Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Alergije

156 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2004 - 11:26

Imate kakšno alergijo :?: Alergijo na hrano, cvetni prah itd.

Največ alergij je predvsem na cvetni prah. Znaki te nadležne alergije so predvsem:
- pogosto kihanje
- izcedek iz nosu (ponavadi voden)
- kašelj
- rdeče, solzeče oči,
- kongestija nosne sluznice

,....

Ste mogoče zdaj ugotovil, da jo mate? :?: Sam k sreči nisem alergičen na cvetni prah ali kakšno hrano, sem pa alergičen na sestavino zdravil, katera vsebujejo paracetamol (večina analgetikov) :roll:

Lp
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 29 maj 2004 - 23:32

U bistvu nisem na nic konkretno alergicna, se mi je pa 1x razvila, ko sem prevec intenzivno vohala soncnico :| tko da sem parkrat kihnila, cez par ur sem mela cist zabasan nos, "dvignjen" glas (kot takrat, ko si orto prehlajen pa govoris z globljim glasom), pa smrkala sem,a zamasena usesa ... se dobro, da mamo zdravnike v familiji, sem jemala Claritin ene 3 dni, pa je blo ok. Prav weird, nisem si mislila, da se lahko razvije na tak smesen nacin pravzaprav.

Nauk: rozice se vedno zelo intezivno vonjam (se posebno zive :lol: )
A hug is the shortest distance between Friends.

#3 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 01:31

Joj kako sem jest jezna na alergijo! :x
Zlo dolg jo že mam, na vse sorte stvari in redno jemljem tablete, pa se špricam in tko. :roll:
Bodte srečni, če nimate alergije, hm, zoprna zadeva. :drool:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#4 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 04:35

Jaz sem zdravo kmecko dekle, redko bolana. In brez alergij.

Poznam pa ful ljudi, ki imajo seneni nahod, pa alergije na laktozo (mlecne beljakovine) ali pa gluten (zitarice). Si sploh ne znam predstavljat, kako je zivet z alergijami. Obcudujem vse, ki se z njimi spopadajo.

V ZDA obstaja ena revija za ljudi, ki zivijo z alergijami, "Living Wihtout".... what a concept.... :(
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#5 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 10:40

Ne vem če lahko to imenujem alergija ampak mene zmeraj če jem lešnike, kokos, orehe, arašide :o ipd. začne srbeti žrelo..LOL Je malce nadležno ker se želiš popraskati pa se nekak ne moreš...mislim vsi ti zdrobljeni delci se mi prilepijo gor...jaoooo...in pol se nonstop odkašljujem...pa nič. Je*** pa sem rekla da nočem lešnikov na sladoled! :evil:
Čokolade z lešniki pri meni odpadejo :)
I belive in God, only i spell it Nature.

#6 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 10:49

Alergičen? Na pike komarjev, os, čebel in podobno. Pa še tako srečo imam, da kadar je invazija komarjev, ne bodo opikali nikogar okrog mene, pač pa samo mene. :roll:

Alergičen sem na Septolete.

Pa lateks in smukec - groza!

Na srečo nisem na nobeno hrano, ki mi je pri srcu!
Världen utanför

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 10:53

Uf na smukec ... a pa mate v bolnici zdj brez smukca rokavice? Namreč v Kliničnem Centru je še kr smukec v prevladi :x :x

Drgač pa so vse alergije nadležne. Za vsakega posameznika je njegova alergija najhujša (logično). Ksreči pa se da alergije ponavadi obvladat, oblažit ali celo preprečit.

Lp :wink:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#8 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 11:08

Sicer ne delam v bolnici, ampak vseeno... Pri nas še vedno uporabljajo rokavice z lateksom in tok smukca, da imaš čisto bele roke :roll:

Zato si raje kar sam kupim rokavice brez smukca in lateksa. Če mi jih slučajno zmanjka ali jih ne dobim, imam pod navadnimi še spodaj PVC rokavice.

Bolje to, kakor cle roke v ragadah.
Världen utanför

#9 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 11:43

Sem že pred dnevi napisal, da »smrkam«, zato dobra tema, Glorious. :) Čeprav mi letošnje vreme ni prav nič všeč, pa je za vse, ki smo alergični na pelode trav, cvetni prah itd., takšno »mokro« idealno, saj bistveno zmanjša naše težave. Dež namreč alergene »spere« iz zraka, tako da je koncentacija le-teh bistveno manjša, s tem pa tudi naše težave. Te so sicer večinoma nenevarne, so pa zelo moteče in nadležne. Ko kihneš v minuti deset ali večkrat in ti teče iz nosu in oči, ni nič kaj prijetno. Prejšnjič sem npr. moral ustaviti avto, ker sem bil naenkrat v »megli« zaradi solzavih oči, če nisem želel doživeti »bližnjega srečanja prve vrste«. :shock:

Alergičen pa nisem samo na pelode trav in cvetni prah, ampak tudi na pršice, tako da pred alergeni nisem varen niti doma, v zaprtem prostoru: včasih je dovolj že, da zbrišem prah v sobi, pa sem nekaj dni (kot bi bil) bolan. Alergen je snov, ki pri alergičnem posamezniku povzroči alergijsko reakcijo, čeprav ni nevarna za telo, jo pa telo kot tako doživlja in se ji upre. Običajno je ta reakcija obrambnega mehanizma pretirana, ko telo reagira preveč burno in s tem povzroča temu posamezniku težave. Pri meni je to izgledalo, kot da sem dobil angino in močan prehlad ali nekaj podobnega. Zelo boleče grlo, pekoče oči in nenehno solzenje, poln nos in pogosto kihanje v »serijah«, kar pomeni mogoče nekaj ur miru, potem pa neustavljivo nekaj minut in seveda precej pogosto. Pa seveda telesna temperatura okrog 39 stopinj in včasih tudi izpuščaji po telesu, lahko samo po obrazu, po prsih itd. :(

Obstajajo pa ljudje, ki so na kakšno snov, alergen (npr. v hrani, »nedolžen« pik žuželke itd.) alergični tako zelo, da jim le ta prestavlja brez hitre pomoči smrtno nevarnost. Če se primerjam s temi, sem lahko srečen, da so moje težave dokaj zanemarljive. Obstaja cela vrsta alergenov, ki večini ljudi ne dela nobenih težav, jih pa dela tistim, ki so alergični na posamezno snov. Posameznik pa je lahko alergičen na en alergen, ali pa, kar je še pogosteje, na celo vrsto alergenov, ki jim lahko precej zagrenijo življenje. Najboljša rešitev je seveda preventiva, da se izogibamo alergenom, na katere smo alergični, vendar to žal vedno ni mogoče. :o

Zase dolgo nisem vedel, da sem alergičen, sem pa potem šel na testiranje, kjer so mi potrdili alergijo na celo vrsto pelodov trav, cvetnega prahu in pršice, zato sem hodil na hiposenzibilizacijo. To pomeni, da so mi z injekcijami v začetku vsak teden, potem vsak mesec, skupaj pet let, vbrizgavali alergene in tako okrepili obrambni sistem telesa, da v življenjski situaciji (npr. ob majskem cvetenju) ni reagiralo tako burno kot nekoč. Seveda so mi začeli vbrizgavati majhne koncentracije alergena, ki so jih potem zviševali. Čeprav sem dal vse skupaj skozi, pa vseeno nisem popolnoma ozdravljen, verjetno ne bom nikoli, so pa moje težave bistveno manjše kot nekoč. Ko imam težave, jemljem tablete (Claritin, Flonidan, Telfast), pa nimam občutka, da bi mi kaj opazno pomagale. :?

Torej, če tudi vi opažate vsako leto ob približno istem času, npr. maja, ali pa v podobnih okoliščinah, npr. v zaprašenih prostorih, ob stiku z zelo starimi knjigami ipd., da naenkrat dobite simptome močnega prehlada, pomislite tudi vi na možnost, da ste alergični, sploh če težave trajajo dalj časa. Če kihnete enkrat ali dvakrat, potem seveda ne, če pa to traja v obliki, kot sem jo povedal zase, teden, mesec ali pa še več, pa je že druga zgodba. 8)

Ne se bati hiposenzibilizacije, ker je postopek čisto preprost. Meni je precej pomagalo ... bosta pa morda z zdravnikom za vaš našla vam ustreznejši način v boju zoper alergijo. :)
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#10 Gost__*

Gost__*
  • Gostje

Objavljeno 30 maj 2004 - 11:44

Namreč v Kliničnem Centru je še kr smukec v prevladi

Ja Glorious imaš prav 8)
tud jz ne maram belih rok in mam alergijo nato. imam potlej čisto rdeče roke. pa na cevtni prah -> sploh TOPOL :o kok to sovražm, mi poletje zagreni.

#11 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 13:39

Jest mam dons oči rdeče kot angora zajc, pa kapla in curla iz oči, nosu, smrkam, kašljam ... :x
Kok sem jezna! Vsak dan Telfast, pa nč kej dost ne pomaga.
Vseen grem zdele mal na sonček, sej sm že navajena tega sr***ja... :wink:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#12 SEcond Nature

SEcond Nature

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 13:47

Thnx God alergicen na nic :evil: Mam pa frendico, katera je tak alergik, da je kr grozn. Cez noc dobi izpuscaje po celem telesu in boga reva se ne sme praskat, ker pol naslednji dan ne more v solo, ker ima toliko hrast. Ja ne, tako intenzivno. Groza skratka.
LP :pepper: <- sam ta smesko rula :)

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 18:38

Pa štos tega je, da bo alergij še več. Sploh ker je naš imunski sistem glede na razmere katere živimo full šibak. Stres in hiter tempo življenja, katerega živimo bo prinesel vse več takšnih komplikacij, ki posamezniku otežujejo življenje/določene aktivnosti.

Glory :slayer:

#14 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2004 - 19:51

No ja jest mam tut alergijo na cvetni prah:(( tko de zadnjič ko so nas peljal v arburetum volčji potok sm jokov :(( mam pa pol se alergijo na čebelje pike to je pa tut vse :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#15 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2004 - 11:40

na nič nisem alergična, k sem celo življenje uživala v raznorazni svinjariji...tudi taki, kot so seminarske in mamini sinki, ki mi včasih hitreje poženejo hudo kri po žilah, ampak ja, it's ok
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2004 - 19:14

Velik jih je alergičnih na čebelje pike. Jz mam kar 3 sošolke k majo skoz injekcije sabo, v primeru da jih čebelca pikne :P Sicer se zdi mogoče malo smešno, toda je full težko, ker se vse lahko konča z zelo slabim izidom....

mamini sinki, ki mi včasih hitreje poženejo hudo kri po žilah

Tole ni alergija, prej netoleranca.

#17 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2004 - 23:58

Tole ni alergija, prej netoleranca.

Ja, netoleranca do netolerantnih (egoistov).

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 05:44

Nisem egosit tko za info.
Sicer pa sm to napisu da je netoleranca do maminih sinčkov ... to ne more bit alergija ane :D

Sicr pa pustmo to. Vrnimo se h topicu.
A je kdo alergičen na zdravila. Pa jih zarad tega ne more jemat :?:

#19 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 09:07

Ne, no, GLO, nisem tebe misnla, ampak mamini sincki so ponavad egoisti, kajne, v tem njihovem svetu - konec koncev smo lahko alergicni na slov. voznike, politike in se kaj ...
1x sem dobla koprivnico na kivi :o Zdej ga lahko brez problema jem. Zanimivo, kako lahko telo samo 1x tako mocno odreagira - me zanima, zakaj.

#20 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 09:39

jst samo enkrat dobila koprivnico na čokolado... zdej (razen posledičnih težav s kožo) nimam nobenih reakcij na čokolado... pa tut na sonce sm bla alergična samo eno poletje... pa takrat tolk bolj... drugač pa nimam kakih alergij...

mislm, da je blo nekje vprašanje o alergijah na zdravila... v moji družini je značilna alergija na penicilin (oče, obe sestri)... v prejšnjih časih, k smo mel še zdravstvene knjižice in ne izkaznice, je na notranji strani platnice sestrine knjižice z rdečo pisalo CAVE PENICILIN, pa ji je en kretenski dohtar vseen enkrat napisu neki s penicilinom... mi smo sestri zdravilo dal, potem je šla pa mat brat navodila in jo je skor kap zadela... dohtarjev odgovor: "opazujte jo čez noč, pa če se bo začela davit, jo prpelte v bolnico..." :x :x :x
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#21 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 527 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 12:36

Sem že povedala, da sem alergična na vse mogoče in nemogoče, žal. :(
Od zdravil pa na penicilinske preparate in substanco, ki jo vsebuje macropen in njemu podobne zadeve...
Ni fino, res ne! :x

#22 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 16:54

kar se zdravil tice nisn alergicna na nic... pa tud drgac nimam nobenih (zdravstvenih) alergij...
drgac pa, alergicna na folk ki se ne zna odlocit in s tem zapravlajo moj cajt, in skratka, alergicna na vse kar mi ni po godu :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#23 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 18:43

Js nisem alergičen na nč! Vsaj ne da bi vedu.
Je pa zajeb met alergije. Ena prjatlca pr tabornikih je alergična na čebelje pa osje pike in takoj ko jo piči pade v nezavest. Na placu, kjer imamo tabor pa je ful os in čebel (sploh lani je blo noro, ko je bolničarka na dan mela kakih pet, šest folka za oskrbet). Revca je mogla cel cajt pazit na to, da je ni kej pičl pa ni nč pomagal. Vseen jo je pičl, sam hvala bogu ni blo tko hudo, da bi v nezavest padla. En dan je mogla mirovat pa zdravile jest pa je blo dobr. V glavnem zajeb!
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#24 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 18:47

Ljudje k so alergični na čebelje, osje pike majo ponavadi sabo zdravilo, ki je v injekciji, da si ga takoj ob piku aplicirajo.

Khm čudno da ni imela - je lahka smrtno nevarno.

Lp

#25 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2004 - 18:56

Sej to so tista zdravila k sem jih omenju. :mrgreen:
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov