Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Alergije

156 odgovorov v tej temi

#51 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 18 april 2007 - 23:31

jaz naj bi bila na jagode, ker so se mi enkrat pojavili cudni rdeci fleki.
ne vem, kaj so imeli v mislih, ko so ugotavljali alergijo. jagode brez tezav jem, prav tako nimam tezav s cimerkoli drugim.

#52 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 19 april 2007 - 10:17

Pri testu mi je pokazal, da sem rahlo alergičen na zgodnja drevesa. Kaj to pomeni še zdaj ne vem, ker nisem nikoli imel problemov. :?:
Ko sem bil tam v 5. razredu OŠ me je v podplat pičla osa. Pred tem nisem imel probleme s piki, takrat pa sem imel nogo kot balon napihnjeno, tko da sem kake 3 tedne okol se z vozičkom fural. Od takrat se osam raje na široko izogibam. Po tem me je še enkrat pičla, pa ni bilo hudega, razen tega da noge nisem čutil, pa mravljinčasta je bila. Samo je hitro minilo. Pri pikih je pa itak tako da enkrat je lahko kriza, drugič pa sploh ne opaziš. ;)

#53 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 19 april 2007 - 22:48

Pri alergijah je baje tako, da se skozi leta pri človeku spreminjajo in je dejstvo, da smo v otroštvu imeli določeno alergijo, ki je sedaj npr. nimamo. :)
Sam vem, da sem bil kot otrok alergičen na fuul stvari: penicilin (to sem še dan-danes), lecitin (v večini čokolad, emulgator), med, jagode. :oops: Je lahko bilo še hujše??!! :roll:
Pri svojih 21. letih pa opažam, da imam vedno probleme pri zgodnjih travah, alergija na penicilin pa še ostaja. :?
Pogosto imam v denarnici "urgently" tabletko Claritin, ki mi je do sedaj še vedno pomagala. ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#54 crazy_daisy

crazy_daisy

Častna članica

• Člani
  • 464 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 13:13

Še ena vidim-rožico-kiham oseba tule. :roze: Alergijo na cvetni prah imam že približno deset let, ampak je vsako leto blažja.

Sicer pa se mi zdi najboljše ne delat iz muhe slona; pač grem aprila k doktorci, dobim kapljice za oči, pršilo za nos in Flonidan, se opremim vsako jutro in voila! grem lahko po šopek v Tivoli. :roze:

#55 intense

intense

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 14:25

- alergična na nekaj antibiotikov (pa mi jih kdo nevedni v beli halji vseeno kdaj predpiše :x )
- na alkohol (to alergijo negiram), kaže se pa na srečo samo tako, da zelo malo spijem in sm pijana kot klada - sklep: varčni pivec :mrgreen:
- če sem predolgo na soncu, zadnja leta dobim rahle izpuščaje, ampak nič hujšega

..vse to so mi povedali na testu v 6. razredu OŠ

#56 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 16:51

Aha, še ena stvar! Če pijem teran ali refošk dobim rdeče oči, ratam flekasto rdeč po obrazu, ki me peče in srbi. Pomaga samo če si obraz nekak shladim. Prime me pa že po enem kozarcu. :shock: Alergija? :?:

#57 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 19:28

Zelo redka, ampak nadležna alergija, pa je ta moja:
Recimo, da nakupujem krompir.
Ni šans, da bi ga prijel z roko, ker me luščine krompirja dobesedno spravljajo s tira. Prodajalca naprosim, da mi ga v vrečo natlači.
Kot otrok sem bil prisiljen pobirat krompir z njive v cajne.
To sem počel v rokavicah.
Če pa so se iz mene preveč norčevali, sem moral za vsak oprijem z luščino krompirja posliniti prst, sicer me je zeblo po celem telesu od groze. Izpuščajev res nisem dobil, ampak temu bom rekel: ja, alergija.

Naslednja stvar je ali pa ni alergija:
lupine!!!!
Odkar sem živ, še nisem pojedel grozdne jagode z lupino. Grozdje jem tako, da ga izstisnem v grlo, luščino pa odvržem.
Ampak!
Grozdje? Kaj pa jabolka? Kaj pa hruške?
Odkar sem živ, še nisem pojedel jabolka in hruške vred z lupino. To me tako zmrazi, da že zdajle slinim prste, ker je res grozljivo.
Kaj pa breskev?
Kosmata breskev?
Tudi dotaknil se ne bom lupine, dokler bom sploh živ.
Breskve miksam in edino sok lahko popijem...
Kaj pa češnje?
Zanimivo, češnje jem z lupino in to je slast, da poči, ta lupina, ko jo med zobmi pregriznem.
Jagode? me boste spraševali...
Jagode pa nimajo lupin!!!!!!
Ampak, spet je tukaj zagonetka.
Ne bom spravcil v svoje grlo vrtnih jagod, pa če me napol ubiješ.
Jem izključno gozdne, pa še te morajo biti pomešane z eno četrtino borovnic, naravno smetano, s sladkorjem in pa sokom ananasa.
Ja, pa kaj.
Se ne bom premislil, kajti to je najbrž alergija. Postanem kar mozoljast.
Vendar pa:
mozolje spet lahko odpravim, če se namažem s sokom krvavega mlečnika, ta pa raste vse od marca do jeseni vsepovsod: ob živih mejah in zidovih. Ko se namažeš z njim, na soncu počrni.
Včasih se vozim s skolesom in se mažem. Takrat sem kakor črnec. Moja sestra me je nekoč vprašala, če sem bradavičar. Bradavice namreč tudi s tem odpraviš.

#58 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 19:58

Nisem alergik in tudi kot otrok nisem bila. No vsaj na cvetje nisem, se mi pa je zgodilo, da sem se ene par let nazaj nažrla pršuta ( je bil domač, dober ko nevem kaj), in so se mi na roki naredile neke pikce... :idea: Od mami tip je rekel, da se njemu isto, če je surovo meso (ala pršut, biftek, itd...), ampak meni se je samo takrat, ko sem malo pretiravala. Nevem a je to splošen pojav, ali dejanska alergija.

Včasih se mi v trgovinah s tekstilnimi izdelki zgodi, da začnem nekotrolirano čihati, nikoli pa nisem točno ugotovila razlog, saj zgine takoj ko se premaknem z mesta, ki mi vzbuja čihanje.

#59 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 20 april 2007 - 20:51

Alergična sem na mačjo dlako, pršice in malo tut na cvetni prah (kar se kaže v tem, da mi npr. teče iz nosa). Diagnoza: Atopijski dermatitis. Skrajno tečno. Ker sama ne vržem kar takoj puške v koruzo in ker poznam svoje telo sem normalno sumila, da ne more po 18ih letih kr izbruhnit alergija v abnormalnosti.

No nekje sem prebrala, da imaš lahko alergije tudi zaradi neprimernega delovanja ščitnice- imela sem več ko polovico simptomov. Zdravnica mi je dala napotnico, ker so bile alergije res krute. Diagnoza: povečano delovanje ščitnice. Dobila sem tabletke in voila alergije izginile po dvo mesečni terapiji, ko so zdravila začela prijemljat. Spet mam lepo kožo in lahko uporabljam celo normalno kot vsi dišeča mila in losione. Srečna sm k mali otrok.

No če sama ne bi raziskovala in se zanašala na zdravnike, bi še danes trpela za dermatitisom, ki se je pri meni kazal tako da sm mela praktično skoraj po celem telesu nenormalno suho kožo polno brbončic iz katerih je tekla kri, in so nenormalno srbele. Zarad 2 letnega trpljenja imam kar nekaj brazgotin od praskanja, ker so mi kreme le omilile zadevo, niso pa me pozdravile.

#60 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 22 april 2007 - 01:07

Zdravstveno nisem alergičen na nič :pepper: psihično pa na marsikatero osebo, ki mi ob nepravem trenutku para živce :x ;)

#61 ramona

ramona

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 24 april 2007 - 16:00

se podpišem :x

#62 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 24 april 2007 - 16:22

alergična sem na tujke v telesu (v smislu npr. piercingov, tudi medicinskih, torej takih, ki naj načeloma ne bi škodili), če pa sem na prah, moram še dognat ... :?:

#63 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 25 april 2007 - 00:10

... in so se mi na roki naredile neke pikce...

Poznam to neprijetno zadevo - sam sem imel nekaj-krat podobne probleme, ko sem zaužil (recimo da prekomerno) dozo tatarskega biftka. :D Po notranji strani roke, torej tam kjer je koža fuul tanka in posledično občutljiva, sem dobil kot proso male pikice. To ni neka "splošna alergija", na suho ali surovo meso .. 8)
Si predstavljaš kako smešno bi bilo opazovati folks na ulici po velikonočnih praznikih?! :lool:
To je prav specifična alergija, ki pa ni nek bavbav. ;)

Včasih se mi v trgovinah s tekstilnimi izdelki zgodi, da začnem nekotrolirano čihati ...

Tudi to sem imel že priliko videti (in ne samo enkrat) pri moji mutty, ko je dobila pravi mali napad kihanja ter posledično tudi rdečice v očeh, ob obisku trgovine z oblačili. :)

#64 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 29 april 2007 - 22:24

Ma ja, sem alergičen na vso naravo.
Cvetni prah, mačke, psi, zajci, you name it. Tudi sobni prah. Ne vem od kdaj, ampak ni prehudo; se vzdrži če vem kdaj se umaknit.

#65 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 30 april 2007 - 09:48

Ko sem bil v prvem razredu osnovne šole, sem bil nonstop bolan. Zato so me starši peljali na test za alergene. Po celi roki so me našpikali z različnimi alergeni. No in reakcija je bila pri prahu, cvetnem prahu, živalski dlaki in perju.
:angelcek2:
Zaradi tega sem bil pogosto bolan - kihanje, solzenje oči, celo angine so se mi ponavljale. Obiskoval sem različne zdravnike (strokovnjake), ki so me zdravili na vse možne načine. Skoraj brez uspeha. Potem smo kupili papigo, psa in mačka, kot je svetoval en zeliščar (ali je bil nek bioenergetik).
Navadil sem se papige, mačka in psa. Menda mi je tudi to pomagalo ob zdravilih seveda. Zdravje se ni izboljšalo čez noč, simptomi so se še vedno pojavljali.
Pred dobrimi 6 leti sem zadnjič jedel tablete za alergije. Upam, da mi ne bo treba več. :clap:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#66 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 30 april 2007 - 10:01

Na cvetni prah nisem alergičen. Sem pa alergičen na paracetamol. :peskovnik: Pa malo za hec - na koprive. :angelcek2:

Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#67 p€tr@

p€tr@

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 30 april 2007 - 11:26

Da sem na kaj alergična-ne da bi vedla(hvala bogu). Imam pa prijateljico, ki ima alergijo na prah in cvetni prah in vidim, da ni kaj prijetno. In si ne želim česa takega. A vsekakor pa sami ne izbiramo. Tako pač je.

lp
Biti to, kar smo, in postati, kar smo sposobni postati, je pravi smisel življenja.

#68 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2007 - 15:12

A vsekakor pa sami ne izbiramo. Tako pač je.

Se ne bi strinjal s teboj, ker na nek način sami še kako vplivamo na razvoj alergij, tukaj mislim predvsem na umetne dodatke, ki se nahajajo v živilih in baje da fuul vplivajo na nadaljni razvoj alergij. Zakaj pa misliš, da je današnjih dojenčkov toliko alergikov? Alergični so na vse možno: najbolj pogosta alergija je prav na laktozo, kar pomeni, da ne smejo uživati ničesar mlečnega. Problem je v temu, da mlade mamice nočejo več dojiti, zaradi kasnejšega izgleda dojk. Dojenčkom dajejo nadomestno mleko, ki pa pol ni tako hranilno, efektivno kot pravo, mamino. Mamino mleko dejansko daje zaščito pred več stvarmi, tudi alergijami.

#69 originalcek

originalcek

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2007 - 15:34

alergičen sem na cvetni prah, mleko in mlečne izdelke pa še na ene par stvari.Ker nosim leče me še posebej moti ker mi skozi tečejo solze iz oči in me je potem vedno strah da mi ne bo ven padla leča.Pri meni traja to grozno obdobje približno 1 do 2 meseca.Se da preživeti z goro zdravili, ki ti jih napiše zdravnik :notme2:

#70 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2007 - 15:41

Uff, ja! Poznam to neprijetno draženje v očesu, ko imaš lečo in hkrati napad alergije. :solzice: V takem primeru, če alergija traja dlje in se ti dolgo solzijo oči, odstraniš kontaktne leče in si preprosto nadeneš očala. Ne boš imel neprijetnega občutka, da ti bo odplaknilo leče, pa še za oči bo ful dobro. :slayer:

#71 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2007 - 10:38

Puck0, dojenčki so alergični prve mesece na kravje mleko (pa ne vsi). Nadomestek mleku, aptamil, vsebuje veliko hranil, ki so nujne za dojenčkov najbolj optimalen razvoj - seveda pa ga ni čez amterino mleko, ki resnično ščiti otroka (ne samo pred alergijami, na splošno je dojeni otrok veliko bolj odporen, z močnejšim imunskim sistemom kot tisti, ki so bili dojeni krajši čas). Po drugi strani pa je kar nekaj mamic, ki dojhijo otroka (pre)dolgo - tam do 2. leta ali še dlje.

Se strinjam s tabo, da na alergije lahko v marsičem tudi sami vplivamo - s prehrano) ki postane naš način življenja, ne samo dieta).
A hug is the shortest distance between Friends.

#72 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2007 - 17:12

Tudi jaz trpim za precej hudo alergijo na cvetni prah, ki se mi je pojavila kar naenkrat pri 10h letih. Zadeva je sicer vsako leto blažja, zdravila redko uporabljam, kvečjemu tista, ki se jih dobi brez recepta.. Ko pride sezona cvetenja, se ogibam mleku in mlečnim izdelkom, da močno zmanjšam količino sluzi, ki se izloča skozi nos (in oči). Mi je pa fino, ker so zadnji dnevi deževni in me ne draži tako..

Kaj pa pravite na ugibanja, da je alergija posledica nekakih psihičnih neravnovesij. Sem že slišal za nekaj takih teorij. Je sploh znanstveno dokazano, kaj povzroča alergijo, razen tistih nekaj povezav, ki so jih uspeli najti med alergijo in dojenjem ter kajenjem med nosečnostjo?
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#73 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2007 - 17:33

Malo sem pokukal po spletu in zasledil nekaj ključnih informacij:

Kdaj se pojavijo alergije? Katere alergijske reakcije so pogostejše?
Za alergijske bolezni je značilno, da so v različnih starostnih obdobjih prizadeti različni organi, težave pa povzročajo različni inhalacijski in prehranski alergeni. Govorimo o alergijskem pohodu, za katerega je značilno, da se lahko pojavi kmalu po rojstvu in neprepoznan spremlja človeka vse življenje. Najprej se razvije alergija na prebavilih in koži. V prvem letu življenja so otroci preobčutljivi zlasti na prehranske alergene, kot so jajčne in mlečne beljakovine. Ta alergija z razvojem oralne tolerance običajno izzveni. V naslednjih letih se razvije preobčutljivost na alergene iz domačega okolja, kot so pršice ter živalska, zlasti mačja dlaka, pozneje pa na alergene iz zunanjega okolja. Kombinacija alergije na jajca in zgodnje preobčutljivosti na inhalacijske alergene je neugodna, saj pomeni, da se bo pozneje pri otroku zelo verjetno razvila astma. Astma se pojavi že v predšolskem obdobju. Alergijski rinitis je najpogostejša alergijska bolezen pri šolarjih.

Ali obstajajo razlike med alergijami pri otrocih in tistih pri odraslih?
Osnovne alergijske bolezni so tako pri otrocih kot pri odraslih iste: astma, alergijski rinitis, urtikarija. Želim poudariti, da če alergijo pri otroku spoznamo in dobro zdravimo, lahko preprečimo kronično vnetje in posledično kronične spremembe na tkivih. Zato je zdravljenje otroških alergij tako zelo pomembno. Če si ogledamo alergijski rinitis, alergijsko bolezen, ki je pogosta in je marsikdaj ne jemljemo zelo resno, vidimo, da se razvije v otroškem obdobju in pogosto preide v astmo. Zaradi rinitisa, tako pri otrocih kot pri odraslih, ni prizadet samo nosni organ, samo vneta nosna sluznica, ampak se temu pridruži še vrsta bolezenskih znakov. Tako ima veliko ljudi z alergijskim rinitisom tudi astmo, ki je pravzaprav neprepoznana. Veliko bolnikov z astmo ima tudi alergijski rinitis. Če ne zdravimo obojega, je zdravljenje astme znatno manj uspešno. Pri bolnikih z alergijskim rinitisom se pogosto pojavljajo sinusitis, vnetja ušes, glavobol, nespečnost in utrujenost. Že zgolj rinitis lahko pomeni precejšnje težave. Seneni nahod je še posebno neprijeten pri šolarjih. Na našem podnebnem območju prav ob koncu šolskega leta, torej aprila, cvete breza, maja in junija pa trave. V obdobju, ko naj bi otroci v šoli dali največ od sebe, bolniki s senenim nahodom v šoli zelo popustijo. Otroci imajo vnete oči, zamašen nos, nenehno jim teče iz nosu, kašljajo, kihajo, slabo spijo in so utrujeni. Zato se težko zberejo in se ne morejo učiti. K sreči so dandanes antihistaminiki dobri, tako rekoč brez neželenih učinkov. Pri jemanju starejših antihistaminikov so bili ljudje zaradi zdravljenja zelo zaspani in otroci so se še težje učili.

#74 gAyChyKa

gAyChyKa

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2007 - 10:48

Js nikoli nisem imela težav z alergijami. Ogromno ljudi je alergično na cvetni prah in pred dvema letoma je še mene začelo matrati. Vnete oči in nahod. Zdaj tudi slabše vidim na daleč, predvsem na levo oko. Vse skupaj očitno lahko pride zelo hitro. Nikoli nisem imela tako popisanega kartona v zdr. domu, kot ga imam zdaj. Groza! :blah:
Add a little colour to your world, it's not all black and white.

#75 ulla

ulla

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2007 - 11:46

Jaz pa ne vem na kaj sem alergična... ali na sonce ali pa na morsko travo v vodi, saj sem bila pred 14 dnevi na Pagu in sem dobila okoli grežnja oz. na spodjem delu nog zelo velike rdeče fleke, pa tudi nekaj po hrbtu. Baje, da sem jih imela že kot majhna, vendar vzrok do danes ni znan, saj vedno, ko sem prišla z morja, preden, da sem stopila do zdravnika, so v 3 dneh fleki izginili, saj sem skrbno mazala z Fenistilom.

Alergična pa sem prav tako na komarje pike, joooj, če mene piči komar, na tistem delu nastane 2 cm velika bula in zeeeelooo srbi! :solzice: Pa še izgine ne po parih dneh. Ne vem kako odpravit to, zdravniki sami ne vedo zakaj bi se name lepili komarji. Moje mnenje je, da je to za to ker imam sladko kri.. :oops: kaj pa vem, v glavnem vem, da če me piči komar, ni prijetno. Zato pa se morma vedno, ko grem zvečer na morju ven, našpricati z Autaksom, ki odbija komarje. Hvala bogu, da prijetno diši.

Joooj te alergije. :mad:

Ima kdo svaj malce podobnih težav?

Pozdrav.
Ljubi in pusti ljubiti.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov