Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Sem gej ali ne?

41 odgovorov v tej temi

#26 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2008 - 21:08

Gej si.
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#27 speaker

speaker

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2008 - 02:14

Živjo
Zelo me privlači moški spol se pravi sem istospolno usmirjen. Z fantom še nisem bil in tud nisem spal morda tudi nikoli ne bom. Sedaj pa me zanima povsem neki nenavadnega. Kdaj lahko rečeš, da si gej sam vem, da me privlačijo moški ampak z fantom še nisem bil in tudi spal ne. Nekateri so spali z moškim in so geji kaj pa jaz. Men se zdi to, da če so mi všeč moški še ne pomeni da sem gej ali kako ???? Prosim pomagajte mi. Je pa res, da si ga vsak dan dr*am ter hkrati gledam kakšne dobre filme na računalniku o tipih. Ženske me ne privlačijo ampak samo moški.

lp

Jezs marija :mrgreen:
ko sem prvic prebral uvodno sporocilo so se mi kar oci obracale :roll: in sm si rekel pa to je joke, zato da nekdo zafrkava folk in da se sploh kaj pise gor.
Ma vidim, da ste se razpisali. Kr se vedno mislim, da je joke bom kratek:
1. ali se sprijaznes da si 100% gay, pedercina, queer, homo, topli bratec in si bos uredil pocasi zivljenje tako, da bos lahko lazje zazivel in si poiskal tipa, :navijacica: :mavrica: :navijacica:
2. ali pa lahko to mirno zanikas do konca svojih dni, se naprej jemljes antidepresive in se ga nalivas z alkoholom, da bi pozabil na tisto kar ti roji po glavi in bos pri 50-ih nadlegoval mlade fante v javnih straniscih, se skrivoma plazil po gay kruizing placih in zakotnih plazah za anonimen sex s komerkoli se te bo usmilil. :deda: :buu:
Jaz predlagam, da vzames prvo varianto ker ti bo veliko bolje. :mavrica2:

Kaj ti misliš, da se jaz to hecam.

#28 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2008 - 02:33

Ignoriraj brezvezno pisanje speaker, nekateri pač si ne vzamejo minutko časa, da bi dobro prebrali naše pisanje in ker text izgleda samo kot text se pojavljajo verbalni konflikti.
Mislim, da si še dokaj mlad ali pa imaš v glavi močno zakoreninjene določene stereotipe o gejih, ki so ti jih najbrž privzgojili doma( + družba). Sama se spomnim, da so bili časi, ko sem si zatrjevala, da nikoli ne bom nobenemu povedala, da so mi všeč punce, da moram to zatreti, potlačiti, ker sem bila pač smrklja brez pojma. Na voljo pa samo neko čenčanje, govorice, izmišljena dejstva...itd. Na mladega človeka zna biti to še kako hud pritisk, še danes po šestih letih je, verjemi. Priporočam ti, da poleg vse te "adsl zabave" kot jo poimenuješ sam, prebereš še kaj drugega v zvezi z glbt populacijo. Tudi vpis na ta forum je že korak naprej k temu, da boš spoznal, da le ni vse tako belo-črno, kot izgleda na prvi pogled. Ne hiti, razmišljaj in dokler sprijaznjenje s samim seboj ne dozori v tebi do konca, kar sem sigurna da s časom bo, do takrat se ne sekiraj preveč. Današnja družba je precej drugačna in stvari se zelo hitro spreminjajo.

In povedati družini boš imenoval udarec samo dokler bo to udarec tudi zate. Šele, ko boš ti spoznal, da to ni ničesar kar bi se sramoval, boš lahko storil ta korak. Pot do tja pa je dolga, jaz še nisem tam, tako da te razumem.

Pa vso srečo!

#29 speaker

speaker

piščan'c

• Člani
  • 63 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2008 - 18:16

Oglašam se z "dobro" novico. Pri sebi sem si priznal, da sem isto spolno usmirjen, tega se ne bom več sramoval in počasi lezem po stopničkah navzgor. Edini problem bo to priznat sordonikom, amapk mislim, da bo to še nekaj časa ostalo skrivnost le zakaj bi delal na domače slabo luč, itak imajo druge probleme pa čeprav smo kar tesno povezani en drugemu pomagamo.

Nekaj me pa vseeno še zanima, kako družba pri nas sprejema geje, lezbike, bisex.,....in kako v tujini. Na nekem portalu sem bral, da so v Veliki Britaniji geji precej na boljšem.

lp

#30 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2008 - 19:03

Čestitke!

Jaz mislim da gre na bolje, in tega se po mojem ne da zanikat. Za več mnenj pa si lahko prebereš tole temo (klik).
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#31 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2008 - 21:19

Tudi jaz ti čestitam, speaker, in ti želim samo še bolj strmo pot navzgor. ;)

Prav nobene potrebe ni, da se obremenjuješ z razkritjem staršem in sorodnikom. To lahko narediš šele veliko kasneje, ko boš popolnoma pripravljen. Ali pa nikoli, če ti pač ne bo do tega.

Drugače je pa v določenih državah situacija res malo boljša kot v Sloveniji, ampak moraš vedeti, da je v nekaterih državah še mnogo mnogo slabša. Vsekakor pa gre na bolje. :mavrica:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#32 minej

minej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2008 - 23:02

Ni problema priznati samemu sebi. Problemi nastanejo ko zvejo ljudje ki tega ne razumejo.
Raje sem tiho kot da izgubim MOJO družino.
Lp nej
Med vami sem samo zato ker sem se naveličal prepametnih pametnjakovičev.

#33 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 24 april 2008 - 19:37

Jaz tudi. Kaj pa pridobim z razlaganjem, da sem gej. Ker sem biseksualen in sem nekoč že hodil s punco - sicer vsega en mesec - bi bilo razočaranje doma le še večje. Oče mi sicer (mislim da v šali) pravi, da sem imel moškega. Kako bi se pa odzval, če bi izvedel, kako blizu resnici je ta šala, ne vem. In me tudi ne zanima.

Najdaljši korak k "aklimatizaciji" na nova spoznanja je že za tabo, to je, da si zbral pogum in sploh na tem forumu odprl temo.

Predpostavljam, da si mlajši od mene in že veš kaj si, tako da boš zamudil manj od mene.

Da mi pozornost pritegnejo tudi fantje, sem vedel že dolgo, a sem mislil, da v posteljo pa le ne bi šel. Da pa sem gej, sem spoznal šele pred letom in pol, ko je mojo pozornost na nekem rock koncertu nase preusmeril neki Anglež, ki je pred odrom veselo skakal sem ter tja. Nastala je gneča in jaz sem se mu približal. Ko je bila ura že veliko, folk pijan in zadet in so vsi bulili na oder, sem mu prišel za hrbet in gledal. Potem pa sem ga z roko nežno oplazil po trebuhu, on pa se je obrnil in me objel. V objemu sva ostala kakšno minuto, se pogledala in znova objela. Takrat mi je končno postalo jasno. Mislim, da sem mu bil zelo všeč, vem da mi je bil tudi on zelo všeč, še cel teden sem bil tako zatreskan, da se nisem mogel skoncentrirati na nič...
Nikoli več ga nisem videl, a let je bil prebit. Vedel sem, kar veš ti.

Kako boš iskal partnerja za kakšno "akcijo" ali razmerje je tvoja stvar. Glede tega še nimam nekih izkušenj. Doslej sem vse geje spoznal preko spletne strani. Toliko poguma (še) nimam, da bi kar nekoga, ki mi je všeč, vprašal, ali je gej. Mislim, da ti internet ni tuj in da je internet najboljša stvar, ker se te nihče ne more lotit fizično. (;

Kaj te še čaka?
Ko sem se jaz prijavil na enega od gejevskih portalov, sem že bil trdno prepričan v svojo spolno usmerjenost. Ko pa je nekdo v pogovoru z mano na tej strani omenjal že zelo intimna dejanja, se vame kar na vsem lepem vrnil dvom, da sem res to, kar sem. Take stvari se bodo najbrž nekaj časa še dogajale, ko pa boš prvič s fantom spal, bo dvomov za vedno konec.

Želim ti čim lažjo pot naprej. Upam, da nisem preveč zabluzil. (:
NISMO VSI POD STRESOM

#34 tip_100

tip_100

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2010 - 16:42

jas pa sem 1000000000% gay

#35 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2010 - 22:58

Sem dijak 1. letnika srednje šole in sem si ravno v zadnjih tednih, mesecih dokončno priznal da sem gej. Vem pa, čeprav me marsikateri od vas ne bo razumel, da si niti predstavljati (še) ne morem, da bi se razkril prijateljem ali družini. No kakšnemu resnemu prijatelju mogoče. Na tem forumu sem nov, registriral pa sem se ravno zaradi tega, da lahko delim mnenja. V bistvu se svoje spolne usmeritve zavedam že nekje od 4. razreda (približno), ko sem imel okoli 11, 12 let. Kasneje sem še upal, da sem morda vsaj bi ali morda celo hetero, ker sem seveda prebral, da se mnogo ljudi precej dolgo, popolnoma ne opredeli glede svoje spolne usmeritve. Danes vem, da sem gej, resnično gej. Ne morem še samozavestno trditi, da sem ponosen nato, a vem, da sem kakršen sem in da tega ne morem spremeniti. Priznam, da sem imel tudi samomorilne misli (ne samo zaradi tega, temveč vseh bremen, ki ti jih življenje nalaga).
Z gledanjem erotičnih gejevskih posnetkov se sicer samozadovoljujem že od okoli 13. leta in morem priznati, da ko v javnosti vidim tipa, ki mi je všeč in si naprimer predstavljam, da bi se z njim poljubljal mi vstane seveda. Me je pa kar groza ko razmišljam, da bo prej ali slej prišel dan, ko bom moral vsaj družini povedati za svojo spolno usmerjenost. Želim si življenja, s partnerjem, da bi imel delo, svoje stanovanje in bi lahko okoli samozavestno hodil kot gej, ne da bi se skrival. A, da to dosežem (če) bo trajalo še nekaj (precej) časa in upam, da bom takrat resnično ponosen nase in zadovoljen s sabo.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#36 bobitoi

bobitoi

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 00:11

@blup Čestitke! To je prvi korak! ;)
Mogoče kak nasvet. Če se boš odločil komu povedati ti bo veliko lažje (vsaj meni je bilo ko sem prvič povedal nekomu) samo pa moraš izbrat prave prijatelje. Tako da malo potipaj teren prvo. Pa boš že pogruntal komu lahko zaupaš. Pazi se naprimer punc ki preveč trosijo govorice okoli.
Mislim pa da se ti še nikamor ne mudi. Moj predlog če hočeš bit 100% varen staršem boš pač povedal da si gej ko bošel na svoje.
Če se ti pa to zdi dolga doba... pa vsaj potipaj teren prvo. Če imaš kake brate/sestre prvo potipaj pri njih. In če so fajn s tem. Potem lahko ko se odločiš da bi staršema povedal maš brata/sestro za oporo zraven. Ali maš pa lahko tudi kakega prijatelja.
Pa predlagam da to storiš ko boš samozavesten o svoji usmerjenosti in ko boš vedel kdo si. Tak v primeru da te starši nebi preveč "potunkali". Da jim boš znal pokazat da trdno stojiš za tem kar si in da nebo nič drugače. Da te ne bodo prepričevali da je faza, pošiljali psihijatru. Moraš biti odločen kdo si.

Srečno!

#37 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 13:59

Hvala za nasvet!
Po pravici povedano sem že razmišljal, da bi sestri povedal enkrat, ampak zdaj še odlašam. Bil sem pa tudi že enkrat pri psihiatru (ki mu seveda nisem povedal za problem :? ) Pri njem sem bil zaradi drugih zadev, zato mi je tudi predpisal ''zdravila''. Kar se pa tiče tega, da bi staršem povedal šele ko bi šel na svoje, saj je dobra zamisel, samo do takrat je še daleč (le kdaj gre danes povprečen član slovenske družbe na svoje in je popolnoma samostojen) in nevem kako bi se izgovarjal, ker ne bi domov nikoli pripeljal punce. Starejša sestra ima fanta, ki je razmeroma pogosto pri nas in nevem kako bom jaz s tem v roku 2, 3 let....Se pa tudi problemi pojavljajo, ko me kdo vpraša (pogosto kakšna punca) ''kako kaj babe''? In potem vedno znova odgovorim, da še nč al pa da trenutno nimam, itd. Jaz bi šel z veseljem na svoje že pri 18 naprimer, a se mi (po pravici povedano ) zdi, da sploh še ne bom dovolj pripravljen, samostojen in izobražen....Pred nekaj leti sem se vedno tolažil s tem, da je do let ko naj bi imel punco še daleč in da še ne rabim skrbeti, zdaj pa sem star že 16 in kar naenkrat je vse tu....Tudi s tem se ne bodo strinjali vsi, toda življenje gejev v sloveniji je izredno težko (vem, da so države kjer je še veliko huje in so smrtne kazni, a vseeno)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#38 bobitoi

bobitoi

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 14:53

Ja ti kar počasi, nič se ti ne mudi. Sam da neboš preveč zadrževal v sebi, pa da ti nebi pol "zmešal". Ne se obremenjevat probi si zgradit krog prijateljev k misliš da bodo okej s tem. Sicer je pa tko po srednji šoli (na faksu nekak) "no one gives a fuck", čeprav ti misliš zdaj da ma ful folka probleme s tem. V realnosti če se obkrožiš s pravimi ljudmi boš zelo redko srečal koga k bi mel kej proti.

#39 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 15:16

Saj vem, da je slovenija dokaj strpna kljub vsemu do istospolno usmerjenih, toda zakaj na ulici skoraj nikoli ne vidiš dveh lezbijk kaj šele gejev? Po pravici povedano, me kar razveseli, ko vidim dve/dva ko se poljubljata čeprav to vidim izjemno redko. Zadnjič zvečer sem videl v Ljubljani lezbijki, ki sta se poljubljali in po pravici povedano, še meni, ki vem, da sem gej je bilo nenavadno. Sem pa po drugi strani postal boljše volje. Saj ne mislim, da bi se zdaj vsi, ki tega ne skrivajo veselo izpostavljali v javnosti, toda jaz praktično ne vidim gejev in lezbijk v Lj., ki bi se držali za roke, se poljubljali. Vem, da so države kjer je to čisto vsakdanje (Španija, ZDA, Nizozemska...)

#40 discret

discret

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 16:24

Od samega začetka je ta tema šla v taki smeri, da bi moj komentar bil le "kr neki", oz. otročje na polno, sedaj se pa popravlja, kar je pohvalno.

Kar se tiče "biti gay", vsak gre čez neko fazo in težava je le v tem, da si folk tega ne prizna (seveda tisti ki so gay) in živijo neko drugo življenje, zaradi staršev npr., ali pa okolice...
Nenavadno je na svetu le to, da se na kakršnokoli ljubezen gleda z zgražanjem, največ pa to počnejo tisti, ki nimajo, oz. se ne prepustijo ljubezni, prav taki kot si jo želijo v svojmu srcu.
Bil po svetu, le v primitivnih družbah se na dva ki se imata rada, gleda z zgražanjem in na žalost, primitivci prevladujejo in se imajo za "normalne" kot to sami radi povedo.

Zato, vsi ki se še to sprašujete ali ste ali ne, odgovor poiščite v svojmu srčku in naredite nekaj za svojo srečo, živite svoje življenje, ne pa živet po tujih načelih.

Obstaja en slogan ene pesmi o hrvaški reprezentanci, kateri ima dober "point" ... "Neka pati koga smeta..."

mene sploh ne moti če je kdo heterosexualno usmerjen, biti gay pa je res OK.
have a fun

discret

#41 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 18:06

Speaker, res sem vesel zate, da si šel skozi to fazo in upam, da ti bodo stopničke po katerih lezeš naklonjene in da ne boš imel preveč težav.
Kdor molči, devetim odgovori

#42 TheMr

TheMr

piščan'c

• Člani
  • 51 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2010 - 20:29

Jaz bi samo glede outiranja pred starši nekaj povedal..
Totalno se strinjam, da je občutek preden staršem poveš zase obupen! Zdej sem drugi letnik, njim pa sem se outiral nekje okoli prvega maja. Spomnem se, da sem dve uri zbiral pogum, odpiral usta a iz njih ni nič prišlo. Potem sem pa kar izustil 'nekaj vam morem povedat gej sem' - vse skupaj sem povedal v nekaj sekundah, komaj se je slišalo. V tistem trenutku sem se hotel v zemljo vdret! Potem smo se o temu pogovarjali in jaz sem se počutu totalno izdanega, ker me najprej niso razumeli (bli so totalno proti, hoteli so mi psihiatra plačat, pridige kako je to proti naravi itd), ampak se je stvar kar hitro spremenila.
Zdaj, ko gledam nazaj vem, da je bil to za njih ogromen šok in so tako reagirali zaradi tega. Zdaj so se nekako pomorili z tem, dal sem jim vedeti, da sem isti, kot sem bil takrat, preden sem jim to povedal. In šele zdaj vidim, koliko lažje mi je! Nimam več tistega čudnega občutka v trebuhu, vsakič ko grem mimo njih, počutim se olajšano! Čeprav mi zdaj ob vsaki priložnost 'na nos nabijajo' kako lepe so ženske in podobni neumesni komentarji, ampak samo zavijam z očmi in jih ignoriram.
Kar sem hotel z tem povedati je to, da sploh ni nujno,da se outate. Najprej je treba pri sebi razčistit, potem pa razmislit, v kakšnih odnosih ste z starši in koliko oni 'odobravajo' gejevstvo (as in potipajte teren!). če se vam zdi bol pomembno to, da vejo potem jim povejte, drugače ne! Enostavno se nima smisla mučit in jim razlagat o tem, če ne čutite, da se to njih ne tiče. Naša spolna usmerjenost je samo naša stvar. Jaz se ne spomenm, da bi oni kdaj prišli k meni in mi rekli 'Nekaj ti moreva povedat. Str8 sva o_O'.

(uff, kako lepo je bilo to napisat, sploh glede na to, da sem trenutno v dilemi, če se splača outat prijateljem ali ne.. Res je fajn, da obstajajo take skupnosti, kot je ta! Hvala!)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov