Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Veza, ki traja in traja...

49 odgovorov v tej temi

#26 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2007 - 01:41

Me veseli, ko vidim - berem, da svoja stališča lahko delim z drugimi. Da razmišljamo podobno oz. da so naše želje in pričakovanja v vezi dokaj podobna.

Posebej me veseli, ko vidim tudi pri drugih, da smo lahko v vezi, ki traja dlje kot nekaj tednov ali mesecev. Da smo sposobni imeti vezo v kateri se odnos med partnerjema razvije in poglobi do te mere, da ostaneta skupaj tudi, ko jima pri tem "ne pomagajo" več hormoni (torej, ko zaljubljenost mine). Da sta povezana tudi drugače: ljubezen, spoštovanje, prijateljstvo, pripadnost in ne nazadnje - na nek način - odvisnost.

(Ne vem več koliko ljudi - tudi strokovnjakov in "strokovnjakov" - me je prepričevalo v nasprotno. Da smo geji sposobni le za "avanture", pristnega razmerja pa ne zmoremo/znamo/želimo imeti. Da smo popolnoma neprimerni za "gradnjo družine" itd. Čez čas sem sicer ugotovil, da je nekaj resnice na tem, ampak da je vzrok pravzaprav drugje - zagotovo pa ni neposredno povezan s spolno usmerjenostjo.)

Ob branju prispevkov sem se nekajkrat nasmehnil, ker sem ugotovil, da je trma lahko tudi vrlina - torej nekaj pozitivnega. Da se ob prvih težavah v razmerju ali ko malo zaškriplje nismo vdali češ: saj itak pravijo da nam to "ne gre"; ampak da se odločimo in (trmasto) vztrajamo v razmerju. (Seveda ni glavni cilj ostati v razmerju za vsako ceno, ampak vztrajat in rešit težavo ali težave.) Ne vem, morda sem se kdaj ob težavah v razmerju na začetku odločil, da bom trmast in vztrajal samo zato, da dokažem drugim, da zmorem. Je bilo prav, da me je motiviralo prav to kljubovanje drugim? :?: Verjetno, ker danes ničesar ne obžalujem - nasprotno prav zadovoljen sem, da imam tako srečo in da sem tudi sam prispeval k temu.

To, kar lahko danes o razmerjih beremo tukaj, je tisto, kar sem najbolj pogrešal, ko sem odkrival samega sebe. Neke pozitivne vzglede, vzorce po katerih bi se lahko zgledoval. Izkušnje drugih ter način kako ohranjat zdrav odnos med partnerjema v naših razmerjih. Tega sem se moral naučit sam - tudi na lastnih napakah. In dejstvo je, da se še zmeraj učim oz. da se oba učiva. Malo lažje je, če se lahko učiš tudi iz napak (in izkušenj) drugih. ;) (No ja, pa kakšno "lekcijo" morava kdaj ponovit, če si je nisva "v redu" zapomnila.:P)

Kot ste nekateri že napisali: naše "težave" v razmerjih v osnovi niso drugačne od težav, ki jih imajo str8 pari. So pa drugačne zaradi tega, ker so obremenjene z našo "drugačnostjo". Zakaj in kdo jih (vse) obremenjuje? Hm... to bi lahko bila dolga debata. :D

Skratka: verjamem, da imamo takšna razmerja kakršna si naredimo. Ni to nekaj kar nam je dano ali usojeno. Če se oba potrudita, potem imata možnost za "uspeh".

Zakaj nekaterim vendarle ne uspe? Mogoče je krivo vprašanje, ki se podi po glavi: je to tisti (ali tista) ta pravi ali (prava) za katerega se je vredno maksimalno potrudit? :?: Je sploh "dovoljeno" da si takšno vprašanje zastavimo? Ker: če dvomimo - si bomo potem iskreno prizadevali zato, da ostane nekdo "za vedno moj" (ali "moja")? Kaj pa, če takrat v resnici (morda podzavestno) le čakamo, da pride mimo tisti - "ta pravi" oz "ta prava"?

Hm... danes sem poln vprašanj. :-) Morda zaradi pozne ure... :P
Lahko noč oz. dobro jutro,
B.

#27 bosie

bosie

piščan'c

• Člani
  • 177 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2007 - 11:48

Kaj pa potem, ko se bo sedaj lep, mlad, privlačen in seksi partner postaral, ko ne bo več fizično privlačen in bo le še zoprn starček? A bo gejevska veza še obstala?

#28 asterixce

asterixce

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2007 - 11:53

Kaj pa potem, ko se bo sedaj lep, mlad, privlačen in seksi partner postaral, ko ne bo več fizično privlačen in bo le še zoprn starček? A bo gejevska veza še obstala?

bosie mislim da če hočeš z nekom živet ne boš z njim živel zarad tega ker je sedaj lep, privlačen in seksi. mislim da boš z njim živel zarad tega ker ga imaš rad in ti nekaj pomeni. drugače pa upam da bom enkrat našel nekoga, s katerim bom živel do konca svojih dni.

lp kiss asterix

#29 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2007 - 14:25

A ženske se pa ne starajo? :?: Ne predstavljam si, zakaj homoseksualni pari v nasprotju s heteroseksualnimi v starosti ne bi mogli biti srečni. S tem se "homoseksualna ljubezen" zreducira na spolnost, ljubezen pa je vendar v obeh različicah enaka.

#30 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2007 - 15:27

Znano je, da veze ki obstanejo delujejo le še na zarad navade (sexa je bolj malo) ... Če pa je en starejši od drugega (recimo 1o let), potem je logično, da ima ta mlajši drugačne seksualne potrebe in starejši s časom itak sprejme dejstvo, da sta skup "zarad ljubezni" - karkoli si že pod to frazo predstavljaš...
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#31 Derz

Derz

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2007 - 22:09

Kdaj veš da je primerno da se preseliš skupaj s tipom?
Mogoče komentar na podlagi izkušenj...

#32 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2007 - 00:53

Jaz in moj dragi sva skupaj 4 leta in od prvega dneva naprej živiva skupaj - in predstavljam si naju, kako sediva na verandi pri sedemdesetih in čebljava o npr. gojenju kumar :D
When you start with me you can't go back ...

#33 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2007 - 17:56

Jaz sem bil v vezi šest prekrasnih let in vse je kazalo, da bo trajalo "večno". Zdaj pa sem že šest let "samski". Nisem hotel reči, da je nemogoče ohraniti vezo, pač pa kako hitro se včasih vse obrne na glavo. Še danes ne morem sprejeti dejstva, da je res vsega konec.

#34 Habib

Habib

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2007 - 16:01

Jaz in moj dragi sva skupaj 4 leta in od prvega dneva naprej živiva skupaj - in predstavljam si naju, kako sediva na verandi pri sedemdesetih in čebljava o npr. gojenju kumar :D

Midva pa o kuhanju marmelad :strik: Sicer pa skupi zdej 7 let in ene par mescev. Spoznala sva se na potovanju, sla potem dost kmal na prvega skupnega v Frisko, potem ni sel vec k seb domov, je blo tako kar samoumevno, da ne gre :cuddlyboys:

#35 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2007 - 01:21

... Sicer pa skupi zdej 7 let in ene par mescev ...

w0w! :shock: Zavidljivo ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#36 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2007 - 21:59

Moje skromno mnenje je:D...da veza lahko traja in traja in traja sam vedt morš v kaj se spuščaš. Mislim, da če dve osebi dejansko vesta v kaj se spuščata in sta prepričani, da sta pripravljeni na to, potem sta se pripravljeni prilagajat in mnogokrat tudi žrtvovat pač za dobrobit zveze. Dokler je pa obojestransko razumevanje in nasploh 'zdrava pamet' (brez brezveznega trmuljenja in boh ne dej da žalitev) pa se mi zdi, da zveza lahko traja in traja..hmm..do konca, kjerkoli že je.

Je pa res velik šok, če se zveza po dolgo dolgo časa kar naenkrat konča in n vem..jst sm biu totalno na tleh po štirih mescih pa pol(kar se je občutilo mnogo dlje pa vendar)..kaj šele da traja zveza uf uf uf let.

Pravi čas za skupaj preselit je pa itak pri vsakem paru drugačen in je odvisen od večih stvareh. Poleg vseh stvari tudi od starosti in finančne preskrbljenosti:D
.as my soul yearns to see,
again those eyes, those eyes once more.

#37 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2007 - 18:05

No če bi pisal iz mojih osebnih izkušenj bi reku da zveza med dvema gayema ne more dolgo trajati.. ampak to so moje izkušnje...

po drugi strani sem pa spoznal zadnje čase kar nekaj parov, ki so skupaj že veliko let.. tako da očitno se to da.. kaj pa je uspeh da lahko dva ostaneta tako dolgo skupaj? ja verjetno prilagajanje, skupni interesi in pa seveda zaupanje kar se mi zdi precej bistveno.

#38 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2007 - 18:53

No če bi pisal iz mojih osebnih izkušenj bi reku da zveza med dvema gayema ne more dolgo trajati.. ampak to so moje izkušnje...

...prvo kot prvo...kok izkušenj maš?
..drugo kot drugo zakaj bi blo tok bolj nemogoče, da zveza med dvema gay-ema ne traja dolg kot zveza med dvema hetero itn...??? :?:

#39 Tai79

Tai79

piščan'c

• Člani
  • 52 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2007 - 19:01

pa sej nisem reku da je zvezo med dvema gayema težje vzdrževat... vsako zvezo je težko... jst pač očitno nisem tip za veze :?

#40 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2007 - 19:45

pa sej nisem reku da je zvezo med dvema gayema težje vzdrževat... vsako zvezo je težko... jst pač očitno nisem tip za veze :?

.ah lejga.če se boš takoj že odloču, da nisi za zveze pol te bojo le-te res obšle z veliko distanco..predvsem morš ostat odprt za vse in se sprostit ter se ne bat pa delat nekih preventivnih ukrepov....se mi zdi, da je vsak prej k slej presenečen nad tem, kar se mu dogaja v življenju...za vsakega je veliko lepega na tem svetu...ampak le, če si to dopusti... ;)

#41 Misterious

Misterious

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 14:21

Dandanes je nekoga, ki bi rad mel kaj več od avanture zelo težko najt. :/

#42 FitnessGuy

FitnessGuy

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 14:29

Podpis pod tole. Zelo redko si je kdo pripravljen vzet čas in VOLJO za zvezo...

Prispevek uredil/a: glorious, 29 januar 2011 - 14:31.

#43 sadni_caj

sadni_caj

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 14:50

Blonti - uau! :D

Včasih se mi zdi, da bi človek moral najprej diplomirati iz psihologije, da bi razumel točno sočloveka. Sicer ne vem, kakšno izobrazbo imaš ti, vendar ja: na pravem mestu morajo biti določene vrednote, potrebna je iskrenost in znebit se vseh kompleksov in tudi tiste majhne pomisleke preobrnit v nekaj, kar je nefunkcionalno. Za ene stvari se odločit - se teh reči držat za trajnejšo srečo - in se pogovarjat..

V glavnem, upanje ostaja. :)
"..because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do."

#44 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 15:24

Kdaj veš da je primerno da se preseliš skupaj s tipom?
Mogoče komentar na podlagi izkušenj...

Kdaj veš, pa da so heteroseksualni pari pripravljeni za življenje skupaj. Če se boš to spraševal, vsak je primeren čas ali pa ga ni. Primeren čas ustvari tvoje razmišljanje koliko ti tista oseba pomeni in kaj si pripravljen naredit zanjo.

#45 Misterious

Misterious

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2011 - 17:11

Haha, jaz se naprimer že zdaj (pri moji rosno mladi starosti :D ) vidim z nekim tipom kje skupaj živet, se trudit za nekaj itd. ...bo treba še čakat na študenstksa leta ...bad mi je ja... kriza, da tak človek, kot sem jaz že zdaj toliko o tem razmišlja...

#46 Cvrčak

Cvrčak

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 06:02

Ne, ni beda. "Študentskim" letom lahko zelo hitro pride konec.
Je dobro, da razmišljaš o tem, saj lahko se zgodi hitrejše, kot si misliš. Bom ti povedal svoj primer: fakulteta se je začela 15. oktobra, 5. decembra pa sem stopil v zvezo z enim kolegom. Od tega je danes nekaj več kot dve leti in se zdi, da bo trajalo še dolgo.

#47 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 08:25

Lepo si napisal. Dodati bi moral, da si hodil z odprtimi očmi okrog.

Prispevek uredil/a: glorious, 31 januar 2011 - 11:23.

#48 Misterious

Misterious

piščan'c

• Člani
  • 57 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 13:07

Z odprtimi očmi naokrog? Nimam gej/bsx radarja, palim pa samo na str8 look tipe, poženščenih niti ne morem videt :/ ...Glede vsega tega, da bi bilo hitreje, je težko določit, ker nočem, da bi me kdo razkrinkal... Tako da sem prepričan, da v mojih letih, v moji okolici trenutno ne more bit nič iz tega.

#49 pinapole

pinapole

piščan'c

• Člani
  • 81 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 13:35

hei poznam 3 pare ki so v vezi več kot pet let. prvi par je z juzne afrike in sta se spoznala v enem baru. oba bila "kao" strejta, eden celo nedavno ločen. in sedaj sta skupaj 7 let.

Drugi par je tudi okoli 7 let,vwndar jih osebno ne poznam tako dobro in kako jima gre.

In tretji par, ki sem njun dobri prijatelj sta skupaj že 10 let inše vedno skupaj, skupaj živita. Res je lepo vidt da lahko geja skupaj zdržita tako dolgo. Kajti, če priznamo ali ne, je biti v gej vezi težje kot v strejt. Spoznala sta se na enem žuru, oba bila totalno pijana, eden imel celo punco. Vendar da povem se mi zdi da veza počasi se rahlja in da včasih namigujeta da bi mela mal odprte veze. Kar pa ne vem če je tako dobro...
bodite v cvetju <3

#50 Tejko

Tejko

piščan'c

• Člani
  • 78 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 22:30

Zelo redko si je kdo pripravljen vzet čas in VOLJO za zvezo...

Jaz imam voljo za zvezo, čas pol že ukrotim tako, da ga je veliko, čeprav ni nikoli dovolj če se mata dva rada :mrgreen:

ma kaj ko manjka še eden, da bi bila dva :(

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov