Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Linux distribucije in uporaba

36 odgovorov v tej temi

#26 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2013 - 11:48

Sem v procesu menjave na Linux Mint, ker je Windows že davno nazaj razočaral. Mint je pa super. :)

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#27 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2013 - 02:13

Na namizni PC ali na prenosni?

Če prenosni kako kaj baterija? 

#28 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2013 - 12:07

Na prenosni in ravno zaradi baterije grem na Linux, ker mi je Windows 7 totalno uničil baterijo. Never again.

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#29 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2013 - 20:49

Baterije na prenosnikih so skoraj potreošni material... Veliko je tudi odvisno od baterije, načina uporabe...

npr. meni je po 2 letih kapaciteta šla iz 6h na 2h30m (skoraj vsak dan naredim 1 cikel), bratu, ki prenosnika nikoli na izklopi iz elektrike pa v 1 letu iz 4h na 5 minut... 

Ni nujno operacijski sistem kriv...

#30 Ziga

Ziga

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2013 - 11:19

Največ je odvisno od načina uporabe.
Če uporabljaš prenosnik doma, je bolje, da odstraniš baterijo (če nimaš Applovega prenosnika), da prenosnik dobiva elektriko direktno iz napajalnika; če imaš pa baterijo notri, se pa ponavljajoče mal sprazne pa spet napolni, kar uniči baterijo. 
Če pa uporabljaš prenosnik samo z baterijo (brez napajalnika), potem je ne izprazni do konca, ker to tudi ni ravno dobro za baterijo.
Na približno mesec, če je na napajalniku, ali (recimo) 2 meseca, če ga uporabljaš samo z baterijo; je pa priporočljivo celoten cikel naredit - napolniš do 100%, izprazniš do konca; da se baterija "osveži"

(to je samo nasvet, ki se je do sedaj najbolje obnesel)

malo je pa odvisno tudi od OSa; Windows ob zahtevnih opravilih potrebuje malenkost več energije (oziroma procesorske moči), kot Linux, ampak to je res malo; bi se poznalo pri življenjski dobi baterije, če bi bil procesor 100% obremenjen dlje časa (več tednov/mesecev).

moja napaka je bila, da sem ga imel z baterijo skoz na polnjenju, kar je po 2 letih končalo na 30 min, po 3 letih pa 5 min življenjske dobe baterije (original 2,5 ure)

#31 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 13 april 2014 - 16:46

sem pred kratkim naložil Ubuntu in je kar soliden...čeprav se ga je pa potrebno navaditi :D

#32 Ziga

Ziga

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 16 april 2014 - 00:06

Lahko si namestiš LXDE (okolje, ki je dosti podobno Windows izgledu), pa še manj resursov porabi kot privzeti Unity (ali kaj je že); pa mislim, da je tudi XFCE dosti enostaven ... po pravici povedano, se jaz ne morem navaditi na izgled privzetega okolja v Ubuntu-ju :D

#33 touch

touch

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 30 april 2014 - 15:15

Jaz sem po upiranju prejšnji teden končno presedlala na Linux.. Moja poklicna usmerjenost je to že nekaj časa zahtevala. Proper web developer nima kaj delat na windowsih. Sprašujem se zakaj sem sploh toliko let vztrajala na Windowsu čeprav imam zaradi določenih stvari še zmeraj DualBoot. 

#34 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2014 - 17:03

Mislim, da si si sama odgovorila. :))

Sem se slepil, da bom prestopil z XP-jev (na enem res starem kompu) na Linux, pa je škoda! Enostavno nekaterih reči ne morem urediti tako hitro in elegantno. Ne želim pa, da moj hobi postane branje forumov in preizkušanje možnih rešitev raznoraznih problemov. No thanks :)

#35 Bowie

Bowie

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2015 - 01:21

Ubuntu, v angleščini.

Uporabljala sem ga 1 leto in pol.

Pogrešala sem kak kvaliteten program za urejanje glasbe. Pa na živce mi je šlo, da sem morala zmeraj znova ročno nastavljat slovensko tipkovnico ob zagonu.. Ne vem, nek bug ga je matral or whatever, ni šlo nastavit za nobeno ceno.

Sicer sem trenutno uporabnica WIndowsa 8.1, moram pa reči, da je bil Ubuntu sicer ena lepših in izredno user-friendly izkušenj, ki sem jih imela z operacijskimi sistemi.

Prispevek uredil/a: Bowie, 25 marec 2015 - 01:22.

#36 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2015 - 21:43

1. Katero distribucijo in različico linuxa uporabljate in v katerem jeziku?

Ubuntu 14.04.2 LTS v slovenskem jeziku.

2. Približno kako dolgo že uporabljate Linux?

Kmalu bo dve leti, odkar ga uporabljam na svojem primarnem računalniku. Prej sem imel nameščenega na enem laptopu, ki sem ga uporabljal predvsem za priložnostno brskanje po spletu.

3. Na kakšni strojni opremi?

Procesor: 4x Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10GHz

Ram: 8 GB rama

4. Kaj na svojem sistemu Linuxa pogrešate (progamje in/ali podpora kakšni strojni opremi)?

Ne pogrešam prav ničesar :mrgreen:  Sem zelo zadovoljen uporabnik Ubunta, predvsem mi je všeč, ker si lahko izgled uporabniškega vmesnika nastavim čisto po svoje. Sem bil pa v začetku malo v dvomih, ali naj ga namestim ali ne, ker so tudi mene strašili s konzolo, pa je do sedaj še nisem nikoli zares uporabil. Sicer pa nekih hudih komercialnih programov ne uporabljam, tako da nimam nobenih težav s kompatibilnostjo, tudi vsa strojna oprema mi deluje BP.

Prispevek uredil/a: sean, 27 marec 2015 - 21:43.

#37 Xander

Xander

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2016 - 19:46

Za Linux distribucijo sem že opisal v dveh temah Operacijski sistem in Računalniki.

Prva distribucija, ki je bila pri meni je 8-ca. Takrat je bilo zelo na hiter pregledano in dolgo časa ne. Začel sem pri 10.04 LTS in naprej.

Bolj sem pogrešal programe, ki sem jih uporabljal na M$. Pri 12.04 LTS sem se bolj navadil drugih programčkov. Edino kar me je bolj

delalo težave je bilo Vino za določene igre. Če primerjam 12.04 ali 14.04, mi bolj dela 14.04 zaradi driverjev.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov