Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Mobiteli in mobilna omrežja

450 odgovorov v tej temi

#26 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2004 - 17:48

Mobitel, čeprav tud SImobil rajca :mrgreen:

Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#27 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2004 - 18:03

MOBITEL :| I won't settle for anything else :|

misliš: I won't settle for anything LESS!!! :evil:
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#28 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2004 - 18:32

Še tole pozabu ;)
Simobil rajca, ker ima cene klicev med simobilci 5sit v druga omrežja (mobitel) pa 22sit in to za vse 2.500 (to je naročnina). Tko da to je full bolš kot Mobitel, sploh če imaš dosti frendov s simobil, pa še vseeno ugodno da kličeš 24h/dan v Mobitel za 22sit :slayer: :slayer: Sam sm vseen na Mobitelu :D

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#29 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2004 - 21:26

ehm... nisem sicer nek strokovnjak, ampak... če se ne motim... (popravte me, če se!) ma simobil določeno tut minimalno mesečno porabo in sicer tm nekje okrog 3.000 SIT (poleg tiste naročnine, ki jo omenja Glory), ki vam jih zaračunajo, ne glede na to, a ste jih vi dejansko porabl al ne... kje je pa tle fora, mi pa ni jasn... če že, rajš mal dražje plačujem pogovore, k sm jih dejansko opravla, kot pa pocen pogovore, ki se sploh nikol niso zgodil... moje mnenje... :?:

#30 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2004 - 21:59

Tole je mogoc mal butsato vprasanje... sam a nima Mobitel kao nek monopol kar se tibe mobilne telefonije? Vsi, ki jih poznam, so na Mobitel omrezju.

Pa se tole: a je res, da ce dobis klic iz tujine, ti placujes za klic, ne samo on, ki te klice? To bo mogoce majstorca Lara vedela.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#31 SEcond Nature

SEcond Nature

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 02:19

Mobitel je p**** monopolska. Ja ne, jaz sem tud njihov. Ker je Mobitel zacel cist sam tko by the pot in je Telekom opazu, da se zadeva siri. Pogodbeno (nasa hcerinska druzba mObitel, je izjavu Telekom) seveda Mobitelu dajo tolko signala na razpolago, da bogi Simobil in Vega nimata kj praskat. Debitel se pridruzi Mobitelu oziroma na njih gostuje in evo ti Debitel. Vega nima nobene vecje potrebe po siritvi, ker tako in tako gleda na svoje narocnike iz tujih drzav (tudi oni so na mobitelovem signalu). Tuki na nas bore malo sluzijo. Simobil se pa tozaka, da je Mobitel hudoben, ker ne morjo postavt signala.
In, da, ce si v SI in te klice Janez iz Uzbekistana nic ne placas. :)
lp :notme: :pepper:

#32 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 07:38

Lara tistih zahtevanih 3.000 porabe se šteje za prejšni paket. Zdj je paket Smart 1,2,3 in za paket Smart 2 se da naročnina 2.500 (stem kličeš v simobil 5sit 24h/dan, v mobitel 22 sit 24h/dan) in se ne zahteva določena poraba. Kličeš kokr kličeš. Tko da je cnej tole potlej ;) Drugač pa gre tud men Mobitel na k ... k je državni in sam kasera in kasera. Pa se dela da je pocen - ja itk ja :o

#33 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 07:49

če si lohk dovolim sam na neki opozorit... Mobitel kot firma ima dejansko na področju mobilne telefonije največji tržni delež na slovenskem trgu... ampak njihove cene (tako kot cene ostalih operaterjev) določa oz. mora odobrit Agencija za telekomunikacije, radiodifuzijo in pošto RS... je mogoče kdo kdaj pomislu, da država oz. Agencija v njenem imenu s takšnimi ukrepi (dovoljevanje tko smešno nizkih cen pri nekaterih operaterjih) poskuša vzpostavit ravnovesje na trgu?! think about it... makes sense to me... :?: je pa to spet samo moje osebno mnenje...

#34 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 19:17

Lara se strinjam stabo, sam za nas uporabnike je važno da govorimo po nizkih-ugodnih cenah. Trenutno je to Simobil s paketi Smart 1, 2, 3 vsaj če pogledamo cene 8)

#35 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 20:05

ok... to je res, Glory... pa poglejmo na vso zadevo s "poletnega" vidika... kaj počne ljudstvo poleti?! letuje... kje?! večinom izven meja naše prelepe domovine... in tuki pride pa Mobitel do izraza... če primerjamo število roaming partnerjev enega in drugega operaterja... mislm, da tle nimamo kej razglabljat... poleg tega se cene pri mobitelu kompenzirajo z mnogimi ugodnostmi, ki jih ostali operaterji ne nudijo... do nedavnega (če se ne motim) je bil Mobitel edini, ki je svojim uporabnikom zagotovil pestro in kvalitetno ponudbo vsebin v okviru spletnega in wap portala, Pinkponka in Planeta... pa še kej bi se našl... sorry, jst sm za Mobitel... :slayer:

#36 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 20:12

guys guys ne se prepirati :) ..če se ne morete odločiti, lahko imate oboje. Tako kot jaz :evil: LP

#37 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 21 junij 2004 - 20:24

Se ne prepiram AmyLee ;)
Sicer tud Simobil omogoča potanovem vodafone in isto kokr Planet portal sam da ne lih Planet :) Vsebine so pa podobne. Stem, da je letošnje gostovanje recimo na Hrvaškem po videzu reklam bolj povezan z Simobilom in Vipom, Mobitel je sam dodan zraven. Edin kar sm hotu rečt je le to, da je Simobil trenutno ugoden s tem paketom po cenah. Saj ma Mobitel tud akcije, sam cene pogovorov so iste.

Sicer pa kokr kdo hoče :)

#38 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 16 september 2004 - 20:36

Ganimed: samo prijateljski nasvet... samo Siemensa ne!!!

Če imaš izkušnje, bi me prav zanimalo kakšno nepristransko mnenje. Je res kaj na tem, da se nekatere znamke bolj kvarijo kot druge ... in predvsem katere!?

Kakšne izkušnje imate s tem drugi? Predvsem me zanima za znamke Nokia, SonyEricsson in Siemens. Tudi ti, Lara, si napisala, da priporočaš Nokio in pogojno še SonyEricssona. Zakaj je tvoj nasvet za slednjega zvenel že tako pogojno? Kaj pa model T610?

Vem, večina jih bo hvalila Nokio. Vendar je znancu baterija crknila že po dobrem letu, medtem ko moja Sonyjeva drži že nekaj let, čeprav je bila kritizirana že od prihoda tega modela mobitela na trg. Sicer je res, da jo moram pogosto polniti, ni pa še odpovedala.

Vem, da ste nekateri že nekaj malega o tem napisali, me pa vseeno zanima, katera znamka (oziroma katere znamke) mobitela/-ov so po vašem najbolj zaupanja vredne.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#39 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 16 september 2004 - 20:58

Nokia is the only one for me. Ne samo da so meniji prijazni, tudi baterije najdlje zdrzijo.

#40 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 september 2004 - 04:15

Ne samo, da sem si kupla mobija, imam tudi zelo "veselo ohisje"

Slika objavljena

Vsimi pravijo, da je moj telefon "so gay".. :lol:

#41 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 18 september 2004 - 10:37

Ojla.

Sele danes sem prebral tole kreganje okol operaterjev, kdo je boljsi, kdo cenejsi, kdo vec ponuja ...

Danes cena storitev ni najpomembnejsi element pri odločanju, kateremu operaterju bos sel. Zelo pomemben je tudi nabor ter kakovost storitev in pomoč uporabnikom (customer care). Tu je mobitel dalec pred ostalimi operaterji. UMTS je prihodnost. Ze res, da je veliko uporabnikov starokopitnih in ne uporabljajo prav nobene dodatne storitve, ampak računi teh uporabnikov so nizki, denar prinasajo poslovni uporabniki, taki, ki imajo računa +50.000 SIT. Ti pa se kako dobro znajo in hočejo uporabljati dodatne storitve. Odločitev pa je seveda na strani posameznika; Mobitel je zgolj eden štirih ponudnikov (treh operatrjev) mobilne telefonije. In ravno raznovrstna ponudba, prilagojena potrebam trga, visoka kakovost storitev in najboljsi customer care, Mobitelu omogoča ohjranjanje vodilnega tržnega deleža.

Kar se tiče pa aparatov, Nokia je kvaliteta in ziheraštvo, tuki ni kej. Nokia nikoli ne bo ponudila trgu aparata, ki ne bo 100 % delujoč. Ampak to ni vselej dobro za uporabnike, le poglejmo UMTS. Omrežje stoji ze več kot pol leta in je delujoče, medtem ko proizvajalci mobilnih telefonov niso sposobni ponuditi kakovostnega aparata. Na trziscu je Motorola A835 in Sony Ericsson Z1010 (KONČNO). Sony Ericsson se izboljšuje, model T610 je bil izbran za telefon leta 2004 in ta naziv si zasluzi. Imel sem priloznost testirati en dan Z1010, ki tudi ni slab (ce odstejemo njegovo velikost).

ahh dost, grem spat.

LP FTT

#42 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 18 september 2004 - 10:49

sicer sm že povedala enkrat, da mam Nokio 3310, ampak pokazala je pa še nism, tko da... 8)

Slika objavljena

aja, pa zvezdice se svetjo v temi... :lool:

#43 coko|ada

coko|ada

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 21 september 2004 - 19:26

HA! ne bosta samo vidve kazali svojih lepotcev... :D sem tudi jaz slikala mojega SOny Ericsson-a Z600

Samo je malo slabsa slika, ker trenutno nimam driverjev, da bi sliko prenesla iz fotoaparata.. pa sem ga slikala kar z webcamom :D

kakorkoli.. tukaj je!!! :D

Slika objavljena
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high

#44 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 21 september 2004 - 19:30

jest mam pa motorolo A835, tako zvana motorka.

velik, okoren, ampak ma UMTS :mrgreen:, kar pomen net na vsakem koraku. Za tako stvar se pa splača met malo večji telefon. Upam, da bo Z1010 kmalu na trzuiscu za kako spodobno ceno.

#45 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 21 november 2004 - 15:40

Na željo Gloriousa dodajam temi še anketo. Torej: v omrežju katerega operaterja mobilne telefonije ste?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#46 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 21 november 2004 - 18:19

em, nisem v nobenem slovenskem omrezju trenutno, drugace sem pa v simobilu.. ne vem zakaj. po mojem zato ker sem pac mela tisto halo kartico in je nisem zamenjala za mobitel. nekaj v tej smeri bo :P

drugace sem pa pri TMN, to je kao slovenski mobitel. cene so pa iste kot pr nas: sms za vip stevilke je 4c, torej priblizno 12sit. sms za normalne stevilke je 13c, kar je okoli 30sit. minuta klica na vip stevilke je okoli 70c, kar je priblizno 160sit. to je res mal drago ampak tko je. zato si pa tle msgiramo kot nori :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#47 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 22 november 2004 - 16:25

jz sm anti za mobitele. ce mi ga drugi ne bi nabavli, bi bla vrjetno se vedno brez ... zamenjala pa sem ga samo enkrat, zato ker se mi je utopil v banji in so me prisilili, naj si kupim novega :tup:

#48 silver

silver

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 22 november 2004 - 17:59

js mam trenutno siemensa, ampak pogrešam Nokio!!! kar se tiče pa operaterjev je pa tko, tist ki ponuja najugodnejše pogovore je pač na moji strani, ostalih stvari pa na mobilcu skoraj ne uporabljam; razlog: imajo totalno premajhen zaslon, če pa bi bil že primoran uporabljati kvalitetni mobilni internet je pa boljša rešitev enga laptopa in pa kartico, vsaj veš kaj gledaš(veliko boljša kvaliteta)!

mobilca uporabljam za pogovore in smsje; mobilna videotelefonija: prevelik vdor v mojo zasebnost, hehehehe!!! :P +neuporabna pri večji hitrosti in se mi zdi da ponoči tud bl mal vidš!

ok, pa še nekej a niste enkrat moderatorji totalno pizdil čez reklamiranje na forumu!!! prosm lepo, poglejte kaj se dogaja ravno v tej temi!!!
:) it's nice to be important, but it's more important to be nice!!! :P

#49 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 22 november 2004 - 18:16

Nokio 2210i imam ... mislim da (upam da si nisem zdaj kakega novga modela izmislil heheh )
Glavno da deluje in da ima barven ekran
Bi pa se, ce bi se odlocil za nakup novega obesil na tiste z mp3, ker me pogosto pograbi, da bi kak komad poslusal kjerkoli ^__^
Mam preko mobitela, porabim priblizno 1000SIT na teden.

#50 bugsy

bugsy

piščan'c

• Člani
  • 99 prispevkov

Objavljeno 22 november 2004 - 19:37

Hmm, že dolgo časa uporabljam Nokia mobitele, so mi bli vedno čist ok za moje potrebe po mobilni telefoniji. Zadnje tri leta imam nokio 3310 in je čist kul.Res sm zamenjala baterijo ampak drgač pa nobenih problemov. Sicer pa uporabljam mobitel za SMSe,klicarjenje, budilko, opomnike.... drugih stvari tako ne rabim :) Sem pa že od začetka zvesta Mobitelu in sem kar zadovolna :evil:
Live with no regrets. Dream, dare, do . Everything is good for something.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov