Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Serije in nadaljevanke

707 odgovorov v tej temi

#51 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 10 september 2009 - 14:39

Glee, nova serija, ki je požela val navdušenja v ZDA, tako s strani kritikov kot gledalcev.

Sicer sta zunaj zaenkrat samo dva dela, ampak mi je izjemno všeč. Format je High school musical, ki se dela norca iz samega sebe in iz stereotipov, ki prevevajo Ameriko. Glede na to, da se vrti na Fox-u, ima tudi nenavadno veliko gay-related gagov. Morda je pa hype kriv za to, kaj pa vem. Kot berem, je zadnje čase kriv za marsikaj. And scooore! :angelcek2:

Za vse, ki obožujejo (kvalitetno odpete) showtunes-e in aktualen, quirky humor. :stima:
Professional cynics, damn them to hell.

#52 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 11 september 2009 - 02:06

Sem si danes pogledal prvo epizodo Glee in je zakon! :mrgreen: Mislim, da sta zaenkrat "out" some dve epizodi, tako da si bom jutri še ta drugo.
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#53 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 13 september 2009 - 13:37

Po mailu sem prejel trailer za Melrose Place 2009. Hm, kaj pa vem. Mogoče bo gledljivo.
Sam sem bil preveč zvest prvotnemu Melrose Placeu. So pa zbrali zanimivo zasedbo igralcev. Presodite sami.
MP

MP
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#54 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 13 september 2009 - 17:40

Začela se je 13. sezona America's Next Top Model. Posebnost sezone : vsa dekleta so majhna, visoka največ 5 foot 7 kar je 170 cm.

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#55 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 24 september 2009 - 14:43

Ne vem, če to sodi sem, ampak se mi zdi najbolj primeren kraj.

V ponedeljek se je na CNN-u začela nova oddaja Amanpour., ki jo vodi ena najbolj znanih raziskovalnih novinark, Christiane Amanpour. Oddaja je na sporedu mislim da ob devetih zvečer v Sloveniji, ponavlja se pa čez teden.

Polurna oddaja je svojevrsten talk show z velikimi playerji svetovne politike. Ta teden je bil obdelan konflikt na Bližnjem vzhodu s pogajalci z obeh strani in Tonyjem Blairom. Jutri pa sledi intervju z Robertom Mugabejem; njegov prvi intervju za "zahodni" medij po petih letih.

Trenja na kofeinu z odkritimi vprašanji in brez bulšit odgovorov. Toplo priporočam za vse, ki jih zanima svetovna politika. Ali pa kar tako, da vidijo mojstrico pri delu. :stima:

#56 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 24 september 2009 - 15:07

-Moji nanizanki sta KOBRA , ki sem je še pred kratkim spremljala vsak večer na TV3 :stima:
- LUD, ZBUNJEN, NORMALAN . Vrtelo so jo predvsem na hrvaški NOVA -tv
( to se jim je dogajal :lool: )

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#57 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2009 - 18:46

Zadnjič sem gledala 1. del nadaljevanke FlashForward in zaenkrat deluje zelo zanimivo :)
individuality - have courage and follow your own path

#58 atair

atair

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 04 oktober 2009 - 23:41

Pravkar pogledal par delov Torchwood in pa novi Stargate Universe. Toorchwood me je popolnoma zasvojil, medtem ko je pilot za Stargate nekoliko razočaral, ampak bom še gledal par delov, če bo kaj zanimivega.
"I never know which way to go. I usually find a car that seems to know where it's driving and follow it. I rarely come to the place i wanted to be, but I often come to a place i need to be" D.Adams

#59 ultra

ultra

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2009 - 01:19

Od starejših Quantum Leap, Stargate SG-1, JAG, MacGyver, Full House, The Fresh Prince Of Bel-Air in Charmed. V približno tem vrstnem redu. Potem sta omembe vredni še Third Watch in Alias. Gilmore Girls in Hustle tudi občasno pristaneta na sporedu. The L Word je pa tako ali tako zakon. Od humorističnih (na kratko) me je v zadnjem času pritegnila According To Jim (sicer so pa Friends izven lige).

Potem je polno takih serij, ki sem jih spremljala nekaj časa, so se mi dopadle, a so me potem izgubile povsem (Breaking Bad, Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Lost, Prison Break) ali pa se k njim še vrnem (Fringe, The Mentalist). Heroes so tudi v eni od teh dveh kategorij, ne vem še točno kje.

Nekaj je takih, ki so jih na mojo žalost nehali predvajati: The Womens Murder Club, Flashpoint, Life, My Own Worst Enemy, New Amsterdam. Vsaka po svoje in vse po vrsti super (nedavne) serije! :stima:

Poleti sta se redno predvajali Dark Blue in Hung, absolutni zmagovalec nanovo odkritih serij pretekle pomladi pa je Chuck. Komaj čakam novo sezono.

Smallville je bil svoj čas precej bolj zanimiv, se mi zdi, da izgublja svoj čar (teče že 9. sezona). Castle se mi zdi super serija, Cougar Town pa je povsem sveža humoristična in dokaj simpatična nova zadeva.

Ko tistih res najljubših zmanjka, si dnevno dozo zapolnim s katerokoli od verzij CSI-ja (vsaj odkar v Las Vegasu ni več Grissoma).

In tiste res najljubše: NCIS, House in Dexter. :spostovanje: To so tiste serije, pri katerih ne vem - pogledati sproti vsako epizodo, ki pride ven … in to čim prej, ker me res nooorooo zanima … ali pa čakati tistih nekaj doooolgih mesecev in pogledati celo sezono v enem vikendu (ja, si vzamem čas in takrat za preostali svet takrat preneham obstajati). NCIS: LA tudi ni slab, čeprav se ne more primerjati z originalom.

Ok, mogoče pa le imam eno obsesijo v lajfu (ne kadim, deloholik tudi nisem) … in ja, ta tekst mi je uspelo napisati predvsem po zaslugi tega, da mi je zmanjkalo vseh tekočih epizod zgoraj omenjenih serij. :nerodno:

#60 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2009 - 01:37

Hihi, jaz pa pišem te vrstice med gledanjem House MD. :nerodno: In to obvezno ponoči, da sem zjutraj vedno povožen. :x

Sicer pa moram reči, da se je ta serija nenormalno izboljšala to sezono. (No, saj nikoli ni bila slaba, samo sape ji je mogoče malo zmanjkovalo). Premiera je delovala kot film. Vse je bilo briljantno, dialogi pa za pojest. Resno, če je Let nad kukavičjim gnezdom s svojim prikazom večnega hiranja koga "odbil" od psihiatričnih ustanov, naj si le pogleda to premiero. :D In zgleda, da se bo raven prenesla tudi v prihodnja nadaljevanja.

Drugače pa: impresiven seznam! Zagotovo jih bom nekaj preizkusil tudi sam. :tv:

Prispevek uredil/a: zeno, 14 oktober 2009 - 01:38.

#61 ultra

ultra

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 14 oktober 2009 - 18:00

Uuu ... pa Lie to me se tudi splača prečekirat. Pobrat kakšno finto, kako prebrat ljudi, ko lažejo ;)

#62 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 13 november 2009 - 21:45

Sam sem bil preveč zvest prvotnemu Melrose Placeu. So pa zbrali zanimivo zasedbo igralcev. Presodite sami.

Ashlee Simpson? Svašta :D

Mene pa trenutno zabava Pushing Daisies, o fantu, ki je sposoben oživljati umrle za eno minuto ali pa jih ohraniti na račun življenja nekoga drugega. Serija je pobrala celo vrsto nagrad, režija je izvirna in - če smo malo plehki - barve so zelo zelo lepe. :mrgreen: No, žal so jo pa po dveh sezonah nehali predvajati, ker ni bila dovolj mainstream ...

Prispevek uredil/a: bio, 13 november 2009 - 21:47.

#63 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 13 november 2009 - 21:57

Ja, barve, BARVE! Vsem razlagam, pa nihče ne dojame. Vse je tako žareče. :sonce:

ABC je ta sladek fantazijski svet skenslal, ker Američani pač raje gledajo 24, CSI (vse verzije) in podobne policijske serije. Potem pa sploh ni čudno, da ljudem manjka domišljije... :x

#64 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 15 november 2009 - 23:31

In seveda obvezna tekmovalka, ki dela sramoto regiji. Gordana pravi, da se je preselila iz bivše juge, ker tu baje pobiramo krompir in pasemo živino. Upam, da kmalu izpade. :roll:

Tri mesece kasneje in moja nemeza se je privlačugala prav do polfinala. Za las je zgrešila finalno mesto za NY Fashion week. :D
In njene zadnje besede? "I came from nowhere!" Ja, hvala, Gordana, nekateri živimo v tej deželi Nikjer. :x

Recimo, da ji malo odpustim, ker je bil njen zadnji kos res fantastičen. Pravi, da ga je potegnila iz dna duše. Jaz pa pravim, da me spominja na vulvo. Bye, bitch! :adijooo:

#65 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 19 december 2009 - 15:41

Odkrila novo fajno nadaljevanko: "Modern family" o treh družinah (ki so si med sabo v sorodu), med drugim tudi gejevski par s posvojeno dojenčico. :) Fletno!
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#66 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 19 december 2009 - 15:51

Ja, fantastična serija je! :)

Pri tistem paru je najbolj zanimivo to, da je ravno igralec, ki tako dramatizira, v resničnem življenju strejt, njegov straight-acting soigralec pa je gej! :D

#67 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 19 december 2009 - 18:47

Hahaha, a res? Hvala za info :D ja tisti drama-king je zelo prepričljiv :), njegov rdečelasek pa luškan kot mišek :D
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#68 Otaku

Otaku

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2010 - 19:10

Po mailu sem prejel trailer za Melrose Place 2009. Hm, kaj pa vem. Mogoče bo gledljivo. Sam sem bil preveč zvest prvotnemu Melrose Placeu. So pa zbrali zanimivo zasedbo igralcev. Presodite sami.
MP MP

vsaka serija s katie cassidy je vredna ogleda.
punca ne samo, da dobro zgleda, tudi igra ne slabo.

Prispevek uredil/a: ženska, 20 februar 2010 - 00:11.

#69 Black Kitty

Black Kitty

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2010 - 19:48

Trenutno gledam (poleg običajnih) še Big Bang Theory (Sheldon) :sreca: in So you think you can dance Australia

"Those who do not movedo not notice their chains."

Rosa Luxemburg

#70 Speed_Sketch

Speed_Sketch

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 19 februar 2010 - 20:46

Trenutno: Gost Whisperer, Grey's Anatomy, Cold Case, House, Private Practice

V spominu: Stargate SG1 (obsedena bila s to serijo :P), Alias, CSI: Miami, Skins

:D
You know how you say 'I wanna be famous when I grow up'? Well, I'd rather be a dork and not have anybody care. - Heather Morris

#71 Sly

Sly

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2010 - 09:28

Nisem prepričan, da ta video spada sem, ampak vseeno: zelo zanimiv in nazoren video, kako v mnogih serijah uporabljajo "green screen" tudi za povsem preproste scene:

YouTube
Why are we so afraid of what people think of us? They’re going to judge us anyway, so we might as well be ourselves and let them think what they want.

#72 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2010 - 02:26

sploh ne vem, ali se uvršča pod "serijo" ali "oddajo" ali "resničnostni šov" ... ampak hell's kitchen (vražja kuharija). že od prve sezone me zelo zabava - mislim da predvsem zato, ker je tako lepo se zabubit na kavč in se veselit, da ramsay ne nadira tebe ampak une ljudi 10000 kilometrov stran od tebe. :P čeprav imam občutek, da so zadnje sezone precej bolj zrežirane od začetnih; oziroma bolj me moti montaža, ker že preveč holivudsko, z vsemi zvočnimi efekti napetosti in rezi in desetkratnimi ponavljanji istega stavka, kot to radi počnejo tudi v vseh drugih sodobnih dokumentarnih serijah. ampak vpitje in preklinjanje je še vedno pristno :D

#73 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 06 marec 2010 - 15:17

Footballers' Wives (Žene nogometašov, klik), so name naredile kar vtis, gre za razburljivo TV dramo, sicer ob trenutkih zna najedat in brez Tanye Turner bi bila brezvezna.
Nip/Tuck (Pod nožem lepote, klik) me je navdušila s svojo dekadenčnostjo, je sexy, patološka, provokativna, kar ogabna drama, sexa in bolj ali manj bolanih situacij ne manjka.
Mad Men (ne bi vedela, če se predvaja pri nas, klik) je serija postavljena v 60-ta leta, v obdobje, kjer najdejo mesto seksizem, homofobija, antisementizem, rasizem (ki so odlično prikazani) ... mislim, da gre za izstopajočo dramo, v središču katere je oglaševalna agencija in egoistični, tekmovalni, brezobzirni poslovneži. Veliko lepih žensk in privlačen Don Draper.
24 (klik) je akcijska drama, triler o politiki, terorizmu, iskanju resnice in preživetju.

#74 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2010 - 12:31

Mad Men (ne bi vedela, če se predvaja pri nas, klik) je serija postavljena v 60-ta leta, v obdobje, kjer najdejo mesto seksizem, homofobija, antisementizem, rasizem (ki so odlično prikazani) ... mislim, da gre za izstopajočo dramo, v središču katere je oglaševalna agencija in egoistični, tekmovalni, brezobzirni poslovneži. Veliko lepih žensk in privlačen Don Draper.

A ma ta serija kaj veze z LGBT? :)
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#75 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2010 - 15:00

Načeloma ne, se pa dotakne marsičesa, med drugim tudi tega :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov