Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Nenavadni pripetljaji, duhovi, NLP

81 odgovorov v tej temi

#26 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2008 - 07:46

Kot zanimivost - nezemljani.
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#27 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2008 - 19:03

Ok zdle me je nasmejala tale fotka na 24ur.com: Klik ... objekt na tej sliki je nenavadno podoben ladji iz Star Trek Voyager-ja: Klik!

Ali pa se je morda uresničil scenarij iz tretje sezone te serije, ko le to ladjo zanese iz 24 stoletja v leto 1996 ... no ja le da v našem slovenskem primeru 12 let pozneje :D
God save the queer!

#28 Zenny

Zenny

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2008 - 19:38

Včasih sem videla pošasti in duhove v vsakem kotu in senci. Tisti strašljiv občutek, da te nekdo opazuje... Kadarkoli sem morala smeti nesti zvečer, sem tekla do smetnjaka, ki je stal pod ulično svetilko, nato se pa nisem upala iti nazaj skozi temen predel ulice. :zmesan:
Tega zdaj ni več, a še vedno ne morem biti sama v temi, čisto se mi strga v paniki :D.

Drugače imamo pa pri nas doma prijaznega duhca :). Ime ji je Ana in je stara okoli sto let.
Brez heca. Pred kakšnim letom sem malo raziskovala po podstrešju, in skoraj me je pobralo od strahu, ko sem našla nek star, zaprašen nagrobnik... Še taka čudna svetloba je bila, da je slika (saj veste, ena od tistih ovalnih, uokvirjenih slikc, ki jih najdeš na kakšnih grobovih...) ženske na nagrobniku izgledala kot lobanja okostnjaka. Kakih deset let življenja sem izgubila :solzice:. Potem sem seveda videla, da je na sliki neka stara ženska, ime ji je Ana, živela pa je med leti 1800-nekaj in 1900-nekaj.
Kar pojasni razna škripanja po hiši, kjer jih ne bi smelo biti, temne packe v obliki ljudi v odsevih vrat, ki jih definitivno ne bi smelo biti, in splošno srhljivost naše stare bajtice.
S tem se vsaj tolažim, ko me vsakič, ko sem sama v hiši zvečer, skoraj pobere od panike, ko laufam po stopnicah, skozi okno zunaj pa se vidi obliko človeka, ki gleda noter... :D

Do pred kratkim sem mislila, da je vse to samo moja skrajno zdolgočasena domišljija, nato pa smo dobili podnajemnico... In ta me enkrat zvečer vpraša, če jo lahko pospremim do avta zunaj, ker jo je strah iti sami, še posebej po stopnicah, ker se ji zdi, da jo nekdo opazuje. To je bil moj 'o moj bog pa le nisem nora' dan :).

Tako da... Sedaj lahko za vse krivim Ano. :angelcek2:
Naked you are blue as a night in Cuba;
You've vines and stars in your hair...

#29 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2008 - 21:12

Ok zdle me je nasmejala tale fotka na 24ur.com: Klik ... objekt na tej sliki je nenavadno podoben ladji iz Star Trek Voyager-ja: Klik!
Ali pa se je morda uresničil scenarij iz tretje sezone te serije, ko le to ladjo zanese iz 24 stoletja v leto 1996 ... no ja le da v našem slovenskem primeru 12 let pozneje :D

:D
Mene pa je v tem prispevku nasmejala tale fotka -> KLIK. Po mojem se v oknu (skozi katerega je fotografija posneta) odbija svetloba luči v sobi.
Za pesimizem je prepozno.

#30 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2008 - 15:12

Grozljiv članek, če je v njem kaj resnice.
Duh župnika na Hrvaškem

#31 erujjure

erujjure

Izključen uporabnik

• Ban
  • 210 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2008 - 15:18

Tole mi je zelo zanimivo :)

http://24ur.com/novi...rcil-v-nlp.html
انا لن تكون وحدها مرة اخرى!

#32 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2008 - 07:19

Erujjure, pred leti sem nekje na spletu naletel na nekaj podobnega. Zanimivo ali pa tudi ne. Mogoče so piloti le nerodni in so uničili letalo na kak drug način, ki je mogoče nedostojen ameriškega vojaka. Tudi tista radar slika mi ni najbolj jasna. Danes se z računalnikom naredijo čudežne animacije, retuširanje, tako da...

#33 Bifrost

Bifrost

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2008 - 13:50

Odkar sem videla najbolj trapast dokumentarec ever made in sicer Area 51 - Interview with an alien so moje domneve o bullcrapu v zvezi s pogostim obiskovanjem nezemljanov samo se bolj realne. Ta dokumentarec je ziv dokaz kako zelo obupno si nekateri zelijo vidt NLP. Da raznih fotomontaz in retrusiranj ne omenjam, Saj ni treba nasedat vsakemu d***, ki nam ni sprva logicen. Na nebu je polno stvari: pa naj bodo to zvezde ali pa sateliti. Period. Razni duhovi in podoben mambojambo so za mojo racionalnost tudi zelo hecni. My 2 cents :]
Peace means reloading your guns.

#34 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 083 prispevkov

Objavljeno 08 april 2010 - 08:40

Najbolj vroče točke za ogled NLP-jev na svetu
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#35 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2010 - 22:44

Ravnokar si ogledal film in zelooo priporočam ogled VSEM - The Fourth Kind
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#36 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2010 - 13:13

@Pucko, a lahko malo več poveš o tem filmu? Videla sem trailer in mi deluje mal preveč scarry, da bi ga lahko pogledala ... :nerodno:

#37 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2010 - 21:47

Ja, absolutno! Torej gre za neke vrste igrano / dokumentirani film, saj so uporabljeni PRAVI posnetki v samem filmu! Psihiatrinja deluje v nekem mestecu na Aljaski, ko se zateče k njej po pomoč nekaj ljudi, ki imajo iste simptome ne-spanja: prikazuje se jim bela sova .. Ko jih da v globoko hipnozo, ugotovi da je tukaj nekaj več ..
Kasneje eden od pacientov postreli celo familijo, en se v hipnozi zvije v krčih in govori nek star, prastar jezik (vse to kar ti opisujem pokažejo posneto na VH kaseto!!! ) ..

Anyway: sploh ne vem kako ti ga najbolj opisat, ampak glej .. Upam, da ti bo Wikipedia pomagal kaj več --> KLIK :)

#38 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 09:59

Se pridružujem Amos, že sam trailer je spooky, zame preveč, da bi film dejansko uspela pogledat.

Pred par mesci sem se tekom potovanja po Avstraliji znašla v zelo zanimivem kraju. Reče se mu Wycliffe Well, umeščen je nekako v sredini države Northern Terriroty. Znan je kot NLP prestolnica Avstralije. Na stavbi, ki je v bistvu bencinska postaja in okrepčevalnica hkrati, so zunaj grafiti in slike z nezemljani, potem je ena ograda, ki je mesto namenjeno pristanku NLPjev, imaš napisane kot : "Humans welcome. Not!" in podobno. Znotraj so pa vse stene prelepljene s članki iz revij, časopisov o NLP videnjih po Avstraliji in tudi drugod. Kraj je, skopo rečeno, nenavaden.
Hkrati ima pa lastnik še kao največjo zbirko piva v Avstraliji, ampak laškega ni imel :D

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#39 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 10:22

@Pucko: hvala za razlago, ampak te takoimenovani "reality shots" so malo za lase privlečeni. To so namreč trdili tudi za film izpred nekaj mesecev, naslov filma Nenavadno ali nekaj takega, da je sestavljen iz realnih posnetkov :roll: my ass! :)

Milla Jovovich z modrimi učki pa je nadvse simpatična. :ljubezen:

@malina: zgodovino paranormalnih pojavov (ne vem, če NLP-ji ravno spadajo pod isto nalepko) ima tudi Anglija. Seveda so naredili cel "biznis", imajo celo hotele, kjer "straši" in ljudje si tja pridejo potešit svoj khm, paranormalni fetiš :D No, lahko je meni govorit, ko je zunaj svetlo ... Slika objavljena

@Pucko&malina: malina, preberi si Puckotov link do Wikipedije, vsebina je fajn razložena. In ja, men je čist scarry, da nekdo izvaja čudne zvoke pa to, pač psihološko ustrahovanje je zame preveč močno, da bi lahko "uživala" ob gledanju tega. Sicer pa: ali nekdo resnično UŽIVA v gledanju grozljivk in misterioznih, nikoli pojasnjenih zadev? :S V ČEM pravzaprav uživate? V efektih, zgodbi?

#40 TheChosenOne

TheChosenOne

zasvojen'c

• Člani
  • 755 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 14:50

Jaz sem nekaj časa nazaj pogledal tale film, o katerem govori Puck0 in moram povedati, da mi je bil res zelo všeč. Je pa res, da ni ravno za ljudi, ki slabo prenašajo takšne grozljivke. Drugače pa jaz že od nekdaj obožujem takšne stvari. Najbolj mi je všeč to, da se vživim in čutim naježeno kožo in strah. Lahko bi rekel, da obožujem sproščanje adrenalina. Če so pa zgodbe kao resnične in nepojasnjene, pa je te pač še toliko bolj strah in se ti zdi spooky vse skup. Dobri efekti so pa samo še dober dodatek. :stima: Se pa film splača pogledati. :mezik:

2QT2BSTR8

#41 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 14:59

Meni se pa ni zdel tale film toliko hud - v smislu strašen in bi ga marsikateremu priporočal.
Zdel se mi je fascinanten ker si na koncu čisto zmeden - ti ni jasno ali je to res posneto po resničnih dogodkih ali ne, ena
izmed stvari ki me je potegnila not je definitivno ta, kar pripomore k atmosferi.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#42 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 17:57

No saj, to je tista stvar, ki tako privlači - misterioznost in konec, ko ne veš kaj zdaj.

Sicer pa takole: jaz predlagam, da se dobimo na MF drinku in imamo en horror večer? Verjamem, da bo komu lažje, če smo v družbi?

Saj če nas ne bo dosti, si lahko pogledamo na prenosniku, sicer ima pa tudi OPEN nek projektor? Ste za?

#43 TheChosenOne

TheChosenOne

zasvojen'c

• Člani
  • 755 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 18:09

Ni slaba ideja. Jaz sem za. :mrgreen:

2QT2BSTR8

#44 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 18:25

UFO night it is! Lahko zdaj roke gor, za VSE, ki bi bili za, da se malo preštejemo?

#45 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 23:07

Uf. Hvala za ta link. No sleeping for me tonight :)
Drugače imamo lahko tudi pri meni kakšen horror night.

#46 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 11:01

Zdel se mi je fascinanten ker si na koncu čisto zmeden - ti ni jasno ali je to res posneto po resničnih dogodkih ali ne.

Na linku, ki ga je dal Pucko (Wikipedija) piše, da so stran za biografskimi podatki o Abbey in kvazi znastveni reviji ustvarili umetno, za potrebe filma. :) Razočaran?

UFO fans, me zanima, če bi kaj takega (paranormalnega) v reali doživeli, če bi še bili tako navdušeni nad takimi filmi. Mene še vedno občasno preganja zapis nekega forumaša iz te ali podobne teme, ko se mu je narisal obraz na vetrobransko steklo ali pa se spomnim filmov, kjer pogledaš v špegel za nazaj in vidiš nekoga na zadnjih sedežih - zame v tem primeru pride v upoštev samo Polje. :S

#47 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 12:52

Mene še vedno občasno preganja zapis nekega forumaša iz te ali podobne teme, ko se mu je narisal obraz na vetrobransko steklo

Ja, Tibor. Slika objavljena Mene še vedno zmrazi, ko se peljem tam mimo in je slučajno megla. Ali pa je sploh ni. :D

#48 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 13:00

Se opravičujem, ne bom več pisal takih zadev. No, upam tudi, da mi ne bo treba o tem pisat. :)

Jaz sem tudi za PuckOv predlog, ampak bi morda počakali do septembra oz. oktobra, ko se začne novo študijsko leto in se vrnemo z dopustov. Pa morda bi bilo dobro jeseni organizirati kakšno pečenje kostanja oz. koruze in bi se zvečer ob ognju pogovarjali o teh zadevah.
Za pesimizem je prepozno.

#49 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 16:06

Bog ne daj da skadim joint... To me šele napsihira ...

OJOJ! Mislim, da je bilo na zaključnem paradnem žuru, ko sem skadila joint. Domov sem šla sama sredi noči in še vedno čisto zadeta, pa čeprav sem naredila le par dimov (dobra roba :zvecilka: , samo preveč domišljije) . Skratka, v tej noči sem videla čudo stvari (pa vendar je bilo vse v moji psihi) - od tega, da nekdo stoji pri ograji in čaka nekoga drugega, ki gre po pločniku navzdol, da ga razseka na prafaktorje; do psa, ki je skoraj skočil vame in kar naenkrat izginil; do nekih čudnih glasov, ... švasta. strah me je bilo kot še nikoli v življenju. hodila sem po sredini jamove ceste, ker me je bilo strah, da bo kdo skočil izza ograje, nisem se upala ozirati okoli, ker bi zagledala kaj čudnega, sploh pa si nisem upala pogledati nazaj, ker bi se v tem času lahko pojavilo že kaj pred mano. ko sem prišla do fleta, sem hitro odklenila in stekla po stopnicah, da me ja nič ne bi moglo uloviti :aja: groza!
drugače pa sem tudi jaz tista, ki ne verjame v take zadeve, ampak kar se teh stvari tiče pa sem presrana do konca - kakšno protislovje :S
(zakaj bi se bala, če itak ne verjamem v obstoj duhov in nlp-ja?) :misli:
aja in mimogrede: tisti gospod s sekiro je bil konecživemeje; tisti, ki je hodil po pločniku, je bil gospodkontejner; pes so bile neke čudne paliceobrobuparka, mimo katerega sem pač šla; za tiste čudne glasove pa še nisem našla razlage

Right now, nothing can kill my vibe

#50 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 20:22

A ta scary večer vključuje tudi spremstvo do doma? Eni bi ga najbrž potrebovali :D

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov