Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

"Suženj" stanovanja in čistoče

50 odgovorov v tej temi

#26 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2008 - 20:02

Odkar sem na svojem sem svojo redoljubnost krepko povečal. Zaenkrat me ne skrbi da bi to preraslo v kakšno obsedenost, čeprav imamo eno tako osebo že v famijili (mama, kdo pa drug :tralala: )...

je pa res da sem "občutljiv" na določene stvari: wc mora bit vsak dan spucan... vsakič ko zapustim tuš, ga s krpo obrišem do suhega, še posebej pa se posvetim pipam (na smrt se bojim vodnega kamna :mrgreen: )... nimam rad "krame" po policah, omarah, mizah, zato se trudim, da je vidna šara na minimumu (posledično je tista "nevidna" šara pogosto na maksimumu - v omarah, predalih, pod kavčem,...).

Je pa res, da sem precej manj redoljuben pri pomivanju posode, brisanju prahu, sesanju in pomivanju oken.

Od kod pa prihaja ta čut za čistočo pa ne vem. Moja strejt sestra na primer, je prava packa :D
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#27 CTslicker

CTslicker

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 05 september 2008 - 02:09

Auč... če gremo po lestvici od 1 - 10 kaotičnosti sm js 12 :D Ko pa pospravim, pospravim tako, da se vse sveti... seveda samo na zunaj - bog ne dj odpirat omare ! :nerodno:
When everything else fails, play dead.

#28 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2011 - 17:17

Rad imam čisto in urejeno stanovanje. Enkrat na teden generalno, med tednom po potrebi prah, sesam pa vsak dan zaradi psa in to vse prostore, ker se povsod giblje in pušča dlako. Prah in pajčevino po potrebi, okna pa, pogledam k sosedi, običajno ima vedno bolj umazana kot jaz in sem kar zadovoljen - se pravi okna pa bolj poredko.

#29 general

general

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2011 - 19:39

Glede postelje je odvisno od dneva. Tudi stanovanje mora biti nekako v redu. Da je vse na svojem mestu, samo sedaj ko živim s cimri je to malo težko,
sploh da bi vsakemu posebej težil, kje mora kaj biti. Doma v sobi pa ima vse svoje mesto. No imam tudi rad da ni smeti po tleh,
najbolj pa me motijo lasje v umivalniku, cimre pazite se :pazi se:

Prispevek uredil/a: glorious, 25 januar 2011 - 12:31.

Ničesar ni, kar ne bi mogel biti, delati ali imeti...

#30 xxkid19

xxkid19

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2011 - 14:29

Meni se je težko spravit zravn, npr da si pospravim sobo. Me pa nervira če ležijo papirčki na tleh kje al pa da je prašno, pa še alergičnsem na prah (dobesedno:)), pri meni dost krat ležijo cote na tleh, ker ko pridem domov jih vržem na stol pa ponavado dol padejo pa sem zvečer prelen, da bi jih zjutraj pa tui:D:D Potem čez kak dan al pa dva pa se mi zmeša in si sobo pospravim, da se sveti:) Ravno danes sem si jo in i feel great:D

#31 Tejko

Tejko

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 23:14

Jaz imam rad, da je vse čisto in pospravljeno, da je vse na svojem mestu. :)
Ko sem živel na svojem, sem večkrat na teden posesal, prah pa pobrisal nekajkrat na mesec. posodo sem pomival sproti in nič ni bilo razmetano.

Zdaj sem nazaj pri starših, ma imam še vedno dokaj pospravljeno sobo (najbolj od vseh v hiši :mrgreen: )

razen tega da imam nekaj oblek zloženih na stolu, ker ni placa v omari :P pa da se mi včasih zaradi pomanjkanja časa nabere malo preveč prahu po tleh :mrgreen:

#32 joe

joe

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2011 - 05:08

Me veseli, da nisem edini obseden s čistočo. To me res po eni strani ubija. Je pa lepo.

#33 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2011 - 14:34

Moja etaža je očiščena in posesana vsako soboto dopoldne, poskrbim, da se je ne dotaknem do naslednje sobote, ko jo spet očistim. Začaran krog torej. Sobota čiščenje - en teden časa, da fajn razmečem in umažem - spet čistim. Postelje nikoli ne postiljam, oblačila so obešena povsod, kjer se jih da obesiti. Po stanovanju pa navadno hodim v copatih ali bos. Nikoli v čevljih oz. supergih!

#34 mladsoncek

mladsoncek

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 04:25

Rad imam pospravljeno stanovanje! Posteljo postiljam skoraj vsak dan ker v svinjaku nekako res nemorem funkcjonerat. Posteljnino pa obvezno zamenjam 1x do 2x tedensko.
V stanovanju "krame" res nimam, to rajš stran zmečem :D
see my soul

#35 Joyofboys

Joyofboys

piščan'c

• Člani
  • 79 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 18:07

Moja soba je večinoma dokaj pospravljena...stanovanje pa zmeraj...površinsko...zelo težko se spravim pomivat posode ali pa brisat prahu...najbolj od vsega me motijo oblačila, ki niso zložena ali oprana...to mi je nekaj kar bi moralo bit vsakemu jasno, da ne moreš bit čist in ne smrdet, če ti povsod ležijo okoli oblačila...pisalna miza je razmetana skoraj zmeraj, ampak nikoli umazana. Le polna stvari, ki sodijo na svoje mesto heh

I know it's cheesy, but I feel GRATE!

#36 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 19:40

Jaz rad pospravljam, ker se mi zdi, da ima pospravljanje name zelo pomirjujoč učinek. Zdi se kot, da bi si z urejanjem svojega okolja, uredil še svojo notranjost.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#37 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2011 - 18:00

Oh, jaz sem si pa pred nekaj tedni končno, po dolgem času pospravil sobo. Ko sem bil majhen sem bil zelo redoljuben fant. :D
Vem, da sem imel vedno pospravljeno sobo, v nasprotju s sestrama. Z leti pa se je to spremenilo in že dolgo časa le stežka vzdržujem red. Kar se tiče stanovanja, ga pospravimo enkrat na teden, za to je namenjen petek, čeprav veliko naredimo tudi ob sobotah. Sesanje, prah, pomivanje kopalnice+WC-ja...in seveda številne sprotne zadolžitve. Sem zelo len, zato mi pospravljanje stanovanja ne diši preveč, sem pa rad v urejenem seveda. :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#38 caliente

caliente

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2011 - 01:37

Življenje je prekratko in preveč zanimivo, da bi se preveč sekirala glede pospravljanja in čiščenja. To NE pomeni, da sem packa in da živim v svinjaku. Le pospravljam, ko imam pač čas, ker ga veliko rajši namenim za kaj drugega. Poleg tega živim sama in nikomur ne delam težav s tem. Ko pa pospravljam, sem pa zelo pedantna in takrat res ´ornk´ naredim in se potem sproti trudim vzdrževat red.

#39 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2011 - 11:32

Glede na to, da sta moji ustvarjalnost in produktivnost ocitno v neki korelaciji z urejenostjo in cistoco okolja, v katerem delujem, sem "prisiljena" vzdrzevati doloceno stanje v stanovanju. Pretirana urejenost v studijski sobi popolnoma zatolce mojo ustvarjalnost in mi ne da obcutka varnosti. Po drugi strani pa me pretirana razmetanost nazivcira, predvsem neurejena kuhinja. V umazaniji se ne pocutim dobro in mislim, da imam nekoliko visje standarde za cistoco kot vecina.

#40 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2011 - 20:23

Zame pospravljanje ni pospravljanje, ampak kategoriziranje vsega okoli mene. Popis inventarja. XD Ko sem bila mlajša, sem vedno nekaj nekje iskala. Iskala. Iskala. Kje je daljinec, kje je tisti list, kje je ta mapa, kam sem dala to majico. Potem, je prišlo na vrsto življenje s cimri, deljeno z življenjem pri punci in življenjem doma hkrati. Ker ostali okoli mene niso imeli preveč organizirane prostore in ker je bilo povsod več ljudi je moje misli napadel virus. In potem sem včasih sredi noči skočila - dobesedno - in šla iskat stvari. Naenkrat, sem se iz dokaj neredoljubnega človeka spremenila v orderly clean-frik nacija, ker tako preprosto nisem več mogla živeti. Tam nekje pri 19ih. Zdaj imam vedno vse pospravljeno, za vsako stvar natančno vem kje je in vsaka cunja je pri roki kadarkoli. Drobtine in podobna nesnaga, se čistijo sproti. Nikoli ne potrebujem generalke in ker vse uredim takoj, se mi zdi, da nikoli ne pospravljam. Torej, zaključek - če si ljubitelj čistoče, reda si ubistvu veliko bolj prost in vse skupaj vzame manj dela in truda kot tiste večdnevne čistilne akcije.

Prispevek uredil/a: Chiara`, 16 maj 2011 - 20:25.

#41 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2011 - 23:48

No sem tak tip človeka, da mam rad pospravljeno po stanovanju. Kar pa ne pomeni, da pri meni ni nikoli razmetano. Ampak če se le da, mam veliko raje pospravljeno. Sicer pa je pr meni tako, da recimo grem eno stvar pospravt in to dobi potem take enormne razsežnosti, da celo stanovanje "zglancam" v nulo. Sej vewste kako to gre: Uh, bom še tole pospravu,če sem že pr delu. Da pa bi mel svinjak po stanovanju, pa raje vidim, da živim nekje pod mostom, kot pa v svinjaku. Je pa res, da sem že od malega navajen, da skrbim za čistočo in v bistvu opravljam vsa gospodinjska dela sam - no ja res je tud, da živim sam in moram pač za to skrbet. Prav tako je naprimer z čistočo v avtu. Da bi se jaz iusedel v avto poln smeti : NO WAY! Veliko raje vidim, da je avto čist in da je lepo nadišavljen.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#42 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2011 - 00:03

Mah jaz si grem pa glede tega že kar na živce. Danes sem sicer pomil WC in kopalnico ker je to pri nas rutina enkrat na teden. (vsak teden nekaj). Ampak moja soba....Vsaj zaenkrat očitno nisem sposoben vzdrževat reda. Pred cca 3 meseci sem si jo res temeljito pospravil, sedaj pa je kot je bilo. Spet totalno nepospravljeno. Tisti minimalni red je pomoje trajal le kakšen mesec. Kar naenkrat se mi naberejo stvari na mizi ena čez drugo, podobno je na policah...Na tleh in čez stol mi visijo obleke (umazane in čiste zmešane). :?
Prah na policah je pa itak standard. Nekoč, dolgo nazaj, sem ga brisal vsak teden, sedaj pa ga pomoje ene 5x na leto.
Drugače se v tem neredu kar dobro znajdem ampak počutim se pa ne ravno kul. Ampak kot, da imam voljo do temeljitega, sprotnega pospravljanja. Potem pa čez en mesec jovo na novo... :vdam se:
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#43 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2011 - 23:13

V otroštvu sem bil manijak na čistočo in red. Z odraščanjem sem se ulenil in sedaj sem postal dokaj kaotična oseba, moja soba je večinoma en velik kažin (pozor, primorski izraz), da bi popucal prah mi ne pade na pamet po več mesecev. Pač, morem bit pravega živahnega razpoloženja in morem imet dovolj časa da se spravim pucat in pospravljat. :D Mogoče je to najbrž ravno nasproten razvoj, kot ga je imela večina ljudi.
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#44 CTslicker

CTslicker

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2011 - 01:17

Ufff... v bistvu sem prav vesel, ko dobim obiske in sem prisiljen pospravit. Drugače pa kaos rulz :P
When everything else fails, play dead.

#45 love-is-magic

love-is-magic

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2011 - 14:55

Jaz se nekako bolje znajdem v kaosu. Ljudje se čudijo, ampak jaz točno vem kje imam določene stvari :D Sicer pa še veliko raje vidim svojo sobo / stanovanje pospravljeno. Nekako mi deluje...čisto :D Ampak kaj, ko se meni ne da hodit z metlo okoli, čistega pa ne znam obdržati več kot 20 minut. Sem pa sposoben zadavit nekoga, ki "pospravi" stvari namesto mene. :pazi se: Potem nastane zmeda in ničesar več ne najdem.
P.S. Da se ne bo narobe razumelo, imam ustvarjalen kaos doma :D Vseeno imam tedenska čiščenja, ko vse zložim na svoje mesto :pometa:

Prispevek uredil/a: love-is-magic, 23 julij 2011 - 14:56.

"Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car."
"If God is watching us, the least we can do is be entertaining."
"Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad."

#46 Markboy

Markboy

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2011 - 11:31

Js mam ful rad, ce je pospravljeno in vse na svojem mestu...Sam pri nas kaj taksnega enostavno ni mogoce :D ce js cez pol ure vse ne premaknem, mi pa Ajka ( labardorka) pride v sobo in potem za njo ostane kup dlake, pa se ksno stvar si s sabo odnese :jaz cepec: tko da se trudim ohranjat neko raven urejenosti... Uspeva mi pa bolj tako tako:S
Sem pa ugotovu, da je sesanje z Adele v usesih lahko prav pozivljujoce :D tko da... čop čop, gremo delat :pometa:

#47 yucateco

yucateco

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 18:34

Kakor kdaj...običajno me prah ravno ne moti :lalala: spucam glavnino, da se da prebijat po stanovanju...rata pa štala, ko se najavijo kakšni obiski :žurka: takrat je le treba malce generalke naredit. Itak pa nisva veliko doma, tako da se ne zasvinja preveč...

Imam pa včasih popadke, se vržem v totalno pospravljanje :delo: , najprej so na vrsti omare, vse zložim ven...potem me nekje na polovici mine. :vdam se: ...hitro vse stlačim nazaj noter, bom kdaj drugič... :tralala: Ampak z leti me je pamet že srečala, tako da se takšnih podvigov ne lotevam več :D

Enkrat sem imel eno dolgoooo pospravljanje, sem se spravil brisat prah s knjižnih polic, se čudno obrnil in je šlo vedro vode po tleh, po tepihu, po kavču, pod kavč....dnevna soba je plavala. In sem reševal laminat :nevihta: ...prah na knjigah je seveda ostal. Pa pobč je pobegnil na varno v kuhinjo, itak ni navdušen nad pospravljanjem, pa še od smeha ga je skoraj pobralo. :haha:

#48 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 18:43

Že ko vidim da je ta tema aktualna napišem še nekaj. No danes me je trknilo in sem pospravu in popucal celo svojo sobo. Sedaj imam za kake tri mesece mir najbrž, do začetka faksa. :D
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#49 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2012 - 01:03

Res je lepo videti pospravljeno stanovanje, sobo, hišo... Ampak sam/a sodim med drugo vrsto, ki ni toliko "vsekana"(opp. za izraz) na čistočo. :D
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#50 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2012 - 01:33

Lepo je imeti vse pospravljeno, če pa postaneš suženj čistoče, pa morda potrebuješ obisk psihiatra? :D Hočem reči le, da si je včasih treba vzet kak dan (ampak ne vsak dan!) frej in se otresti vseh skrbi!

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov