Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

"Suženj" stanovanja in čistoče

50 odgovorov v tej temi

#1 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 01 december 2007 - 11:34

Kar nekaj gejev poznam ki skoz tekajo z krpo v rokah in brišejo vsak prah ter bog ne daj da bi kje videli kako pajčevino.
Kaj pa vi, ste "suženj stanovanja in čistoče" ali bolj kaotik,

Jaz se štejem bolj med druge, moja miza je kot da bi pred 5 min vsekala bomba, ampak najdem pa tudi vse...
Več info preko ZS.

#2 Ihim

Ihim

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 01 december 2007 - 13:46

Moram priznati, da sem včasih tudi sam imel tipi topi popedenano (nisem pa nikoli bil suženj pospravljanja), zdaj ni več tako. Saj ne rečem, da me neurejenost ne moti več, le probam jo ignorirati.
LP

#3 dpg

dpg

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 01 december 2007 - 22:55

no mislm da bo izjava moje kolegice vse povedala,...vsakič k pride k men se zgrozi in prov vsakič se priduša "matr kok tle res ni vidt da bi dva geja žvela"...in pol včas pomije še posodo med tem ko nama jest nes cafe delam :)
...vrag naj vzame....

#4 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 01 december 2007 - 23:33

ja mene tud ful moti če ni vse tko k more bit. ful sm alegrčn če v sobi ni postelja pospravljena ( ko se zbudim predn grem v šolo jo obvezno pospravim ). vse more bit na svojem mestu in
prah me grozno moti zato redno čistim svojo sobo.
sicer pa če bom kdaj mel svoje stanovanje al pa hišo bom isti ko moja pridna soseda, ko noč in dan pospravlja svojo bajto :D
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#5 Camorrista

Camorrista

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 02 december 2007 - 00:06

Dokaj kaotičen :D . Nekako vedno najdem pametnejše stvari za delat, npr. visenje na računalniku. Vsake toliko (na kak mesec) pospravim pisalno mizo, ampak to šele ko res ne morem več ničesar nikamor odložit. Ko vidim prah me to res ornk zmoti, ampak je dovolj da obrnem glavo stran... Kaj bolj konkretno pa pospravim šele, ko mi mami zagrozi da bo ona pospravila.

#6 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 02 december 2007 - 00:37

Imam rad urejeno, pa ne da bom ravno vsak dan v nulo s palčkami za ušesa čistil vsak kotiček. Pač da lepo kulturno živiš, poleg tega sem se nekako naučil da pospravljam za seboj sproti, tako da nikoli ne pride do generalk (ok, kakšenkrat na leto se zgodi).
Sedaj živim v štud. domu, kjer je bilo katastrofalno ko sem se vselil in sem moral prej malo spucat, nadaljne pa bom samo vsako toliko pop!*dil da se bo kaj tudi samo dalo na mesto, ker ne mislim pucat za vsakim.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#7 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 02 december 2007 - 03:19

Odvisno od lenobe :D vcasih pucam in pospravljam da se kar kadi, vcasih se mi pa tudi nic ne da. Sicer raje imam pospravljeno in urejeno ker ce je kaos v stanovanju me to zelo jezi, in seveda je tudi boljsi obcutek ce pride kdaj kak nepricakovan obisk.

Lp

Zvone
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#8 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 02 december 2007 - 23:57

Nisem obseden s čistočo, vendar pa me zelo moti, če stranišče ni čisto oz če je nečistoča na wc-ju.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#9 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 04 december 2007 - 17:18

Sem pristaš čistoče. Vseeno, z nekaj zmernosti. In seveda z gospodinjsko pomočnico :strik: Raje počnem kaj pametnejšega vmes, ko se mi WC čisti in parket sesa :gay:

#10 jurist

jurist

piščan'c

• Člani
  • 165 prispevkov

Objavljeno 04 december 2007 - 22:32

Rad mam "urejeno" stanovanje, čeprav to ne pomeni, da de facto tudi je. :zvecilka:
No, ko se pa spravim, pa res pospravim in to v rekordnem času. Jezi me edino, da ne pospravljam sproti za sabo, samo se tolažim, da bi mi vzelo preveč časa. :mrgreen:
Ja ne trebam nikoga, da pokazuje... Što to trebam, što se smije, a što ne smije.. I tko si ti sada, da mi sudiš?

#11 sasas2

sasas2

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 05 december 2007 - 11:31

Zvonech je zelo lepo napisal.
Imeti primerno urejeno. Ne preveč in ne premalo. Pa kakor za koga.

#12 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 07 december 2007 - 17:49

Sproti pospravljam, ker se sicer v neredu nebi znašel veliko mi pomeni, da je stanovanje pospravljeno in da imam vse na svojem mestu ssamo ne pretiravam neka zmernost je potrebna tako, kot so že predhodniki napisali.
Vsako stvar imam na svojem mestu tako, da točno vem kje jo moram iskati in se ne tolažim s tem, da bom pospravil pozneje če prelagam s tem nič ne rešim, pospravit pa v vsakem primeru moram, zato se raje držim reda in za sabo pospravljam.

#13 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 07 december 2007 - 17:59

mi2 pa imava tako dogovorjeno, da stanovanje sčistiva vsak petek, drugače med tednom pa po potrebi, kjer je prah in te zadeve, nisva pa preveč pizajzlasta....
Kdor molči, devetim odgovori

#14 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 10 december 2007 - 23:39

jaz nisem neki mahnjen na to da bi moralo bit vse tipi topi.. vsaj zdaj ne, ko nisem še na svojem. Sobo mam malce razmetano.. oblačila pospravljam sproti, kolikor se da :).. enkrat na mesec oziroma odvisno od nuje si pa tudi mizo skupaj s sobo v totalen red spravim. Drugače pa zdaj sem še v teh letih, ko imam lahko sobo malce razmetano.. to je izraz mladostništva in pa daje občutek domačnosti. Da se ne počutiš kot tujec v lastni sobi.
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#15 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 14 december 2007 - 17:47

Stanovanje sploh ne sme biti sterilno čisto, če se mene vpraša. Obožujem razmetana stanovanja in prostore, saj imajo le na ta način tisto tapravo dušo. Pomembno je, da se v prostoru že ob vstopu vidi, da nekdo biva v njem. Vsekakor nisem pristaš nenehnega čiščenja... Vse mora biti zmerno!

#16 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 15 december 2007 - 09:05

Pred leti sem bil pravi manijak na čistočo. Vse se je svetilo, za vsak flek sem imel svoje čistilo, za vsak material drugo krpo (prah, smeti...) vse je bilo pospravljeno, čisto, pomito, vsaka stvar je bila na svojem mestu. Nakar sem ugotovil, da preveč časa namenjam temu. Sedaj imam vse urejeno, še vedno vse pomito in čisto pa vendar ne v tistem obsesivnem stanju, da moram točno določen dan vse postoriti. Včasih ostanejo tudi dva dni stvari na istem mestu hehe
Razmetano pa nimam, ker potem izgubim misel urejenosti. Tu pa se pozna malce poklicne deformacije, kajti vse moram urejat, klasificirat, sortirat :)
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#17 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 20 december 2007 - 12:33

Ok jst nisem sicer moškega spola se pa borim sama sabo glede tega... vsak dan pomijem po tleh ene 4x isto je s pometanjem enostavno je skos neki umazan. Res se počutim k sužnja lastnega stanovanja. Razmišljam če ni tole moje pospravljanje preraslo v kakšno motnjo. Je pa res da mam 2 mačka in non stopp pobiram za njim dlake in pa pomivam zato ker se po tleh skos poznajo sledi tačk. >No pol morm pa še mačku tačke umit... :zobki:

#18 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 21 december 2007 - 12:53

Če že govorimo o deformacija, moja mama je tle prvak. Tudi ko samo gre po bajti, vsako pikico, ki jo vidi na tleh mora pobrat. Hvala bogu, da se ni mene to preveč prijela, čeprav pa imam rad čisto stanovanje. Čisto ne pomeni da je vsaka stvar na svojem mestu, ampak da je posesano in pobrisano, pa kopalnica mora čista, posebej WC, za kar pa je poskrbela vzgoja, saj že dolgo časa lulam sede. WC je tako treba bolj poredko čistit, pa ni vse okoli poškropljeno z mini kaplilcami urina, tako da WC vedno diši.

To, da pa se mora videti da v stanovanju nekdo živi pa se strinjam.

#19 TheChosenOne

TheChosenOne

zasvojen'c

• Člani
  • 755 prispevkov

Objavljeno 24 december 2007 - 15:59

Tudi jaz nisem nek "čistoča freak". Med tednom nimam ravno kaj dosti časa, tak da se mi med tednom vedno nabere nered, a ga pospravljam le kolko se da. Tolko malo s tavečjega. Generalna čiščenja mam pa ponavadi ob sobotah. Takrat je vedno vse čist fajn super duber čisto. :mrgreen:

2QT2BSTR8

#20 xmurosek

xmurosek

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 28 december 2007 - 23:47

Jaz imam pa doma vse popedano v nulo.
Avto očistim po vsaki dolgi vožnji.

#21 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 30 december 2007 - 22:06

Jaz mam rad pospravljeno. zjutraj obvezno pospravim postlo. Miza je edino bomba ko se učim, takrat je na njej preveč zvezkov in papirja in kulik. Drugač pa 1x tedensko ziher malo bolj generalno počistim sobo... vedno je lepa :P

#22 erujjure

erujjure

Izključen uporabnik

• Ban
  • 210 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2008 - 09:01

Zelo rad pospravljam. Sploh če posravljam zase in v miru. V Lj imamo stanovaje bolj kot ne razmetano. Pospravim svojo sobo, je najlepša v stanovanju, najbolj čista, še rože imam :) kuhinjo in ostale prostore čistim, ko sem na vrsti. Ne morem pa verjeti, da je lahko nekdo tak pacek, da enostavno še wc školjke ne pomije za sabo :nor: to je problem skupnega stanovanja...
Drugače pa ne urejam vsega u nulo :)
Doma pri mami pa imam vse pospravljeno - zloženo, urejeno :) nogavice v eni škatlji, gatke v drugi, majčke v predalniku, jakne v stenski omari... v pisalni mizi pa "office supply"
انا لن تكون وحدها مرة اخرى!

#23 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2008 - 17:06

Rad imam pospravljeno in ne maram živeti v svinjaku, ker pač nisem svinja. Tako kar nekaj časa porabim za čiščenje in v tem, tako kot nekateri, še uživam. Obvezno pa zraven poslušam glasbo. Zelo mi gredo na živce preproge, ker je iz njih težko spraviti prah, pa tudi razni prti, prtički, prtičiči, čipke, ki jih stara mama tako obožuje. Vse, ampak res vse mora biti pogrnjeno, zato ona vztrajno pogrinja, jaz odgrinjam, ona gor, jaz dol. Zadnjič sem našel v shrambi kavo, kateri rok je potekel davnega leta gospodovega 1998. Sevda je bila katasrofa, ko jo je zagledala v smeteh. Tudi plastične rože, ki sploh nimajo več barve se ji zdijo nadvse čudovite. Tako imava s staro mamo večkrat prave cirkuse.
Sicer pa ravno končujem projekt prenove stanovanja. Vse omare sem premaknil, preproge odstranil, pobrisal prah, kar je za v smeti sem tja tudi vrgel (včasih na skrivaj), nato pa vse prepleskal, nekaj mi je oče, nekaj sem sam. Če se sedaj ozrem po pisalni mizi lahko rečem, da je kar vzorno pospravljena, tudi knjige v omari so lepo zložene, soba, kjer spim, pa je, tako kot ostali deli stanovanja, minimalistično urejena. Nekatere police so celo prazne, ali pa so na njej le štiri teniške žogice.
Napisal sem že, da živim skupaj s staro mamo, ki tudi kdaj pa kdaj, čeprav nerada, poprime za krpo in kaj pobriše. Problem je le v tem, ker bolj slabo vidi in zato ne pobriše dobro. Če torej želim, živeti v čistem okolju, moram za to tudi poskrbeti, ker mama mi pa res ne bo čistila stanovanja in tega od nje tudi ne pričakujem. Ko bom dovolj finančno stabilen se bom preselil v novo stanovanje (čeprav temu tudi nič ne manjka), ki pa bo vedno čisto in lepo pospravljeno. Seveda me kdaj pa kdaj prime pošastna lenoba. Zadnjič sem tako iskal nek račun in ker se je mudilo mi je škatla z računi in garancijami padla po tleh, tako, da se je celotna vsebina razsula. Tisti računi so tam ležali še nekaj dni, ker se mi jih ni dalo pobrati. Tudi postelje ne postiljam redno, ker se mi zdi nesmiselno, saj bom zvečer spet legel vanjo.
Toliko o tem. Nisem suženj stanovanja in čistoče, vendar imam rad čistočo in stanovanje (čisto).

#24 Rahmaninov

Rahmaninov

nov na sceni

• Člani
  • 215 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2008 - 17:24

NIsem suženj, vendar sem redoljuben, včasih kljub neredu se bolje znajdem, zato sploh ne maram, da mi kdo "pospravlja" stvari, ker imam ogromno knjig in nasploh literature (člankov, zbornikov ipd) se to uredil na knjižnični način (vse imam zavedeno, in tudi kje je pospravljeno), ko potrebuješ zadevo veliko hitreje najdeš, belive me, dokumente, odrezke od računov, imam v registratorju, največji problem mi predstavlja pisalna miza in postelja, nekako ju ne morem dnevno pospravljati, se mi ne da,....

lep pozdrav
Glasba je zatočišče duš, ki so ranjene, ker jih je sreča ranila. (E. M. Cioran)

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2008 - 08:28

Bi kolegi rekli, kako sem lahko spregledal to temo. :zvecilka:
Sam imam rad pospravljeno. Imam razvado, da ob prihodu domov vzamem Pronto krpico in pobrišem prah iz pisalne mize, črne tipkovnice, nočne omarice. :mrgreen:
Pisalna miza je pospravljena. Prva stvar, ko vstanem je, da postiljem posteljo. Knjige in vse ostale zadevščine so na svojem mestu. Če kdo kaj premakne to tudi prec opazim. :P

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov