Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Parada ponosa

425 odgovorov v tej temi

#51 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 13:34

Nič me ne bi motil ;) Itak, sem gay :gay: :drool: (Hvala za povabilo)
Sem pa razočaran nad frendi, da imajo vse druge "opravke" namesto, da bi se zedinili in uživali med soimenjaki in podpirali GLBT populacijo v Sloveniji. Še posebej, ker letos ne gremo mimo parlamenta :pepper: Ah ja :roll:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper: :ponos:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#52 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 18:41

glorchy, vem kaj misliš. tudi veliko mojih prijateljev ima kar naenkrat ful "opravkov" v soboto dopoldan ali pa jih nujno potrebujejo v službi. no ja, nekateri pa pač pravijo, da je vse skupaj ena velika neumnost.
jaz bom tam. pa pomoje se bom tut lare in njene žene držala za majico :D

Nič zanimivega. Move on. 

#53 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 21:28

hja, neki sn pravla, da grem, zaj me ma pa vedno manj. ne vem zakaj, po mojem zarad vremenske napovedi. cemo vidjet. lani zamudila, blo receno, da je blo za suxx. letos pa.. ne vem no, mogoc bo bols in mogoc se mi bo dal jet. pridem pa s psico! :) (em, ne, punca je na portugalski. s pravo zivalsko psico, hehe)
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#54 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 22:59

Jaz pridem. ;)
Nosce te ipsum.

#55 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 08:16

jaz bom tam. pa pomoje se bom tut lare in njene žene držala za majico :D

tko ja... vse zgubljene ovčke kr lepo k nama... bova ful dobr zgledale s celim "haremom"... :lool:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#56 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 10:52

pridem zagotovo pogledat zadevo, ampak potem leeetim v službo :roll:
(jap Glorious: eni imamo RES opravke oz. dolžnosti, kot je npr. služba) 8)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#57 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 11:44

Jaz bom pa na eni str8 (kdaj bom lohk na gay? :?: :cry: )poroki na Krasu, tako da na žalost letos ne bo nič.

#58 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 17:26

helou, kje je pa zbor? Gdaj? Sj ne zgleda cudno ce sama uletim a ne? Tut moji kolegi in kolegice niso prevec za stvar :?
Defining the world through regurgitated, updated, retouched, mediocre, mainstream
media information that smacks of sensation!

#59 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 17:52

eLin, začne se ob 11h z zborom pred Križankami... in ne, ni čudn, če prideš sama... ti sam prid... :slayer:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#60 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2005 - 18:03

Bi se jo udeležil vsaj kot opazovalec pa moram jutri spet delat. :x
Mogoče če bom prej zaključil.

#61 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2005 - 16:25

Bilo fajn, malo sem jo sicer zamudil. Še več bi vas moralo priti. :mrgreen:

Tri slikice za firbce:
http://rapidshare.de...0088/0.jpg.html
http://rapidshare.de...0198/1.jpg.html
http://rapidshare.de...0133/2.jpg.html

P.S. Izberite free download.
Nosce te ipsum.

#62 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2005 - 16:29

http://www.rtvslo.si...o...&c_id=81211
:party: :party:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#63 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2005 - 16:53

Še en članek s slikam na rtvslo
http://www.rtvslo.si...o...&c_id=81167

#64 rambokarambo

rambokarambo

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2005 - 18:38

Nikdar nisem razumel teh paradic...

OK, saj je lepo, ce se pokazemo. Jaz recimo nima tezav s svojo spolno orientiranostjo in vsi moji kolegi in znanci, pa tudi clani druzine vedo, da sem gej, sam se it povorkice...ni zame.

Vse skupaj je kot ena javna debilijada za katero mislimo, da nas dela mocnejse.

Svasta...
Nimam misic, sem pa bogat!

#65 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2005 - 19:32

bila.
left much to be desired for. sej vem, 'ne odpiraj ust, ce sam nisi naredil nic.' ali ipaq.
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#66 wilma

wilma

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2005 - 00:29

Za tiste ki ne dojamejo pomena teh paradic... preberte celo temo in pro-mnenja. So zelo zelo tehtna.

Bla tud na tej paradi, tko kot vsako leto. Fajn muzka :pepper: kul vidt velik "nasega" folka, poslusat lepe govorance mame Danice, in se rezat ob stosno povedanih resnih zadevah. Natasa (Debbie) je bla carska :lool: upam da bo drugo leto spet kej zabavnega povedala. Vreme super ;)

Skoda edino k ni blo se vec folka... Vsi ki se cepite v omarcah - opogumite se naslednje leto. Sej je samo dobra zurka, ne pa nek freak show!

#67 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2006 - 23:57

....smo dokaj "normalni", kar se izgleda tiče... seveda obstajajo ekstremi, sam ne mi rečt, da med str8 jih pa ni?! nismo bavbav, nismo prikazen... obstajamo in parada je namenjena (po mojem mnenju) temu, da se pokažemo....

Spomnim se svoje nervoze, ko sem bil prvič na paradi. Kako sem si mislil, zdaj bodo pa vsi izvedeli, da sem gej, čeprav sem bil že zunaj. In seveda sem potem tam srečal sodelavko (ki je napol že vedela zame) in sva si pomahala in je bilo vse ok. :)
:ponos:
Je pa zanimivo, da ima veliko homoseksualne populacije tako negativno mnenje gleda parade. Z enim prijateljem imava vedno znova debato o pomenu parade. Predvsem o podobi parade in homoseksualnosti, ki jo ustvarijo mediji. Ti predstavijo predvsem spolnost in eksces, kar je zanimivo za medije.
Vprašanje je, kako izboljšati podobo, ki jo ustvarijo mediji? :?:
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#68 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 11:40

Sej je samo dobra zurka, ne pa nek freak show!

Tolk o aktivizmu LOL
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#69 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 16:26

Vprašanje je, kako izboljšati podobo, ki jo ustvarijo mediji? :?:

Ne moreš kar tako.

Mediji bodo v vsaki paradi zmeraj iskali tiste, ki bodo najbolj čudni, najbolj slečeni, najbolj drugačni, najbolj provokativni.

"Normalni" geji in lezbijke (in biseksualci :mrgreen:) medijev ne zanimajo, tudi če je v paradi 99% takih. Na fotkah bo zmeraj samo tisti 1%, ki bo povzročal zgražanje "normalne" množice. Ker pač to povečuje pritok denarja v posamezen medij (časopis, TV, itd.)

Koliko pa recimo veš o tistih Romih, ki pridno študirajo na faklutetah ali so si z običajno dolgočasno službo in kreditom zgradili hišo kot ostali v Sloveniji? Nič, veš samo za tiste, ki se pretepajo in kradejo in imajo tri otroke pri šestnajstih in živijo v umazaniji.

Tako pač je. Običajni ljudje znotraj neke specifične skupine, ki so povprečni množici najbolj podobni, niso privlačna tema za noben medij.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#70 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2006 - 15:13

1. Vsak pri sebi tehtno razmisli o pravem razlogu in naj si odgovori iskreno najprej sam pri sebi, zakaj se bo udeležil in zakaj ne.

Se bom udeležil. To je malenkost, ki jo lahko naredim zase kot homoseksualca in tudi za druge. Parado razumem kot manifestacijo za ozaveščanje javnosti, večanje spošovanja različnosti.
Ne bom se udeležil edino v primeru, če se prekriva s potovanjem, ki sem ga načrtoval že prej.

2. Kakšen je po vašem mnenju odziv javnosti na to parado. Ko premislite poglejte ta link... http://www.sloport.n...8206#neprebrano

Odziv je pozitiven. Vedno pa so najglasnejši nezadovoljneži in skrajneži. Glede na to da je 90% populacije hetero, je tudi teh skrajnežev več. In je videti kot, da je večina proti.

3. Kaj je po vašem mnenju bolj smiseln pristop k ljudem, da bi bolje sprejeli našo usmerjenost?
Seminarji?Knjige?Predavanja?Članki?Intervjuji?
Osveščenost skozi dokumentarce o zgodovini, kdaj so pravzaprav začeli govoriti o homoseksualnosti, homoseksualnost med živalmi v naravi, skozi filme, literaturo...ali
Kričeča, pompozna na veliki zvon obešena parada?

Bistveno je da se govori o homoseksualnosti. Homoseksualnost je treba postaviti v okvir spoštovanja različnosti in zmanjšati poudarjanje spolnosti. Vsak od teh ima svoje prednosti. Seminarji, knjige, predavanja, članki, intervjuji.. resno zastavljenh tem 99% ljudi ne bere. Če ni objavljeno v rumenen tisku, tega nihče ne bere. Tam pa tema ni predstavljena objektivno. Parada je pri tem najodmevnejši dogodek.

4. Poglejte skozi oči heteroseksualca... S čim se jim lažje približamo in kakšen vtis pravzaprav naredimo s posameznim pristopom?

Najboljša je osebna izkušnja. Recimo v smislu akcije "Sposodi si homoseksualca" ki so jo imeli v skandinavski knjižnjici. Zato tudi zagovarjam razkritje. Bistveno je, da so na voljo objektivne nevtralne informacije. Najboljše bi bilo homoseksualnost predstaviti pri pouku v šoli.
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#71 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2006 - 15:24

janezek :clap: zdej si pa še mene skoraj prepričal.. (še 5% mi manjka, pa grem na letošnjo parado 8) )

#72 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 591 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2009 - 21:14

300.000 ljudi na paradi gejev in lezbijk

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#73 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2009 - 15:40

Uf, kakšni napadalni komentarji na to temo, na katero vodi link v predhodnem prispevku! (pod člankom na dnu strani) Da bi morali parade prepovedati pa take fore... Najbrž so te komentarje v večini pošiljali kakšni mulci iz srednje ali celo osnovne šole.

A potem se spomnim, da sem tudi sam, preden sem sam sebe dobro spoznal, govoril sošolcem podobne bedarije, ko sem bil v srednji šoli. In kaj sem jaz takrat vedel o istospolnosti? Nič. Mislil sem, da gre za neko preseravanje. Pa da gre za nekaj, česar v naši vasi ni, da so to mestni showi. V šoli nam niso povedali niti tega, da je istospolnih od 10 do 20 odstotkov ali celo več, vštevši biseksualne.

In očitno je še dolga leta od takrat vse enako. Naš šolski sistem se res ne prilagaja razmeram. Sama šola bi lahko za LGBT storila veliko več, kot vsi prajdi skupaj. Ne vem, če je našim učiteljem res tako težko razložit, da smo del narave in da smo nenevarni. Glede izobraževalnega učinka prajdov sem pesimist, mislim, da parade bolj služijo nam, da se srečamo na kupu, se spoznavamo, itd.

A program izgleda kar pester, fino. Ni samo parada sama, ampak tudi predavanja, okrogle mize, druge prireditve... zakon! Izgleda profičko. In videti je, da je namenjen vsem, ne samo nam. Upam, da bodo informacije prišle do vseh, ki jih zanima, da ne bodo na predavanja prišli samo geji in lezbe, ampak tudi tisti, ki bi jih le-ti radi poučili.

Obiskovalcem želim: mejte se fajn, organizatorjem pa dober odziv in uspešno organizacijo.

Lep pozdrav
NISMO VSI POD STRESOM

#74 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 109 prispevkov

Objavljeno 12 september 2009 - 16:25

Parado ponosa v Beogradu (napovedana je za 20. september) podpira vse več javnih osebnosti v Srbiji (igralci, režiserji, glasbeniki in novinarji). V posebnih kratkih videospotih sporočajo: "V moji Srbiji nikomur ni potrebno skrivati, koga ljubi. Fant punco, punca fanta, fant fanta ali punca punco. Ljubezen ni za to, da jo skrivamo, pač pa zato, da smo nanjo ponosni.".

Videospot #1
Videospot #2
Videospot #3
Videospot #4
Videospot #5
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#75 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 12 september 2009 - 18:16

Kratko in jedrnato. Se vtisne v spomin.
NISMO VSI POD STRESOM

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov