Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Računalniki

32 odgovorov v tej temi

#1 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2007 - 16:03

Skupna točka vseh na tem forumu je, da do njega dostopamo preko spleta, vanj pa smo povezani z računalniki. Uporabljamo jih torej vsi. Koliko pa zares vemo o njih? Glede na temo "Računalništvo - Več glav več ve" lahko hitro ugotovimo, da eni ostajajo pri osnovah, drugi pa vse to obvladajo še bolj kot tisti, ki so jim računalnik prodali.

V pomoč k razmišljanju so vam lahko nekatera od vprašanj:
Kdaj ste se prvič srečali z računalnikom?
Ga uporabljate predvsem za zabavo ali kot delovno orodje?
Na lestvici od 1 do 10 poskusite oceniti svoje znanje in sposobnosti dela z računalnikom, to je uporaba interneta, nameščanje in raba programov, strojne opreme. Uporabljate to tehnologijo z veseljem ali vam je "neizogibno zlo"?
Katere programe uporabljate redno in katere občasno?
Koliko računalnikov imate doma? Koliko na delovnem mestu?
Bi morda znali povedati svojo PC konfiguracijo?
Koliko ste pripravljeni odšteti za novotarije in kakšne želje/načrte imate za bodoče nakupe?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#2 minej

minej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2007 - 18:21

Prvić sm se srečal z njim daljnega 1992.

Uporablam ga za zabavo, izobraževanje, pač za kar ga rabim.

Bolj ko spoznavam to Pc okolje bolj se mi zdi da ne znam prow nč. No, neki pa že vem o tem. (Lastna hvala, vredna mala) Drgač za zaslonom presedim ure in ure, povprečno 7h na dan. S tem da v službi nimam Pc-ja.

Z nekaterimi programi tudi igram, naslednje pa uporabljam za obdelavo zvoka, testiranje računalnikov, obdelava grafike in videa.

Doma imam trenutno 2 Pc-ja, tuki (kjer dostopam na net) še enega in v avtu še enega.

1. prenosnik amd 3100, 512Mb, 60Gb
2. namizni intel 1.8G, 1028Mb, 440Gb, ATI 9200 128ram
3. tuki intel core2duo 6400, 1028Mb, 520Gb, nVidia GF7600GT 256ram
4. avto amd 1.6G, 512Mb, 100Gb
Za novotarije zapravljam bolj malo. Vsakotolko je treba kej bolj novega a ne najnovejše. V prihodnje upam da bo v mojem kraju telekom :motoristka: poštimal dsl povezavo.

Lp Minej
Med vami sem samo zato ker sem se naveličal prepametnih pametnjakovičev.

#3 chiron

chiron

piščan'c

• Člani
  • 156 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2007 - 20:26

Moj prvi računalnik je bil Commodore 64, dobil pa sem ga v osnovni šoli. Če se ne motim je tale nostalgična škatla še zmeraj nekje doma na podstrešju. V srednji šoli sem dobil prvi PC, takrat je bila to 486-ka (ko si vključil tisto smešno tipko, na kateri je pisalo TURBO :D , so številke na displejčku skočile na celih 66 MHz! :D ). Sledil je nek Pentium, pa še en, na koncu faksa pa sem kupil laptop (Pentium 4 Mobile, 1.8 GHz, 512 MB RAM, 40 GB disk, integrirana grafika), ki je, malce nadgrajen z RAMom in večjim diskom, še zmeraj v uporabi doma pri starših.
Trenutno imam črnega MacBook-a (2 GHz Core 2 Duo, 2 GB RAM, 120 GB disk, integrirana grafika (za Pro-ja je malce zmanjkalo denarcev)), na katerem teče OS X Tiger. Uporabljam ga za zabavo, delo, ... Zmeraj gre z menoj v službo, kjer pa na mizi sedi drug računalnik, prav tako namenjen zabavi :oops: in seveda delu. Gre za AMD Athlon 64 X2 4200+, 2 GB RAM, 250 GB disk, nVidia GeForce 7900 GT; na njem teče Ubuntu 7.04. Za delo namreč potrebujem UNIX/Linux okolje.

Delo z računalnikom mi je v veselje in ga kar obvladam, v prihodnosti bi se morda rad naučil še kakšnega bolj konkretnega programiranja, za katerega si še nekako nisem vzel časa.

Na laptopu ves čas tečejo naslednji programi: Safari (browser), Mail, iCal (koledarček), iTunes (muzika), Adium (instantno sporočanje). Uporabljam precej programov Apple-ove serije "i", npr. iPhoto za slike, Keynote iz paketa iWork, itd. Nujno zlo (zaradi službe) je Microsoft-ov Office. Sam veliko raje pišem v LaTeX-u; v ta namen imam na laptopu nainstalirano okolje TeTeX in "WYSIWYG" pripomoček LyX.

Za novotarije nisem pripravljen odšteti blazno veliko denarja, ampak ko stari mlinček postane nezadosten mi ni težko malo popraskati po denarnici ali vzeti kakšnega manjšega posojila. Sprejel sem pa odločitev, da za domačo uporabo ostanem pri jabolčnih izdelkih. Zdaj imam jabolčni štrudl, nadaljeval bom pa pri kakšni jabolčni piti. :D

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2007 - 15:02

Moj prvi računalnik sem dobil v Osnovni šoli in bil je tudi prvi za našo družino. :)
Še prekleto dobro se spomnim dneva, ko nam je pripeljal velike škatle, predvsem še stari PC ekrani so bili gromozanski (čeprav 15 inch). :D Takrat smo veliko igrali igrice in bili na internetu, kolikor je ponujal Arnes. :) Nato pa sem leta 2002 zamenjal računalnik s čisto novim in z večjim monitorjem (17 inch). Istega leta smo tudi nadgradili internetno povezavo z ADSL-om in opustili igranje igric, stari računalnik pa sta prevzela starša. :mrgreen: Leta 2007 sem isti računalnik nadgradil z LCD monitorjem (19 inch) in z malo dodatkov (usb miška, novi zvočniki, nova kamera itd.). Tako imamo zdaj doma 2 računalnika, oba povezana v medmrežje.

Sam imam AMD Athlon™ XP 1800+, 1.54 GHz, 512 MB RAM-a in mi zaenkrat zadostuje. 8) Sam znam določene stvari postoriti sam, v marsičem pa sem čisti laik. Brez računalnika mi ne bi bilo živeti (seveda tudi brez interneta ne). :D V prihodnosti, recimo čez 2 leti načrtujem nakup novega PC-ja- 8)

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2007 - 09:57

Nekako takole povzamem mojo računalniško zgodovino:

S prvim računalnikoim sem se srečal v osnovni šoli leta 1991. Pri tehniki in fiziki smo ga uporabljali, takrat še v dos načinu, za izdelavo izračunov in maket. :angelcek2:

V službi si ne predstavljam dela brez računalnika. Celotno delo je povezano z računalniki, od programske opreme, brez katere ne bi zmogli, do blagajne, e-pošte ipd. Doma ga uporabljam za dodatno izobraževanje, klepet - predvsem za zabavo.

Na lestvici od 1 do 10 poskusite oceniti svoje znanje in sposobnosti dela z računalnikom, to je uporaba interneta, nameščanje in raba programov, strojne opreme.
Delo z računalnikom - kar se tiče službenih zadev, uporaba strojne in programske opreme 10 (smo imeli tečaje in je treba znati), kar se ostalega tiče nisem totalni profi, se pa znajdem :)

Uporabljate to tehnologijo z veseljem ali vam je "neizogibno zlo"?
Jaz vso IT uporabljam z veseljem. Včasih mi potegne živc, mogoče tudi zaradi mojega neznanja, največkrat pa z veseljem klikam in raziskujem.

Redno uporabljam službene programe. Doma pa e-mail odjemalec, word (veliko pišem), internetne brskalnike, glasbene predvajalnike, emulatorje, klepetanje (msn in gmail talk). Občasno pa vse drugo, kar mi kdaj pride pod miškin kazalnik.

Koliko računalnikov imate doma?
Doma imamo 4 računalnike povezae v mrežo. Delijo si internetno linijio in printerje. Nekako je en pc hišni, katerega lahko uporabljajo tudi obiski, drugače pa imamo vsak svojega.

Namizni hišni računalnik:
1,6 procesor
512 ram
80 giga disk
dvd rw combo
tisklanik - Lexmark multifunkcijski tiskalnik

Eden izmed laptopov je (prepisano iz dobavnice):
1.83 GHz, Core2 Duo
2x1GB, 667MHz, DDR2
disk 160GB
DVD±RW
grafika Intel 224MB
zaslon 1280x800, 15.4''
dodatki: čitalnik kartic, Tv-out, USB 2.0, bluetooth, Wlan54Mb

Koliko na delovnem mestu?
Zaradi specifičnosti dela dnevno delam na 5 službenih računanlnikih. V prostoru jih imamo 13.

Koliko ste pripravljeni odšteti za novotarije in kakšne želje/načrte imate za bodoče nakupe?
O tem trenutno ne razmišljam. Sicer pa rad nabavim zabavno elektroniko. Če pa se lotim nakupa, vedno kupim malce boljše in dražje, da mi ni treba čez par mesecev razmišljati o zamenjavi. :respect:

Prispevek uredil/a: goinup, 08 avgust 2007 - 09:59.

Do files get embarrassed when they get unzipped?

#6 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 22:43

V smislu, da sem ga prvič sam uporabljal.. davnega leta 1994; še pred tem pa razni comodorci in podobno.

Včaih sem ga več za zabavo, dandanes pa vedno več kot nujno zlo pri delu. :kava:

Na lestvici od 1 do 10 poskusite oceniti svoje znanje in sposobnosti dela z računalnikom, to je uporaba interneta, nameščanje in raba programov, strojne opreme. Uporabljate to tehnologijo z veseljem ali vam je "neizogibno zlo"?
7; nameščati in uporabljati znam vso potrebno opremo, ki jo pri svojem delu ali zabavi potrebujem, če se pa kdaj zatakne se pa pogleda v kakšna navodila ali na net

Redno: Word, Excel, Access, Firefox, Outlook, Winamp, Wavelab, iTunes iPod
Občasno: Power Point, Messenger (ICQ, MSN), Explorer, Open Office, Audacity, Skype, Photoshop, Corel Paint Shop

Doma 3 (uporabljam samo 1)
Na delovnem mestu uporabljam 3 računalnike :zmesan:

1,6 GHz, 512 MB RAM-a, velikost particiji trdega diska 80 GB pa 23 GB, DVD+-RW pa tko naprej če to sploh spada pod konfiguracijo

V planu applov prenosnik za €1,400. Odštejem pač tolko kot je cena določene zadeve, katero sem namenjen kupit.

#7 wewb

wewb

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2007 - 19:29

Pri 9ih letih sem se prvič srečal z ZX Spectrum-om, v šoli pri enem krožku. Takrat, verjeli ali ne, so v Cicibanu imeli računalniški kotiček. Ta se je predvsem ukvarjal z grafiko in osnovami programiranja. Živo se spomnim, kako so s pomočjo slike snežaka razložili kako uporabiti funkcijo "circle". Takrat v cajtih berlinskega zidu, takrat, ko je še vedno, če me spomin ne vara, veljala prepoved uvoza vse tehnične robe iz zahoda na vzhod.

Krožek je vodila šolska psihologinja. Najbolj zmešana ženska, ki je kdaj hodila po svetu. Povsem neprimerna za takšen krožek (kašna aktivnost povezana z viskijem bi vodila dosti bolje) in je zadeva žal propadla. Seveda je prijazen termin "obšolskih dejavnosti" od 6:30am do 8:00am bil ravno pravšnji, da so zelo redki hodili, ker pa ni blo folka, so krožek ukinili. Naslednji mlinček, ki sem ga nato dobil v roke je bil (takrat) zelo napreden grafičen kalkulator. Intuitiven, majhnen, a učinkovit programski jezik in dejansko je to bila prva reč, ki sem jo samostojno programiral v mojih ne več tako rosnih 13ih z user manualom "auf deutch". He he, nism šteku neč uni manual in danes po 4ih letih nemščine, še kr ne štekam. Pri 15ih sem dobil prvo zaresno kišto. 1st class, top model, razvratno draga mašina, cena: kot dober rabljen avto. Znanja 0. PC takrat redkost, vsaj na kmetih. V roku enega tedna sem že dost znal, da sem ga lahko normalno uporabljal...

...ZA IGRCE!. Stunts (from ACCOLADE) *rulz*. In pol d dark sajd of d mun: DOOM I. Prva igra proti živemu nasprotniku takrat preko *serijskega kabla*. Sedaj so lepi cajti šli. Računalo je delovno orodje, moj šraufnciger.

Jst si dam 7. In to je realna ocena. Ja, zelo sem vesel te tehnologije. Približno tako kot se McGyver razveseli žepnega nožka. I love it.

Redko uporabljam programe za obdelavo grafike in zvoka. Vse ostalo pa dnevno. Začneš s pošto, končaš z Matlab-om.

Doma doma 1 - moj. Brez monitorja. Weird. Na vikendu 1. V LJ - v brlogu 1, tud moj. V službi delam redno na 3eh mašinah, ena od teh je prenosnik.

AMD Athlon64 3000+ s939,
plata je na nForce3ultra, dual channel ddr RAM, skromnih 512MB,
grafična je nVidia 6600GT z 128MB ddr3 RAM
2x disk, skupno čez 500GB

Ja, mam sicer za moje pojme švohoten mlinček, ampak it gets the job done. Komaj.

Hmmm. A kupim 2G RAM al čem kupit kr celo kišto? RAM. Sam proc že orng šepa. Zadnjič mi je za en izračun ponucal 45min. Pol sm vidu, da sm dal računat napačne podatke. :peskovnik: Hmmm. Malo bom stisnu, mogoče dočakam pocenitev na 4ih jedrih. Pol pa plata + proc + ram in čau miki.
If at first you don't succeed, failure may be your style.

#8 MicKY

MicKY

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 september 2007 - 12:09

- Kdaj ste se prvič srečali z računalnikom?
- Ga uporabljate predvsem za zabavo ali kot delovno orodje?
- Na lestvici od 1 do 10 poskusite oceniti svoje znanje in sposobnosti dela z računalnikom, to je uporaba interneta, nameščanje in raba programov, strojne opreme. Uporabljate to tehnologijo z veseljem ali vam je "neizogibno zlo"?
- Katere programe uporabljate redno in katere občasno?
- Koliko računalnikov imate doma? Koliko na delovnem mestu?
- Bi morda znali povedati svojo PC konfiguracijo?
- Koliko ste pripravljeni odšteti za novotarije in kakšne želje/načrte imate za bodoče nakupe?

- Prvič sem se srečal leta(uhh, ne vem) z 286-ko, ki jo imam še zdaj doma :) - nostalgija =)
- Računalnik uporabljam predvsem za delo, vmes je pa seveda še nekaj zabave
- 10
- Najbolj pogosto pognan program je Text Editor - urejanje PHP fajlov, takoj za tem Photoshop in pa iTunes :)
- Če štejejo sem tudi strežniki, ki jih imam doma, je številka previsoka
- Moja konfiguracija:

• Osnovna plošča: Asus DSBC-V
  • Procesor: 2x Intel Core 2 Duo E6850
  • RAM: Corsair Dominator - DDR2 @ 667 MHz — 2x 1GB => 2 GB
  • Grafična kartica: ATI Radeon X1800XT 256 MB PCI-E
  • HDD: WD SATA-II 750GB, 7200 rpm, 16 MB predpomnilnika; WD SATA-II 500 GB, 7200 rpm, 16 MB predpomnilnika; Hitachi PATA 160 GB, 7200rpm, 8 MB predpomnilnika
  • Pogoni: Optiarc AD-7173A - LabelFlash; Plextor 12/10/32 CD pekač
  • TV kartica: WinFast TV2000 XP RM
  • Mrežna kartica: dve integrirani gigabit; Asus WL-138 V2(brezžična)
  • Monitor: 2x Apple Cinema Display 23″
  • Miš in tipkovnica: Logitech Cordless Keyboard & Mouse
  • Webcam: Creative Webcam NX Pro
  • Ozvočenje: Neki low-cost srednje-visokotonci + 250 W R.M.S. soobwoofer @ 200W R.M.S. home-made amp
Mac OS X Slika objavljena

- za razne računalniške zadeve sem do zdaj bil pripravljen kar veliko potegnit iz denarnice ^^. Ampak, zdaj pa nekaj časa ostajam pri tem, kar imam :)

#9 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2008 - 01:48

Prvič sem se srečala z računalnikom v srednji šoli l. 1993. Če sam pomislim, kake prapotopne kište smo mel, pravo čudo od tehnike.

Moj prvi comp je bil pravi "space shuttle", kar se kišt tiče; seveda je bila tudi cena temu primerna (neki čez 240.000,00 takratnih tolarjev – l. 1999).
Že kar neki časa imam za spremembo prenosnik Toshibo (model Satellite X200 - 21T), s katero sem zelo zadovoljna.
Konfiguracija:
Procesor: Intel® Centrino® Duo mobilna tehnologija, ki vsebuje Intel® Core™2 Duo procesor T7500, 2,2 GHz 4 MB cache
Delovni pomnilnik: 2,048 (1,024 + 1,024) MB (spomina) - možnost razširitve na 4,096 MB
Trdi disk: 250 GB HD SATA (trdi disk)
Optična enota: HD DVD-ROM Drive
Grafična kartica: NVIDIA® GeForce® 8700M GT s podporo TurboCache™ tehnologije
Zaslon: 17" WSXGA+ Toshiba TruBrite 1680x1050
Zvočniki: vgrajena Harman Kardon stereo zvočnika (Toshiba Bass Enhanced zvočni sistem z Dolby® Home Theater™)
Brezžična komunikacija: mrežna podpora: 802.11a/b/g/Draft-N... ostalo
Uporabljam jo izključno in samo za zabavo.

Kar se pa znanja tiče, pa težko odgovorim. Nisem ravno laik na tem področju. Tisto osnovo (to bolj težko kategoriziram) že obvladam: programe, s katerimi delam, znam uporabljat, internet mi ni španska vas, nameščanje programov in strojne opreme: been there, done that. Skratka, I love this crap :lizika: . Ta tehnologija mi je v veselje, nimam nikakršnega odpora.

Posedujem le en računalnik (prenosnik), drugi (ki ni v moji lasti) je lociran v službi.
Upam, da bo ta Toshib'ca zdržala par let, ker nimam nobenih planov, kar se prihodnjega nakupa tiče & co'z this beauty satisfies me completely. Glede na to, da je skoraj ganc nova, bi težko rekla, da bi jo kaj kmalu zamenjala. Maybe, ko mi bo do kraja zaribala, do tega je pa še daleč.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#10 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2008 - 01:44

Prvič sem se srečal z pcjem, ko sm bil še v vrtcu. Nisem niti znal abecede ampak sem se pa toliko potrudil, da sem v dosu napisal par komand, da sem prišel v igrico ;)

Računalnik uporabljam za čisto vse.. Zabava, delovno orodje, nakupe. Če je možno stvar naredit z računalnikom potem jo naredim z računalnikom ;)

Kar se tiče uporabniških programov in operacijskih sistemov moram rečt, da obvladam na splošno vse razen OS X in kako grafično oblikovanje in design sta mi tuja.
Z strojno opremo sem na tekočem samo takrat, ko kaj kupujem.

Na mojem osebnem pcju vedno laufa Outlook, msn, skype, aim, winamp, utorrent in opera...

Doma je noro z računalniki. Ker sem doma zadolženen za IT je računalnik skoraj v vsaki sobi.
V dnevni sobi je en računalnik z katerim gledamo filme preko mreže, poslušamo internet radio in za na easy brskanje po netu, v fitnesu v kleti je hišni server z katerim se da tudi poslušam muziko, gledat filme preko mreže dostopat do ostalih računalnikov preko remote desktopa.
Starši si delijo računalnik, najmljašem bratu sem dal svoj prejšnji računalnik, drug brat in jst pa imava vsak svoj prenosnik.

Na delavnem mestu imam 2pcja (laptop in desktop). Porem pa sta še dva katera bolj redko uporabljam.

Ja bi vedel opisat vsak računalnik, ki ga imam doma (ker sem skoraj vse sam sestavil)
moj primarni pc:
ibm thinkpad
intel pentium M 1600 (2MB cache)
1024 + 256MB rama
80GB disk@7200rom
802.11b, gigabit mrežna...
(ni tako slab, vendar ko se lotim kaj bolj resnega mu hitro zmanka moči)

Najbolj zanimivo pri računalnikih je to, da več kot vem o njim manj denarja sem pripravljen dati zanj oz. edino kar mi je pomembno je, da je ogromno rama, hiter disk in spodoben procesor in seveda velik ekran (oz. več ekranov),

Moj naslednji nakup bo pa naslednji teden. Si bom nabavil en core2duo procesor (tak, ki porabi malo energije) 2GB rama, eno na easy grafična od nvidie (boljše deluje v linuxu).. tam nekje okoli 400€ bo vse skupaj (brez davka)

#11 rebelgrrrl

rebelgrrrl

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2008 - 23:45

uff, neki cajta pa ze nazaj... rekla bi da sm bla stara okol 6 let mogoče... črno bel ekran, igrala pa hudo dobre igrce prince of persia, tetris, pac-man :juhej:

trenutno predvsem za zabavo, cez nekaj casa pa tudi za kj resnejsega...

z veseljem se okvaram s svojmu računalnikam, glede ocene pa nvem... vse skor sama zrihtam tko da recmo 9 :mezik:

redno mozzila, utorrent, vlc...+en kup igrc... kj druzga pa kmal pride na vrsto

Koliko računalnikov imate doma?
2

pred kratkim moj nov komp:
ASUS osnovna plošča P5K SE
procesor intel q6600 2,4GHz quad core
4gb rama
grafična nvidia gf 8800gt
trdi disk 500gb

trenutno si zelim le nov monitor ter zvocnike... ko bo denar

Prispevek uredil/a: rebelgrrrl, 22 maj 2008 - 23:45.

#12 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 23 maj 2008 - 04:53

Wow rebelgrrrl kje si pa dobila to zver in koliko si dala zanjo? :šok:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#13 rebelgrrrl

rebelgrrrl

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2008 - 16:26

okol 600€, samo komponente, brez ohišja... prebrskala ceu net da sm najdla ta prave stvari :sonce: je pa nor komp, dela use k urca :plosk:
sestavla pa sama s pomočjo frenda :mrgreen:

#14 Bifrost

Bifrost

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2008 - 21:24

Kdaj ste se prvič srečali z računalnikom? 6 let
Ga uporabljate predvsem za zabavo ali kot delovno orodje? oboje
Na lestvici od 1 do 10 poskusite oceniti svoje znanje in sposobnosti dela z računalnikom, to je uporaba interneta, nameščanje in raba programov, strojne opreme. Uporabljate to tehnologijo z veseljem ali vam je "neizogibno zlo"? vse brezhibno... 10 I guess [ceprav sovrazim ms word 07]
Katere programe uporabljate redno in katere občasno? redno: utorrent, vlc player, total video converter, sonic stage, dos, msn obcasno: cc cleaner, bitchx, nero, daemon tools, nokia pc suite etc.
Koliko računalnikov imate doma? Koliko na delovnem mestu? 2
Bi morda znali povedati svojo PC konfiguracijo? E6550 @ 2.3 gHz, 2Gb, Nvidia GeForce 8600 GT, Windows XP SP2, Gigabyte, 320GB [pac moj dual je zakon ker pozre vse hude spile in HD :-) ]
Koliko ste pripravljeni odšteti za novotarije in kakšne želje/načrte imate za bodoče nakupe? tezko govorim za ceno, ampak definitivno se mi trenutno zdi neumno kupovanje stiri jedrnikov, ker bom rajse pocakala na 8. aja pa do konca tega meseca OBVEZNO linux ubuntu 8.04.

Aja pa "igrice" niso programi.
Peace means reloading your guns.

#15 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2008 - 23:03

@Bifrost: pa kaj so potem? Kot računalničar vem da so programi.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#16 Bifrost

Bifrost

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2008 - 23:19

Ja sej s perspektive racunalnicarja je lahko skoraj vse program, ker je itak treba programirat, da stvar sploh nastane. Samo racunalniska "igrica" pa pac nikoli ne bo imela funkcije kot jo imajo uporabni programi, ki sluzijo nadgradnji ali uporabi OSjev. In misljeno je bilo le tako.
Peace means reloading your guns.

#17 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 07 april 2009 - 09:07

Jaz imam 14 dni novega HP-ja, ki se je že pokvaril in je na HP servisu. :roll: :(

Drugače pa:

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 (3 GHz, 6 MB L2 predpomnilnika, 1333 MHz FSB)
matična plošča: Intel Q33 Express
pomnilnik (RAM): 4 GB DDR2, 800 MHz
trdi disk: 500 GB SATA NCQ, 7200 obr/min
USB priključki: 8 (2x spredaj, 6x zadaj)
Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#18 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 07 april 2009 - 11:49

Tudi jaz imam laptop znamke HP, kupil sem ga lani novembra in za zdaj ni bilo niti ene težave. Upam, da ti bo v prihodnje delal BP. ;)

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#19 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 18:27

Trenutno razmišljam o nakupu novega laptopa in bi prosil nekoga, ki se spozna na specifikacije, če sta grafična kartica in procesor "dovolj dobra". :)

ACER AS5810T-354G32MN SU3500

Procesor: Intel Core2 Solo SU3500 1,30 GHz
Pomnilnik: 4GB (2x2GB), DDR3, 1066MHz
Trdi disk: 320GB, 5400rpm, SATA
Zaslon: 40 cm, 1366x768, LED Backlight
Grafična kartica: int. gr. Intel GMA 4500MHD do 1759MB
Bralna enota: čit.kart., DVD±RW DL
Priključki: wlan.11n, GigaLAN, BT, WebCam, HDMI, USB2.0x4
Operacijski sistem: Brez operacijskega sistema
Baterija: Li-Ion, 6 celična, 5600mAh
Teža: 2,4 kg
Drugi priključki: VGA, audio out-stereo, mikrofon
Garancija: 1 leto pravna os., 2 leti fizična os.
Blagovna znamka: Acer

Hvala za nasvete!
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#20 MicKY

MicKY

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 18:29

Jaz bi raje vzel prenosnika s Core 2 DUO procesorjem.
Grafična je za osnovno delo čisto dovolj. Če pa hočeš igre, pa poišči kakšno ATI/Nvidia kartico...
Torej, +150€, pa bo ;)

#21 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 18:37

Kakšna je pa razlika med Intel Core 2 SOLO in DUO (glede zmogljivosti)? :nerodno:

#22 Ice

Ice

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 19:40

razlika je da Solo ima enojedrni procesor, Duo pa dvojedrni
večina novih računalnikov ima sedaj dvojedrni procesor, torej Intelov Core 2 Duo, zmogljivosti so tam okoli 2GHz... in 3Gb RAMA je pa odvisno od cenovne kategorije... kakšne omejitve imaš?
torej ta procesor bi bil malo počasen, je pa pohvalno da ima 4Gb RAMA =) je pa odvisno za kaj potrebuješ računalnik. če potrebuješ za brskanje ti to zadošča, če bi rad pognal tudi kak zahtevnejši program(predvsem obdelava grafike, videa, igre,...) ti priporočam kaj močnejšega...
raje vzemi boljši procesor in manj rama, ram se dosti lažje dokupi!

za primerjavo: za kaj manj kot 700€ dobiš prenosnik(v mojem primeru Lenovo N 500) z Core 2 Duo 2Ghz in 4 Gb RAMa =)

Prispevek uredil/a: Ice, 09 september 2009 - 19:42.

#23 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 20:22

Aha, hvala, Ice. ;)

Jaz potrebujem laptop bolj za brskanje po netu in Microsoft Office. Samo nočem, da mi začne komp "laggati", ko imam odprtih več aplikacij naenkrat (kar se mi dogaja na trenutnem laptopu).

Ta serija od Acerja (5800TG Timeline) uporablja Intel Core Solo ali Duo 1,30 GHz, ker je ultra-thin/long-battery-life in zato mora imeti tudi low-voltage procesor. Zato sem mislil vzeti Intel Core Duo 1,30 GHz (večjega GHz ne ponujajo - sem pregledal več spletnih trgovin) in 4 GB RAM-a. Čeprav je cena višja za 200 EUR, mislim, da se splača in the long run. Igric ne mislim igrati - kot sem rekel, rabim ga bolj za študentsko/akademsko delo in "multi-tasking". :)

Prispevek uredil/a: simple, 09 september 2009 - 20:23.

#24 Ice

Ice

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 09 september 2009 - 21:46

odvisno kaj zate pomeni več programov naenkrat, ampak ja, za splet in office bi moralo zadoščat =)
jaz osebno imam sicer raje bolj zmogljiv in bolj okoren računalnik, ampak spet je odvisno od namena, če ga veliko rabiš na poti, seveda daj prednost bateriji

#25 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 05 marec 2010 - 09:18

Osebni računalniki le še do leta 2013?
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov