. In kako se siri po svetu.

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 19:12

Ok tukaj se strinjam, pač da v Ameriki je to drugače. Toda vseeno ne moreš krivit McDonalds če rataš debel oz. imaš potem zdravstvene težave, kot si rekla sama. To bi bilo neumno. Je pa res mal nerodno, ker je poceni in potem se lahko je nezdrava hrana. Samo to ni McDonalds kriv - prej država. Pa če ješ v meji normale ni hudga - če pa ješ vsak dan, vsak teden je pa problem.

#9 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2004 - 19:14

Samo to ni McDonalds kriv - prej država.

se strinjam - bi celo rekla da "korupcija drzave"... McDonalds in ostali fast food lobiji ful zmecejo denarja v amerisko javno upravo, da si zagotabljajo subvencije za surovine in predelovalne procese za hitro pripralvjeno hrano.

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2004 - 11:57

denarja v amerisko javno upravo

Točno to!
Tako, da če je kdo kriv je še vseeno sam uporabnik takšne hrane. Če pa že kdo, poleg uporabnika pa sama država, ki ne naredi nič, da bi njihovo prebivalstvo jedlo bolj zdravo.

#11 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 12:41

Pa se prehranjujete v MCD. :?:
Kolikokrat ga obiščete na teden ali pa mesec? :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#12 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 596 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 15:59

Doslej v zivljenju sem dvakrat prehranjeval v MCD, :) , torej ne hodim v McDonalds.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#13 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 18:59

Pa se prehranjujete v MCD. :?:
Kolikokrat ga obiščete na teden ali pa mesec? :)

1 krat na 5 let :mrgreen: In se to, kadar sem prisiljena. Letos smo sli, ker je sel cel avtobus v tuji državi in ni bilo druge možnosti. Jedla sem pa solato in pomfri.
Drugače pa FUJ, BLJEK, BRUH, FEJ!

Ne maram junka ( vsako pravilo ima izjemo; sirov burek :P ).
Za kalorično vrednost ( da ne govorim o maščobah, cukru itd) lahko jaz pojem toliko bolj okusne in zdrave hrane! Tako, da ni šans. Pa se okus mi je fujkast.

Sicer sem pa gledala supersize me in pogled na vse tiste supersize američane je obupen. A jih ni 68% tam predebelih? To sem brala nekoč. Da francozov je pa 7% predebelih :D To je mal offtopic, sorry.

#14 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 19:38

lih kakšn mesec nazaj sem gledala super size me. groza :o
v mcdonalds hodim izključno na bounty sladoled, ki je totalno :drool: in sem zaprisežena fanatičarka :angel: drugače pa imam tako al tako za to hrano slab želodec (beri: zgaga), tako da tudi če bi hotla hodit... :?

#15 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 20:10

Jaz pa grem kakih 2x mesečno na bon v McD. Pomes, nagce pa jabolčno pito dobim.

To izkoristim takrat, ko nimam časa ali nisem preveč lačen in orengi južne ne bi zbasal vase.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#16 karamela

karamela

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 12:16

jojjjjjj ne mi omenjat Mc!! :drool:

Vem vem....Moja mi je rekla, da mi more pokazat ta dokumentarc...,ki zeloooo rada skocim v McD. :notme2:
Tako, da si morem ga prav ogledat,ce pravite tudi vi da je tako grozno! :?
ampak se dobro da so ga v Kp-ju zaprli....ker samo, ko sem v lj. malo pregrešim....ne morem se upret.... :cry:
Sej če 1x na mesec grem v McD. ni tako hudo! :angel:
I`ve lost my teddy bear, I have bad dreams, I`m afraid of the dark. Wold you mind if I sleep With you?

#17 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 12:19

Am ... :oops:
Odvisno kdaj grem v kino. Ko grem v kino, gremo po kinu vedno v MCD. :mrgreen:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:

#18 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 14:15

V McDonald'sa grem samo parkrat na leto; enkrat na dva, tri mesece. Grem pa največkrat enkrat tedensko v znano mariborsko 'fast food' okrepčevalnico. :mrgreen:

Kjer koli že jem hitro hrano, pa nikoli ne jem burgerjev, ki imajo mleto meso. Vedno naročim samo piščančje, puranje izdelke ali pa McFisha v McDonald'su. Mleto meso ... :no:
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#19 osiris

osiris

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 12:58

Ja jaz sem pa skoraj vsak dan tam, a ne ker bi zahajala na kosilo ali kakšno sladico, ampak ker tam delam.. In res je sem tudi dobila kakšen kilogram gor, saj poskusiš malo tega malo onega pa se kar takoj pozna. A sedaj vsekakor se držim raje nazaj, kajti če bom tako nadaljevala bom kar lepo okrogla ratala :solzice: Tega si pa vsekakor ne želim. je pa res da je vse odvisno od posameznika in njegobve volje. Nekaterim MCD res tako diši in je dober da pridejo tudi do 2x na dan :o To me je šokiralo. Samokontrola je tu pomemben člen.

#20 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 14:27

Ko sem bila v osnovni šoli, nikoli nisem hodila v MCD, ne s familijo, ne sama. V prvem letniku, predvsem pa v drugem in tretjem pa smo bili tam ene 2x, 3x na teden. Ponavad smo jedli eno in isto, zdej sem se tega že naveličala, zadnjič sem končno probala neki novega in mi je blo kar všeč, ampak seveda je opazit tut, da sem se zredila. Naprimer v prvem letniku sem bila suha ko trska, zdaj sem pa dejmo temu tko rečt "malce bolj obložena". :mrgreen: Predvidevam, da je za povečanje teže (ki je sicer normalna v teh letih) kriv tudi MCD (in pa tudi ta malica, ki jo jemo v šoli). :? Poleti grem tja ponavadi samo na sladoled, če sem pa res lačna, grem pa še na kakega čiza, čeprov so se mi zdej že zagabli.
Sem se pa včasih, ko sem se najedla v MCD-u, ful slabo počutila, trebuh me je bolel in vse, tko da sem res dobila občutek, da čim manj jest tam, tem bolje. :)

Samo še eno vprašanje: a sta kebab in pizza bolj "zdrava" od tistih hamburgerjev in ostalih zadev iz MCD-a ali je škodljivost približno ista?

Pa prov gledat grem film Supersize me; upajmo da se mi bo hrana iz tam še bolj zagabla. :mrgreen:

Prispevek uredil/a: etty, 03 februar 2009 - 14:29.

"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#21 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 15:33

Fast fooda skoraj ne jem - v McDonald's in podobne restavracije grem mogoče enkrat na leto, edino burek si včasih kupim, če nimam časa iti na kosilo med službo. Sicer pa je takšna hrana lahko prav okusna, tako da nekako razumem tiste, ki hodijo relativno pogosto v npr. McDonald's, sam pa vseeno rajši zavijem v kakšno "klasično" restavracijo.

Etty, pizza sama po sebi po mojem sploh ni nezdrava, saj ne vsebuje nobenih takšnih sestavin (če ne pretiravamo s kakšnim ultra mastnim sirom), tudi kebab je verjetno manj škodljiv od hamburgerja. V bistvu pizze načeloma sploh ne štejem med fast food, če jo ješ v pizzeriji (kot fast food pojmujem samo tiste koščke, ki jih kupiš v kiosku). :)
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#22 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 18:17

Priznam, da mi je fast food všeč, ampak se nekako držim nazaj, ker vem da so nekatere stvari zelo redilne.
V McDonalds hodim bolj redko. Mogoče 2x na mesec, čeprav mi je hrana tam všeč. Preden smo imeli v šoli eno urne odmore za malico, sem pojedel kar dosti tistih pic iz pekarn in kdaj pa kdaj smo šli na hamburger, hot dog itd. 20 min je bilo vsekakor premalo za kakšno kosilo. Sedaj malica traja celo šolsko uro. Res je, da imamo zastonj malice, ampak v šoli zelo redko jem ( čeprav so dokaj vredu napram enim mariborskim šolam)
V našem razredu zelo radi kofetkamo in obožujemo kavarne in restavracije. Zato ponavadi gremo jest v restavracijo tisto pravo kosilo. Po kosilu pa obvezno kakšen kakav, čaj ali pa vroča čokolada :D
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#23 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 19:13

Fast fooda se prerad poslužujem ko je časovna stiska ali pa ni družbe za kosilo. Vseeno raje sedim sam za mizo v Macu kot pa v kaki drugi restavraciji, ko loviš vlak pa tudi ni časa za konkretno kosilo. Tako da v bistvu nanese kar prevečkrat, ampak že iščem alternative.
Ga pa ne bi hudo pogrešal, če bi se mu lahko ognil.

#24 Kalia

Kalia

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2009 - 20:26

Redko. Mogoče 5x na leto, pa še to večinoma kje v tujini, ko se nam ne da iskat česa bolj pametnega kot je MacDonalds. Sicer pa mam srečo, da me vsak dan doma čaka super kosilo, ker če bi hodila v Maca bi pomoje bankrotirala- meni so ti hamburgerji 5x premajhni, eden je ravno dovolj, da dobiš apetit

#25 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2009 - 00:44

Zadnje čase jem pogosteje, ker ima naša šola zanič malico, ker se ne držijo pravila toplega obroka zaradio prenove zgradbe in je vse skupaj bolj kot ne žalostno. Dijaki se pač zatekamo k najbližjemu - fast foodu.

Drugače pa sredi dneva bi me težko spravili tja, raje ne jem ničesar, stvar je nezdrava.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov