Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Škoda denarja za ...

81 odgovorov v tej temi

#51 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 01:37

Zanima me, če si kupite knjige, ki jih berete ali želite brati. Ali si jih rajši izposodite v knjižnici in vrnete, ko jih preberete? Kaj je vzrok? Ali vam je škoda denarja za knjigo?

Nasplošno nisem velika zapravljivka, pri knjigah pa vendarle nekoliko izstopam. To je bila tudi že večkrat tema pogovora med mano in ljudmi, ki užitka pri nakupovanju knjig ne razumejo. Vsak mesec si privoščim nekaj knjig in to je moj t.i. nakup za dušo.
Knjigarne, antikvariati, online knjigarne in različni sejmi mi predstavljajo prav posebno zadovoljstvo. V bistvu uživam v celotnem ritualu, od brskanja po knjigarni, do branja kritik (če kupujem online), do pogovorov z ljudmi, ki jih zanimajo podobne teme, do branja in navsezadnje do pospravljanja knjige na eno izmed mojih knjižnih polic.
V moji mali zasebni knjižnici se počutim krasno, udobno in domače. Zato ne, ni mi škoda denarja zanje.
Veliko knjig ne preberem samo enkrat, večino pa posodim bližjim prijateljem.
Redno hodim v knjižnico in nemalkokrat kakšno knjigo, ki mi je bila všeč, tudi kupim. Bolj previdna sem pri strokovnih knjigah, ki so velikokrat zelo drage (še posebej, če so delo slovenskih avtorjev), zato najprej preverim Bolho in ostale second hand trgovine.

Za večino mojih nakupov mi ni bilo škoda denarja. Mogoče sem v preteklosti obžalovala kakšen študijski pripomoček, ki sem ga potrebovala samo enkrat, ampak če je treba, je treba.

Seveda pa ne razumem nekaterih nakupov drugih ljudi. :D Se strinjam s predhodnicami, ki so pisale o pirotehniki. Ne razumem ljudi, ki uživajo, ko nekaj poči. Poskušam razumeti fascinacijo nad ognjemeti (čeprav sama nikoli nisem bila navdušena), ljubezen do petard mi pa ni jasna.

Joj, ja ... obžalujem nakup tekaških copat, za katere sem odštela nekaj več kot 130 evrov in so se mi v treh mesecih strgale na obeh straneh! :) Pa še par takšnih primerov je. Ampak vsak ima kakšno takšno izkušnjo ...

#52 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 02:08

Mislim, da lahko končno rečem (čeprav sem se tega ves čas zavedal), da je res škoda denarja za cigarete. Ves čas mi ga je bilo škoda ampak, ko si enkrat ''not'', je težko kar nehat.
Koliko denarja nekateri vržejo stran. No za njih to ni metanje stran...
Seveda se strinjam s predhodniki. Poraba denarja za pirotehniko se mi zdi popolna potrata. Ok, da kupiš za novo leto 10 raket in to spustiš v zrak še razumem. Tudi mi smo nekaj let to počeli. Ne morem pa razumeti ljudi, ki lahko v decembru zapravijo za petarde nekaj 10€, ali celo več kot 100€ :?:
Ne razumem kaj je tako fascinantnega v tem polsekundnem zvočnem afektu zaradi katerega morajo veterinarji živalim dajat pomirjevala in uspavala....:/
Gotovo je še precej reči zaradi katerih je škoda denarja ampak težko da tako zelo kot za omenjeni dve...
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#53 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 207 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 11:45

Zanima me, če si kupite knjige, ki jih berete ali želite brati. Ali si jih rajši izposodite v knjižnici in vrnete, ko jih preberete? Kaj je vzrok? Ali vam je škoda denarja za knjigo?

Pogosteje kupim knjige, ki sem jih že prebrala, kot pa tiste, ki jih še nameravam. Razen če so od mojih najljubših pisateljev, potem sploh ni dileme o nakupu. Seveda sem tudi redna obiskovalka knjižnice in si tam izposodim veliko knjig, ki jih kasneje ne kupim. Če mi je knjiga dobra, mi ni škoda denarja zanjo. Sem kupila sicer tudi že veliko knjig, ki jih še danes nisem prebrala, čeprav so bile kupljene pred parim leti - ampak mi ni bilo nikoli žal za nakup. Imam pač rada knjige in tudi mi imamo že celo knjižnico doma, I love it. Sicer sem leposlovne knjige večinoma kupila v antikvariatih in na sejmih, v knjigarnah kupim knjigo zelo redko. Zadnja leta so mi zelo všeč tudi raznorazni priročniki, torej bolj strokovne knjige. Ne vem, dobra knjiga je zame kot dober CD, vredna, da jo imam. Tako da se glede knjig strinjam s Sienno, glede CD-jev pa z butterfly.
Kljub temu se ne bi štela med velike kupce ne knjig in ne cd-jev, kupim kaj vsake toliko časa in tisto, kar mi je zares dobro ali pa me res zanima. :) Eno je to, da je te stvari enostavno vredno imeti doma, drugo pa, da na ta način izkažem pohvalo in zahvalo avtorju (knjige ali cd-ja).

Škoda se mi zdi denarja za nekatere butaste referendume, ki jih je absolutno preveč.

Fall seven times, stand up eight. 

#54 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2012 - 10:31

Najbolj bi mi bilo škoda denarja za cigarete..zato tudi še nikol nisem kadil in tudi ne nameravam.

Bravo, tudi jaz še nisem in ne bom.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#55 pcase

pcase

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2012 - 21:05

prometne prekrške

#56 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2012 - 19:43

Parkiranje. Danes sem plačala 22 evrov. :cenzurirano: Pa sem mislila, da bom dobila kaj zastonj zdaj, ko so dopusti. In ne, ne morem na bus. Imam zelo legitimen razlog.

#57 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2012 - 07:48

Škoda denarja za K4, 28 ne bom šel in pika, prišparam 30 evrov in si raje kupim nove hlače. Škoda denarja za tiste angelčke, ki jim nič ni prav in so še preizbirčni, ki živijo sansko življenje, kako biti vsakemu priljubljen in da se ja ne boš družil z kom, ki ni ovčka in ne sledi ostalim ovcam in imajo še pravico šinfati druge.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#58 Almudena

Almudena

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2012 - 21:45

Škoda denarja za cigarete. Pri nas doma sem edina, ki ne kadim in tudi nikoli nisem poskusila niti ene cigarete, ker se mi kajenje že od nekdaj gabi. Ko malo preračunam, koliko denarja moja družina zapravi smao za cigarete, mi je še manj jasno, zakaj noben od njih noče nehat kadit.

Prispevek uredil/a: Almudena, 25 julij 2012 - 21:45.

Quando você quer alguma coisa, todo o universo conspira para que você realize o seu desejo.

#59 fantič

fantič

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 09:18

Za cigarete je definitvno škoda denarja! Čeprav sam kadim, sem ta problem rešil tako, da kadim tobak in na ta način "prišparam" veliko denarja. Škoda mi je denarja za party-je, čeprav jih rad obiskujem, jih bolj poredko, ravno iz tega razloga. Vsekakor za kazni za prometne prekrške. Sicer nisem nek velik prekrškar, a sem v času petih let, kar imam vozniški izpit, plačal dve kazni, od tega eno večjo in to zelo s težkim srcem. Ampak mislim, da je za te stvari vsakemu težko dat denar, čeprav si popolnoma sam kriv, da do tega pride :neumen:
why do we fall? so we can learn to pick ourselves up!

#60 Flathead

Flathead

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2012 - 20:40

Škoda denarja za cigarete, katere kadim.
Škoda denarja za knjige, katere praktično zbiram.
Za energy drinke, katere tako rad pijem (preveč)... ipd.
za kar ne kupujem, pa itak ne pomislim..

#61 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 12 september 2012 - 22:54

Prva stvar, ki mi pride na misel, čemu je res brezveze nameniti denar so CIGARETE. Leta sem bil strasten kadilec, zanje zapravil ogromno denarja, sedaj ko ne kadim več, tega denarja ne dajem na stran, a ga vsaj zapravim za bolj pametne ali pa vsaj ne tako smrdeče stvari kot sem jih nekaj časa nazaj še. :D :D
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

#62 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 964 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2014 - 22:17

Meni osebno je pa škoda denarja le za alkohol. Še za cigarete mi ga nikoli ni bilo tako škoda. Pa za kakšne 'lovilce prahu' v obliki plišastih igračk, spominkov itd. Večinoma tudi za blagovne znamke oblačil in obutve visokega cenovnega razreda, pa za torbice, nakit, ličila, koncerte. 

Morda še za glasbo in filme - si raje spiratiziram za lastno uporabo ali v skrajni sili izposodim.

Za knjige nikoli. Pa za tehniko, hrano in kakšne izlete, kulturne dogodke ipd. tudi ne. 

Na kratko.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#63 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2014 - 20:56

... nov računalnik.

Ker kaj naj s ferarijem, če še fičota komaj hendlam. 

#64 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2014 - 11:30

Definitivno škoda denarja za alkohol (se niti ne spomnim, kdaj sem ga nazadnje pila) in za ponaredke znanih parfumov.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#65 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 131 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2015 - 05:27

Škoda denarja za 1000 različnih ličil, za parfume, nakit, 1000 različnih čevljev... I don`t get it. :roll:

Oh, sej vem,da sem brezvezna :vrag:

Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#66 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2015 - 14:50

za čike

A man chooses, a slave obeys.

#67 sunshine_girl

sunshine_girl

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2015 - 07:55

Za enoslojni toaletni papir..ampak res..
If you plugged your nose and your mouth while you sneezed, would it come out of your ears or would your head explode? o.O

#68 kvakavec

kvakavec

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2015 - 14:48

- cigareti

- alkohol

- kava

- šolsko kosilo oz. malica

- vsi lokali, kjer ne strežejo več sladic na študentske bone (pffft, prasci...)

- avto

- motor

- kolo

- razni učbeniki za faks

- knjige

- igrače

- kino

- fitnes

- športni pripomočki 

- športne tekme

- igre na srečo

- gledališče

- modne revije

- muzeji

- koncerti

- nočni klubi

- klicanje in pošiljanje sporočil v razne oddaje v živo

- CD-ji 

- MP3

- tatuji

- piercingi 

- ličila

- barva za lase

- nakit

- orožje

- plastične operacije

- droge

- obeski za ključe

- koledar Damjana Murka

- etui

- aplikacije za telefon

- fotoaparat

- umetnine

- revije

- časopisi

- frizer

- pomivalni stroj

- mikrovalovka 

- kapa

- klobuk

- brezrokavnik 

- rokavice

- šal

- sončna očala

- premočljivi čevlji

- Nutella

- gradnja džamije 

- proteinski napitki

- voščilnice

- razglednice

#69 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 689 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2015 - 14:55

Za enoslojni toaletni papir..ampak res..

Ob priliki sem že želel pokomentirat, da ni škoda denarja za nič! Dokler človek kupi nekaj, kar mu magar prežene dolgčas za 3 min, mu da utvaro o tem, da je manj živčen (čiki) ipd., potem se splača. Denar je za to, da se potroši. Kapitalizem 101.

Potem pa preberem zgornji post in se spomnim na totalno neuporabnost in vse tegobe enoslojnega sekret papirja. I stand corrected! :D

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#70 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2015 - 20:48

Hudoooo, kaj vse je naštel kvakavec! :D :D  Meni za večino stvari z njegovega "seznama" ni škoda denarja. Nekaj pa jih je seveda takih, za katere je tudi meni škoda denarja. Če ti neka stvar nekaj pomeni in te spravi v dobro voljo, najbrž ni škoda denarja zanjo. V glavnem, meni je škoda denarja za vse, česar ne rabim oz. ne uporabljam. Npr. ličila, kozmetičarka, fensi šmensi oblekce, čeveljčki za 400 evrov, načičkane torbice, razni ponaredki, alkohol, predvsem žgane pijače, plišastne traparije. Škoda mi je denarja za ultra zmogljiv računalnik ali telefon, ker vem, da ga pač ne bom znala izkoristiti. Zame je tudi običajna škatla v redu, samo da kaj preberem in pošljem kakšen mail.

Škoda je denarja za bencin, ampak kdo te pa kaj vpraša... :D

Ljubezen je večna, dokler traja.

#71 loLLa997

loLLa997

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2015 - 11:57

ob pregledu tem v sklopu Klepetalnica sem opazila 2 temi, ki s svojim imenom tvorita popolnoma smiseln stavek, zato sem se ju odlocila povezat in na ta nacin odgovorit na 2 temi hkrati. 

torej Škoda denarja za ...

”It happens every time, they all become blueberries!”

#72 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2017 - 11:55

kvakavec, zakon! :mrgreen:

Škoda mi je denarja za:

- restavracije, kavarne, vnaprej pripravljeno hrano, pijačo

- počitnice in potovanja

- razna doživetja oz. zabavo (npr. kino, koncerte)

- masaže, frizerje in kozmetične storitve

- avtomobil in transport na splošno

- nakit

- revije in časopise (si jih zrihtam drugače)

- drobnarije in ceneno robo

- arhitekte

Ni mi škoda denarja za:

- pohištvo, stanovanjsko opremo in belo tehniko

- računalnik in telefon 

- knjige 

- izobraževanja

- kakovostne torbice in čevlje 

- plašče, jakne, suknjiče in očala

- kozmetiko 

WIP

#73 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2017 - 21:53

- cigarete,

- alkohol,

- kavo 1x ali večkrat na dan,

- stvari, ki se jih spomnim šele ko jih vidim (in ne prej),

- obvezen dopust na Hrvaškem,

- zelenjavo in sadje iz 10.000km daleč,

- nov telefon vsako leto,

- kosilo v velikosti 2x2cm s fansy imenom v ljubljanskem lokalu, za katrega bi plačal 2-3 mestno cifro.

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#74 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2017 - 19:39

zdaj, ko imam nove prioritete in sem velika lahko recem, da mi je skoda denarja za:

- it ven jest, ce je hladilnik poln hrane
- dober avto, ce se furas samo do sihta in nazaj
- zmenke, ce je bejba ekvivalent hlodu
- bazene, ce gres lahko plavat v reko
- dobro kolo, ce nimas kondicije
- sadje in zelenjavo, ce lahko robutas pri mami
- dobr TV, ce vse gledas na racunalniku
- majstre, ce si lezba
A man chooses, a slave obeys.

#75 PandaSan

PandaSan

piščan'c