Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Razkritje

289 odgovorov v tej temi

#276 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 136 prispevkov

Objavljeno 17 november 2015 - 09:22

Jaz sem se razkril samo eni kolegici oz je tako vedla. Me pozna. Ji blo čudno ker ji pravil da prespim pri enem kolegu pa kje je ta kolega, še ga nikol ni vidla ipd...Super oseba, razgledana v vseh stvareh. Je to vzela kot nekaj čisto vsakdanjega. Da bi bili še drugi oz vsi takšni...Nimam pa niti namena komu razlagat oz se razkrit. Če me vprašaš pa ti bom povedal...

Ve pa tudi veliko kolegov pa nekaj kolegic od mojega partnerja. Eni so tudi istospolni. Vzeli isto čisto vsakdanje.

Mogoče bom nekega dne tudi povedal moji maji. Mogoče kaj sluti. Je pa me sestra pred mesci vprašala kr direkt če sem tudi js gej ker sva debatirala o tem družinskem zakoniku in vsem mogoče. Ji nisem direktno odgovoril in sem se izmakno oz napeljal na nekaj druga...Je pa bilo to prek mejla...Nje se je vera res dotaknila. Pa gleda na vse slabo-istospolnost, alkoholizem, droge ipd kot delo hudiča. Da od njega izvira vse slabo... Pred kratkim sem ji spet pisal glede tega zakonika. Kako zavaja, laže, manipulira in širi sovraštvo stran 24 kul. In ona vse verjame. Niti malo ne misli z svojo glavo. Sem ji povedal da rkc to počne že od samega začetka-zavaja pa kr vsiljuje svoje mišljenje...No zdaj so celo posvojitve še najmanjši problem. Wtf? Če se vse vrti okrog tega. Teorija spola pa gejevski lobij-to je problem. Oh...Sem ji rekel, da se ne mislim več javlat o tej temi. Da pa sigurno ne bo tako. Je stroka povedla. Samo paniko delajo pa zavajajo ljudi, širijo sovraštvo...

Je pa zanimivo da me je vsaj 3x bombardirala z temi mejli o druž zakoniku, tam februarja, marca. Pa nisem neke bral oz se mi ni zdelo pomembno. Pol pa le 1x pogledam. Ojoj pa kaj to vi pošiljate. Laži, zavajanja...Ojoj. Je mački stopla na rep. Domače povedano. In sva debatirala. Povedala za vero, ki se je je dotaknila. Kako ona gleda na vse to. Ful debata.

No višek je bil ko mi je napisala če bi mamo peljal na UE da grema uverit podpis za referendum...Ojoj. Mene pa res ne bote tako slepi vodli...

Jaz samo upam, da taka kampanja kot je, podla, žaljiva, zavajajoča, sovražna ne more iti skoz, ne more odpirat vrat...Da se jim to vrne na referendumu. Samo pol bo kriv gejevski lobij(kot na Irskem) pa begunci ker ljudje zaradi njih niso upali na volišča(ja vse si bojo zmislili-pričakujte najbol podle izgovore) pa sneg pa francija...

Držte se

:gejljubezen:

An eye for an eye makes the whole world blind.

#277 mladinnor

mladinnor

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 30 november 2015 - 10:09

Živjo, jaz imam 20 let in sem gej. To sem spoznal pri cca 16/17 letih. Moram pa priznat, da me ob pogledu na lepo oblikovano žensko ritko tudi malce stisne :P Prej sem imel tudi punco ampak se ni obneslo. :D Sem mogoče nekolko zadržan in čisto nobenemu nisem povedal da sem gej. Bojim se odziva. Ampak mi se niti preveč ne mudi povedati. Moram reči da nisem do meseca nazaj nikoli imel stika z gej osebo in sem mislil da sem edini na svetu :D Pa ni ravno tko.

Po moje se bom razkril, ko bom našel tipa ki mi ustreza in jaz njemu. :D Kar pomoje ni enostavno :D Mislim da je najbolši čas za razkritje takrat ko imaš nekoga ob sebi in veš da se imata rada, takrat je to enostavneje kot takrat ko si sam. :) Kje se da spoznati mlajše geje? Ponavadi so to vedno 30-40 let stari

Vibstvu nevem zakaj sem to napisal ampak rad bi se malo izpovedal. Mi je že malo lažje :D

#278 Xander

Xander

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2016 - 19:43

Pri mojih 37-letih starosti, sem se prvič razkril. Povedal sem ožji družini, nekateri so me odrezali in jaz njih za večno, saj so mi naredili največjo škodo v življenju kar so lahko še dosegli. Mati me je sprejela takšnega kakršen sem. Nekateri kolegi so presenečeno navdušeno sprejeli, nekateri pač... V službi nimam težav saj za enkrat, vedo pa nekateri.

P.S. Tudi, ko si bom našel si osebo sebi podobno, upam (mora biti tako) da ima tudi sam pri sebi razčiščeno.!

#279 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 661 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2016 - 16:22

Razkritje

:D :D :D

Točno to sem doživel, ko sem trem kolegom (na enkrat) priznal, da sem gej, haha. Sem mislil, da jih bom potolažil, ko sem rekel, da naj se "ne bojijo zase", pa so bili vsi užaljeni, v smislu, kaj, a nismo dovolj sexy?! :D

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#280 Gamajun

Gamajun

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2016 - 21:23

Evo jaz sem razkrit vsem mojim ožjim prijateljem in prijateljicam. Večinoma ni bilo velikih težav ob razkritju, je pa res, da so nekateri ohladili odnos do mene. Mogoče ni bilo tako rezko, ker nisem ravno 100 % gay (imel izkušnje s puncami, kdaj tudi pogledam za kakšno itd.) 
Pri vseh teh razkritjih itd. je sicer zelo pomembno, da imaš nekoga, ki ti bo pomagal v družbi in te bo branil, ko te bo nekdo zaj*****. Če imaš to srečo, da je to strejt moški, je pa sploh idealno. Moram pa reči, da je razkritje v pravi, strpni, družbi nekaj najlepšega. Vsakič, ko se to zgodi, si najsrečnejši človek na svetu. 
Staršem in sorodstvu pa nisem še rekel, moram priznati, da me tukaj bistveno bolj stiska, čeprav so vsi večinoma "levi" in strpni. Je pa pač tako, da je to bistveno večji korak, kot pa razkritje prijateljem. Ko bom enkrat imel redno resno zvezo, nameravam priznati, res je, takrat si bistveno močnejši v sebi. Predvidevam pa, da marsikdo izmen njih sluti oz. ve ...

The Bible contains six admonishments to homosexuals and 362 admonishments to heterosexuals. That doesn't mean that God doesn't love heterosexuals. It's just that they need more supervision. ~Lynn Lavner

#281 Ajka

Ajka

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2016 - 19:44

Sem prvič spoznal, da sem gay. Da sem se zapletil prvič z fantom. Potem sem rabil čas, da sem sploh spoznal, kdo sem. Še prekratkim sem priznal prijateljici, kdo sem in je toplo sprejela. Ko sem omenil najboljšemu prijatelju in povedal, kaj sem. Se rajši umaknil od mene, kod bi me sprejel.

Svoji družini nisem izdal, kaj sem......da sem gay :ponos: TO BOM TUDI STORIL IN JIM POVEDAL RESNICO, KER SE NE MISLIM VEČ SKRIVATI.

#282 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 18:36

Hej!

Prosil bi za kakšen nasvet kako povedati staršem, da sem gej. Moja starša sta sicer oba politično levičarja, vedno zagovarjata geje, vendar še nikoli ni debata nanesla da bi me mogoče vprašala, če sem gej. Povedal sem že prijateljem, vendar ko pride do staršev, nikoli ne morem nič izdaviti. Kot da bi imel cmok v grlu. Vedno se pripravljam, da jima povem, a jima na koncu ne morem. Čeprav vem, da bi me zelo podprla. Bi lahko kdo predlagal, kako bi povedal/nakazal nedirektno, brez da bi jima direktno rekel, da sem gej?

Hvala za kakršenkoli nasvet :)

#283 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 661 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 20:24

Sam sem razmišljal ali naj morda poskusim s tem konceptom - klik, klik, klik. Za razliko od nekih kislih izpovedi, s podtonom najavljanja slabih novic, mi to izpade simpatično in sproščeno. 

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#284 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 614 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 21:07

Hej!

Prosil bi za kakšen nasvet kako povedati staršem, da sem gej. Moja starša sta sicer oba politično levičarja, vedno zagovarjata geje, vendar še nikoli ni debata nanesla da bi me mogoče vprašala, če sem gej. Povedal sem že prijateljem, vendar ko pride do staršev, nikoli ne morem nič izdaviti. Kot da bi imel cmok v grlu. Vedno se pripravljam, da jima povem, a jima na koncu ne morem. Čeprav vem, da bi me zelo podprla. Bi lahko kdo predlagal, kako bi povedal/nakazal nedirektno, brez da bi jima direktno rekel, da sem gej?

Hvala za kakršenkoli nasvet :)

Odsvetujem ti nedirektno nakazovanje.

Jaz sem imel podobno situacijo, morda malce slabšo, ker nisem bil prepričan, kakšno mnenje imata o gejih. (To je bilo še pred obema referenduma in takrat se res ni preveč govorilo o tem). Mislim, da je najbolje, da najprej trikrat globoko vdihneš in izdihneš ter enostavno poveš, da si gej, da so ti všeč fantje in ne punce. Just-do-it. Vem, da je težko, jaz sem imel grozno tremo. Vendar je to res treba naredit in te zelo razbremeni, sploh če je odziv pozitiven. Skrivanje, ovinkarjenje in namigovanje niso dobre strategije, ker ljudi samo zmedejo. Prav tako dajo občutek, da je gejevstvo neka negativna lastnost.

Verjetno te bosta še kaj spraševala, ali pa tudi ne. Jaz sem imel v sledečih tednih in mesecih kar precej kratkih pogovorov, ko sem moral odgovarjati na vprašanja (včasih neprimerna ali neumna), ampak je potrebno imeti potrpljenje, saj ti želijo le dobro.

be a slut, do what ever you want

#285 jotopijo1

jotopijo1

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 25 september 2017 - 00:55

Moje dosedanje zapuščanje omare ni, razen prvič, usebovalo stavka: "Gej sem," ali njemu podobnega stavka. - Po pravici povedano je to v mojih očeh eden najtežje izgovorljivih stavkov. - Do zdaj sem povedal sedmim; trem fantom in štirim puncam. Najprej sem povedal svoji srednješolski ljubezni, introvertnemu fantu, katerega ime se začne na A. No, nisem mu ravno povedal. Hotel sem mu, kaka dva meseca sem ga prosil, naj si vzame čas, da mi prisluhne, in ko je naposled pristal, se nisem mogel pripraviti, da bi mu povedal. Prosil sem ga, če bi mu lahko povedal naslednji dan, on ni hotel razumeti zakaj. Naslednji dan me je on prehitel in izrekel nekaj bolečih stvari na čustven način, ki ga od njega ne bi pričakoval, in z jezo, ki je ni mogel krotiti. Ker sem vedel, da mi ne bo več hotel prisluhniti, sem mu z enega izmed svojih drugim gmail računov poslav sporočilo, v kateremu sem se mu razkril. To je bil edini primer, ko sem dobesedno izrazil, da sem gej. Žal mi je le, ker nisem videl njegovega odziva.

Naslednja outiranja so bila vsa bol spontana. Kmalu po neuspešnem soočenju z A-jem, sem se razkril sošolki, katere ime se začne na M. To sm storil prek Facebooka - lažje je tako. Stvar je, da se za sošolce nisem res bal, če me bodo sprejeli, ker se je pred tem v našem razredu že outiral en fant, z imenom na B. On je bil tretja oseba, ki sem ji povedal, kake pol leta pozneje kot M. To sem storil na maturantskem in spet nisem "povedal", ampak sem dal njemu in M, s katero sta bila skupaj v sobi, dnevnik v branje. Čez nekaj časa sta me poklicala, če lahko pridem v njuno sobo in imel sem prvi resničen pogovor o moji seksualnosti. Z M se namreč o tem nisva veliko pogovarjala - če je že imela kaka vprašanja, ji jih je B že odgovoril, in tako ni spraševala. 

Minilo je kake pol leta in povedal sem četrti osebi - fantu na M, s katerim sva se v tistem času kar zbližala. Tudi on je bil zelo sprejemajoč in njemu gre zahvala, da se v 4. letniku gimnazije nisem utopil v osamljenosti. Tudi tokrat sem se outiral prek facebooka - mislim, da sm za to uporabil nek slab pun, nakar me je on vprašal, če hočem reč da sm gej, in pritrdil sem mu.

Zadnja tri outiranja so vsa sad tega poletja. Najprej sem se razkril sodelavki na A, tako da sem cel dan speljeval pogovor na blond fanta, ki dela na drugem oddelku. Nism načrtoval, da ji bom povedal, ampak sem preprosto sledil intuiciji. Sodelavki na N sem se razkril, ko sva bila enkrat skupaj na nočni izmeni. To sem izvedel tako, da sem proti njej obrnil zaslon računalnika, na katerem sem imel odprt MF. Po tem sva se še cel večer pogovarjala o LGBT serijah, zvezdniških "shipih", queerbaitanju...

Včiraj (ali v trenutku pisanja predvčerajšnjim) sem se razkril še eni (zdaj bivši) sošolki. Z M (žensko) sem bil na Gusti di frontiera in ko sva se vračala domoov sva si izmenjala telefone. One je brala moje objave na MF, js pa sm si pisal s sošolko, katere ime se začne na K. Po kaki uri pisanja ji je postalo jasno, kam ciljam, in obljubila je, da nas bodo peljale mene in B plesat v enega izmed gay barov, ko bomo v Ljubljani. 

You know what they say: you might be straight, but so is spaghetti until things get steamy

#286 jotopijo1

jotopijo1

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 06 oktober 2017 - 22:37

V svoji objavi o outiranju se nisem dotaknil enega poglavja: staršev. Ko sem videl, da sem nato pozabil, sem hotel urediti objavo, a to zmorejo le administratorji. Tako sem dopolnitev prestavil na nedoločen dan v prihodnosti in počasi mi je odteklo iz zavesti.

Če bi takrat kaj napisal, bi povedal, da staršem sicer še nisem povedal, da pa sem jih počasi pripravljal z izjavami, da ne bom imel otrok, da nimam mnenja o kaki očitno lepi punca...

Namesto tega bom povedal nekaj drugega: Danes sem po povratku iz Ljubljane s starši najprej odšel v trgovino. Po vrnitvi domov smo odnašali vrečke iz avta in mama je spet načenjala "ko boš pripeljal punco" govor. Vskočil sem ji v besedo in razglasil slednje kot nerealno. Nadaljevanje pogovora je zadržala, dokler nismo prišli v hišo. Tam je zahtevala nadaljnje pojasnilo, zakaj ne bom pripeljal punco domov, in odvrnil sem ji, da nobene nikdar ne bom imel. Nato je vprašala: "Pa fanta?"

Skoraj sem ji podal dvoumen odgovor, a sem se v delčku sekunde opogumil dovol, da sem ji odgovoril z "ja". Sledilo je nadaljnje izpraševanje; kako vem, če sem bil že kdaj zaljubljen, ni to samo faza, ni to trenutno moderno, ti ni bila nobena punca všeč...

Oče ni pri tem rekel nič, bratec pa je samo naprej igral Fifo (al karkoli že on igra na PS4). Mislim, da mi mama ne popolnoma vrjame, ampak OK. Važno, da je rekla, da je dovol pametna, da ne sme spremeniti odnosa do mene, glede na povedano.

Mislim, da je šlo kar uredu.

Najljubši pa mi je, da mi je potem pri večerji rekla, da me prosi, naj ne povem sorodnikom, in izpostavila določeno teto, kot problem zato - točno to je bil moj razlog, da nisem načrtoval povedati sorodnikom.

You know what they say: you might be straight, but so is spaghetti until things get steamy

#287 Base

Base

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2017 - 23:47

Jaz sem razkrit za 1x samo eni prijateljici. Prijatelju ne upam povedat, ker se bojim da bi spremenil odnos do mene.
Ko sem povedal prijateljici (včeraj ravno haha) je reagirala z "zdaj te imam še raje" in "vedela sem da se s fantom nemorem tak dobro razumet, ce ni gej"hahaha aja, pa da me bolj ceni ;D skratka pozitivno.

V prihodnosti še en prijatelj in ena prijateljica... družina... hmmm.. še zna trajati. Prva pa bo verjetno vedela sestra :)
Ostalim pa ne mislim polagat računov o "razkrivanju"... saj straighti tud ne pridejo pa recejo "men so pa punce vsec" oz obratno pri zenskah. :)

#288 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 28 oktober 2017 - 22:28

Vsako outiranje je lažje.
Res, da to ni stvar drugih, je pa enostavnejše, ko ti ni treba življenja skrivat.
No pri meni so starši, sorodniki, prijatelji in sošolci res cool s tem in mi je veliko lažje. No da ne govorim o vseh forah, ki jih pokamo na ta račun hehhehe ;)

#289 Base

Base

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 29 oktober 2017 - 09:05

To je tak fajn, da dobiš pozitiven odziv - sploh od staršev. Mislim, da je malo staršev takih,ki to sprejme povsem brez problema. Še vedno mislim, da je tisti mit "ja kaj si bojo pa drugi mislili"...

Povedal pa sem še eni kolegici, ki je tudi zelo pozitivno reagirala v smislu "aawwwww i knew it" :D in potem sma cel vecer o tem debatirala haha

Prispevek uredil/a: Base, 29 oktober 2017 - 09:06.

#290 shinestar

shinestar

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 26 november 2017 - 10:44

Nekako tako je bilo...Nič kaj posebnega, pač sem druzini povedal,da imam prijatelja, zelo zelo kmalu pa,da sva par in da sem gay. Skoraj vsi so me sprejeli, tudi tisti, ki so bili prej veliki homofobi. Vsi razen enega brata, za katerega sem sramota in, da ne obstajam več, so sprejeli. Moj mož je iz Brazilije in dolgo ne mores skrivati. Mislim da, ko si enkrat tako zelo zaljubljen ti je kmalu potem vseeno, kaj si kdo misli. In res je tako. Ziviva v Mariboru in pogosto grem do starsev, možu je vseeno, itak ne razume slovenskega jezika, odnos je ostal taksen kot prej, ce ne se boljsi :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov