Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Razkritje

289 odgovorov v tej temi

#51 domensky

domensky

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 10:43

Mene pa zanima, kako so vaši starši (sorodniki, prijatelji,..)sprejeli to da ste gay. Oziroma, kako so reagirali ko ste jim to povedali ( če ste jim povedali...)? :ponos:

#52 FastFwd

FastFwd

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 12:27

Pr men je bla mal obratna scena. Men je fotr povedu da ve da sm gay namest, da bi jst njemu povedu da sm. hehe. Reku je da je preveč dau skos v lajfu da bi se spotiku ob tako stvar in da me ma rad ne glede na to koga fukam (ni dobesedno tko reku). Mat je pa ful verna pa staromodna pa mislm da ne razume čist. Sej ji rečem vsake tok da sm gay al pa da mam fanta, tko iz joke-a pa me sam mal čudn pogleda. Mislm da bo dojela šele ko bom res meu kazga tipa pa ga bom dam prpelu. Mal ji bo bad ampak se bo navadla pomoje.

Uglavnem vsi so pozitivno sprejel.
Why are we going so fast? D000h ...It's FastForward

#53 eagl3

eagl3

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 12:28

no pa bom še jaz kej odgovoru

sem šele pred kratkim povedal prijateljem in sestri da nism str8 in dosedanje izkušnje so samo pozitivne starcem pa mislim da nebom nikoli to zaupal bi jih pokopal.

#54 just_me79

just_me79

redni gost

• Člani
  • 300 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 12:45

Pri meni nobenega problema, ne doma, ne pri starih starsih, teta, stric, bratranca.. ne pri prijateljih. Mojega fanta so sprejeli za "nasega" tako da v bistvu ni normalno ce pridem sam domov... V bistvu ga imajo raje kot bratovo zeno :mrgreen:

#55 antZZZ

antZZZ

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 14:14

pri meni tudi mati čisto kul sprejela... še že šalila na ta račun tudi.

#56 domensky

domensky

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 20:59

Se opravičujem :oops:
Nisem pogledu tem za dost nazaj :oops: ,...

Trenutno sem pred setuacijo , ko bom povedal staršem pa me malo zanima, kako je vsa stvar zgledla pri drugih. :)

#57 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 21:30

starsem ne omenjam nic, sestri tud ne ker pol bojo koj starsi vedeli, prijatli ki pa vejo najprej je biu mal sok in je bila minuta molka sam nevem zakaj sj noben ni umr, sam sem reku da sem gay :mrgreen: .
Ampak od takrat ti k smo mel res dobre kontakte ze prej jih imamo tud sedaj. spremenilo se je samo eno da fantje ful skrbi kako mi gre in ce se dobr pocutim da nebi slucajen spet v kako custveno krizo padu. Tako da zam kje sem reku sam pozitivne iskusnej.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#58 witch

witch

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 21:38

Glede na mojo starost, dvomim da je kdo v mojih letih že razkril komu, da je gej.

wrong//
js sm pršou vn lani, ko sm bil šele dobr star 15 let : ]
najprej best frendica .. potem doma .
zdj pa večina folka ve ker več ne fejkam : ]
take meh life .

#59 matjaz

matjaz

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2006 - 18:06

Jaz sem se v čertrtek prejšnji teden razkril enemu izmed prijateljev, ki mu bolj zaupam, v soboto mami, v ponedeljek pa še eni izmed prijateljic. Kolikor vem, so vsi trije str8.

Prijatelj in prijateljica sta odlično sprejela, sem bil kar malo presenečen. Za mami pa ne morem ravno reči, da je sprejela odlično. Sicer ni naredila neke hude scene, ampak mi je nazaj zabila, da pri štirinajstih letih res še ne morem vedeti. Čez nekaj minut je prišla v mojo sobo in mi svetovala, da naj se nikomur več ne izdam. Zdaj pa se obnaša, kot, da ni bilo nič.

#60 jakec

jakec

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2006 - 23:11

razkril sem se pred petimi leti, sprva je bil za večino, predvsem starše, to kar velik šok. ko pa so videli, da sem tak kot prej, da se resno ukvarjam s tistim kar pač počnem, so me pa podprli. tudi v službi so me sprejeli povsem v redu. od razkritja do danes sem celo napredoval ;) in nisem ga nikomur potegni, da je prišlo do tega :)
kljub razkritju pa ne hodim na gay parade, ker se mi zdijo bedarija. geji ne rabimo novih zakonov, ki bi nam dajali pravice. potrebno je le popraviti obstoječe zakone, ki tako ali drugače razlikujejo med spoloma.

#61 just_me_19

just_me_19

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2006 - 03:06

đizus!!!
Zame vesta dva naj naj naj boljša prijatla (gej in lezbika, ki sem ju čist spontano spoznal.
Potem pa sem lani povedal svoji sodelavki (zdaj bivši sodelavki), ki sva se krasno ujela in se še vedno. Zelo lepo je to sprejela, potem pa mi priznala da je ona tud par krat bla s puncam, zdaj pa je poročena in ima majhno punčko...
Od str8ov pomoje noben več ne ve...vsaj povedal jim nism in tud ne nameravam.
Konc koncev, sem samo povprečen mlad fant, ki ima rdečo kri, kljub temu da ma rad fante. Ko pa bojo str8i naokoli razglašali da so str8i, zakaj so str8i, in zagovarjali dejstvo da so str8i, bom pa tudi jaz začel s tem da sem gay, zakaj sem gay in kako je biti gay!
Če bi me kdo izmed sodelavcev ali whoever vprašal če sm gay, bi priznal, sam od sebe jim pa nebi razlagal: ej ti, jst sm pa gej...
Kar jst delam v svojem življenju, koga ljubim in s kom se valjam v postelji, pa mislim da nikogar ne briga!

V glavnem, vsi smo samo ljudje, ki bomo enkrati umrli, mogoče čez 5 dni, 10 mesecev ali pa čez 40 let pa ni važno a si moški al ženska al gay al str8....življenje je kratko zato ga ne zabluzimo in bodimo srečni kar se da!!!
Jokal sem, ker nisem imel čevljev; vse dokler nisem videl človeka, ki ni imel stopal...

#62 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2006 - 21:14

Jah kaj nej rečm..Kokr vsi lohk vidte je tole moj prvi post in tud regustrirau sm se glih zarad te teme, ker je ta tema pr marsikateri gay al bi osebi še zmer uganka..

Pr men osebno je glede usmerjenosti vse potekal ful dolg(no sej u bistvu sploh nism tok str ampak vseen)..pr men je blo tok zanikanja, da me kr glava zaboli, k pomislm kako mi je sploh uspeval, da sm samga sebe vedno znova prepričal, da je to samo obdobje, da to nič ne pomeni, tolažl so me pa članki na netu, da je homoseksualnost v najstniških letih le določeno obdobje skoz katerega gre skoraj vsak najstnik...
..ampak veste kaj..dopi**dil mi je..skos sm si zanikau, da me privlačijo tud tipi in nism več zdržau...k sm razmišlau, da me je že v OŠ vlekl v to smer, da sm zmer bl razmišlau o tem itn..zdej..ene šest let kasnej..sm se odloču, da bom končno začeu živet svoj lajf in da bom pustu vs pritisk, k pritiska na vsakega najstnika, k ugotovi, da ni čist tak kot osebe okoli njega. Najprej sm še celo razmišljau, da nimam srca tega narest mojim staršem, da se mi bojo odpovedal itn...sam..sej če ne vejo pa tud nč ne morjo narest..
..moj prvi coming out..je biu pred ene tremi mesci...(šele). Povedal sm svoji res dobri frendici in rabu sm res dolg časa, da sm dejansko stopu do osebe, ki jo imam rad in vem, da me bo štekala ter ji povedu. Kr neki cajta tud nism pršou do besede, me je sam gledala pa čakala. Po eni strani je vedla, da je neki velikega sam ni se ji pa nikakor mogl zdet, da je took velikega. No, kar je važn je to, da sm ji povedu in da je to res lepo sprejela. Objela me je, me ni hotla spustit in mi na uho rekla, da me ma rada v vsakem primeru. To mi res velik pomenl. Edina napaka, k sm jo naredu v tem primeru je bla ta, da sm med outom probu mojo usmerjenost opravičevat, da je pa mogoče vseen sam neka faza..sm se bau, da bi jo preveč šokirau in po njeni prvi faci, k jo je nardila..sm jo res kr fajn šokirau..se ji je mal zatikal pol, k me je začela sprašvat :D

..jah to je biu moj res prvi ne...pol je slediu še en..sicer ful dobra frendica isto ampak nism čist natančno vedu zakaj sm ji povedau..vem sam..da sm biu fuul v badu in ona je bla zravn. Rabu sm nekoga za pogovor in bla je ob men in sm ji povedu. Sprejela je brez besed. Objela me je in tkrt sva celo noč skp spala v postli...blo je na šolskem taboru btw...pa nč se ni zgodil..kasnej se je s strani te osebe to sicer še mal razširl..do dveh njenih frendov, kar sm mal zapaničaru, ker nism še prpravln celmu svetu povedat, da sm bi...n vem...sej je blo kul, osebka nista nč povedala naprej in u bistvu jima je vseen kaj sm itn...

..tretji je biu pa najlepši, no ja skorr:). Najlepši je biu prvi;)..
Od tega razkritja mam pa nekak še največ, ker je to moja sošolka in res še ena best best frendica:P..
In že dan prej sm ji reku, da ji morm neki povedat in pač da je ful resno in da bi ji že takrat sam, da ji ne morm prek telefona. K sva končala je ona gruntala in gruntala in je u bistvu sama pogruntala sam sm ji mogu sam povedat. Dejansko je blo tok lepo. Objela me je, rekla rada te mam itn. Od tkrt naprej sva postala res še boljša frenda. Skp opravlava tipe:) se pogovarjava o njih in nasploh sproščeno se počutm ob njej, ker mi ni treba skrivat kdo sm, kaj čutm, kaj želim...
To zadnje razkritje je blo pomembno tud zaradi tega, ker sm se v tistem trenutku ravno nekak zaljubu. Spoznau sm nekega tipota, mojih let, ki je res v redu in pač zdej bomo vidl kaj bo še iz tega sam morm rečt, da sm tok srečen kt še nikol ne. Res..dejansko se ne bojim več tega, da sm zaljubljen v tipa..res je sweet vse skp, če tko pomislš:)
..poleg vseh teh oseb ve za mojo usmerjenost potem le še sestra od te frendice, k sm ji nazadnje povedau...

..kaj pa sorodniki in predvsem...starši?? Ne vem, nimam moči jim povedat, vsaj en še zdaj. Ni še cajt. Sicer sm zmer odraščau v družini, kjer je bila drugačnost na splošno sprejeta, nobenih predsodkov. Samo..sem mami enkrat prašau, že kar nekaj časa nazaj, kaj če bi ji jst zdele povedu, da sm gay. Rekla je...boh ne dej...nima nč prot njim sam da bi bil njen sin to...je pa že preveč...in res n vem kaj nej nardim. Mislim da bom še počakau...glede tega pa res. Vse kar hočem je to, da če že izvejo, da izvejo od mene in ne od koga druzga..mislm, da je tko prov...
glede očeta se mi zdi, da bi mu podrl neke ideale, ki si jih je ustvaril..sam se mi zdi, da bi bolje sprejel kot mami...

..če bi že lahko komu povedal je to sestra s katero se zdej zmeraj manj slišiva, saj se je odselila, tko da...
in pa teta, za katero bom še videl. Med počitnicami bova dost skupaj in če bom začutu, da bi ji povedal...pol ji bom...

Jah to je to..kar bi rd še zravn dodau je to, da forum kot je tale, ljudem res zelo pomaga, vsaj meni je. Dojameš, da kljub vsemu pa res nisi sam, pomaga ti, da se sprejmeš in da spoznaš, da se življenje ne konča, če si homoseksualec, biseksualec ali karkol drugega...vsi drugačni..vsi enakopravni..načeloma velja sam dogodki po svetu in zmeraj bolj v Sloveniji nakazujejo na to, da to še zdaleč ni čista resnica in vam pravm..tok je lepo, ko se sprehajaš po Londonu in majo tm en park v katerem ceu kp folka leži in seveda ceu kp parčkov...in te parčki so ali fant in punca ali punca in punca..al pa..dva fanta...k sam pomislš kdaj bo Slovenija pršla na nivo, da se bo človk dejansko lahko pokazal v pravi luči, brez da bi se hkrati bal, da se bo nanga spravla skupina homofobov..ja..Slovenija mora še kr dost odrast...

u glavnm..se čist odmaknu od teme..sorry..menda to ne marate na forumih, če se počne..u glavnm..tist k bo dejansko to prebrau..tnx..I appreciate it.. :)

#63 just_me_19

just_me_19

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2006 - 02:14

daroon bravo :objem:
Jokal sem, ker nisem imel čevljev; vse dokler nisem videl človeka, ki ni imel stopal...

#64 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2006 - 10:56

Tudi meni se zdi ta nastop zelo naraven, odkritosrčen in celo lep, ker je tako zelo "človeški".

#65 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2006 - 22:32

Da nadaljujem tam kjer sem pac koncal z temo razkritje.

Zadeva se iz dneva v dan odvija vse bolje, pac uredil sem si svojo sobo, z Zeno se zastopiva vredu, in tudi veliko pogovarjava o celi zadevi. Prejsnji teden je bil na obcini vlozena vloga za locitev. Sedaj morava v skupnem jeziku probati poiskati resitev glede naprej, ker Oktobra po dopustu bo treba stopiti do sodnika, in cel predlog in vse zelje nejmu predstaviti. Ker po CH zakonih locitev in zivlenje po njej ni macji kasel in seveda moski v takih zadevah ponavadi karjso potegnemo, je pac upanje da bo res dobra resitev ki bo tudi njemu vsec in nebo treba vecjega njegovega posega.
Dejstvo je da bom moral z denarno pomocjo tudi po zakonski plati prispevati za otorka in zatem tudi bivso zeno. Od tega datuma pri sodniku, bo se ene par terminov pri njem, in cel postopek locitve traja ca. 1 leto. Kot ze enkrat omenjeno prvi cilj je vzgoja otroka, to pomeni da 2 vikenda v Mesecu bo prezivel pri meni,vsaj na zacetku, vse ostalo se bo pa sproti dogovarjalo in resevalo. In ce bo tako tudi dalje tekla beseda potem ni bojazni da bi dobil preprecen dostop do otroka ter njegovih obiskov.

Vesel sem poguma in koraka ki sem ga naredil, vcasih ko sem za vikende v mestu in vidim dva fanta za roke drzat, me se malo stisne ko se zavedas da si sam ampak je normalni pojav ki se bo enega dne tudi to vprasanje resilo. Danes uzivam, ali tukaj skupaj z vami na forumu, ali pa tudi v sluzbi, sem tudi sam opazil in drugi ze rekli ki me poznajo, cisto drugi clovek.
Nevem zakaj tega poguma nisem imel prej, ampak zivlenje tece naprej.

In sorry ce ni cisto z bistvom teme, ampak se mi zdi da ni vredno novega odprtja teme za take reci.

Lp
Zvone

#66 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 13 julij 2006 - 01:34

Si zadel temo in si žarek upanja za vse, ki si tega koraka še niso upali storiti! Zvone, držim pesti zate, upam da najdeš svojo ljubezen.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#67 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 13 julij 2006 - 09:49

Zvonech :respect: !
Vso srečo ti želim, tudi jaz držim pesti zate. :)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#68 JulijaTV

JulijaTV

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 11:19

Sem zasledila,komu povedati prvo, komu priznati,jaz nisem nikomur povedala meni se vidi,ampak meni je bilo najhuje samemu sebi.
Nesramna,arogantna,cinicna Transa drugac pa cist OK

#69 Dolly boy

Dolly boy

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 21:03

Ko sem domačim povedal, so me kar neki časa postrani gledal...

Le kje so lahko zajebal pri vzgoji ???? :(

#70 rembrandt

rembrandt

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 18:16

sedel smo pred barom, poleti, pa mimo pride nekaj, kar je bilo res vredno greha! in ker mene jezik nikol ne uboga, sem ga stegnil "uf, dobra postava". kolega me pogleda: "a s peder, al kaj?", jaz pa mirno hladno ja!"
sprva je buljil vame ko tele v nova vrata, vsi ostali pa tudi. po prvem šoku smo debatirali naprej, ko da se ni nič zgodilo in tako smo še danes dobri prijatelji... od tu naprej je šlo vse kot po maslu. nikomur ne razlagam, povem pa vsakemu, ki me to vpraša!

#71 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2006 - 22:25

sicer ni cist primeren, ampak zelo hitro razkritje pred ocetom

http://www.metacafe....876/dad_im_gay/

Samo takega fotra bi pa zelo rad imel.
Lp

#72 roseguy

roseguy

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2006 - 00:42

Ta petek sem se jz razkril. Mati so vrtali vame in hoteli vedt kaj skrivam k sm puli obleku drugod se pa hvalim in sm pač reku ja in če se poljubljam in ona a s punco in jz rečm s fantom in pol sm nekak mal znoru in začeu metal nabijat in je fotr zamoriu pol me je mati od compa nagnala in sm šou h sestrični in me je poklicu model in sm šou mim tete pa se pogovarju in je mati pršla h teti in sm se skril pod balkon in vse slišu da se jz teti smilm ipd. :idea: no sej pol je mami me vidla k sm šou h sestrični izpod balkona in mi neki težila tko da sm 3 reku da sm gej in tretjič sm se zadrl kt nor in me je začela tepst in ja jz sm jo udaru :( sram me je d sm jo sam preveč je blo men pač pol sm ji ušel mal stran se zdrl nad njo d sploh ni moja mati d me ne sprejema ne nič in je rekla da kok časa sm že tak in sm reku 2 3 leta in ona zakaj pa nisi povedu in sm reku kko nej vem kako bote vi sprejel to če sploh bi to sprejel in je teta pršla na drug balkon in govort d jz nism gej d to sam mislm in sm se jokat začeu in šou domov in ko pridm po stopnicah gor me pričaka sestra reče da me sprejme takšnega kot sem in me je objela mati je pa pršla gor takrat in se na sestro pizidit začela kokr da mi potuho daje in sm šou takoj v sobo k je mt pršla po stopnicah in se jokal v sobi pa musko poslušal. mt je rekla pred vsem tem še da me bo prepisala na gimnazijo litija da me bo mela pod kontrolo pa da bo comp uničla in mobitel :cry: :cry: :cry: sesul me je vse pa sm reku d če me prepiše si grem žile prerezat je rekla d nej na vratu začnem :? :( in medtem ko sm šou domov in se joku je rekla d če še 1x mene ponj pride model d bo policijo poklicala in bova oba v kehi pristala :cry: :cry: :cry: najhujši dan v mojem življenju skoraj vseeno bi lahko blo hujše ;) mende se bi vse uredilo doma počasi vsaj tko jz upam ;) . no to je bilo moje razkritje družini zelo nepričakovano bilo je pa

#73 zabrit

zabrit

piščan'c

• Člani
  • 50 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2006 - 08:38

živijo !
kaj naj dodam. sm eden od tistih k še sam ne vem kaj sm, no vem kdo sm in čigav sm :), imam pa določene občutke in te me begajo. očitno gre za moj prvi post in naj priznam, da mi ta forum služi v veliko pomoč v odkrivanju samega sebe. žalostni del moje zgodbe pa je, da sm krepko v drugi polovici 20. leta in totalno zbegan. počutil sem se krivega, skratka zakaj jst ??? zakaj imam te občutke ??? je kaj narobe z menoj ??? se opravičujem ker ne gre za zgodbo, torej razkritje, a si še zmeraj ne upam priznati. priznati, da so mi všeč fantje. ja, prvič sem to javno napisal. in vem kako je to hudo, prekleto hudo. zakaj, čemu ??? pomoč.

#74 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2006 - 11:15

No tkole, bom pa še jst pristavu svoj lonček k je lih zanimiva tema. Ne vem če sem sploh kdaj že kej napisu :roll:

Torej moje razkritje je potekalo nekako takole - najprej najtežje pred samim sabo se je zgodilo ko sem šel na fax v prvi letnik in sem se počutu tko še najbl varnega pred "zunanjim svetom". Moj cimer je bil tut gej in on je prvi ktermu sem povedal zase. Ko sem sam sebe slišal kaj sem izjavu se mi je zdelo, da se je od mene odvalila ogromna skala. Takrat sem priznal tut samemu sebi.
Sledi čas ko so ble na sceni Sestre in (čeprav mal smešno) se morm prav njim zahvalt za to kar se je dogajalo meni.
Mati je enkrat začela z nekim šovom da jo je strah da sem jst tut tak in to napletla sestri, nakar me je sestra klicala v Ljubljano kaj sem in kaj nisem. Priznanje je sledilo kar po telefonu in potem doma pogovori in malo solz - takoj zatem pa opravljanje tipov :D . Zgodba s starši še zmer ni bla zaključena.
Potem jst diplomiram in se zaposlim v bližini doma in seveda se preselim nazaj domov. Moje življenje je takrat že imelo neke svoje ustaljene tirnice in s tem, ko sem bil nazaj doma se je pričelo spet mau rušit v men ker pa le še nismo popolnoma dorekli s starši.
Nekega jesenskega večera pa doma za mizo kr bleknem de mam krizo in mati me je samo spraševala, dokler ji nisem reku da ja, jst sem gej. In ona men tko nazaj - ja sj sem vedla samo nisem hotla drezat vate. Je rekla de me je pustla in čakala kdaj ji bom povedal. Sicer me je že v osnovni in srednji sprašvala če pa jst slučajno nisem gej - takrat sem zanikal (butl :roll:).
Potem je mati povedala še fotru in od takrat naprej imamo to temo lahko tut pr kosilu alpa kdajkoli - je popolnoma sprejeta in brez predsodkov.
Torej imam srečo da mam krasna starša, sestro in prjatle, marsikdo nima te sreče!
Toliko na "kratko" :pepper: .
Držim pesti za vse vas......upajte si, saj boste le tako lahko polno zaživeli.....
"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#75 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 144 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2006 - 14:11

@roseguy

Hm... tvojega posta ni ravno lahko razumet. :? Zaradi narečja in ker vsebuje "preveč" ločil. ;)

Razkritje ni lahko, vendar "nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha". Prvi šok je mimo (za vse), zato ti svetujem da daš staršema nekaj časa. Ne izsiljuj ju s tem da "si boš žile prerezal" - v bistvu bi lahko tudi starša tebi s tem grozila (da si bosta onidva žile prerezala, če jima ne boš pripeljal domov pokazat punce. ;)) Kakorkoli - manj kreganja, tem bolje! Če boš ju poskušal "prisilit" da te sprejmeta, potem moraš sprejet njuno strategijo, da te "prisilita" da se spremeniš.

Svojim staršem sem dal kar precej časa, da so me sprejeli - in NI bilo lahko za nikogar od nas v družini. Napredek v našem odnosu je bil zelo počasen, a na koncu vednarle uspešen. Od tega, da sta mi prepovedala (in kolikor je bilo mogoče onemogočila) stike in se družit s prijatelji (generalno - za vse!), do tega, da je danes moj partner dobrodošel na družinskih zabavah, kjer ga tudi vsi sorodniki jemljejo kot družinskega člana. Hkrati pa sta danes starša moja zelo dobra PRIJATELJA in obratno!

V starše nisem silil s pripovedovanjem o gejih (ker smo potem drug drugemu vsiljevali svoja stališča o spolni usmerjenosti), niti ju nisem obremenjeval s svojimi pogledi na "moje pravice", da živim SVOJE življenje. Postopoma sem v pogovorih z njima omenjal svojega partnerja (kam sva šla na izlet, kaj sva kje doživela itd.) Čez čas sta uvidela, da se njuni pogledi na GLBT populacijo bistveno razlikujejo od resničnosti. ("Njun sin pa se vendarle ne obnaša tako kot 'oni' na TV.")

Tako da: glavo pokonci! Ne sili drugih s svojim pogledom na svet, sicer te bodo drugi silili s svojimi pogledi. Daj staršema čas in priložnost da spoznata GLBT ljudi (najprej TEBE!) kot povsem NORMALNE. (BTW - rezanje žil in nasilje v družini - verbalno ali fizično; ne sodi v kategorijo "normalno". ;))

P.S. Če bo mama klicala policijo - kar dvomim, ker bi potem tudi "na policiji vedeli da je sin gej" - in kaj potem? Zakaj pa bi vaju policija zaprla? 8)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov