Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ženski nakit in modni dodatki

123 odgovorov v tej temi

#1 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2008 - 12:53

ja, malo sem neizvirna in sem fantom sunila temo ;). presenetilo me je namreč, ko sem pobrskala po ženskem kotičku, da nimamo nobene teme o nakitu in modnih dodatkih, čeprav naj bi bila to bolj domena žensk kot moških.

torej, povejte - kako ste kaj opremljene s tem? redno nosite ali sploh ne? protestno hodite po svetu popolnoma "neopremljene" ali imate polne skladovnice raznih predmetov?
pa če plonkam še malo od idejnega avtorja teme:

Kaj se vam dopade, kaj redno nosite, če sploh? Je to kak prstan, zapestnica, kakšna verižica, srebro, usnjene zapestnice ... ? Imate morda svoj najljubši kos, ki ga nikol ne snamete?
Kaj vam je všeč na drugih tipih (ali/in puncah, op.a.) in obratno, kateri modni dodatki se vam na drugih ne dopadejo?

:?:
:lepa: :gay: :navijacica: :nakupovanje:

#2 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2008 - 14:02

Hem... pred časom sem imela štiri prstane, sedaj nosim samo enega... na roki zlato zapestnico (to dam dol samo takrat, ko grem v morje "čofat")... dve verižici. Pogrešam pa uro, ki sem jo bila v preteklosti vajena nositi.
Na drugih pa ne maram, da so okrašeni kot novoletne jelke - vse mora biti zmerno - sploh pa, če je govora o piercing-ih.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#3 Mandy

Mandy

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2008 - 14:18

Jst sm pa nora na uhane, imam že ne vem koliko parov in nikoli jih ni dovolj :tralala: . Razmišljam, da bi si dala delat en posebn uhanček v obliki knofle oz. kr knoflo :mrgreen: - mal dvomim, da bi kater zlatar šel kaj takega naredit. :misli: Pomoje ravno ni kompliciran :?: .
Na roki imam pa vijolično/rjavo zapestnico iz vrvice. Dobila sm tudi novo idejo kako si naredit mavrično zapestnico :) , moram preizkusit patent. Včasih nosim tudi srebrno zapestnico od drage.
Da ne pozabim kakšnih mavričnih dodatkov :) . Mavrični prstan ali mavrični uhanček se tudi dostikrat znajde kot modni dodatek ;)
Ja, moja zadnja pridobitev je pa usnjena zapestnica s špicami :mrgreen: . Na žalost sm jo imela priliko preizkusit le za pusta, bo treba na kakšen koncert.

Pri drugih mi niti ni tako pomembno, če nosi dodatke ali ne. Lepo mi zgleda naprimer na moškem, če ima kakšne 'neobičajne' zapestnice.

Lp, Mandy

#4 intense

intense

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2008 - 20:07

Sem bolj praktična deklina, imam samo en zelo preprost širok prstan, ki ga ves čas nosim, usnjeno črno zapestnico in uhan v obrvi.
Sicer to ne spada ravno pod nakit, ampak včasih sem bila obsedena s kravatami, dokler to ni postalo tako zelo "in". Bolj kot nakit imam rada pasove, ki jih imam precej.
Drugače mi prevelika "okrancljanost" ni všeč tudi na drugih oz. me ne moti dokler je še praktično in ne žvenketa preveč. Ne maram zlata - v življenju sem imela samo eno zlato stvar, to je bil prstan, ki sem ga prejela od babice za rd in sem ga že naslednji dan podarila deklici v vrtcu, ki mi je bila všeč (uf sem bila tepena :mrgreen:).
Če pa že kaj iščem zase, navadno vedno pogledam na moški oddelek v H&M ipd., ker tam dostikrat vidim kaj, kar mi je všeč, nakit, ki pa je namenjen ženski populaciji mi pa sploh ni všeč, vsaj na meni ne.

#5 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2008 - 20:16

Hello,

včasih sem nosila kar nekaj nakita. Kakšno zlato verižico, en kup zapestnic in vsaj 3 prstane. Pa še uro. Ko so svetu zavladali mobiteli, sem uro odložila in nikoli več dala na zapestje, zdaj pogledam na mobi, če me zanima, koliko je ura. Nekega dne, ko sem se odpravljala na dopust, sem snela zlato verižico in vse zapestnice (da jih ne bi izgubila v vodi), ampak ko sem prišla z dopusta, je ves nakit ostal kar v škatlici (razen poročnega prstana, ko sem še imela "ženo"). Tako da zdaj ne nosim nič več, samo eno bolj masivno zapestnico iz medicinskega jekla. In to je čisto dovolj.

Lp.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#6 jmuminov

jmuminov

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2008 - 14:40

Včasih sem mela en prstan na roki , pa še tega sem dala dol. Imam pa uro, zapestnico in verižico tak na preprost način narejeni. ;)
srce nema pameti ono glavom ne bira

#7 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2008 - 16:36

Ne nosim nakita. Edino kar trenutno nosim okol vratu je en kristalček k sm si ga kupila kao za boljše počutje. Načeloma mi je nakit ogaben, me ne moti če ga nosijo drugi sam na men ga pa res ne maram.

#8 Schiki

Schiki

piščan'c

• Člani
  • 128 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2008 - 09:52

Jaz preprosto moram imeti uro kot modni dodatek...ker drugače se mi zdi moja roka tako neosebna..nemoja :zmesan:
Drugače pa imam vedno uhančke, saj se mi zdi zelo ženstveno in ne vem..nekam manj monoton se mi zdi obraz.. Pa mislim, da se ti tud očke bolj svetijo... :?
Okoli vratu pa imam verižico z prstanom.... dar od osebe, ki mi je pomenila največ na svetu :sreca: .. sedaj ga nosim zgolj iz navade
V bližnji prihodnosti si moram ubavit še en bolj debel prstan...srebrn seveda. Za na palec :vrag:

Zlato se mi zdi ful ogabno....razen, če ni belo.

#9 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2008 - 18:05

Trenutno nosim neko zapestnico iz Grčije, ki sem jo dobila od enga kolega, srebrni prstan v obliki srčka, pa uhan v jeziku in obrvi in srebrno verižico s kitajskim znakom, ki sem jo dobila od punce za srečo :)

#10 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 29 februar 2008 - 21:45

Nosila sem en prstan, ki je v bistvu po parih mesecih zarjavel :D, zdaj pa nosim samo verižico. Rada bi pa mela tisto verižco, ko je iz usnja; v bistvu cela je črna no, pol pa nevem a je kak obesek al ga pa ni, lahko tut je, ampak mora bit nerjaveč in ne sme puščati barve. :D Pa prstani so mi zlo všeč ampak bi mogla mal dnarja skup vzet pa si it kakega kupit, ampak potem spet pazit da ne kupm kakega, ki bo po parih mesecih spremenil barvo. :S Zlatega nakita pa ne maram. :briga me:
Na drugih pa tudi rada vidim nakit, približno tako kot na sebi. Uhanom pa nisem preveč naklonjena, ker me naredijo preveč punčkasto. :D Že tko zgledam stara 12 let. :S
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#11 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2008 - 14:27

jaz imam 2 prstana, enega mi je dala sestra za spomin, drugi je pa kupljen v kompletu, enega imam jaz, drugega bivša. Okoli vratu nosim zlato verižico, ki mi jo je kupil boter, na njen imam pa prijateljičin prstan za spomin in srečo. Na desni roki imam pinky zapestnico in Črne gore, katero mi je kupila bivša in na njej piše pride. Na levi roki imam pinky uro, ki sem jo dobila od mami za 18 roj. dan, vendar je sedaj na popravilu :)
Imam tudi pierc v jeziku in levi obrvi.

#12 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2008 - 19:13

Danes dobila novo zapestnico od nečakinje, ki se je vrnila iz Egipta. Glede na to, da sam odlitek ponazarja "skarabeja" (egipčanski simbol sonca in vstajenja ter smrti, prenove, itd.), me ravno ne mika, da bi tega svetega "hrošča" nosila na zapestju (dejstvo, da zbira živalske iztrebke, ni ravno "apetitlich" Slika objavljena). Vendar to odtehta dejstvo, da se je pupa spomnila na mene; in ob nošenju naj bi me še obvaroval pred zli duhovi in uroki… torej, mi ne gine, da to stvarco prenašam s sabo naokoli, ko mačka mlade Slika objavljena.
tinci-winci bad je morda tudi zato, ker je cela zapestnica kičasta, AMPAK bomo že potrpeli - jk (v končni fazi: it's the thought that counts)
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#13 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2008 - 01:51

Glede na to, da sem "old fashioned lady" :strik: in je bilo včasih "in" podarjati zlato, ga imam eno vrečko, v različnih oblikah.
Pravzaprav sploh ne vem, koliko (v gramih, seveda) ga imam, ker sem ga še podedovala nekaj. Vse skupaj kot nakit v današnjih časih ni kaj dosti vredno, kot zlato pa tudi ne, ker ga ni en kilogram. Večinoma je rumeno zlato, nekaj malega je tudi belega. Tudi moje bivše so me vse občasno obdarile z zlatom v takšni ali drugačni obliki, od zadnje sem tudi dobila verižico ter zapestnico.
Zato trenutno nosim verižico brez obeska, zapestnico, 4 uhane (samo v ušesih) in 7 manjših prstanov. Ure ne nosim več, čeprav jih imam tudi cel kup, a cel ta kup ni vreden za eno pošteno uro. :rotfl:
Ja vem, za večino tu je rumeno zlato :bruh:, ampak kaj naj počnem z njim? Grem s celo vrečko do bližnjega zlatarja in prodam? :?
Saj res, ima katera kakšno idejo, kaj naj z zlatim nakitom naredim? Morda kdo odkupuje staro zlato?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#14 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2008 - 10:12

Če ti zlato ne igra bistvene vloge, oziroma nisi čustveno navezana na njega (včasih ti lahko določeni predmeti obujajo lepe spomine, ali pa slabe Slika objavljena...), je morda res pametno, da ga prodaš. Ampak, če mene vprašaš, jaz tega ne bi delala. Da bi pa sam zlato pretopila in si iz tega naredila svoj nakit, so pa sami stroški. Kar pomeni, da se ti v končni fazi to sploh ne splača. Pred leti vem, da je bilo ceneje, da si kupil zlato zapestnico, kot pa, da si dal pretopiti zlato in si izdelati svojo (po lastnem okusu, ali pa si izbral obliko le-te iz vitrine pri zlatarju).

Linki (morda je vredno ogleda, oziroma samega povpraševanja):
Jožko
Dean
Zlatarstvo Mlakar
Morda pa tudi ni slaba ideja, da greš kar k zlatarju (kakor si že sama omenila :stima: ) - sam tu gre predvsem za to, ali se ti sploh splača.

#15 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 610 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2008 - 19:02

Js sem včasih nosila prstan in zlato verižico, zdej pa imam samo še dva uhančka v obrvi in pod ustnico. Aja, pa verižico z indijanskim znakom iz Mehike.

#16 Nanai

Nanai

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2008 - 23:06

Am, jst mam pa vedno obvezno kak prstan na roki. Tak širok, bolj moški :) pa usnjene zapestnice, pa ponavadi imam okoli vratu verižico z obeskom (krokodilji zob), ki mi jo je dal prijatelj iz Tunizije, pa uhančke (eden je od best) ;)
Vsi ljudje se rodijo enaki, a le nekaterim uspe premagati to pomanjkljivost..

#17 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2008 - 00:46

Nosim 2 usnjeni zapestnici, prstan z runami in pa usnjeno vrvico okol vrata. Nič posebnega, ampak kakšnega drugega nakita si ne predstavljam na sebi :D
individuality - have courage and follow your own path

#18 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 823 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2008 - 10:50

Del mene sta dva prstana- en iz jekla in drug, ki je iz srebra. Oba sta od moje punce. Drugače nakita ne nosim. No, zelo redko- občasno nadenem uro, še redkeje zapestnico, morda na vsake svete čase kakšen uhanček, verižico imam pa sploh samo eno. Nimam nič proti nakitu, vendar se bolje počutim brez ... Preveč nakičene ženske mi tudi niso všeč. Nakit ima zame predvsem simbolično vrednost in mi mora nekaj pomenit- zato si tudi sama še nikoli nisem kupila nobenega kosa nakita, ki ga imam- vedno je bil to dar.
Nakupovanje nakita me nikoli ne premami, mimo zlatarn in stojnic grem z lahkoto ne da bi si kaj kupila. No, ob stojnicah se sicer ustavim in gledam, ker so mi nekateri kosi všeč, ampak jaz to gledam bolj kot na eno razstavo in me ne gane da bi kaj kupila. Pač samo občudujem.

She reminds me, that a woman's got one thing on her mind...
Love shared is love multiplied.
"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)

#19 myname

myname

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2008 - 13:05

Nakit vecinoma tist kar ga sama naredim....drugac pa uhan v popku,obvezno ura,prstan od bivse,ki pa kar ne gre dol :?: zdej tenstam nekej mavricnega za na roko.
life is beautiful

#20 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2008 - 01:51

Nakit dosikrat spreminjam. Ne stil, ampak kose. Nove zapestnice, obeski. Vse je bolj ali manj v istem slogu, depresivnem. Torej črno. Okoli vratu si dam kaj, če imam karkoli z V-izrezom, poleti nosim ovratnice konstantno. Na desni roki vedno nosim trodelni usnjen pašček z nekimi okraski, na levi pa se menjavata zapestna ura in pa the QAF bracelet. Slednja je zame največ vreden kos nakita, kar ga premorem. Ima sentimentalno vrednost.

#21 dreamy

dreamy

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2008 - 12:43

Včasih sem nosila: tri srebrne prstane, srebrne uhane, srebrno verižico, občasno tudi srebrno zapestnico in uro. No, prstane sem porazgubila, uhanov ne nosim več, ura se je ustavila, prav tako ne vem, kam sem založila zapestnico... :nor: Od vsega nakita danes premorem le še srebrno verižico, na kateri visi znak mojega astrološkega znamenja. Želim si nov prstan, pa nikjer ne najdem primernega (imam zelo tanke prste, poleg tega pa bi rada prstan, ki je kar se da preprost). V planu imam tudi nakup nove ure, ki bo krasila mojo levo roko. :)
Ali ni na tem svetu, ki je daleč od popolnosti, prostor tudi za nesmiselne stvari?

#22 Kittz

Kittz

redni gost

• Člani
  • 348 prispevkov

Objavljeno 15 april 2008 - 22:25

Se najde nekaj nakita v mojem predalu, ampak ne ravno dosti. Po večini so to kakšni prstani, ki jih imam skor ves čas gor...občasno si dam še na sebe kakšne ušesne uhane in verižico glede na oblačila, ki jih takrat nosim.
Too weird to live, too rare to die...

#23 Mythra

Mythra

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2008 - 22:57

Zadnje čase se mi dogaja, da ne prenašam uhanov, ki niso iz žlahtne kovine. :jok: Vsake tok probam, če se je stanje že kaj izboljšalo, pa doživim hudo reakcijo s srbečico in ne zdržim niti 5 minut. Če mi zna kira svetovat, če obstaja kakšna rešitev, bi ji bla zlo hvaležna. Ker mam ful uhanov, ki so zdej čist neuporabni. :( Drgač pa včasih kšno ogrlico, prstanov in zapestnic nč, ker mi moja smer študija tega ne dopušča, enostavno se mi ne da dajat karkol gor, če vem, d bom mogla dat pol dol, pol pa pozabla dat gor, pa zgubila, itd. Sicer sm pa zlo navdušena nad zlatom, ful se mi zdi estetsko. Blagor, ženska, d maš precej tega v svoji lasti, js upam, d bom z leti tut postala lastnica še kšnega zlatega kosa nakita.

#24 didadada

didadada

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2008 - 20:42

Zdi se mi da imaš alergijo na nikelj, ki ga vsebujejo različni kovinski predmeti, predvsem nakit.
Najbolje je da uhane in drug nakit, ki ti povzroča alergijo ne nosiš več.

Laična rešitev: z lakom za nohte premažeš del, ki je v stiku s kožo

#25 Mythra

Mythra

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2008 - 22:22

Hudo, hvala, bom poskušala. :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov