Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zobje in zobna higiena

159 odgovorov v tej temi

Anketa: Zobna higiena (248 članov je oddalo svoj glas)

Kako pogosto si umivaš zobe?

1. Manj kot dvakrat na dan (45 glasov [18.15%])

Odstotek glasov: 18.15%

2. Dvakrat na dan (139 glasov [56.05%])

Odstotek glasov: 56.05%

3. Več kot dvakrat na dan (64 glasov [25.81%])

Odstotek glasov: 25.81%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#151 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 07 december 2015 - 11:38

Aha, to je pa druga zgodba.  Jaz sem sicer imela podobno s tem zobom,ki si ga trenutno ''zdravim''. Malo me je zabolel na vsake toliko časa ampak nič kar ne bi mogla zdržat. Nato mi je dal to zdravilo noter in dal čez samo začasno plombo. Ko sem prišla domov in je to začelo bolet ... joooj. Mislila sem, da mi bo del obraza stran odtrgalo. Takrat sem bila pripravljena naredit vse, da bi nehalo. Ampak proti večeru je nehalo, kar mi je ful čudno. In ker me zdaj ne  boli se spet bojim tistih iglic. :(

#152 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 07 december 2015 - 12:00

No, moj prag bolecine je razmeroma nizek in z zobarja ze leta nisem sla brez inekcije, prej bi rekla desetletja. Ampak ko mi je mrtev zob odprl in z zickami pucal, sem cutila sam uno zoprno scemenje, kot ce z nohtom potegnes po tabli, ne bolecine. Drugo je, ce fi re zob pucat, ko je ta se vnet, takrat inekcija ucinkuje kontra in samo se pojaca bolecino. Sem sla pod urgentno enkrat k eni super duper, ker te po zakonu mora sprejet, dala dve inekciji, nic pomagal, zvijala sem se po stolu, jokala,.zasvicala... nakar je le ugotovila, zakaj me "mrtev zob" boli - ker je bila se ena korenina za pol milimetra zamaknjena nizje in je bilo vse okoli nje vneto, tako da ti cist verjamem, da te je bolelo, Mer.

#153 tornyii

tornyii

piščan'c

• Člani
  • 61 prispevkov

Objavljeno 07 december 2015 - 12:41

Če gre za vnetje, nobena protibolečinska injekcija ne prime. Najprej je potrebno zdraviti vnetje z antibiotikom, potem se pa lahko hara po zobeh brez bolečin...z injekcijo seveda.

I feel you Lisbeth!

There ain˙t no turning back!   :vrag: 

#154 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 07 december 2015 - 18:20

Ko sem še bila v Lj, sem hodila k dr. Šekoranji in moram reči, da sem bila nadvse zadovoljna. Edino kar me je malce motilo, je, da niso bili na koncesijo, temveč popolnoma samoplačniški, čeprav me je najdražji poseg milim da stal 90 € - sedmica. Ampak z dvema inekcijama in eno uro trdega dela, ker mi je prejšnji šalabajzer ga zafrknil do te mere, da sem ga želela dat izpulit. Pri njemu sem dobila na izbiro: 90 € za puljenje zoba ali 90 € za zdravljenje. Odločila sem se za slednje in ni mi žal niti za sekundo, zaradi česa sedaj posledično razmišljam, da bi vseeno šla nazaj, ko mi bo finačno zneslo. Res priporočam.Sploh glede na to, da ponuja(jo) tudi garancijo na zobe popravljene pri njih. Meni osebno trenutno najboljša zobna ambulanta daleč naokoli. Držim pesti, da se niso poslabšali. ;)

Hvala za informacijo. Do zdaj sem o njih slišala le pohvale (za vse tri ordinacije po Sloveniji), tako da zbiram pogum (in keš), da grem na Ptuju. Poznam sicer tega ptujskega zobozdravnika tudi osebno, tako da še bo me bolj sram, ko bom na stolčku cvilila še preden bom rekla AAAAA, ampak pismo, moram zrihtat te čekane. Do sedaj nisem imela sreče z zobozdravniki oz. zobozdravnicami, sami šalabajzeri, vse narejeno na pol, zato sem nehala hodit. Na srečo imam dokaj zdrave zobe, ampak dva me mučita že celo večnost in enkrat bo prepozno. Eh. Injekcijo pa rabim. Tudi direkt v žilo se kakega pomirjevala tam ne bi branila.  :?

#155 883

883

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 08 december 2015 - 18:54

Sem slučajno naletela na to, res nisem vedela da tudi to obstaja. Sicer se ne nanaša na zobe, je pa prisotno kot ustna higiena, jaz sicer nimam teh težav, ker so mi odsranili mandlje, je pa baje zelo neprijetno ker se ti tam nabira hrana in nastajajo kamni, pa še slab zadah  imaš, ki se jih lahko odstrani, samo je neprijetno tam prčkati.

Extreme Tonsil Stone Removal

#156 piskotek

piskotek

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 11:20

Mi lahko kdo priporoči dobrega zobozdravnika (na koncesijo), ki bo sposoben popravit tisto, kar je moja sedanja zobozdravnica uničila? Prosim, prosim! Lokacija najraje Ljubljana ali Zasavje, za dobrega zobarja grem pa tudi dlje!

#157 idoru

idoru

nov na sceni

• Člani
  • 251 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 11:25

http://zdravniki-zob...di-HOFFERLE-768

Tudi ce si iz indije koromandije ti toplo priporocam.

Prispevek uredil/a: idoru, 31 januar 2017 - 11:26.

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

#158 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 136 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2017 - 14:44

Je kakšen dober zobozdravnik (za katerega ni potrebno čakati ohoho časa) kje v bližini Kranja? Na koncesijo seveda.

#159 nima1

nima1

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2018 - 13:40

Uporabljam curaprox ščetko in odkar jo mam ni nobena druga več dovolj dobra. Imam tudi električno ščetko ki jo uporabljam približno enkrat na teden za recmo globinsko čiščenje hah. Drugače si zobe umivam po potrebi, vsaj dvakrat na dan, me pa ful nervirao umazani zobje in ne stekam kako lahko folk hodi okoli s kosmatimi zobmi, mene ta filing nerealno nervira. Si pa večkrat na dan tut splahnem zobe, ker mi je pomembno da je moja slina nesluzasta in da je precej neutralna, pri čemer splahnjevanje z vodo Ful pomaga.
Imam pa tut najboljšo zobarco na svetu, dela v abulatoriju, bluzu žal, sicer je precej plačljiva ampak si zasluži to. Ona je nerealna. Nc ne boli, zmeri je vse ok. Nerealna res. Za zobe je najbolj da se velik smejimo. En velik nasmeh!

#160 nima1

nima1

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2018 - 13:46

Aja pa sam se to. Če iščete dobrega zdravnika potem ne bodite omejeni na koncesijo pa denar pa ne vem kaj. Zdravje nima cene. Kak ego trip manj pa bo kes za dobrega zdravnika.
Fokusirite se na dobrega zdravnika in zanimat vas morajo samo njegove sposobnosti.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov