Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Produciranje glasbe

6 odgovorov v tej temi

#1 kupidd

kupidd

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 20 april 2008 - 17:14

Ima kdo od vas izkušnje s produciranjem glasbe?
Kakšne programe uporabljate za to?
Kje ste se naučili uprabe programov?
Kakšno zvrst najraje ustvarjate?

#2 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 21 april 2008 - 09:21

Sama sicer nimam kaj preveč izkušenj na tem področju oz. se je vsak poskus ustvarjanja glasbe na tak način končal precej klavrno zaradi nepoznavanja programov.
Ti bo pa morda pomagalo naslednje: sem ravno pred kratkim odkrila glasbeno šolo (za katero upam, da bom kmalu zbrala nekaj denarčka) in imajo med drugim tudi učenje ustvarjanja glasbe preko programov. Najdeš jih na : www.muzikaviva.si Klikni na Katalog dejavnosti in nato na Redne dejavnosti in prevrti dol na del Glasbeni računalnik I in II. Upam, da kaj pomaga! :mezik:

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#3 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 21 april 2008 - 10:53

Dolgo časa nazaj, ko sem se začel igrati s tem, sem delal v Fruity Loops, ki je en tak amaterski program, dokaj lahek za uporabo, s katerim pa ne moreš naredit nevemkaj. Obstaja tudi zastonjska imitacija Linux MultiMedia Studio za linux, ki ima popolnoma enak način delovanja. S takim programom lahko narediš kvečjemu osnutek za en dober (elektronski) komad.
Igral sem se tudi s Hydrogen-om, ki je prav tako odprtokoden (dela pa tudi na Windows), in je precej napreden tolkalski generator.
Verjetno je odveč omenjati Propellerhead-ov Reason, ki je verjetno najbolj uporabljan program za produkcijo glasbe na računalnikih, verjetno je odveč tudi omenjati, da ti pobere ogromno časa za učenje osnov, zahteva najmanj dva monitorja za udobno delo in je v izkušenih rokah neizmerno močno in funkcionalno orodje. (če imaš seveda dovolj denarja zanj - ali pa si brezsrčen tat intelektualne lastnine)

Sicer pa nisem nek hud znalec na tem področju.
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#4 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 21 april 2008 - 12:01

Reason meni ni bil jasen nič, je pa na primer eJay veliko bolj preprost...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#5 aShocka

aShocka

piščan'c

• Člani
  • 72 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2009 - 17:22

U bistvu Reason velja za bolj preprostega od programov ... Jaz ga uporabljam, uporabe sem se pa naučila na nekakšnih parmesečnih delavnicah. Problem je, ker ti vključena baza soundov in samplov hitro postane premajhna in se pojavi potreba po nakupu t.i. 'refillov', v katerih kasiraš dodatne zvoke ... za profesionalce v glavnem.

Sem slišala še za CueBase, ampak je baje še bolj za***an kot Reason.

Prispevek uredil/a: aShocka, 06 maj 2009 - 17:22.

#6 Tama

Tama

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 28 maj 2009 - 00:27

Hmm, moj prvi post...
Že enih 5 let uporabljam steinberg cubase, je zelo enostaven in dober. Lahko ti naštejem 101 in en plus, pa ene dva minusa... :stima:
za kakšne majhne stvari in korekcije uporabljam sony sound forge... ampak to res občasno... je bolj "mekeke" program :buu:

#7 Davy

Davy

Tehnični asistent

• Tehnična ekipa
  • 235 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2009 - 10:18

Dolgo časa nazaj, ko sem se začel igrati s tem, sem delal v Fruity Loops, ki je en tak amaterski program, dokaj lahek za uporabo, s katerim pa ne moreš naredit nevemkaj. Obstaja tudi zastonjska imitacija Linux MultiMedia Studio za linux, ki ima popolnoma enak način delovanja. S takim programom lahko narediš kvečjemu osnutek za en dober (elektronski) komad.
Igral sem se tudi s Hydrogen-om, ki je prav tako odprtokoden (dela pa tudi na Windows), in je precej napreden tolkalski generator.
Verjetno je odveč omenjati Propellerhead-ov Reason, ki je verjetno najbolj uporabljan program za produkcijo glasbe na računalnikih, verjetno je odveč tudi omenjati, da ti pobere ogromno časa za učenje osnov, zahteva najmanj dva monitorja za udobno delo in je v izkušenih rokah neizmerno močno in funkcionalno orodje. (če imaš seveda dovolj denarja zanj - ali pa si brezsrčen tat intelektualne lastnine)

Sicer pa nisem nek hud znalec na tem področju.

Pa še kako se motiš... Talk for yourself... FL Studio je profesionalen program, ki ga lahko, če le znaš, do konca izkoristiš. Ni to kar ena igračka. Edino, kar mu manjka je sposobnost zapisovanja in branja notnih zapisov. Drugače pa si gotovo že slišal vsaj nekaj pesmi, sproduciranih v tem programu, še celo na naših radijskih postajah.

Drugače pa ga uporabljam 5 let, lani sem ga kupil in ga še vedno vsakodnevno uporabljam. Ko ga uporabljam, mi deluje nekako sproščujoče.

Prispevek uredil/a: Davy, 27 julij 2009 - 10:20.

Tehnik MF
tehniki(at)mavricni-forum.net

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov