Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Dobro je vedeti - uporabni in koristni nasveti, napotki ...

244 odgovorov v tej temi

#1 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 525 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2007 - 16:17

Odpiram novo temo, v kateri naj bodo povezave/linki do poučnih, uporabnih ali na kakršenkoli koristnih stvari/strani.
Lahko tudi objavite krajše besedilo in navedete vir. ;)
V svojem prispevku lahko napišete kratek komentar, tema pa nikakor ni namenjena neskončnemu razglabljanju ne en prispevek in še manj odgovorom z nekaj besedami in smeški. Če mislite, da imate utemeljen odgovor, ki bo koristil vsem (ali vsaj večini) uporabnikom, ga objavite.

Danes sem dobila povezavo do zanimivega filmčka, kako spretni so (postali) tatovi podatkov kreditnih kartic.

(Moji znanki so pred časom v zelo dragi restavraciji v Budimpešti ukradli podatke s kartice in jo na hitro "osušili" za dobrih 1.000 evrov.)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#2 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2007 - 19:05

Sinhronizirajte si uro na svojem računalniku, da bo vedno kazala točen čas! Navodila najdete tule (klik).
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#3 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 13:08

VREME
Me ženska pobarala, da objavim temo iz SiD-a še tukaj.

Kadar zahajamo v gorski svet, se moramo vedno prej prepričati kakšna je vremenska napoved. Žal so napovedi lahko tudi zelo površne, zato se moramo nekoliko zanesti tudi nase in poiskati pravo odločitev na osnovi izkušenj, primerjanj in trenutnih razmer.
Od vremena je odvisen marsikateri izlet v naravo, še posebej pa smo pri tem občutljivi tisti, ki zahajamo v gore. Kadar nas v dolini doleti nevihta, se je že nekako ubranimo, ampak višje se pa stvari lahko nevarno zakomplicirajo.
Zato si v gorah pretežno želimo lepo, sončno in prijazno vreme, brez dežja, sneženja, megle, rosenja, neviht in nepredvidenih situacij povezanih z vremenom. Stvari pa lahko uporbimo tudi za dolinske izlete, potepanja na morju ali pa tudi za piknike.

Na spletu lahko danes najdemo marsikaj uporabnega, zato sem vam zbral nekaj koristnih povezav:

Vremenska napoved Agencije RS za okolje
Radarska slika padavin
Pogled s Kredarice
Vremenski portal Vreme.net
Portal Zeus
Vreme za Julijske Alpe
Vreme v Bohinju
Vreme v Bovcu
Napoved vremena, ki vsekakor bo
Napoved vremena za 5 dni
Napoved za Ljubljano 10 dni
Napoved vremena za 10 dni
Pogled na vreme pri nas iz Anglije
Napoved vremena za 15 dni
Vreme za kraje po Sloveniji
Vreme za kraje po Italiji
Vreme za kraje po Avstriji
Vreme za kraje po Hrvaški
Vreme po Evropi - sami raziščite
Vreme za Hrvaško
Oblačnost nad Slovenijo
Vremenske postaje po Sloveniji
Hitri pogled vremena za Slovenijo
Hitri pogled vremena za Evropo
Hitri pogled s satelita na Evropo
Posnetek vremena za Evropo
Program Vremenko

Mislim, da bo dovolj. Katera je najboljša, boste morali ugotoviti sami ali pa se glede vremena raje pozanimajte pri lokalcih, lahko pa ostanete tudi doma. :wink:

#4 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 17:04

za zensko:

cestne kamere 1 in cestne kamere 2

kar pa te najbrz bolj zanima, predvidevam, so radarji

#5 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2007 - 17:19

Trenutno vem za tele radarje, kjer se skriva tudi una pras*ca na Lopati pri Celju. :x

Radarji 1 in Radarji 2

#6 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2007 - 02:00

Hmja jaz sem dobil tole na mejl nekaj časa nazaj (enako kot na enem od zgornjih linkov):

Lokacije, kjer se pripravlja infrastruktura za postavljanje radarjev so naslednje:

1. pred galerijo Moste za smer Vrba, A2 Lipce-Vrba, 0003; km 3.000
2. pred viaduktom Tržiška Bistrica za smer Ljubljana, A2 Brnik-Kranj zahod, 0006; km 1.660
3. pred viaduktom Tržiška Bistrica za smer Podtabor, A2 Kranj-Podtabor, 0606; km 3.750
4. viadukt Reber za smer Ljubljana, A2 Malence-Šmarje Sap, 0620; km 4.320
5. pred mostom čez Krko za smer Obrežje, Krška vas, A2 Drnovo-Brežice, 0028; km 8.700
6. Ravbarkomanda, stebriček KVS P37 za smer Ljubljana, A1 Postojna-Unec, 0655; km 3.570
7. Vrhniški klanec, stebriček KVS P13 za smer Ljubljana, A1 Vrhnika-Logatec, 0653; km 0.540
8. Lukovica, servis OMV, stebriček KVS V99 za smer CE, A1 Blagovica-Krtina, 0644; km 17.500
9. Lopata, servis OMV za smer MB, A1 Celje-Arja vas, 0640; km 5.000
10. pred viaduktom Slatina za smer LJ, A1 Sl. Konjice-Dramlje, 0638; km 7.500
11. počivališče Polskava za smer LJ, A1 Fram-Sl. Bistrica, 0036; km 2.800
12. pokriti vkop Vipavski križ za smer Nanos, H4 Ajdovščina-Selo, 0776; km 3.500
13. postajališče Šempas, servis OMV za smer Nova Gorica, H4 Selo-Vogrsko, 0378; km 6.000
14. portal Senožeče za smer Koper, A1 Razdrto-Senožeče, 0057; km 4.400
15. pred predorom Kastelec za smer Koper, pri obst. Portalu, A1 Kozina-Črni Kal, 0061; km 5.645
16. pred predorom Podmilj, portal 15L za smer CE, A1 Vransko-Blagovica, 0667; km 5.100
17. portal Fram za smer MB, A1 Slivnica-Fram, 0635; km 0.200

Koristen zna bit pa še en mejl, ki vsebuje določene zanimive člene zakonov, pogoje, ki morajo biti zadoščeni za verodostojnost merjenja hitrosti ter podatke in slike vseh avtomobilov z vgrajenim ProVida sistemom, samo se mi ne da zdaj slik nalagat na net, da lahko objavim, zato če koga zanima, mi lahko pošlje naslov e-pošte po ZS in dobi ASAP.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#7 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2007 - 09:00

Ko dežuje si vedno vzami dežnik. Tako preprečiš, da stakneš, v dežju, prehlad ali pa celo pljučnico.

Lp in veliko deževnih dni z dežnikom. ;)

Prispevek uredil/a: kanji, 18 junij 2007 - 09:01.

Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#8 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2007 - 12:07

Za vse, ki bi želeli deliti fajle z drugimi ljudmi, vam prilagam link do strani, kjer lahko popolnoma brezplačno in anonimno naložite datoteke. Ni potrebne nobene registracije. Določite lahko celo kako dolgo naj bo datoteka na voljo. Po preteku tega časa, se uniči... Edini pogoj je, da je velikost datoteke lahko največ 100MB. In naenkrat lahko naložite samo eno datoteko (če želite več slik, potem jih zazipate in daste gor zazipan fajl).
Link - Wikifortio

In še dva linka, na katerih boste dobili uporabne programe In zanimive igre (kakor kdaj). Vsaki dan nam ponudijo drug program in drugo igro. Tako je, PONUDIJO, kar pomeni, da nam je na voljo 24 ur, da si jo naložimo na računalniku in uporabljamo neomejeno. Vsakih 24 ur zamenjajo ponudbo. Jaz spremljam ta dva linka že kakšen mesec ali dva in sem našel kar nekaj zanimivih in uporabnih programov, katere bi načeloma moral plačat.
Vendar pozor. Igre so načeloma tipa osnovnošolsko znanje, tako, da tam ne pričakujte kaj konkretnega.

Link za programe: http://www.giveawayoftheday.com/
Link za igre: http://game.giveawayoftheday.com/

In sedaj še odgovor o cestnih radarjih na avtocestah. Koncem maja sem dobil mail s sledečo vsebino:
‘’Prejšnji teden so začeli z nameščanjem še preostalih radarjev na avtocestnem omrežju po državi. Poleg tistih na že znanih lokacijah; Predor Golovec na LJ obvoznici, predor Kastelec, predor Podmilj, pred izvozom za MB jug in pred izvozom za Senožeče, jih zdaj montirajo še na VSEH OSTALIH LOKACIJAH iz priloge (priloga 1)!

Zdaj so nameščeni tudi na koncu viadukta Reber (smer Grosuplje-LJ),ob Petrolovem BS na AC na Lukovici v smeri proti MB !!!!
Škatla pa ni prazna v njej je dejansko že radar!!! ‘’

In še moja ugotovitev. Prejšnji vikend smo ugotovili, da so postavili škatlo z radarjem na počivališču Lopata, v neposredni bližini BS OMV Istrabenz. Takrat je bila škatla še prazna, vendar se ne zanašajte na ta podatek. V tem času so najbrž že namestili tudi radar.

Priloga 1: Stacionarni radarji
Priloga 2: Mobilni radarji

#9 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 525 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2007 - 01:33

Če se želite čeasrkoli se uporabnega znebiti (oblačila, tehnika, pohištvo...), pa vam je škoda metati v kontejner ali voziti na odpad, je tale stran mogoče prava za vas: Podarimo si :stima:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#10 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2007 - 20:16

Pred kratkim prejel mail v katerem je bila sledeča vsebina. Zdelo se mi je rpav, da posredujem v vednost tudi vam:

Ste se že kdaj vprašali, zakaj kokakola pride z nasmehom? Ker vas omami. Ali veste tudi, zakaj so vzeli kokain iz pijače že pred skoraj sto leti? Ne, ker bi bil nevaren, ampak, ker je bil odveč. V kokakoli so velike količine dveh sestavin, ki tudi z vidika mnogih zdravnikov povzročata odvistnost - kofein in sladkor. Preberite si, kaj vse se v vašem telesu dogaja po zaužitju enega kozarca kokakole.

• V prvih 10 minutah vaš sistem preplavi 10 žličk sladkorja (kar je celoten priporočen odmerek na dan). Kislina pri tem ublaži okus sladkorja in preprečuje, da bi želodec zavrnil odmerek.
• V naslednjih 20 minutah vam naraste sladkor v krvi in s tem tudi raven inzulina. Jetra tako začno proizvajati vse sladkorje, ki jih dobijo v maščobo.
• Po 40 minutah se konča absorpcija kofeina, zenice se razširijo, krvni pritisk naraste, v odgovor pa jetra ‘odvržejo’ še več sladkorja v kri.
• Po 45 minutah telo povečano proizvaja dopamin, kar stimulira centre za užitke v možganih (to je fizično enak način kot učinkuje heroin).
• Po eni uri se pokažejo diuretične lastnosti kofeina. S tem se izločijo kalcij, magnezij in cink, ki naj bi podprli kosti, prav tako pa elektroliti in voda.
• Po eni uri se val aktivnosti umirja in začne se padec sladkorja, prav tako nastopi dehidracija. V naslednjih nekaj urah sledi še kofeinski šok.

#11 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 22 junij 2007 - 20:58

Nimam pojma, kje je bilo to objavljeno, jaz sem dobil po mejlu. Najbrž pa pozornost ni odveč niti pri slovenskih policistih(?)...

Hrvaški radarji prirejeni za Slovence
Ljubljana, Zagreb, 15.05.2007
Vito Petrović

Hrvaški policisti naj bi voznike goljufali s prikazovanjem izmerjene hitrosti, ki pa je v resnici le ročno nastavljena meja, ko radar začne opozarjati na prekoračitev omejitve

Eden izmed voznikov nas je opozoril na neprijetno izkušnjo s policisti na Hrvaškem, in sicer naj bi ti zlorabljali ročne radarje. Policisti naj bi zaustavljali voznike in jim na ročnih laserskih merilnikih pokazali hitrost, ki je krepko presegla lokalno omejitev. Pozorni občan trdi, da mu je hrvaški policist namesto izmerjene hitrosti v resnici na radarju kazal omejitev, ki jo lahko nastavi ročno. Laserski merilniki hitrosti imajo namreč možnost nastaviti hitrost, pri kateri pisk opozori, da vozilo vozi prehitro. Ta omejitev je zapisana na istem zaslonu kot izmerjena hitrost in če nismo pozorni, katera lučka pod njim gori, lahko nastavitev zamenjamo za resnično meritev.

"Potem ko sem v zadnjih dveh tednih že dvakrat doživel enako izkušnjo, sem se odločil o tem spregovoriti tudi za druge voznike. Pred kratkim sem imel pri Osijeku bližnje srečanje s policistom, ki je trdil, da me je ujel na radar pri 93 kilometrih na uro, medtem ko sem v resnici vozil okoli 65 kilometrov na uro, zato sem vedel, da laže. Z razdalje mi je pokazal radar in na njem je res pisalo 93. Ko sem mu dejal, da nisem vozil tako hitro, je začel spraševati, ali trdim, da laže, in podobno. Po krajšem pogovoru sem ga prosil, ali lahko še enkrat vidim hitrost, vendar je radar medtem že ugasnil. Ko sem ga vprašal, kaj pa zdaj, je dejal, naj počakam trenutek, da ga prižge in mi pokaže zadnjo izmerjeno hitrost. Še enkrat mi je pokazal, da res piše 93, vendar sem opazil, da na radarju gori lučka ob napisu limit, kar mi je bilo sumljivo. Policista sem vprašal, ali se da kaj dogovoriti okoli kazni, pa je dejal, da ker sem pošten, mi jo bo znižal na 300 kun," je o dogodkih razložil Ivan Milišič. "Ker pri sebi nisem imel toliko denarja, sem se odpravil do prvega bankomata, medtem pa sem se po telefonu pozanimal, kaj pomeni lučka pri oznaki limit. Ugotovil sem, da je to omejitev, ob kateri njemu zapiska radar, zato sem se vrnil in policistu dejal, naj mi da radar v roke, pa lahko tudi jaz poljubno nastavim zaslon. Takrat se je začel izmikati, češ da je le približno ocenil, kako hitro vozim, ker pa me ni mogel pravočasno ujeti, je nastavil to hitrost na pištoli," pripoveduje Milišič, ki ga je policist po tej razlagi izpustil.

"Le dva tedna zatem me je v Osijeku na enak način ujel policist na motorju in mi kazal radar z napisom 71 kilometrov na uro, čeprav vem, da nisem vozil več kot 55. Pogledam na napravo in vidim, da je bila nastavljena po enaki metodi. Ko sem mu dejal, da vem, kako je to naredil, je spremenil temo pogovora in mi dejal, da lahko grem," opiše svoje drugo srečanje s hrvaškimi radarji Milišič. Glede Milišičeve zgodbe smo po elektronski pošti poslali nekaj vprašanj na hrvaško ministrstvo za notranje zadeve, kjer pa so nas odpravili s splošnim odgovorom. V njem navajajo zakone o uporabi radarjev na Hrvaškem, spletne strani izdelovalcev radarskih merilnikov in možnost pritožbe nad delom njihovih policistov, nič pa o sami obtožbi na račun njihovih prometnikov.

#12 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2007 - 15:47

Kako najlažje odstraniš klopa (nasvet malo prej dobil od denissa):

1. Nasliniš prst.
2. Ga daš na klopa.
3. Počasi vrtiš v smeri urinega kazalca.
4. Čez nekaj sekund klop kar sam popusti in izpade.

Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#13 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2007 - 16:15

ima mogoce kdo nasvet, kako najbolje hraniti kruh, da je cim dlje svez?

#14 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2007 - 18:24

Kako najlažje odstraniš klopa (nasvet malo prej dobil od denissa):

1. Nasliniš prst.
2. Ga daš na klopa.
3. Počasi vrtiš v smeri urinega kazalca.
4. Čez nekaj sekund klop kar sam popusti in izpade.

Uf tole pa je uporabno, ker jaz mojega mačka napadam s pinceto :S

#15 ulla

ulla

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2007 - 22:18

Če kdo načrtuje pot po Evropi ali kam drugam... in ne ve katero pot izbrati, oz. ali celo ne ve nobene poti kako priti do cilja in nazaj ... potem je tale stran prava za vas...

http://www.viamichel.../MaHomePage.htm

Pod
Driving directions:
Departure

vpišete start, od kje želi, da vam pokaže pot... in
pod
Destination
napišete cilj.

Ko vse vpišeš ti pokaže tudi koliko je km, koliko boš plačal cestnine, trajekt itd., tako, da stran je izjemno dobra. Meni je zelo pomagala, ko sem pred 1 mesecem prvič peljala v Split. :stima:

Drive carefully
Ljubi in pusti ljubiti.

#16 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2007 - 12:20

Cenejši klici znotraj EU ...

Kot lahko v teh dneh slišimo iz medijev, bodo od 01.08. dalje cenejši klici mobilne telefonije znotraj EU držav. Prehod na cenejše klice ne bo avtomatičen, temveč nam ga mora operater odobriti.

Za Mobitelove uporabnike:
Vsem uporabnikom predplačniškega paketa Mobi in naročnikom, ki bodo podali vlogo za vklop evrotarife, bo ta samodejno vključena s 1. avgustom. Naročnikom, ki svoje odločitve za evrotarifo ne bodo sporočili, pa jo bodo vključili 30. avgusta.
Naročniki Mobitelovih storitev se lahko za evrotarifo odločijo tako, da bodisi pošljejo sporočilo SMS z vsebino EVROTARIFA na številko 1919, se oglasijo v najbližjem Mobitelovem centru oziroma izpolnijo obrazec, ki je objavljen na operaterjevi spletni strani (www.mobitel.si), in ga pošljejo na naslov Mobitel, d.d., Sektor naročniška razmerja - Storitve, Vilharjeva 23, 1537 Ljubljana.

Za Si-mobilove uporabnike:
Vsi naročniki se lahko za novo evrotarifo odločijo in posredujejo zahtevo že danes, vklopili pa jim jo bodo najkasneje v roku enega meseca. Vsi tisti, ki nimajo izbrane posebne tarife ali jim ne pripadajo posebne ugodnosti in se za tarifo ne bodo sami odločili predhodno, bo Si.mobil – Vodafone evropsko tarifo samodejno vklopil 29. septembra 2007. Predplačnikom oz. Halo uporabnikom, ki ne morejo izbrati posebnih tarif za klicanje v tujini, bodo novo evrotarifo vključili že konec julija.
Zasebni naročniki lahko pošljejo brezplačni SMS s ključno besedo EVROTARIFA na številko 9443 ali se oglasijo v najbližjem Si.mobil - Vodafone prodajnem centru.
Za pesimizem je prepozno.

#17 ulla

ulla

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2007 - 23:11

Če želite sliko prikazati na forumu je pomoje najenostavnejša varianta...
http://www.shrani.si/
;-)

Kopiraš "Koda za forum (s predogledom):", prilepiš in to je to.
Slika objavljena
Ljubi in pusti ljubiti.

#18 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2007 - 20:58

Če koga zanima si lahko do petka 27. julija pridobi kakšno poceni knjigo; poglej link:Dobimo se pred Škucem
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#19 ulla

ulla

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 25 julij 2007 - 17:06

Zakaj podjetja, ki proizvajajo mobitele ne zelijo, da bi se razsirila ta informacija? Zato, ker bi to za njih pomenilo izgubo profita?
Kako preveriti serijsko stevilko svojega mobitela?

Odtipkajte stevilko: * # 0 6 # - na zaslonu mobitela se bo pojavila 15 mestna stevilka (serijska stevilka).
Večkrat vtipkaj, kajti ne boš si v 2 sek mogel/a zapomniti 15 mesto št, ali pač ;-)

Ta stevilka je edinstvena za vas mobitel. Zapisite ga in shranite na varno mesto. Če vam slucajno kdaj ukradejo mobitel, sporocite to stevilko svojemu mobilnemu operaterju.
S to stevilko operater lahko blokira mobitel, kar pomeni, da bo mobitel tudi po menjavi SIM kartice popolnoma neuporaben.
To vam ne bo vrnilo vasega mobitela, prepricani pa boste, da ga lopov ne bo mogel uporabljati ali celo prodati naprej.
Če bi vsi tako naredili, ne bi bilo vec smiselno krasti mobitelov!!!
Ljubi in pusti ljubiti.

#20 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 525 prispevkov

Objavljeno 27 julij 2007 - 01:33

Vse off-topice sem premaknila v arhiv. 8)

#21 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2007 - 13:45

Za vse, ki vam ni vseeno, kaj date v usta:

Tabela z "E-ji"

Pa še ena (zame najboljša) "File Hosting" stran:

MediaFire

Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#22 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2007 - 17:35

Naslednje besedilo dobil po mailu. V kolikor ga kateri še ni dobil:

Že dolgo me mika, da bi vam predstavila še eno uporabnost Aspirina, ki mi po potrebi koristi že več kot 30 let in o kateri nisem še nikjer ničesar prebrala. Pri piku čebele si na mesto pika položim tableto Aspirina, ki jo malce zmočim z vodo ali - če ni vode  v bližini - oslinim.To rahlo pritiskam na pik in čez morda dobro minuto odstranim. Tako ne pride do otekline, pa tudi srbenja ne in pik je prav kmalu pozabljen. Ta nasvet sem nekoč dobila od starega čebelarja. Že marsikomu sem ga posredovala in vsak mi je povedal, da stvar res učinkuje. Živim na deželi, imam 3 odrasle otroke, ki sem jim v otroštvu na ta način velikokrat pomagala. Sama imam izkušnjo tudi s pikom sršena, pri katerem je Aspirin enako učinkoval.

Ker mislim, da je ta informacija morda zanimiva tudi za vas, sem se odločila, da vam jo posredujem. Morda nisem izbrala pravega elektronskega naslova, prepričana pa sem, da jo boste pravilno usmerili.

Lep pozdrav in veliko uspeha še vnaprej.
Danica Dornik iz Nove Gorice

#23 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2007 - 19:37

Kako ravnati v primeru, da se vam vname olje na štedilniku. Zelo poučno in upam, da ne boste nikoli potrebovali tega. Če pa že, potem sledite navodilom spodaj:

- izklopite štedilnik ,

- ne dotikajte se / ne premikajte ponve ,

- prekrijte ponev z mokro ožeto krpo .

- NIKOLI NE GASITE Z VODO

Še [url="http://<object%20width="425"%20height="350"><param%20name="movie"%20value="http://www.youtube.com/v/wux85VAnChg"></param><param%20name="wmode"%20value="transparent"></param><embed%20src="http://www.youtube.com/v/wux85VAnChg"%20type="application/x-shockwave-flash"%20wmode="transparent"%20width="425"%20height="350"></embed></object>"]video [/url]posnetek (izjemna reklama, posneta v Angliji)

#24 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2007 - 12:39

Podjetje Mattel je pred časom objavilo seznam igrač, katere je umaknilo iz prodajnih polic. Igrače so bile narejene v Kitajskem podjetju Lee Der Industrial. Vzrok temu je bil v barvah s katerimi so bile igrače prebarvane. Saj so te barve vsebovale preveliko količino svinca.

Med igračami, ki so jih morali umakniti, so tudi priljubljeni junaki otroške serije Sezamova ulica (Veliki ptič in Elmo) ter plastična junaka Dora in Diego.

Uradni zastopnik in uvoznik igrač Fisher Price za Slovenijo, družba Emona Obala, je dva dni po umiku igrač iz prodaje sporočil, da nevarnih igrač s preveliko vsebnostjo svinca v Slovenijo ni uvozil, je še zapisano na spletni strani 24ur.

#25 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2007 - 16:35

:biip: :P V starem veku ljudje v Angliji niso smeli seksati brez dovoljenja njihovega kralja.
Če so ljudje hoteli imeti otroke, so morali pri kraljestvu zaprositi za dovoljenje. Nato so dobili tablico, katero so morali, ko so spolno občevali, izobesiti na vhodna vrata.
Na tej tabli je pisalo… "Fornication Under Consent of the King" (FUCK)
Iz tega izhaja beseda Fuck. V prostem prevodu bi to pomenilo: „Nečistovanje s kraljevim dovoljenjem.“ :mrgreen:
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov