Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Parada ponosa

417 odgovorov v tej temi

#1 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2004 - 16:08

Mene pa zanima, kaksen je na splosno odnos slovenskih GLBT ljudi do parade ponosa, ki se organizira vsako leto. Je ze kdo bil, ima kaksne izkusnje, al pa ni sel zaradi enih posebnihi razlogov?
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#2 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2004 - 22:05

Sem že bil, sem že korakal, sem že ponosno ''objemal'' parlament, sem že bil pri poročilih, ko so predvajali reportažo it parade....

Ne vem... ampak meni se je zdelo bolj hoji razpuščenih ovc al pa pogrebu.
Lani sem dobil free majčko :mrgreen:
Pa lani mi je blo ful hecno, k smo vzklikali ''mi smo tu'' (al neki takiga), ko smo končali, pa se je preko ceste začela dret ena ženska ''mi smo tu, mi smo tu!!'' :lool:
Världen utanför

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 103 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2004 - 09:30

Nisem še bil, ker me zaenkrat ne vleče.
Ne da mam tremo pred izpostavljanjem, to me ne mot in se stem ne obremenjujem, sam zaenkrat mi zasnova Slo. parad ni všeč.
That's all.

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 Jenny

Jenny

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2004 - 11:01

Jaz sem tudi lani bila in objemala parlament. Pac smo sli tja v Tivoli, kjer je ze bilo vecina folka, vzeli majcke in sli v skupinici do parlamenta. Pol pa se na Kongresni trg. Mislim, da smo bili kar vsi dobrodosli. Aha in tudi jaz sem bila pri porocilih. Cudovito. Moji doma na sreco niso videli. ;)

#5 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2004 - 23:26

Moj največji "pride" doslej je bil na Dunaju, občutki nepopisno pozitivni ... za Ljubljano pa se nekako ne morem odločiti. Razlog je verjetno v tem, da se nočem izpostavljati, saj je prireditev medijsko kar dobro podprta ... kar nekaj mojih sorodnikov s starši na čelu pa je "dnevnikholikov", tako da si takšnega "coming outa" ne želim. Vsaj zaenkrat ne.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#6 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2004 - 17:36

Caoo!

Bil sem že na vseh treh "prajdih" in vsi so bli full vredu. Ampak sej veste kako pravijo, prvega ne pozabiš nikoli! :) :)

Letos pa žal ne bom šel, ker imam izpite in se morm full učit!!

Drugač pa toplo priporočam da se udeležite!!

:) :) :)

#7 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2004 - 11:00

Zivjo...
Letosnjega pride-a se imam namen udeleziti s prijatelji in ce bo vsaj pol tako dobro, kot je bilo 2 leti nazaj, ko sem bila prvic, bo gotovo super :D

Moje izkusnje ljubljanskega Pride-a so pozitivne, zato grem letos 'ze' tretjic, predvsem ker na ta racun vsaj 1x na leto srecam znance in znanke, ki jih drugace ne vidim pogosto, da malo poklepetamo in se zabavamo.

Edino zaradi cesar 'cvikam' je pac moznost, da me posnamejo televizijci ipd... res si ne zelim, da fotr gleda tv in ravno med tem prispevkom o homoseksualcih, nad katerimi bi se neskoncno zgrazal, se poleg tega zagledal svojo hcerko, ki ponosno paradira :o (po moznosti se s kaksnim plakatom :D ) ... bolje da nikoli vec ne pridem domov :?

No, pa se vidimo na pride-u! ;)

LP

#8 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2004 - 16:46

jaz sem se pa z lil' sis zmenila, da greva naslednje leto skupaj na LJ pride. sem ze bila na pridih v tujini, pa mislim, da je cas, da se vrnem svojim "koreninam".

#9 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2004 - 17:02

ja, drugo leto greva res skupi na ljubljanski pride, sis, sam očitno v mal drugačni zasedbi kt je blo originalno planirano... :?
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#10 girl19

girl19

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 10:24

Jaz se nisem bla, ampak me full vlece da bi enkrat sla..ampak je tud mene mal strah da bi me ksn od tastarih zagledu na tv-ju..: :oops:

LP
Girl19

#11 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2004 - 15:55

jst nisn bla ker nisn mela sanse da grem (sem ene par tisoc kilometrov stran) ampak sn sla gledat slike na neta.
prva reakcija? KWA??? TO JE BLO VSE?????

okej okej, sej vem da ni fajn kritizirat ker pac nisem ena izmed organizatorjev in ce hocem kej vec naj neki nardim glede tega... in v sloveniji tud ne mors ne vem kaj nardit. sam vseen no! nekok se ponavlate! :/ parlament (originality?), 7 ur plesanja (lack of imagination?),... nekok vse isto kot prejsna leta, a nje a nje?

drgac pa, upam da bo nasledn let vsaj neki drgac da bo spet zanimivo....
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#12 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2004 - 16:53

freeeky kje si pa najdla slikce?

k me zanima ce sm jst kje:)

drgac pa sem letos bil prvic, ne bom reku da sm bil ful navdusen ker ljudi res ni bilo velik, na metelkovi je blo pa prvic tok sprosceno!!

pohvale organizatorjem, vsako leto bo bols ker se bo tudi stanje izboljsalo, program bi pa lohk vkljuceval tut gejevsko poroko poleg lezbicne :P
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#13 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 16 julij 2004 - 20:05

http://www.ljubljanapride.org/

#14 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2004 - 15:18

hm, a ma slucajno kdo se kaksne DRUGE slike? te niso niti posrecene niti zanimive...
tak da, ce je kdo od udelezencev mel zram fotkica, slike pliz? :)
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#15 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2004 - 14:14

... na metelkovi je blo pa prvic tok sprosceno!!

A ni vedno na metelkovi sprosceno? Vsaj jaz se tam vedno tako pocutim.

LP

#16 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 18:42

Želim, da

1. Vsak pri sebi tehtno razmisli o pravem razlogu in naj si odgovori iskreno najprej sam pri sebi, zakaj se bo udeležil in zakaj ne.

2. Kakšen je po vašem mnenju odziv javnosti na to parado. Ko premislite poglejte ta link... http://www.sloport.n...8206#neprebrano

3. Kaj je po vašem mnenju bolj smiseln pristop k ljudem, da bi bolje sprejeli našo usmerjenost?
Seminarji?
Knjige?
Predavanja?
Članki?
Intervjuji?

Osveščenost skozi dokumentarce o zgodovini, kdaj so pravzaprav začeli govoriti o homoseksualnosti, homoseksualnost med živalmi v naravi, skozi filme, literaturo...ali
Kričeča, pompozna na veliki zvon obešena parada?

4. Poglejte skozi oči heteroseksualca... S čim se jim lažje približamo in kakšen vtis pravzaprav naredimo s posameznim pristopom?

#17 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 19:15

4. Poglejte skozi oči heteroseksualca... S čim se jim lažje približamo in kakšen vtis pravzaprav naredimo s posameznim pristopom?

Naj pogledajo skozi oci homoseksualca. Ljudi lahko vzgojis v odprte le na tak nacin, da jih izobrazujes (na 1001 nacin, pa ce je to sola, zgled politicne elite, reklamne kampanje, sponzorstva gospodarskih magnatov, aktivisticni festivali, seminarji, parade ponosa, glazbene skupine, zaprti klubi za ispospolne manjsine). Res je, da lahko razlicnim ljudem pristopis razlicno, vendar je kregarija o pristopih po moje nesmiselna in porablja moci tistih, ki sploh hocejo kaj delat.

VSE je primerno, da se ljudi izobrazuje, je pa res, da ne bodo vsi aktivisti izbrali iste metode, se manj jih bo pa sploh kaj nardilo v tej smeri.

Vecina tudi v demokraciji zelo zelo hitro postane fasisticna in zatre manjsine. Manjsine imajo toliko moci (znotraj sistema), kot si jih same izborijo, ali pa si jih nasilno vzamejo (tu je pa ze druga kontroverznost).
Ce postane manjsina zadovoljna s tem, kar vecina "da", namesto da se naredi en druzbeni preskok v misljenju, je nevarnost relapsa v navidezno olepsano diskriminacijo dost velika.

Karkoli se nardi za vidljivost ter dosego formalno-pravnih in "mehkih" druzbenih pravic istospolnih manjsin (ali pa kakrsnekoli druge manjsine), pripomore en korak blizje k uresnicitvi the ciljev - pa ce je to en polizan in str8-looking parcek, ki gre na televizijo al pa en queen, ki koraka na paradi enkrat letno.

Mnenje, ki ga zagovarjas, je prisotno ze skozi cel cas razlicnih poskusov za uveljavljanje osnovnih pravic za homoseksualne osebe v razlicnih drzavah po svetu. KLjub tej kritiki je zgodovina sla naprej in kljub temu, da posamezniki in ljudje niso sledili le tvojemu staliscu, smo zdaj tu, kjer smo. In hvalabogu se vedno obstajajo aktivisti in organizacije, ki se naprej delajo za pravice spolnih manjsin po svetu in v posameznih nacijah.

Pride parade so nastale po prizadevanjih razlicnih skupin po ZDA, ki so si prizadevale javnosti pokazat absurdnost zakonov, ki so diskriminirali napram homoseksualcem na podlagi njihove obleke ali spolne usmerjenosti.
Tako formalni in konzervativni homoseksualci (ala Daugters of Billytiss ali pa Mattachine Society) kot new yorski prostituti in "promiskuitetni" homoti iz nizjega delavskega razreda so naredili preboj v borbi za pravice in pri doseganju vidnosti GLBTQ ljudi v ameriski javnosti - ter enako po evropi in drugod po svetu. In tudi naredili Stonewall pa posledicne pride in ostale spremembe v svoih drzavah.

Nobeden istospolno-usmerjen posameznik ne more kritizirat tega, kaj bi moralo "nase gibanje" delat za to, da bomo "lazje ziveli".

Dokler bodo geji kritizirali tetkaste tipe, lezbijke govorile, da feminilne lezbijke ne obstajajo, butch-like zenske pa delajo sramoto lezbo imidzu... in oboji zviska gledali na biseksualce in transeksualce....

tako dolgo bo se samo v nase dobro, da razlicni ljudje razlicno pristopajo k izrazanju svoje spolne usmerjenosti in prizadevanju za svoje pravice. gre se za nase zivljenje, ki se ga zivi na razlicne nacine.

PS: In ja, udelezila se bom vsaj ene letos, na zalost verjetno ne v Ljubljani.
Izkusnja festivalskega vzdusja velikega pride vikenda je nekaj, kar bi moral vsak izkusit, pa ce je strejt al ne-strejt.
Udelezitev parade v LJ za slovenskega drzavljana s sabo potegne tud vec druzbenopoliticnih pomenov kot nekje v tujini.

#18 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 19:53

Naj pogledajo skozi oci homoseksualca.

Ti si v manjšini, ti se moraš prilagajt njim. Propaganda homoseksualnosti je kot uspešna kampanja. Ti se prilagajaš razmišljanju večin in jim nekako pokažeš stališče in razloge zakaj bi te sprejeli. Noben heteroseksualec ne bo gledal zkozi oči homoseksualca, če ne bomo to najprej lepo zapakiral in jim pokazal nš svet. Sama si rekla...mi smo manjšina in ne večina. Tisti, ki so prpravljen neki delat za naše pravice bi to moral delat na drugačen način če hočjo bit uspešni. To je moje stališče in pri tem vztrajam.

vendar je kregarija o pristopih po moje nesmiselna in porablja moci tistih, ki sploh hocejo kaj delat

zate kregarija, zame diskusija. Morda pa vzbudi iskrico za nove pristope in mogoče bo celo zavel nov veter v tej naši mali sloveniji, ki je še malce umsko zaostala, kjer smo geji in lezbike še vedno TABU. če pa tisti, ki so aktivni v boju za naše pravice niso sposobni sprejet kritike pol to delajo iz napačnih razlogov.

VSE je primerno, da se ljudi izobrazuje, je pa res, da ne bodo vsi aktivisti izbrali iste metode, se manj jih bo pa sploh kaj nardilo v tej smeri.

Da, vse je primerno, vse pa ni uspešno. Taka situacija je podobna s katero se sooča podjetnik. Nobena odločitev ni napačna vendar ni vsaka najbolša in vsaka ne vzcveti.

Vecina tudi v demokraciji zelo zelo hitro postane fasisticna in zatre manjsine. Manjsine imajo toliko moci (znotraj sistema), kot si jih same izborijo, ali pa si jih nasilno vzamejo (tu je pa ze druga kontroverznost).
Ce postane manjsina zadovoljna s tem, kar vecina "da", namesto da se naredi en druzbeni preskok v misljenju, je nevarnost relapsa v navidezno olepsano diskriminacijo dost velika.

če nekaj vzameš s silo, ne pričakuj spoštovanja. Spoštovanje pa je nekaj, za kar se mi borimo. Manjšina mora biti zvita in diplomatska. Se pa strinjam s tem, da je nevarnost relapsa velika, sej ravno zato pa moramo diskriminacijo odpravljat taktično in premišljeno.

Pride parade so nastale po prizadevanjih razlicnih skupin po ZDA, ki so si prizadevale javnosti pokazat absurdnost zakonov, ki so diskriminirali napram homoseksualcem na podlagi njihove obleke ali spolne usmerjenosti.
Tako formalni in konzervativni homoseksualci (ala Daugters of Billytiss ali pa Mattachine Society) kot new yorski prostituti in "promiskuitetni" homoti iz nizjega delavskega razreda so naredili preboj v borbi za pravice in pri doseganju vidnosti GLBTQ ljudi v ameriski javnosti - ter enako po evropi in drugod po svetu. In tudi naredili Stonewall pa posledicne pride in ostale spremembe v svoih drzavah.

Tukaj vse lepo in prav. Pa mislš, da se tega heteroseksualci zavedajo? Moje mnenje: ne.

Nobeden istospolno-usmerjen posameznik ne more kritizirat tega, kaj bi moralo "nase gibanje" delat za to, da bomo "lazje ziveli".

Vsak lahko kritizira. Sej živiš v Ameriki. Freedom of speech pa to? Kej znano? Ne bom držala jezika za zobmi, ker imam popolno pravico izraziti svoje mnenje. delajo nej kar jim srce poželi, če se mi bo zdel trapast bom to tut povedala.

Dokler bodo geji kritizirali tetkaste tipe, lezbijke govorile, da feminilne lezbijke ne obstajajo, butch-like zenske pa delajo sramoto lezbo imidzu... in oboji zviska gledali na biseksualce in transeksualce....

In dokler bodo heteroseksualci imeli homoseksualce za tetkaste tipčke in butchaste lezbe z mavričnimi zastavicami bo za njih parada še vedno cirkus. Pa js spoštujem vse ljudi, samo si ne zatiskam oči pred dejstvi.

tako dolgo bo se samo v nase dobro, da razlicni ljudje razlicno pristopajo k izrazanju svoje spolne usmerjenosti in prizadevanju za svoje pravice. gre se za nase zivljenje, ki se ga zivi na razlicne nacine.

točno tako. Tudi JAZ.

#19 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 20:39

Moj odgovor je bil tudi na reakcijo na debato tukajle:
http://www.mavricni-...?showtopic=1503

[quote=Chiara`]Tukaj vse lepo in prav. Pa mislš, da se tega heteroseksualci zavedajo? Moje mnenje: ne.
[quote name='Chiara`]Vsak lahko kritizira. Sej živiš v Ameriki. Freedom of speech pa to? Kej znano? Ne bom držala jezika za zobmi' date=' ker imam popolno pravico izraziti svoje mnenje. delajo nej kar jim srce poželi, če se mi bo zdel trapast bom to tut povedala. [/quote']
Ja, mi je velik razsvetljenih Slvoencev po slabih 7 letih ze povedalo, da nisem vec slovenka. Mi je znano tako zavracanje mojih idej.
Tudi ko bom zivela v Sloveniji ali v EU, se moja mnenja ne bodo spremenila, takrat bom pa sam trn v peti in slabsalen imidz lezbijkam in GLBT posameznikom.
Pac, sori, sem drugacna tud med mavricnimi ljudmi.
Konformizem do neke mere se sprejmem, je pa po moje dost nesmiselno, da se ljudi strasi se v vecje strahove glede njihove spolne usmerjenosti in se potem sami sebe omejujejo pri razmisljanju o temu, kje, kdaj in kako lahko deosezejo svoj maksimum samoudejanjanja.

[quote] Pa js spoštujem vse ljudi, samo si ne zatiskam oči pred dejstvi. [/quote]
jaz tudi ne.

[quote][quote]tako dolgo bo se samo v nase dobro, da razlicni ljudje razlicno pristopajo k izrazanju svoje spolne usmerjenosti in prizadevanju za svoje pravice. gre se za nase zivljenje, ki se ga zivi na razlicne nacine.[/quote]
točno tako. Tudi JAZ.[/quote]
uporabi svoj freedom of speech v konstruktivne namene. ja, neki sem ze slizala o njemu, kaj dost ga pa ni v Ameriki.

#20 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:04

moje pisanje je bilo naslovljeno na istospolno usmerjeno posameznico. Iz zgodovine se kaj naucijo tudi istospolno usmerjeni ljudje.

Tukej ti dam prav, sam js sm komentirala glede na kontekst.

Ja, mi je velik razsvetljenih Slvoencev po slabih 7 letih ze povedalo, da nisem vec slovenka. Mi je znano tako zavracanje mojih idej.

Nism rekla, da nisi slovenka! Kaj js vem za kaj se maš ti, sploh nevem kje si rojena in nič. Hotla sm sam poudarit, da ti je vrjetno to znano, ker tam to na veliko poveličujejo: freedom of speech pa to.

Tudi ko bom zivela v Sloveniji ali v EU, se moja mnenja ne bodo spremenila, takrat bom pa sam trn v peti in slabsalen imidz lezbijkam in GLBT posameznikom.

Tvoje besede.....mal zvenijo pomilovalno. Pa ja ne boš rekla da res tko mislš.

Pac, sori, sem drugacna tud med mavricnimi ljudmi.

Kle ti pa res nima bit nič za žal.

uporabi svoj freedom of speech v konstruktivne namene. ja, neki sem ze slizala o njemu, kaj dost ga pa ni v Ameriki.

kle je čutiti malce sarkazma. No js nevem kako je zares v ameriki, najbrž ti veš veliko bolje. Glede konstruktivne uporabe...brezskrbi.... jz že vem kje morm gobc otrešat v svoje dobro in v dobro ljudi, ki se deklarirajo za istospolno usmerjene. Amen.

#21 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:07

Tvoje besede.....mal zvenijo pomilovalno. Pa ja ne boš rekla da res tko mislš.

Mi je ze bilo v faco receno in ne bom tko hiter spustila, ker simbolizira mentaliteto prenekatere lezbe v Sloveniji.

V tej debati sem pa cist pozabla omenit, da je pride vikend namenjen tudi samim spolnim manjsinam in njihovim "prijatlejem", ne samo neki kampanji za enakopravnost.

#22 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:14

Mislm, da midve ubistvu res ne bova prsle kompromisu naproti. Sva pač posameznici vsaka s svojim razmišljanjem. kaj češ. Hvala bogu.

Drugim pa polagam na srce: Ko vas Glorious vpraša ali s eboste udeležili parade, ste vsi hitro pomolili na plan svoje zastavice in gej ponos...
Ko pa se vam postavi malce bolj kompleksno vprašanje ste vsi obmolknili kot miške. zanimivo.... Morda pa se vam je zataknilo že pri prvem vprašanju.

#23 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:31

Mislm, da midve ubistvu res ne bova prsle kompromisu naproti. Sva pač posameznici vsaka s svojim razmišljanjem. kaj češ. Hvala bogu.

Kompromis je ta, da naj se organizira "pride" in naj nanj ter vse spremljajoce aktivnosti grejo tisti, ki hocejo in vidijo kakrsenkoli plitek ali globok razlog za to, da se bodo udelezili aktivnosti.

Ostale knjige, seminarji, zlozenke itd se bodo pa tud delali se naprej.

Nihce ne bo propadel zaradi obstoja prajda, tako kot zaradi diskretno upodobljenih gejevskih parov na reklamah za mobitel in radensko.

#24 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:34

Po prebranen "Linku", sem na meji znorenja. Mi gre na živce ko kaki homofobi trobijo da preveč blebetamo da smo geji in bla bla, ter da oni ne govorijo enako zase kao "jaz sem str8"! Kot da ti ni zaj isto sra*je, ko izustiš "f*ck tota je pa prava pi*ka" ... mislim da je prav tako razvidno da si str8 :roll: ipd. situacije :x
Kar se pa tiče parade pa tako: dokler smem bom počel kar hočem.
Ampak želim si pa ne.
Zdaleč me tovrstne zadevščine ne mikajo. :| Se mi zdi malo preveč hm ... patetično? Vsaj kar se mene tiče. Drugih tako ne gledam. Ampak če pa si sebe zamišljam tam pa me kar v smeh poči. Ain't me. :?: Na sploh me ne mika kaj preveč biti obkrožen z večino istospolno usmerjenih, ker si vendarle manjšina. In nimam teh interesov; ali bo moja homoseksualnost sprejeta prav tako kot heteroseksualnost, ali ne, vsekakor ne bom pustil, da me kdo preprosto označi kot pripadnika GLBT populacije. Zakaj ne? Ker tud Frančeka ne kličem gospod STREJT :roll:
meni recimo str8 svet ustreza bolje, četudi je zlagan, četudi bi me zaničeval, UŽIVAM V NJEM, bolj kot bi v množici IU-ih.

Zato vztrajam pri drugi teoriji sprejemanja. Prijatelji. Malo patetično se sliši, ampak res idealiziram prijateljstvo. Sem že videl kako so se premikale gore, zaradi tega:

Stakneš eno best friendico, ki je prekleto popularna. Se ji outaš, ona happy, da si ji zaupal (moreover si je vedno želela gay kolega ... saj veste - am. nanizanke pa to :D ), kar se pa družbe tiče pa potem tako. Če je ona vodilni lik v tej družbi, tudi ona zavestno ali ne v veliki meri kontrolira "cool zadeve". In če bo kdo mel homofobične napade, ob omembi glbt folka, se bo postavila gor zanj, najbolje na miren način, s trdnimi argumenti in mirjenjem (str8-i najbolj potrebujejo vedenje, da jih ne bomo kar lovili za lulčke pa lulike ko jih vidimo, temveč je prav ZARES možno, da bi kakemu gayu kak strejjt NE bil všeč. Kdo bi si mislo, HA? (btw mel že izkušnje ko je folk mislo da bom res pobral kakršenkoli drek od tipa sam' zato ker sem gay ... kaj mi naj to pove? :D )). Najpomembnejša so itak najstniška leta ... ko si najbolj dojemljiv za vplive vrstnikov. Seveda da boš večinoma potegnil linijo "coolstva" in raje strpen, kakor pa da te izločijo iz druščine, hm?

Point tovrstnega ravnanja, je mogoče malo hinavski, izkoriščevalski. Ampak naj bom preklet, če se bom strejtom umaknil v svoj svet! Mam lih tolko pravic do žuranja v običajnem svetu kot kdorkoli drug. Ni mi potrebno hoditi okoli z zastavicami, densat na house, melodramatizirat, bit povzpetniški ipd., da bom kam spadal. Zame je prostor kjerkoli ... če ne pa si ga nardim ... kjer ŽELIM :pepper:

Hjaaaaooo, toti post pa je zal bil ubijalski :o mislim da sem dal vtis prave furijozne homofobične bestije, ki trga vsepovprek. Pa ni realna podoba ... spustil sem paro iz sebe, moja jeza pa ni letela na noben'ga izmed vas. Ne mislit, da se požvižgam na GLBT-jevce, saj si tudi sam drznem izustit kakega "jebe*i homob!*, ampak nočem, da se me zaradi tega že potiska k drugim. Glejte na to kot ... "paženje na lastno rito, ki ima morebitne pozitivne učinke za druge" :P No pa fsm-te, rad vas mam :oops: :mrgreen: *utrujen zarad dolgega posta* =__=;

#25 mk

mk

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2005 - 21:41

No, no, punci, da ne bomo spet prišli do Lezbičnega pretepa a.k.a. tetkast tip, potem se bomo pa spraševali, kaj za vraga dela zraven tetkast tip :idea:

1. Ne bom šel na pride. Malo zaradi tega, ker mi je nerodno, malo zaradi tega, ker ne maram množic, v katerih skoraj nikogar ne poznam, malo zaradi tega, ker če bi koga poznal, bi bil to kakšen bivši, ki ga nočem več srečati :mrgreen:

2. Indiferenca.

3. Mislim, da bodo vsi cilji uresničeni, ko si bo dovolj velik odstotek GLBT-jev upalo outirati ljudem, ki jih imajo radi - po mojih izkušnjah je to bolj ali manj edini način, da nekoga prepričaš, da je z nami vse v redu. Tako da vse osveščanje, geji v nadaljevankah, internetne strani itd. itd. bolj ali manj služijo sporočanju mladim "drugačnim", da je z njimi vse v redu, in da je bolje zanje, da ne skrivajo, kaj so.

4. Čisto odvisno od heteroseksualca.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov