Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Parada ponosa

425 odgovorov v tej temi

#26 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:46

1. Vsak pri sebi tehtno razmisli o pravem razlogu in naj si odgovori iskreno najprej sam pri sebi, zakaj se bo udeležil in zakaj ne.
udelezil se bom/bi, ker se mi zdi, da bom na nek nacin izrazil podporo tistim, ki se trudijo tudi za moje dobro. pa upam da bom kakega hudga tipcka videl :mrgreen:

2. Kakšen je po vašem mnenju odziv javnosti na to parado. Ko premislite poglejte link
mislim, da mi dol visi.
pa na tisto temo so odgovorili tako tisti, ki to podpirajo, kot tisti, ki jim je za to vseeno, kot tisti, ki jim gre to milo receno "v nos".
opomba: uporabniki tistega foruma ne morejo biti smatrani kot javnost, se manj pa tistih 5, ki se jih je odlocilo izraziti svoje mnenje. mnenje ostalih je najbrz, da jim dol visi.

3. Kaj je po vašem mnenju bolj smiseln pristop k ljudem, da bi bolje sprejeli našo usmerjenost?
vse nasteto. najbolj zabavna pa je najbrz "kriceca, pompozna, na veliki zvon obesena parada. hehe, kak hud opis ;)

4. Poglejte skozi oči heteroseksualca... S čim se jim lažje približamo in kakšen vtis pravzaprav naredimo s posameznim pristopom?
to je pa popolnoma odvisno od posameznika, tako kot mnenja, izrazena v tej temi. jih je pa zagotovo tudi nekaj (str8ov), ki jim bo/bi bila parada vsec....

Ko pa se vam postavi malce bolj kompleksno vprašanje ste vsi obmolknili kot miške. zanimivo.... Morda pa se vam je zataknilo že pri prvem vprašanju.

stara, to je forum, ne irc :roll:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#27 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:56

Ja no, Chiara, s parado je tako kot s Sanjsko žensko. Kritizirate jo vsi, točno zato jo tudi gledate, ker se vam zdi fajn, da ste vzvišeni nad njo, ampak se prekleto dobro zavedate, da obstaja. Brez tega se vam o obstoju neke Miše še sanjalo ne bi, kaj šele, da bi o njej debatirali.

Uspešna je vsaka stvar, ki si jo ljudje zapomnijo, tudi če govorijo, kako je grozna. In tudi parada je že v osnovi uspešna zato, ker zbuja polemike in razburka čustva, tako pozitivna kot negativna. Poanta parade ni v tem, da ljudi prepričuješ, da te morajo sprejeti in imeti radi, ampak da si tukaj v svojem številu sredi belega dne, da si del te družbe in da so pravice nekaj, kar ti pripada kot človeku, pa če si drugim simpatičen ali ne. In tudi, da smo GLBT-ji različni. Samo tetkaste tipčke in možače na paradi vidijo pač tisti, ki so slepi za karkoli drugega (ne mi rečt, da niso "drugi" celo v večini) in ki imajo itak svoje mnenje - ki ga še tako feminilna in luštna lezba ne bo spremenila tako, kot bi GLBT-ji radi. Vse, kar homofobe zanima, je strasten fuk med dvema feminilnima kao lezbama, ki potem pustita še njim, da pridejo na svoj račun - in seveda, kjer kakršnakoli resna zveza med njima odpade, to smeta imeti samo s tipi.

Sicer parada ni nekaj, kar bi bilo meni v zasnovi zelo blizu (čeprav jo podpiram), ker mislim, da se na intimni ravni stvari lahko spremenijo samo v osebnih odnosih. Ampak parada je in bo ostala politična manifestacija, kar z osebnimi odnosi nima prav veliko zveze. Kdor tega ne mara, naj pač deluje drugače. Samo kritizirat in stati križem rok brez alternativ je pa itak zmeraj pot najmanjšega odpora.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#28 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 22:52

1. Parade bi se udeležil zato, da se vid, da ni gayev in lezbijk v LJ samo 10 in da se vidi, da smo tud mi normalni ljudje z dvema nogama in eno glavo...Ne bi pa skakal z zastavco in transparenti. Verjetno se je pa ne bom udeležil, ker nimam jajc bit na TV :oops: Čeprov je lih to fora parade za moje pojme

2. Odziv javnosti?Kokr kterga..homofobi se zgražajo, pa kar naj se, pa bruhajo naj v lavorček pred TVjem in vrtoglavico in glavobole naj imajo ..tisti ki pa znajo razmišljat s svojo glavo pa to podpirajo, pa rečejo: bravo da se upajo pokazat, evo sej so tud gayi in lezbijke čist normalni. Sej tud te naše parade niso take, da bi folk nag skakal po mestu.

3. Najbolj smiselno bi blo čim več te tematike na TVju. Amapk če je to prov posebna oddaja bo vsak homofob preklopu na drug program, ker tega pa že ne bo gledal. Če je pa to med poročili, ko ateki in mame gledajo poročila in vmes pokaže to grozoto od parade, se pa ata začne zgražat in zavijat z očmi, mama bo pa čez 5 minut mogoče rekla: no pa sej so čist normalni, poglej....in tko vsako leto nova parada, da bojo ateki in mame spoznal, da si še vedno nismo premislil bit GLBT.

Kar se tiče raznih knjig in seminarjev in člankov...to preberejo samo tisti, ki se ob tem ne zgražajo, to so pa tisti, ki nas sprejemajo. Homofobi pa tega ne bojo bral. Zato pa najbolš jih bombardirat kar med poročili s tako tematiko.

4. Spet odvisno od človeka..

#29 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 23:52

Jaz sem pri sebi tehtno premislila že prvič, ko sem šla na parado. Nisem nikoli mahala z zastavico in nisem se drla po Ljubljani "Biti gej je okej". Bila sem preprosto tam in s svojo udeležbo dala vedeti, da mi ni vseeno in da podpiram trud ljudi in pravice, za katere se zavzemajo.

Kaj je najbolj smiseln prisop k ljudem, da bojo sprejeli našo usmerjenost, je pa zelo težko reči. Če bi kdo to vedel, bi se tega pristopa lotil in vse bi bilo že zdavnaj OK. :?:
Always remember that you're unique. Just like everyone else.

#30 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2005 - 10:01

1. Na parado na žalost ne bom šel, ker me ne bo v SLO. Tudi drugače bi si vzel kar nekaj časa za premislek in pretehtal pozitivne (podpora, druženje) in negativne stvari (izpostavljenost).
2. Na žalost je odziv javnosti še vedno negativen. Po moje imajo v glavah še vedno predstave z raznih svetovnih gay parad, kjer vidiš ogromen pustni karneval (tipi v perju, usnju itd.) Zaradi takšnih predstav potem posplošujejo in nas vse mečejo v isti koš.
3. Mislim da neke formule, ki bi upalila preprosto ni. So ljudje ki jih preprosto ni mogoče prepričati da je to nekaj naravnega oz. nič izpirjenega in od hudiča danega.
4. Spet kot pri 3. Odvisno od posameznika.

#31 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2005 - 14:15

Men se niti prblizn ni treba prilagajat strejtom, chiara. Oni se nebi nam nikol, vecina strejt tipou dejansko misl da je homoseksualnost bolezn, bejbe so bol odprete sam se vseen..
Bi sla na parado, ce bi mela punco :(
Defining the world through regurgitated, updated, retouched, mediocre, mainstream
media information that smacks of sensation!

#32 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2005 - 09:28

Ziveli,

kot ze receno, parada ponosa izhaja iz tradicije upora proti nasilju nad manjsinami, ki ga je v lokalu Stonewall Inn v NY zganjala policija nad transseksualci. Upor se je zgodil junija 1969 in v naslednjih mesecih prerasel v upor proti diskriminaciji istospolno usmerjenih. Gibanje je v naslednjih letih dobilo svetovne razseznosti.

Parada ponosa po mojem prepricanju sodi v koncept intimnega drzavljanstva (o tem pripravljajo odlicen projekt na Mirovnem institutu), kjer gre, poenostavljeno, za temeljno pravico vsakega do aktivne participacije v javnem (in zasebnem) zivljenju, kot spolno bitje, ne glede na spono usmerjenost.

V druzbi, kjer je heteroseskualnost samoumevna, pricakovana in zazelena, kar ne bi mogli reci za homoseksualnost (s tem se srecujem cisto vsak dan), je - sem preprican - javno delovanje se toliko pomembnejse.

Parada ponosa je tudi odlicna priloznost, da sirsi javnosti predstavimo zivljenje in delo t. i. slovenske glbt skupnosti.

Letosnja bo se posebej zanimiva, saj bo vkljucevala mednarodno konferenco, mini filmski festival, parado s politicnimi zahtevami in zabavnim programom, zabavo, mednarodni bovling turnir in stevilne spremljevalne aktivnosti (ne samo v LJ).

Vsi lepo povabljeni in povabljene

Mitja Blazic
soorganizator parade
Društvo DIH - Enakopravni pod mavrico
http://www.dih.si

#33 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2005 - 15:13

Lansko leto sem jo gledala od daleč, bomo videli kje bom letos! Vsaj gledala bom ziher!!
;)
• Omnia vincit amor

#34 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2005 - 02:44

Fino, tudi to je nekaj. Vsaka podpora je pomembna.

Letos bomo skusali k sodelovanju pritegniti tudi veliko ostalih nevladnih organizacij, ki jim je mar za spoštovanje človekovih pravic in enake možnosi: Amnesty international, Dost je!, Društvo Afriški Center, Društvo EIP Slovenije-Šola za mir, Društvo Humanitas Ljubljana, YHD-Društvo za teorijo in kulturo hendikepa, Društvo prijateljev zmernega napredka, Društvo za nenasilno komunikacijo, Slovenska filantropija Ljubljana in še in še...

Upamo, da bo podpora množična, udeležba rekordna, sporočilo pa jasno: pravice GLBT so človekove pravice!

LP,
Mitja

#35 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2005 - 09:03

To, da bi podpirale še te naštete organizacije - super :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#36 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2005 - 15:14

Mal sm še premislla in pršla do sklepa, da ma pr men ta parada samo en pozitiven učinek in to je, da nam daje občutek, da nismo sami. Samo zarad tega je že vredn jo imet. Še vedno vztrajam pr argumentih, da pa bi js osebno boj za pravice izvajala drugače. Samo očitno te tuki gor rajš razmesarjo pa skritizirajo kt pa da bi pač pustil folku met svoj mnenje.

Men se niti prblizn ni treba prilagajat strejtom, chiara. Oni se nebi nam nikol

valda, da se ti ni treba. Sej z drugim delom stavka pa poveš točn to kr si js mislm. :?: Kva je kle problem... :?:

#37 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2005 - 16:19

ah dej no, ne da te razmesarijo/mo, pac povejo/mo svoje mnenje, tako kot si ga ti...

saj teh "bojev za pravice" je vec, samo ta je najbolj na oceh javnosti. pa se to ga vecina pomoje kar odignorira. slovenski mediji so ze tako prevec nasiceni z pravicami manjsin, marsikateremu se ze zaradi tega kakrsnakoli debata na to temo upira :roll:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#38 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 17:47

1. Vsak pri sebi tehtno razmisli o pravem razlogu in naj si odgovori iskreno najprej sam pri sebi, zakaj se bo udeležil in zakaj ne.

O tem, ali naj se udeležim parade ali ne, dvomim izključno zato, ker doma nisem outiran. Vseeno imam zadržke in pomisleke, pa čeprav morda neutemeljene, da me bo kdo videl po televiziji. Ampak bolj kot razmišljam bolj verjetno je, da se je bom vseeno udeležil, a nisem še popolnoma prepričan. Če me bodo starši videli po televiziji, jim vsaj osebno ne bom rabil povedati, ampak tako ali tako ni velike možnosti, da te posnamejo, straši pa itak ne bodo z veseljem in zanimanjem spremljali tega po TV, zato se ne bojim tako zelo, da bi me opazili. Ampak taka stvar vseeno terja razmislek in veliko poguma.

In zakaj bi se je tako zelo rad udeležil? Ker nekdo nekaj mora storiti in ker moramo opozoriti nase. Več se nas pokaže, učinkoviteje bo. Sam resno razmišljam o udeležbi in sem pripravljen tvegati, ker želim nekaj prispevati za dobro vseh, ki smo v istem šmornu. Tisti pripadniki LGBT populacije, ki so tako zelo proti takim paradam, češ kakšen "freak-show" in podobno naj bi to bilo, popolnoma razvrednotijo trud in pogum tistih, ki se je udeležijo, sami pa ne naredijo kaj veliko; in istočasno pljuvajo še v lastno skledo.

2. Kakšen je po vašem mnenju odziv javnosti na to parado. Ko premislite poglejte ta link... http://www.sloport.n...8206#neprebrano

Sem prebral ta link in vse, kar lahko rečem je, da se mi smilijo tisti na Sloportu, ki naprotujejo paradi in imajo tako mnenje kot ga imajo. Njihovi komentarji kažejo samo to, da ne vidijo pet metrov pred seboj in verjamejo izključno to, kar hočejo verjeti. Mislim, trosijo popolnoma neutemeljene kozlarije.

Javnost se lahko najbolj učinkovito opozori nase z medijsko pozornostjo, ki jo dobiš, če pripraviš kaj večjega. Ne vem, kako lahko nekdo trdi, da se s tem "mečemo ven". Vem da ni primerjave, ampak potem se "ven mečejo" tudi delavci, ki demonstrirajo in zahtevajo plačilo neizplačanih plač. Mislim, ej, kot kaj vse eni pojmujejo boj za pravice...

3. Kaj je po vašem mnenju bolj smiseln pristop k ljudem, da bi bolje sprejeli našo usmerjenost?

Seminarji? Knjige? Predavanja? Članki? Intervjuji? ... Kričeča, pompozna na veliki zvon obešena parada?

Ah, Chiara. Če imaš mnenje, da so homoseksualci bolni in umazani ljudje, ali greš na predavanje o njih, ki že napoveduje, da te bo želel izobraziti in prepričati v obratno? Boš brala takšne knjige, članke, intervjuje? Vse ponujene "alternative" so kvečjemu lahko podpora, ne pa nadomestilo. Pa tudi, če po teh virih poseže heteroseksualec ki ni homofob - parada, ki jo prikažejo mediji, še vedno nagovori neprimerno večje število ljudi. ;) Hkrati bo po takem medijsko pokritem dogodku večja možnoost, da bo kdo posegel po virih, ki si jih naštela. Viri in načini, ki si jih naštela so res dober način izobrazbe, ampka dostopnost je problem.

Kričeča, pompozna na veliki zvon obešena parada? Ja, bog pomagaj, bodo vsaj vedeli da smo tukaj in da res obstajamo, ne pa le nekaj, kar obstaja na seminarjih, predavanjih, v knjigah in člankih oziroma v vsakdanjem življenju ne obstaja.

4. Poglejte skozi oči heteroseksualca... S čim se jim lažje približamo in kakšen vtis pravzaprav naredimo s posameznim pristopom?

Kot sem že povedal, javnost nima časa hoditi v knjižnice iskati knjig o homoseksulanosti niti hoditi na taka predavanja, da bi zvedela, da se borimo za svoje pravice. Homofob pa sploh ne bo tega naredil. Glavno je, da javnost opozoriš nase, da se začne vsaj govoriti o tem.

Samo očitno te tuki gor rajš razmesarjo pa skritizirajo kt pa da bi pač pustil folku met svoj mnenje.

Nikar tako negativno :poljubcek:, pa mislim, da si si na to tudi odgovorila že sama :mrgreen::

Zate kregarija, zame diskusija.

Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#39 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 18:06

Ah, Chiara. Če imaš mnenje, da so homoseksualci bolni in umazani ljudje, ali greš na predavanje o njih, ki že napoveduje, da te bo želel izobraziti in prepričati v obratno? Boš brala takšne knjige, članke, intervjuje? Vse ponujene "alternative" so kvečjemu lahko podpora, ne pa nadomestilo. Pa tudi, če po teh virih poseže heteroseksualec ki ni homofob - parada, ki jo prikažejo mediji, še vedno nagovori neprimerno večje število ljudi. Hkrati bo po takem medijsko pokritem dogodku večja možnost, da bo kdo posegel po virih, ki si jih naštela. Viri in načini, ki si jih naštela so res dober način izobrazbe, ampka dostopnost je problem.

Ja mharc, sej vrjetn je pol bolš, da skačeš okol z zastavco pa delaš klovna iz sebe. Očitno leta posmeha in zastrahovanja niso na nikogar pustila vtisa, naši predhodniki so resda morali opozorit nase in so to tudi uspešno dosegli. Samo men se zdi, da je čas za nove načine pristopa. DRUŽBA SE ZAVEDA naše prisotnosti in O TEM SE GOVORI, sam dokler bomo klovni bomo klovni. Pol pa izboljšajmo dostopnost, osvobodimo se teh stereotipov pa naredmo kej bolšega za našo prihodnost.
Ah ne, naj bo po vaše, gremo paradirat in opozarjat na našo pride parade. No če že obstaja iz drugačnih razlogov in ne zaradi ponosa, zakaj se potem tako imenuje.... :roll:
Prav tako se ne strinjam s teboj, ta parad bo kvečjemu odvrnila ljudi od drugih virov...ma koga sploh slepimo, kdo se bo pa hotu izobraževat o pedrih pa lezbah...ma noben, razen nas samih.

#40 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 18:26

draga chiara
najprej pridi na parado vsaj pogledati kako to v resnici poteka, potem pa pljuvaj. klovni? nihče ne igra klovna. tudi zastav ni veliko. pač pa je veliko ljudi, ki drugače nič kaj ne izstopajo iz povprečja.
kar se tiče osveščanja ljudi. en mojih zelo dobrih prijateljev je bil velik homofob preden me je spoznal. k spremembi njegovega mnenja je nekaj prispevala tudi parada ponosa, ki jo je čisto po naključju lani videl v ljubljani. in ugani kaj? človek, ki se nekaj let prej ni mogel pogovarjati z gejem je potem celo noč z veseljem žural z nami na metelkovi. če samo ena oseba začne drugače gledati na nas zaradi parade ponosa je to veliko.
ja, grem na parado. mogoče ne bom aktivno sodelovala, definitivno bom pa tam. da ljudje vidijo, da sem na videz čisto normalen človek, ki drugače nikakor ne izstopa. če bom pa slučajno na tv-ju...pa kaj? s :?:

Nič zanimivega. Move on. 

#41 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 18:31

Tudi jaz mislim, da nismo klovni. Se strinjam z decvo. Grozno je le to, da nas imajo soimenjaki za klovne :roll:. Prej pridite tja - pol pa pizdite :roll: Sicer pa bodite raje tiho, kot da samo negativne besede mečete. Namesto, da bi vsaj malo podpirali.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#42 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 19:24

Tudi jaz mislim, da nismo klovni. Se strinjam z decvo. Grozno je le to, da nas imajo soimenjaki za klovne :roll:. Prej pridite tja - pol pa pizdite :roll: Sicer pa bodite raje tiho, kot da samo negativne besede mečete. Namesto, da bi vsaj malo podpirali.

decva: maš prou, res bi lohka šla tja, sam nism pa zasledila, da bi kje napisala, da nism vidla kako poteka.

Glorious, kar se pa tiče tebe, ti lahko odgovorim, da mam veliko soimenjakov za klovne, idiote, bebce, in še marsikaj. O vsakem izmed vas imam svoje mnenje. Če sva soimenjaka še ne pomen, da moram met o teb dobr mnenje, je tako? Vsak človek naj bi bil tudi tvoj soimenjak pa ne ceniš vsakogar isto.
Poleg tega ne mečem sam negativnih besed, pač mi parada ponosa ni po godu. S tem nima nihče pravice mi reči, naj bom tiho.

#43 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2005 - 19:35

chiara, valda maš pravico do svojega mnenja...sam, če ne vidiš na svoje oči kako zadeva poteka - od začetka do konca, ne pa samo tistih 30 sekund po tvju, potem ne moreš 100% trdit, da veš kako zadeva poteka.
tako je pa pač moje mnenje :mrgreen:

Nič zanimivega. Move on. 

#44 DIH

DIH

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2005 - 07:40

Evo, tle (pod zvezdicami) je se en razlog, zakaj je treba na ulice, protestirat proti inkvizicijskemu odnosu cerkve do homoseksualnosti.

Med najvecjimi nasprotniki dostojnega urejanja zakonodaje za istospolne pare pri nas je prav NSi, ki je cerkvi zelo blizu, zelo dobro pa pozna tudi navodila Vatikana v tej smeti (t. i. Ratzingerjev dokument

Vir spodnje novice je spletna stran Katoliske pastorale za istospolno usmerjene v Sloveniji, ki jo podpira slovenka katoliska cerkev (http://www.kapis.org/). Torej je cerkev aktivna tudi pri nas. (Opozarjam, da je clanek napisan z njihove perspektive)

Tudi omenjena spletna stran je vsekakor vredna ogleda, ker jasno razkriva hinavski in licemerski odnos katoliske cerkve do vprasanja homoseksualnosti, eksplicitno vabi k zdravljenju, blati nevladne organizacije, ki si prizadevamo za enake moznosti za vse, zavaja in laze s povezovanjem previc homoseksualcev z ogrozanjem druzine ...

Kaj se mora se zgoditi, nas morajo priti bezati iz omar, da bomo udarili po mizi?? Smo res take reve, da nam lahko sirjejo po glavi, mi pa nic??
Se bomo enkrat zaboga ze zganili?!

LP
Mitja
POL MILJONA ŠPANCEV NA SHODU PROTI ISTOSPOLNIM POROKAM

[20.06.2005]

V soboto, 18. junija 2005, so madridske ulice napolnile stotisočglave množice na protestnem shodu, ki ga je organizirala Katoliška cerkev proti nerazumnemu ravnanju socialistične vlade Rodrígueza Zapatera, ki doslej ni izražal nikakršne pripravljenosti na morebiten vsenacionalni dialog glede ureditve istospolne problematike in iskanja najprimernejših rešitev ter namerava istospolne zveze zakonsko poponoma izenačiti s heteroseksualnimi (doslej sta to v svetu storili le Nizozemska in Kanada). Gre za vprašanje, ki globoko pretresa tradicionalno katoliško Španijo.

Ocenjuje se, da se je protestnega shoda udeležilo več kot pol miljona ljudi, vključno z mnogimi škofi, duhovniki, redovniki in redovnicami, ki so ta dan prispeli v Madrid z vseh koncev države. Forum za družino, španska zveza katoliških skupin Za življenje, je organizirala prevoze v več kot 600 avtobusih. Množične demonstracije pa so potekale od znane fontane Cibeles vse do Puerta del Sol, starodavnega središča mesta, kjer je potekal tudi koncert.

"Svojim otrokom moramo ponuditi najboljše. To je bistvo današnjega shoda," je povedal organizator. "Vlada mora slišati sporočilo ljudstva," je naglasil glavni predstavnik shoda Benigno Blanco.

Predstavnik Španske škofovske konference Jose Antonio Martinez Campo je udeležence shoda pozval k "izrednemu ravnanju v izrednih situacijah". Gesla shoda so se glasila: "Pravica do očeta in matere!" ter "Svetost družine!"

Shoda se je udeležil tudi nekdanji notranji minister Angel Acebes, predstavnik desnih strank, ki odločno nasprotujejo politiki, ki bi istospolnim parom dovoljevala posvojitve otrok.

Udeleženci shoda so bili še madridski nadškof in kardinal Antonio Maria Rouco Varela ter Ana Botella, žena bivšega predsednika vlade Josea Marije Aznarja. Glavni predstavnik sredinskih strank Mariano Rajoy se shoda sicer ni udeležil, vendar je ob tej priložnosti izrazil svoja kritična stališča do skrajno nestrpnega ravnanja Zapaterove vlade, ki vsakogar, kdor se ne strinja z njenimi stališči, "enostavno razglaša za homofobe".

In se ena vest o tem...

TG 5 na Berlusconijevem Canale 5 je v nedeljo porocal, da so organizatorji z odra tulili, da jih je prislo 1 milijon in pol, novinarka pa je komentirala, da so stevilke napihnjene.

Cerkev je poroke homoseksualcev oznacila z besedami, da se ji hujsega v 2000 letih se ni zgodilo.

Clanek, ki sem ga poslal, tudi zamolci, da je tudi cerkev v Spaniji razklana glede tega vprasanja, kot je sinoci porocala novinarka, saj je nekaj skofov sodelovanje odklonilo.

LPM
Spain bishops march against gay marriage
Ben Townley, Gay.com U.K.
published Friday, June 17, 2005
Leaders of Spain's Catholic Church are leading a march on Saturday against the government's plans to legalize marriage for same-sex couples.

The archbishop of Madrid, Cardinal Antonio Maria Rouco Varela, will lead the demonstration, which will take place in the Spanish capital, along with approximately 15 other bishops, press reports suggest.

Participants hope the high-profile presence will help increase pressure on the government to drop its gay marriage plans, despite the proposals passing rapidly through the country's parliament.

The proposed laws were backed by a panel in the country's Senate earlier this week, and lesbian and gay couples could have access to full marriage within months.

The full Senate will debate the proposals later this month.

According to press reports, the participation in the demonstration will be the first time the Catholic Church has taken part in protests for 20 years.

Barcelona's Archbishop Cardinal Ricard Maria Carles told The Guardian newspaper that the time had come to "go out on to the street."

However, it is not the first time Catholic leaders have attempted to flex their muscles on the issue. Pope Benedict XVI said the bill was "iniquitous" and called on Catholics to protest.

The Spanish population has indicated that it not only supports the gay marriage measure, but also thinks the church is out of touch with modern society.

No, ce ste spremljali petkovo razpravo ob drugem branju zakona o registraciji, potem ste seznanjeni se z enim razlogom, zakaj je treba s protestom opozoriti javnost.

Poslanec SNSa Srečko Prijatelj je denimo vehementno, ne da bi se mu karkoli zgodilo, govoril o homoseksualnosti kot o bolezni, ki bi jo bilo treba zdraviti.

Pavle Rupar (SDS) je posiljal Majdo SIrca (LDS) in Majdo Potrata (SD) na zakonit pregled mednozja, da bodo ugotovili kaksnega spola sta, ker govorita take grdobije in sta nestrpni do drugace mislecih.

Anton Kokalj (NSI) je opozarjal, da bi morali strokovnjaki ugotoviti kaj so vzroki za homoseksualnost, sam pa meni, da mladinske revije danes mlade napeljujejo k homoseksualnosti.

Poslanec SNS je govoril, da podpira registracijo, ce ne drugega ze zaradi statistike, samo pravic, da je prevec. (Kje so ze meli take sezname?!)

In se je bilo cvetk od ogrozanja druzine, do lazi in zavajanj v zvezi s pravicami, ki naj bi jih zakon urejal...

Skratka, ljudje, zberite prijatelje, podpornike, starse, sorodnike in vse ljudi, ki jim je mar za clovekove pravice, in pridite na parado.
Osebno se bom zelo angaziral, da bi na parado prislo tudi cimvec organizacij iz sosednjih drzav in iz Slovenije.

LP,
Mitja

#45 KravatKa_

KravatKa_

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2005 - 12:25

gremo na parado :pepper: gremo na parado :pepper:

js se nism bla, ampak morm it... to more bit lepo...med samimi nasimi...uhhh... gremo na parado :pepper: gremo na parado :pepper:
Najbolj me utrudi človeški idiotizem,...

#46 redangel

redangel

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2005 - 12:41

Js na parado definitivno grem samo ne vem še kako.
Ali kot lezba s svojo drago, ali pa kot poklicna varnostnica, ki bo ta dan delala.
Res ne vem kaj naj rečem šefu: Šefe, sori, ampak js bom raj med njimi korakal! :?:
Po moje ni lih šihta za reskirat, sam halo, zakaj grem pol na parado?!
''Ljubiti pomeni prevzeti največje tveganje.To pomeni položiti svojo prihodnost in srečo v roke drugega.To pomeni, dovoliti si da zaupaš brez pridržkov.To pomeni, da sprejmeš ranljivost.''

#47 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2005 - 15:19

Ali kot lezba s svojo drago, ali pa kot poklicna varnostnica, ki bo ta dan delala.

Al pa, če greš kot varnostnica in še korakaš zraven - a la, da čekiraš, če je vse kul, da ne pride do izgredov etc. :evil: :mrgreen: No, pa še zaslužiš zraven.
A hug is the shortest distance between Friends.

#48 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 12:45

jst na parado definitivno grem... oz. greva z ženo skupej... pa ne zato, da bom nardila "klovna" iz sebe (kt so namigoval moji predhodniki), čeprav se zna zgodit, da bom mela v rokah kako mavrično zastavo al pa kej (iz preprostega razloga, ker mi je mavrična simbolika všeč)... :)

ljudje na splošno (eni bolj, eni manj oz. odvisno od okoliščin) smo nagnjeni k begu, zanikanju, tiščanju glave v pesek in podobnim (ne)konstruktivnim početjem... in dokler nas nikjer ni videt, nas pač ni in se javnost z nami ne rabi ukvarjat, ker "za tistih par deviantnežev se pa res ni vredno obremenjevat"... ni nas malo in nismo (vsaj ne vsi) maškare oz. klovni... načeloma (kolkr sm jst mela čast spoznat GLBT populacijo) smo dokaj "normalni", kar se izgleda tiče... seveda obstajajo ekstremi, sam ne mi rečt, da med str8 jih pa ni?! nismo bavbav, nismo prikazen... obstajamo in parada je namenjena (po mojem mnenju) temu, da se pokažemo.. pa ne zdej v smislu "oči, mami, glej, tuki sm in LEZBA SM!!!", ampak da pokažemo ljudem, da smo ljudje tko kot oni... 2 roki, 2 nogi, brez tipalk in zelene krvi... :wink:

ready or not, HERE WE COME!!! :pepper:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#49 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 13:24

Lara :respect:
Jaz bo(m) tudi šel, če najdem folk. Od frendov nobeden noče it :roll:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper: :mavrica:

#50 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2005 - 13:25

Glorchy, mi bomo tm pa mal požvižgej, pa te pridemo iskat (če te ne mot, da boš med samimi babami :D ).
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov