Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Suhi ljudje

105 odgovorov v tej temi

#51 general

general

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2010 - 22:06

Evo še eden ki je zelo suh. No ja, imam malo trebuha pa hočem da gre stran, samo sem prelen za kaj takega, žal. Drugače tudi sam ne maram biti toliko suh
samo mi ni pomoči, sem kot trlica :opala:
Ničesar ni, kar ne bi mogel biti, delati ali imeti...

#52 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2010 - 22:44

Jaz sem že vedno bila suhcena. Vedno sem že bila bitko s svojim BMI-jem. Vedno sem se gibala nekje na meji podhranjenosti. In že vedno so me drugi skeptično gledali, če je kaj narobe z mano, če sem bolna, itd. Ne, nisem bolna. Jem dovolj. In tudi sama vem, da imam res tanka zapestja in gležnje, brez da se mi to vedno znova pove. Sovražim tisti pogled, ko prav vidim, kaj gre drugim po glavi, ampak si ne upajo vprašati. Jezi me, da mi pripisujejo nekaj, kar ni res. Jezi me zato, ker preprosto ni res. In ne razumem, zakaj je večini tako težko razumeti, da se nekateri pač težko zredimo. :?:

Sita sem že tega krivičnega podtikanja in pripisovanja motenj hranjenja. V osnovni šoli so me celo poslali k psihologinji, ki je od mene hotela, da priznam. Brskljala je po mojem otroštvu in iskala raznorazne travme, ki bi lahko bile vzrok. Pa čeprav sem ves čas zatrjevala, da jem normalno in da ne hujšam namerno. Edina, ki mi je takrat verjela je bila moja mama, ki je tem obiskom pri psihologinji kar kmalu naredila konec.

In še tudi danes se mi dogaja, da me kdo glede tega skeptično gleda. Res sovražim te obvezne sistematske preglede. Še na faksu se mi je zgodilo, da je zdravnica vedno začudeno pogledala najprej podatke o teži in višini, potem pa mene, in potem je previdno potipala, zakaj je tako..

Prispevek uredil/a: nanami, 13 marec 2010 - 22:46.

"Nekateri ljudje vidijo stvari take, kot so, in rečejo: 'Zakaj?' Sam pa sanjam o stvareh, ki jih še nikoli ni bilo, in pravim: 'Zakaj pa ne?' " - George Bernard Shaw

#53 Matias

Matias

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 05 april 2010 - 21:00

Hej.
Sam tudi spadam med tiste zelo suhe ljudi.
Originalno tehtam 55 kg, moral pa bi, glede na ITM, 70 kg.

Sam se sicer štejem med tiste srečneže, ki lahko pojedo vse, ne da bi se jim kaj poznalo, saj sem večinoma obkrožen z močnejšimi ljudmi. Včasih mi gre sicer na živce, da zgledam tako drobčkeno in ubogo ampak kljub vsemu.

Se pa tud meni dogaja, da vseskozi nekdo govori: "joj, sej se boš zlomil" al pa "te bo veter odpihnil". Takele besede mi gredo prav na živce.
Hmm.
Nujno bi se moral začeti ukvarjati s fitnesom. Sicer na vsake toliko časa tečem pa veliko tudi prehodim ...

A se vam tudi zdi, da so tek, hoja ... in taki bolj aerobni športi neprimerni za suhcane ljudi. Namreč ravno malo kil zbereš, pa se jih že znebiš?!
_only with time_

#54 cyrusII

cyrusII

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 06 april 2010 - 16:37

tudi jaz mam ta problem. čeprav se počutim v mojem telesu dobro in sem več ali manj zadovoljen, pa je problem to, da večini tipov to ni všeč. in je velik, velik problem nekoga najt ki bi me sploh pogledal kaj šele kaj drugega. mi pa včasih pišejo tipi na raznih portalih da jih to full rajca taki suhi in bi sprobali. ampak jaz pač nisme za take fore, one-night stand pa to. drugače pa je skoraj isto kot če bi bil predebel, ane? malo ljudem bo všeč kak 120 kilski tip, tako da je logično da je tudi malo ljudem všeč kak 60 kg ali manj.
sicer pa ne bom lagal, tudi jaz rad vidim normalno postavo. itak!

#55 kreten

kreten

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2010 - 00:02

Vsak ima svoj okus, kar je tudi prav. Ljudi največkrat opravljajo druge, ki jim niso podobni.
Ponavadi prijatelje skrbi, in ti govorijo razne pripombe (to se mi zdi pomembno), če si dovolj osebno (karakter) močan, boš nekaj naredil na tem, če nisi potem je le slabše.
Če ti ni do takih prijateljev, si enostavno najdi prave.
Rad bi le povedal, da je vedno dobro imeti nekoga, ki ti direktno pove kako izgledaš, in sam probaš storiti kaj na tem. Seveda da te ta ne kritizira ves čas.
Sam sem bil zelo suh, vsi so mi govorili razne opazke, včasih sem bil manj slabše volje, včasih mi je blo vseeno, dobro da sem bil med bolj zaželenimi, in me folk ni grdo kritiziral.

Zadnje leto delam na postavi, na katero sem zelo ponosen. Beljakovine, tek + fitnes je res nekaj dobrega tako za postavo za na plažo kot tudi za zdravje.

#56 Daniel

Daniel

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2010 - 17:27

Še edenn tukakj ki je suh kot trlca in ja, tudi pojem veliko, pa se nč ne pozna. :buu:
Se ne obremenjujem z raznimi opazkami! Saj 1x bo prišel dan, ko bo Daniel čisto zadovoljen s svojim teleščkom.
Počakal bom, da zrasem do maximuma, potem pa v fitnes! :mrgreen:

Prispevek uredil/a: ženska, 01 junij 2010 - 23:10.

#57 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2010 - 23:35

Tudi jaz sem precej suh, čeprav se ukvarjam s športom in se mi zdi, da veliko pojem, veliko vsega. Raje sem suh, kot, da bi bil debel, a pretirana suhost mi ni všeč. Npr. zelo suhi tipi me manj privlačijo. :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#58 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2010 - 11:45

Me zanima koliko ste stari vsi, ki pišete, da ste zelo suhi pa da pojeste vse kar vam paše? Ker tam po 25 letu (od osebe do osebe različni) tudi po 30, se pa zadeve malo spremenijo. Metabolizem se upočasni, ne bom zdaj točno razlagal, a sedaj pojem približno polovico tega kar sem pojedel v srednji šoli. Pa nič ne hujšam. Sicer mam normalno težo, in hvala bogu se ne odrekam hrani, ker pač obožujem dobro jest. A dejstvo je da telo sedaj rabi veeeliko manj hrane.

#59 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2010 - 14:45

saj najbrž imaš prav. Imam 16 let in zato pač veliko pojem (sem pa eden redkih, ki na žalost ne maram zelenjave).
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#60 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 636 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2010 - 17:27

eh ... mene pa zelo suhi tipi zelo privlačijo ... veliko bolj kot "mišičasti"

i tried

#61 Narcis

Narcis

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2010 - 17:57

A se vam tudi zdi, da so tek, hoja ... in taki bolj aerobni športi neprimerni za suhcane ljudi. Namreč ravno malo kil zbereš, pa se jih že znebiš?!

Ja, definitivno! Zato pa so maratonci taki kot so. Tudi mene je nekajkrat čisto skupej potegnilo, ko sem se mal več rekreiral na prostem. Tako da sem že bil oklican za "okostnjaka", pa me ni preveč motilo. Trenutno sem normalno suh in se mi zdi to ok. Ima pa vse svoje prednosti in slabosti - bolj okrogli ljudje naj bi bili na splošno bolj veseli in manj nagnjeni k depresijam, čeprav mi ni čist jasno, kako so to ugotavljali!
Ne sanjaj svojega življenja, ampak živi svoje sanje.

#62 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 00:26

Buckasti ljudje so fajn za objemat :D
Mi je pa ful lepo, če je ženska suha. Samo to kar je meni lepo, je večini presuho :)
Kar se pa tiče tipov - raje vidim, da je malo okrogel, kot presuh.

#63 Dotyk

Dotyk

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 02:04

Moja izkušnja, ja, ljudje se znajo zelo eksplicitno spotakniti ob tiste, ki so (smo) suhi. Največkrat povežejo tako stanje s strahotno boleznijo, lastnim trpinčenjem, samoomejevanjem ali drugimi psihozami. Okoli mene se je velikokrat razpredalo (tako po kuloarjih) o mojem izgledu in se modrovalo o primernosti oz. neprimernosti. Pojavljale so se stave o tem, ali sem zmožen naenkrat pojest običajno pico ali ne. Priznam, moj mehanizem je tak, da ne proizvaja potrebe po lakoti (morda se sliši nenavadno, ampak jaz preprosto lahko ne bi jedel cel dan in ne bi čutil lakote). Jaz preprosto jem takrat, ko se zavestno spomnim, da bi bilo dobro kaj dati v usta, torej se moram na to sam spomnit.

Sam sem doživel neposredno vprašanje od xy naključne osebe o tem, ali sem hudo bolan, glede na to, kako izgledam. Me zanima, ali bi me ta oseba vprašala isto v primeru, če bi imel veliko prekomerno težo. Ali bi si pri slednjem pač mislila, da je moja teža odraz uživanja v življenju in neodpovedovanja nečemu.

No ni kul nasploh razpredat o tem, kako kdo zgleda. Vsak je sam svoj umetnik in naj ocenjuje in gleda sebe. Če nam pač kdo ni vizualno sprejemljiv, se za njim pač ne bomo uzrli. Vsake oči imajo svojega malarja.
lp, Dotyk
v zraku so prepovedane misli...

#64 RFSL

RFSL

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 08:41

Vsekakor obstajajo ljudje, ki močno pretiravajo v komentiranju telesnih dimenzij ostalih!

Domneval bi, da je tukaj tudi malo "favšije", ker večini pač ni sojeno, da recimo lahko pojedo, kar želijo, ne da bi nastopile običajne posledice zvišanja teže. No, in to favšijo ali pa to frustracijo potem negirajo tako, da se "zaletavajo" ob tiste, ki so bolj ali pa veliko bolj ... "šlank". Brez veze in tudi malce nesramno.

Moja izkušnja: vedno sem bil recimo bolj vitek, skozi celo rastno obdobje in tudi v 20-ih. Ampak, kot je nekdo že omenil, po cca. 25. se zgodi na taka sprememba v telesu, ko človek dejansko mora bodisi zmanjšati porcije, bodisi začeti migati. Pri meni je do tega prišlo razmeroma pozno, pri 30-ih. Torej občutno zmanjšajte porcije, ker telo pač manj potrebuje.

Ljudje večinoma zelo težko spremenijo prehrambene navade iz mladosti. Sem opazil starejše generacije, recimo upokojence, ki še vedno pojedo toliko, kot en mlad človek. Ja kam pa naj gredo kalorije?

Imam pa eno drugo težavo, ker recimo doma ljudje te spremembe ne vidijo in jo kar ignorirajo. Ko grem domov na obisk, mi mami še vedno govori, da sem presuh in da moram jesti in da ja ne bom pozabil jesti in da je zajtrk zelo pomemben in da ja ne bom pozabil jesti. You get my point, a ne? In to kljub temu, da se mi je v zadnjih nekaj letih indeks telesne mase povečal iz 19 na 21,9.

Opažam, da je v Sloveniji zelo razširjena fiksacija na hrano. Ampak žal ne na kakovost, temveč predvsem na količino.

#65 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2010 - 10:36

Ljudje na žalost "suhost" in "debelost" povezujejo s količino konzumirane hrane in pa bolezni. :?: Neumen predsodek, ampak kdaj je že bil kak predsodek vredu?

Ravno tako ljudje zmotno mislijo, da se suhemu ni potrebno ukvarjati s športom, češ saj ga ne potrebuje. :halooo: Kot da športa samo tisti, ki želi shujšati, ne pa nekdo, ki želi živeti zdravo in si utrditi mišice ter oblikovati telo. Nenazadnje je šport krasna tako kurativa kot preventiva za zmanjšanje negativnih čustvenih stanj.

Se pa strinjam, da bi ljudje morali imeti malo več kulture/bontona in ne komentirati kar jim pride na pamet. Zanimivo: so glasni, ko je treba okrcati kakega otroka ali se vtakniti v zasebnost drugega na povsem neprimerni način, po drugi strani pa se obračajo stran, ko vidijo nasilje, najsi bo verbalno ali telesno. :buu:

Naslednjič bo morda bolje, ko se bo naslednja XY neznana oseba vtaknila v vas, da jo enostavno preslišite in zignorirate. Ali pa, če ste bolj pogumni :mrgreen: vržete žogo nazaj. Osuplost garantirana.

#66 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2010 - 13:01

Prav pogosto mi servirajo vprašanje:"A ti kej ješ?" Ponorim!!! :x Odkar pomnim imam težave s premajhno telesno težo. Od sredine osnovne šole, vse tja do drugega letnika srednje, nisem zrasel niti za centimeter, ravno tako se nisem zredil. Vmes so me zdravniki pošiljali na klinični center, saj so opazili moteno delovanje ščitnice. Stvar so odpravili brez zdravil (na mojo srečo). Kasneje se še vedno nisem mogel nikakor zrediti. Šel sem celo v fitnes, da bi pridobil na telesni teži in najel osebnega trenerja. Po enem letu intenzivnega dela je tudi on obupal.
Prišel sem do sklepa, da imamo ljudje različne presnove in naša telesa delujejo drugače. Tisti, ki se obremenjujejo z nami, naj si raje poiščejo kaj pametnega za počet, ostali imajo pa itak poštimano v glavah.

Vsem skupaj pa priporočam, da se imate radi ne glede na to, ali ste vitki, močnejši, temnolasi ali svetlolasi. Najlepši in najboljši ste takšni kakršni ste, ker izhajate iz sebe. Ne skušajte biti podobni drugim, ker se s tem popačite.
SAMO PREPROSTO RADI SE IMEJTE! :juhu:

#67 Sphinx

Sphinx

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2010 - 15:12

Jaz sem bolj suhica, čeprav OGROMNO pojem. ITM imam tam nekje med 17,5 in 18 (vem, ravno na meji sem), ampak se v svojem telesu počutim dobro in res ne vidim razloga, da folk paničari okrog, da me bo odpihnilo.

Razredničarki se je v prvem letniku sredje šole zazdelo, da bolj malo pojem in da sem preveč suha, zato me je začela klicati na razne razgovore s psihologijo. Potem je pa ena punca v paralelki, ki je pač res imela anoreksijo zbolela in šla v bolnišnico. Takrat se je pa začelo. Verjetno sem bila vsak teden na kakšnem razgovoru ali pa sestanku z nekimi zdravniki in psihologi. Potem sem pa res začela kar hitro izgubljat težo. Verjetno zaradi stresa. No, zdaj je seveda vse v redu, samo take stvari se pač lahko zgodijo, če se folk vmešava v tuje stvari, ki se jih ne tičejo. Sami najbolje veste, kdaj se dobro počutite v svojem telesu, zato se ne preveč ozirat na razne pripombe ;)

Prispevek uredil/a: ženska, 19 julij 2010 - 00:24.

#68 Poulet

Poulet

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2011 - 22:17

Jaz na vse to danes (žal) gledam s stališča motenj hranjenja, s katerimi sem imela oz. še vedno imam težave..
Vedno sem bila (pre)suha, imam namreč precej hitro presnovo in posledično lahko ne le pojem temveč tudi spijem veliko, da ne omenjam raznih analgetikov.. Običajni odmerki name sploh nimajo vpliva.
Kakorkoli... Se mi vseeno zdi - ne vem, vsaj tak občutek imam - da smo ženske veliko bolj ne le obremenjene temveč tudi izpostavljene na področju telesne teže in nasploh zunanjega videza.. Predvsem modna industrija oz. reklamne propagande in monumentalni jumbo plakati à la 90-60-90 so nam - pa tudi moškim - nevede vsilili mnenje, kako morata ženska ali moški izgledati, da izgledata dobro..
'Listen to the mustn’ts, child. Listen to the don’ts. Listen to the shouldn’ts, the impossibles, the won’ts. Listen to the never haves, then listen close to me..
Anything can happen, child. Anything can be.'

#69 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2011 - 09:59

Mislim da se ljudje preveč obremenjujejo z zunanjostjo. Naj bo človek debel ali suh, važno je, da se sam počuti tako v redu. Jaz vem da sem že dobesedno celo življenje močnejše postave (debel), a se s tem ne obremenjujem. In tudi nikoli nisem za nobenga suhega rekel kaj hudega oz. ga žalil. Mislim pa, da za debele ljudi vsi mislijo, da žrejo non stop. To ni res. Poznam ljudi, ki jejo dobesedno non stop pa so zelo suhi. Po drugi strani pa take, ki zelo malo pojedo, a so debeli. Zato prosim ne razmišljat, da je to samo zaradi prehranjevanja, saj so vmes tudi drugi dejavniki: dednost, konstrukcija, metabolizem in tudi delovanje ščitnice. Pri slednji je tako, da počasneje kot dela, bolj je človek močnejše postave. In obratno, hitreje kot dela bolj je človek suh.
Zato tudi malo razmislite, predno v bodoče nekoga užalite glede njegovega videza. Kot že rečeno, če se človek počuti dobro tak kot je, potem je to v redu. Ne moremo biti vsi nekakšni lepotci in ne vem kako lepo grajeni. Sem pa mišljenja, da tisti, ki užali nekoga - glede njegovega izgleda - da so taki preveč samovšečni in preveč egoistični. Pa še nekaj: LEPOTA Z LETI MINE!!

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#70 Žan

Žan

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 05 december 2011 - 08:57

Moj indeks telesne mase je precej nizek, ampak jem karkoli in kadarkoli lahko. :) Kaj mi je pa bolj všeč, pa težko rečem, ker je še toliko drugih stvari na človeku, ki so pomembne. Ne diskriminiram po velikosti. :)

#71 dvddvd

dvddvd

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 10:33

Tudi jaz sem bol suhe sorte in pojem veliko. Z razliko od večine ljudi ki pravi, da ob žalosti, stresu, slabi volji dobi apetit ga jaz zgubim. Če zvem kako stresno informacijo v trenutnku izkubim apetit do te mere, da se mi tudi hrana ki jo imam najraje gabi. Drugače pa problemov s težo nimam. Nekateri pravijo, da sem presuh, ampak jaz sem si tak čisto všeč, če pa se bom kdaj malo zredil pa tud ne bo nič narobe. :P Zadne čase pa delam na mišični masi ampak se mi nič ne pozna, verjetno bi se moral najprej malo zrediti. =)
V življenju je bolje izgubiti trenutek, kot v trenutku izgubiti življenje.

#72 klarca87

klarca87

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 23:45

Sem precej suha kljub temu da dovolj pojem. Paniko okol tega pa ponavadi zganja moj oče, ki je prepričan, da me je vsak vikend manj skupaj.. Včasih sem se z njim in podobnimi še spuščala v debate okoli tega, zdaj pa se mi ne zdi več in ponavadi je že pogled dovolj da se zamenja tema. Pripombe glede tega ne jemljem ravno kot žalitev, mi grejo pa precej na živce. S prehranjevanjem nimam problemov, jem kolikor mi paše in imam zdrav apetit, tteža je bolj al manj konstantna.. torej ni problema :)

We just get one life. Don't waste it by waking up early. (The idealist)  :plosk:

#73 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2014 - 13:17

Včasih se malo udariš v njih, drugače pa ftw.

WIP

#74 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2014 - 13:29

Ne maram "suhosti". Sploh. Če mora bit eno ali drugo potem imam raje več mesa.

Drugače pa muscles FTW. Najraje z zdravo plastjo maščevja čez. Tudi nikoli ne bom pogledala za tipom, ki je izklesan, žilav, definiran, medote imam pa ful rada. wub.png Masa = seksi.

Slika objavljena

#75 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2014 - 13:49

Mislim, da je tanka meja med suho in presuho-stjo.
Veliko raje vidim več na sebi in drugih. V družbi suhe (za moje pojme itak presuhe) osebe, postane moja glavna misel, kam te bom jest peljala...suha in bleda v moji družbi, ah to ne gre!

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov