Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Internet (ne storitve, ponudniki)

63 odgovorov v tej temi

#26 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2008 - 16:25

Mater, takega golega natolcevanja včasih ni bilo, oziroma jaz do sedaj še nisem naletela na tak problem (potrpežljiv si, lube). Enostavno sem bila prepričana: skleneš (pogodbo), dobiš (priključek), srfaš (naivno, vem, ja), ne pa, da pri tem prestajaš mukotrpne trenutke. Očitno sem šele na začetku in me to še vse čaka. Eh, bo že :stima:
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#27 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2008 - 16:29

Mater, takega golega natolcevanja včasih ni bilo, oziroma jaz do sedaj še nisem naletela na tak problem (potrpežljiv si, lube). Enostavno sem bila prepričana: skleneš (pogodbo), dobiš (priključek), srfaš (naivno, vem, ja), ne pa, da pri tem prestajaš mukotrpne trenutke.

Jap, to so mokre sanje. Jaz sem na koncu naročil modri paket, tako da si ga sam postavim, vendar žal je bilo potrebno potem še čakati da so mi na centrali vključili (en teden so rabili, avto od telekoma je bil vsak da gor, s tem da so večino časa sedeli zunaj pod drevesom in se krohotali). Torej vse skupaj je bilo 5 let + 1 teden (ah, še kaj več), ko je bil dsl že možen. Jaz pa sem takrat že krvavo rabil neomejen dostop, ker položnice so bile že okoli 20k sit za klicni net (ja si nasrkal če si bil samo uro na dan, pa še to samo ogled tekstovnih strani).

Prispevek uredil/a: lube, 09 januar 2008 - 16:31.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#28 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2008 - 16:37

Pri SIOL-u... kakor sem že rekla: poznam modele, ki imajo internet prek SIOL-a in takih komplikacij niso bili nikoli "deležni". Vendar mene že sprva in tudi na splošno ni nikoli vleklo k Siol-u, zato tudi vztrajam pri Tuš Telekom-u (čeprav so mi potegnili živc). Poleg tega pa, če tam ne bo realizacije, pokam drugam (plačam kazen in čao miki...). In če bo ta drugi ponudnik Siol, bo pač... Siol.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#29 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2008 - 21:35

Moj internetni ponudnik je Tuš Telekom. Pred leti se je imenoval Voljatel, lastniki Voljatela so bili Italijani, potem so Italijani prodali delež Mirkotu Tušu, in so ga preimenovali v Tuš Telekom. Za adsl 1024kb/256kb na mesec plačam okrog 14€ (z davkom vred). Pred leti sem za telefonski klic in telefonsko naročnino plačeval Telekomu, za internet pa Tuš Telekomu, lani pa sem nekoliko spremenil, za telefonski klic in za internet plačujem Tuš Telekomu, za telefonsko naročnino pa Telekomu, za to sem se odločil zato, da je mesečna naročnina za internet nižja kot bi sicer.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#30 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2008 - 21:22

Danes sem dobil položnico od Tuš Telekoma, mesečna naročnina za internet je 20 €. Tisto, kar sem napisal v prejšnjem prispevku, cena je veljala za lani.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#31 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2008 - 21:33

Pa le ni Siol :stima: . Mene je prepričal Tuš Telekom (še enih parkrat bom ponovila naziv tega podjetja, pa se bom nanj le navadla). Zelo, mucho zadovoljna s tem ponudnikom. Čeprav sem čakala na povezavo en mesec in ob minimalnih komplikacijah, ki so se pojavljale tekom pridobivanja priključka oziroma priklopa na centrali, mi ni žal, da sem ga izbrala kot prvega in pri njem tudi vztrajala.
Internet pa uporabljam tak al tak sam za bedarije ;)

#32 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 06 november 2009 - 12:53

Kaj bo z mojim internetom ali televizijo, če gre T-2 v stečaj?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#33 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 28 december 2009 - 20:47

Razočarana naročnica T-2 svojo zgodbo zaupala medijem - Žurnal-u, ki je objavil njeno zgodbo.

T-2 bo svojim naročnikom dvignil cene storitev... http://www.dnevnik.s...vnik/1042333863

#34 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 04:40

Ko sem živel v Ljubljani sem imel Telemach.
Tukaj imamo Siol.
S Telemachom nikoli ni bilo težav, najbrž zato ker je kabelski, ne pa internetni internet.
Pri Siolu smo prej imeli adsl in nonstop težave, sedaj ko imamo optiko je težav bistveno manj, a še vedno občasno so. Internetni internet je torej slabši.
Babica nima težav pri Amisu, ima pa adsl.

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#35 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2013 - 15:03

Sam sem ravno zamenjal stari paket pri Siolu z novim iz skupine TopTrio.

Me bo prišlo celo ceneje  :o  in še končno bom dobil Siol BOX z vsemi funkcijami. :paprika:

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#36 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2013 - 22:02

Jaz sem pred časom prešla na Amis in me sedaj močno mika, da bi presedlala na Telemach, kjer imam že ugledan ustrezen paket (internet/televizija/telefonija).

#37 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2013 - 01:15

Že celo večnost sem na Amisu in sem najbrž preveč navajena ter lena, da bi spreminjala.  Še vedno se nisem odločila za optiko, čeprav imam Siolovo optiko napeljano v predsobo.

Zanimajo me vaše izkušnje s Siolom? Včasih vem, da ni bil najbolj v redu, kako je pa zdaj?

Prav tako me zanimajo izkušnje s Telemachom, preden vržem ven kable in jih nadomestim z optičnimi, saj za oboje v ceveh nimam prostora ... :?

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#38 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2013 - 09:08

Jaz sem na SiOL-u od vsega začetka, saj je bil pred leti (npr. 10 let nazaj) v mojem kraju možen samo SiOL. Zdaj je možnost vseh ostalih operaterjev ampak sem zadovoljen s SiOLom. Velike probleme s Siolom sem imel, ko sem imel še ADSL internet (takrat sem res pi*dil čez njih), ko smo dobili optiko, problemov ni bilo več. Internet mi mogoče crkne 1x na leto ali 2x, pa še tisto hitro popravijo (nekaj uric), sicer pa internet dela skozi vse leto, isto TV kot tudi telefonska linija (stacionarna). Tako, da Siol na optiki je dober in internet 20/20mb je več kot dovolj hiter (dejansko ga ne moreš izkoristiti, ker je "prehiter", je pa super za vlečenje filmov s torrentov :P). :lepa:

Cene so pri vseh operaterjih podobne, pri drugih operaterjih celo dražje, ko primerjam moj paket z njihovimi. Tisto polletno zmanjšanje plačevanje naročnine me ne primami, če vem, da bom potem plačeval dražje kot naprimer pri SiOLu. Tako, da te akcije s popusti % so dobre za tisti čas, ki je omejen na akcijo, potem pa dejansko vidiš, da se mi še vseeno splača SiOL. Ravno zdaj sem zamenjal paket in vmes pregledal ponudbe tudi od T2, Telemacha, Amisa in videl, da mi Siol še najbolj odgovarja. ženska priporočam ti, da izbereš med temi paketi pri Siolu: http://www.siol.net/...ti_toptrio.aspx (odloči se hitro, imaš 2 meseca for free do konca junija, če se naročiš). ;)

Všeč mi je tudi njihov program zvestobe. Več let kot si njihov naročnik, več popusta imaš na naročnino ali pa možnost nakupa TV-jev, računalnikov itd., z nižjo ceno in na obroke.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#39 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2013 - 23:41

Hvala glorious, bom počakala na naslednjo akcijo, mislim, da sem še "zvezana" z Amisom, moram preveriti. ;)

#40 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2013 - 11:21

Jaz pa sem že od nekdaj pri Tuš Telekomu (včasih Voljatel). Moram reči, da sem kar zadovoljen z njimi. Do pred kakih 4 mesecev sem imel samo internet in kabelsko TV preko njih, nakar sem se odločil, da si dam priklopit še IP telefonijo (torej skupaj Trojček). No ja edino ujezilo me je, ker sem moral najprej na telefonski vmesnik čakat en teden (no ja, sej ni tako dolga doba), nato pa še tri tedne, da so mi dodelili telefonsko številko in mi vklopili telefon. Sicer ne vem, zakaj je to toliko trajalo, ampak sem vseeno dočakal. Tako da za vse skupaj plačujem 49€. Najboljše pa je, ker je vse skupaj na eni položnici. Prej pa sem plačeval 45€ (samo kabelska in internet), pa še to sem dobival posebej položnice (za vsako eno).

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#41 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 23 december 2013 - 11:04

No po zlo dolgem "bivanju" pri Tuštelekomu, sem se odločil, da pristopim k drugemu operaterju. Namreč pred dobrima dvema mesecema sem Tuštelekom zamenjal za SIOL. In moram reči, da sem zelo zadovoljen. Hitrost interneta zadovoljiva, SIOL TV več kot odličen, telefonija pri njih konkretna (namreč imam trojčka). In plačujem 2€ manj kot pri Tušu. S tem, da imam na TV vsaj 100 programov več, internet dela normalno, tudi s telefonom nimam več problemov (namreč pri Tušu mi je redko prikazalo številko klicočega - tu pa mi jo vedno pokaže). Tudi vklop vseh storitev pri SIOLU je bil v bistvu takoj, za kar sem moral pri Tušu čakati tudi en mesec. Edino problem je bil, ker nisem imel telefonskega priključka doma, in bi ga moral plačat. Ko sem klical na Telekom in se pozanimal o njihovi ponudbi, ter sklenil že razmerje, mi je svetovalka dejala, da ne rabim telefonskega priključka. Ko pa je prišel monter, pa bi ga skoraj kap, ker je videl, da priključka nimam. Ker je prišlo do napačnih informacij s strani Telekoma, mi priključka niso računali, kar sem moral narediti je to, da sem šel v trgovino po kabel za priključek, nato pa mi je monter sam napeljel vse potrebno (zastonj). Torej se pravi sem prišparal celih 80€. Če računamo, da telefonski priključek pride 90€ za kabel pa sem dal 7€. S tem, da sem dobil kot nov naročnik 2 meseca brezplačne naročnine ter 6 mesecev zastonj uporabe boljših TV programov (HBO in podobno).

#42 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 23 december 2013 - 19:17

^^^
Bolj težko, da je v tvojem primeru govora o Tuš Telekomu... morda si mislil Amis ;) . Kakor vem, družba Tuš Telekom d.d. ne obstaja več, saj se je le-ta pripojila Tušmobil-u d.o.o. junija leta 2009, Amis pa je lani septembra prevzel vse Tušmobilove naročnike na internetni dostop, telefonijo in televizijo. Jaz tako že več kot eno leto dobivam položnico za internet od Amisa...
Kakorkoli, vse do dandanes se še nisem izjasnila glede prehoda na Telemach. Si bo treba enkrat po novem letu vzeti čas in to zadevo urediti.

#43 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 24 december 2013 - 11:11

Lenči, napaka z moje strani. Tuš ponudnik je v bistvu Tušmobil, pred leti pa je bil Voljatel. Pa tudi zato sem šel od Tuša, ker sem bil totalno nezadovoljen z njimi. Dostikrat mi je net crknil brez razloga. Sem klical na center, pa mi niso vedl nč povedat. Pa tud na TV so imel samo 50 programov (še manj). Res je, da lahko na enkrat gledaš samo 1 program, ampak imam raje, da je več izbire kaj gledat. Dočim pri SIOLU pa ne vem kaj naj gledam, ker je tolko izbire. Pa recimo pri Tušu sem enkrat zamudil s plačilom in mi niso opomina pošiljal, ampak sem dobil direktno pismo od njihovega odvetnika. Tako da sem glede na to dobil še za 40€ večji račun (ker so bili všteti še njegovi stroški). Tako da Tuš me ne vid nikol več.Raje plačam kak evro več in imam kvaliteto, pa čeprav plačujem sedaj za več 2€ manj.

#44 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 24 december 2013 - 12:31

@Omicron30: Kljub temu nisi mogel zamenjati Tušmobila ("pred dvema mesecema") z novim ponudnikom. Kot sem že omenila: Amis je od Tušmobila septembra lani prevzel vse storitve interneta, telefonije in televizije (vse njegove naročnike), tako da se je Tušmobil osredotočil le na dejavnost storitev mobilne telefonije. Če si že menjal ponudnika, si ga moral zamenjati že lani, saj se Tušmobil že en lep čas ne ukvarja s fiksnimi storitvami.
Poleg tega pa prvič slišim, da po neplačilu položnice dobiš kakršnokoli obvestilo/pismo od odvetnika.. V navadi je, da pri naslednji položnici za naročnino, na kateri so morda obračunani tudi stroški pogovorov, dobiš tudi opomin za prejšnji mesec. Če v nadaljevanju te opomine ignoriraš, čez par mesecev sledi odklop in zadeva, če je nisi sposoben rešiti (poravnati nastali dolg magar na obroke, če gre za večji znesek), lahko pristane na sodišču. Ne razumem, zakaj bi odvetnik tebi pošiljal pismo zaradi neplačane položnice... 314047a3c360f77e3b324c3e290daf17.gif

#45 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 25 december 2013 - 10:58

Lenči. Položnice sem dobival od Tušmobila.Ker sem imel pri njih trojčka (Net, TV in telefonijo - fiksno). Nikoli nisem dobil položnice od Amisa. Glede odvetnika pa je tako, da sedaj po novem kot sem slišal, ne pošiljajo več opominov ampak direktno pismo od njihovega odvetnika. Zamerili so se mi s tem, saj sem bil pri njih uporabnik celih 8 let, če ne še celo več. In ko enkrat ne plačaš (oziroma pozabiš) ti pa naredijo celo sranje. Moj kolega, je bil tudi skoz pr Tušmobilu (isto kot jaz), pa ko je prodal stanovanje in odjavil njihove stroitve, so mu še kar pošiljali položnice na isti naslov. Pa čeprav so bili v njem novi stanovalci in je odjavil storitve. Po nekajmesečnih prgovarjanjih z Tuštelekomom, so končno oni priznali, da je prišlo do napake z njihove strani. Pač poskusijo na suho dobiti denar in probajo, če jim bo ratalo.

#46 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 25 december 2013 - 12:57

Potemtakem si menjal ponudnika pred več kot enim letom... Ma, iskreno povedano, se mi ne da več "jajcat'" s to zadevo. Jaz ti govorim eno, ti nabijaš drugo (navajaš dejstva, ki so meni nelogična). Ampak, ok, si imel še dva meseca nazaj "trojčka" pri Tuš Telekomu/Tušmobilu (sedaj niti ne vem več, katera družba je prava) in ti je odvetnik omenjene družbe pisal glede opomina? Lepo. Samo, da se je problem razrešil in da si zadovoljen pri drugem, novem ponudniku internetnih storitev.

#47 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2015 - 09:40

Ima kdo izkušnje pri Amis-u za optiko? :? Sam sem pri Telekomu, z njimi in predvsem z njihovim načinom komuniciranja/pomoč že več časa nisem zadovoljen, zato jih imam res že polhn kufer. :D

T2 mi ni ponudil nič boljših pogojev kot jih imam zdaj pri Telekomu, zato me zanima Amis - optika. ;)

#48 moodel

moodel

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2015 - 20:42

Oj, jst mam AMIS-ovo optiko. Z enim stavkom isto s**r anje kot Telekom. Delajo na njihovi infrastrukturi. Obnašanje v klicnem centru, ko pride do izpada, je porazno. Največkrat imajo posnetek, ki ga predvajajo, da so neke težave in ti prekinejo klic :grrr: , tudi če jih rabiš za kaj drugega jih ne prikličeš. Cene so tam tam, skratka, samo čakam trenutek, da se mi izteče vezava, pa ADIJO AMIS :adijooo: .

Če imaš težave zaradi računa (napačni obračun) ti ostali ponudniki vključno z mobilnimi operaterji sprejmejo reklamacijo po telefonu, "amiši" tega ne poznajo. Skratka banana republika.

Večkrat se mi zgodi, da na optiki zmrzuje slika na TV-ju, odgovor, ki ga dobim je da imajo že dalj časa tehnične težave s serverjem, da naj potrpimo, da jih bodo odpravili.... Kdaj? Ja tega pa ne vemo, ker gre za precejšnjo investicijo. K sreči so jo delno sanirali potem v roku 14-ih dni....

Tolk o AMIS-u. Razmisli preden se odločiš.

#49 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2015 - 13:32

Jaz nimam problemov z optiko, torej Telekomova optika je ok. In vem, da Amis dela na njihovi optiki - ampak a tukaj je zdaj lahko problem?

Amisov klicni center, kolikor sem z njimi govoril je boljši kot Telekomov. Telekom Slovenija je ignorantski, čakaš po 100h, da jih sploh dobiš etc.

Gre se za odnos in za cene paketov. T2 je isto sranje, ker pri meni isto uporablja Telekomovo optiko, torej ... ? :) Pa sem mislil, da je Amis boljši, so bli pred leti nagrajeni za klicni center kot najboljši.

#50 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2015 - 14:50

ampak a tukaj je zdaj lahko problem?

Ja lahko je in dejansko je, če storitev gostuje na drugem ponudniku. Z drugimi besedami Tekomu dol visi za Amisove uporabnike, Amis pa ne upravlja z infrastrukturo, tako da je za vse napake in težave odvisen od Telekoma. Ta pa bo najprej poskrbel za svoje uporabnike.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov