Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj pa akne?

86 odgovorov v tej temi

#51 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2009 - 14:34

Hmm, niti nimam takih problemov z aknami. Kdaj pa kdaj se mi jih par naredi, ko pride na obisk teta s krvavca :mrgreen:, posledično sem še bolj tečna, včasih nastanejo pa ravno preden pride do česa pomembnega, torej sem takrat najbrž v stresu in se mi pojavijo mozolji. Drugače pa, ko jih dobim, jih kar ne morem pustit pr miru, vedno visim pred ogledalom in gledam, kdaj bojo šli stran... Pudra sicer ne uporabljam (do zdaj sem ga mela pomoje ene 4x), kožo si pa vsak večer umijem s čistilnim mlekom. Če mam pa izsušeno kožo, pa nanesem kkšno vlažilno kremo. Sej ravno zdej razmišljam, da si bi kupila par stvari, da nardim kakšn tretma. :mrgreen:
No, kolegica je sicer imela kar velike težave z aknami, probavala vse možne kreme in preparate, nazadnje je šla h kozmetičarki (mislim da nekajkrat) in od takrat se je videz kože res izboljšal. :stima: Predvidevam, da uporablja še neke kreme ampak točno nevem katere so.
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#52 MIXALIS

MIXALIS

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 09 september 2010 - 12:29

Te kreme in ostali izdelki ki jih kupimo v drogerijah so eno navadno sranje. Polno alkohola ali vazelina, konzervansov....pa tudi če je kao 100% natur je notri vsaj 3 ali 4 stvari, ki jih v naravi ne najdemo...Res sem bil že skoraj obupan in probal sve i svašta, tko da sem vse sestavine z vseh izdelkov pregledal do potankosti in sem jezen ker sem nasedal reklamam in javnem zavajanju potrošnikov...kao full pomaga. Ni mi jasno, kako lahko krema ki vsebuje alkohol, navlaži kožo, če pa jo alkohol (in 100 drugih sestavin v kremi) izsušuje??!
V glavnem...
Imam 24 let, pred časom sem imel mozolj do mozolja, po celem obrazu, po hrbtu, po prsih...uporabljal sem pa od Nivea-aqua za vlaženje, nivea young tonic, nivea gel za umivanje obraza...kao prot mozoljem.
Kasneje sem uporabljal gel, tonic in kremo od Garnie....po parih mescih še vedno nič drugače.
V dm-u mi je prodajalka pokazala izdelke od Afrodite...čistilna pena, tonik za obraz in krema, pa še ene maske za obraz...pa sem jo vprašal a je to res dobro, ker sestavine so bile "#"#$%$&($#!---katastrofa! Alkohol do alkohola, konzervasi in ostale drobnarije in je rekla: "Sej mora bit alkohol notri, da mal razkuži"
No, to cenjeno Afrodito sem uporabljal 5 mesecev....SPET nič.
No, pa dejmo probat Green line...spet polna vrečka kemije, po 3eh mesecih nič drugače.
Potem sem v lekarni naletel na prestavitev kozmetike Murad...38 eurou sem plačal vsaka 2 tedna za en komplet: gel za umivanje, vlažilno kremo,potem en serum al kaj je že, ki se samo namaže po umivanju na T predel in tam kjer so mozolji, pa še ena majhna tuba ...torej skoraj 80 eurou na mesec in to kar 4 mesece. Muradova kozmetika naj bi bila kao full wau in oh in sploh, skratka eno navadno sranje, ki meni ni pomagalo čisto nič.
Po 4ih mesecih sem se odločil za tako opevani Vichy normaderm. Zopet gel, tonic, piling in kremo. To naj bi uporabljal vsaj 3 mesece...pa sem uporabljal 5 mesecev ker sem imel občutek da se mi stanje izboljšuje (verjetno zaradi obupa in močne želje po tem, ker stanje je bilo popolnoma isto).
Končno sem se odpravil do zdravnika, ki mi je predpisal Skinoren ter eno raztopino (pozabil sem ime) v glavnem s tisto raztopino naj bi se mazal zjutraj s Skinorenam pa zvečer in nikakor ne sočasno. Terapija naj bi trajala vsaj 3 mesece, prvi rezultati po 3eh tednih.... Prav smešno mi je že bilo, pravi fenomen, saj mi tudi to ni pomagalo. Kasneje sem probal še z Differinom pa spet nič.
No ko sem že skoraj obupal in en mesec ali dva nisem uporabljal popolnoma nič, mi je mami povedala za svojo sosedo, da izdeluje "čudežne kreme" Seveda sem bil skeptičen tudi tokrat, pa vseeno sem se odpravil na obisk k mami pa kasneje k njeni sosedi, ki je sicer starejša gospa in na prvi pogled zgleda prav kot čarovnice iz filma, ki živi sama in ima nekaj mačk pred hišo in sem se je kot otrok bal, zato sem bil še toliko bolj zadržan do obiska:)
No ta gospa ima na vrtu zelišča od A do Ž, pravijo da je pozdravila kar nekaj vaščanov s svojimi žavbami...pa vseeno, kdo pa še verjame vaškim čenčam? No, bom skrajšal in napisal bistvo:) Rekla mi je, da mi bo zmešala eno kremo, ki jo moram nanašat na obraz zvečer in eno zeliščno vodo, katero nakapam na vato in si s tem očistim obraz...lahko več krat na dan. No pa sem reku, ajmo še to probat....in sem res, čez 2 ali 3 dni je bila krema narejena in sem šel po njo. Dala mi jo je zastonj (verjetno sem se ji zasmilil...komu se pa nebi:) ) No pa je šel en teden mimo...nič, 2 tedna...nič, 3 tedni...rahla sprememba, mozoljev ni bilo manj, je bila pa koža bolj mehka in prožna in dejansko mi je bila všeč na pogled in tudi na dotik. No, ko mi je zmanjkalo sem poklical in naročil mazilo in vodico še za en mesec. No in tako 3, 4 mesece in še danes uporabljam isto kremo in to vodico oziroma tonik za obraz. Oboje skupaj plačam 20eur, pa mam za celi mesec mir in vsaj vem da sigurno ni kemije notri. Kaj pa mozolji....no verjetno si bo marsikdo mislil da si zmišljujem in nakladam..pa mi je čisto vseeno, ampak mozolji so popolnoma izginili. Sem pa tja se mi kak naredi, ampak nič drastičnega.
Čist tko da vam podam eno primerjavo...v naravi so vsa zdravila in kemija in sintetični izdelki, se kljub reklami in visokim cenam nemorejo primerjati!

Naj še dodam, da vsak dan spijem ogromne količine vode, prav tako nesladkanega čaja. Sladkarije sem nazadnje jedel leta 99 pomoje:))..pa vseeno sem imel polno faco mozoljev in ogrcev. Zdaj sem pa res popolnoma brez sledi in sem srečen da imam končo tudi jaz zelo lepo kožo
čaos

#53 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 22 september 2010 - 14:26

Nikoli nisem imel problemov z aknami. Seveda sem imel mozolje, ampak nikoli ni bilo resno, ponavadi so izginili sami od sebe. Včasih uporabim antibakterijsko kremo Green Line: Total clear, ki hitro izsuši mozolj in je do zdaj edina krema, katere učinek je bil viden na moji koži.

Na tipu pa me mozolji zelo motijo, če jih ima po telesu, malo manj pa me motijo obrazni.

i tried

#54 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 22 september 2010 - 19:58

Nikol nisem mela težav z mozoljčki, če se je pa kakšen naredil, je tudi sam od sebe zginil.
Sovražim pa stiskanje mozoljev, to mi je pa nekaj najbolj odvratnega.

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#55 ankh

ankh

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 22 september 2010 - 22:43

Jaz sem mel od pubertete dalje vedno probleme z mozolji. Pa tudi v družini smo vsi na to udarjeni. So se mi delali mozolj za mozoljem. Sicer ne tako hudo, kot majo nekateri. Me je pa bolelo in tudi nerodno mi je bilo s kom govorit, ker vem, da me je gledal direkt tja :)
Uporabljal sem KlimicinT in Skinoren - ki mi ni pomagal 0. 2 leti nazaj sem pa začel pit več zelenega čaja in se mi je koža malček sčistila. Je pomagalo tudi, da nisem jedel tolko sladkega in druge "svinjarije". Lani sem začel pri dermatologu tudi s terapijo tablet Roaccutane, ki mi je res sčistila totalka obraz. Je res, da sem mel ful suho kožo (ker ti tableti sušijo kožo), ampak se je splačalo! :stima: Sedaj sem že od začetka poletja brez tablet in moram rečt, da nimam mozolja - edino mogoče kakšnega skritega hehe
Work like you don't need the money, love like you've never been hurt, dance like nobody's watching ;)

#56 DarkAngel

DarkAngel

gay friendly

• Ban
  • 18 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2011 - 03:56

Nekajkrat na mesec se mi naredijo,ker jem nezdravo. Uporabljam pa DoctorSkin pa nekaj od Vichy.

Prispevek uredil/a: glorious, 31 januar 2011 - 11:18.

"Srivnost življenja ni samo v tem, da živimo, temveč tudi v tem, da vemo, zakaj živimo." Fjodor Mihajlovič Dostojevski

#57 Nerej

Nerej

piščan'c

• Člani
  • 91 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2011 - 20:58

Zdrava prehrana, sadje, zelenjava, nič alkohola, nič čokolade pa tudi mozoljev ne bo več.

#58 Riba

Riba

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2011 - 21:11

Ni nujno. Velikokrat problem izvira drugod kot pri prehrani.

#59 odbitaena

odbitaena

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2011 - 20:19

nikoli imela težav z mozoljčki, včasih se mi naredi kakšen vendar je to tako redko, da bi lahko mozolje, ki so se mi naredili v celem dosedanjem življenju preštela na prste ene roke;D...se pa spominjam, da sem si nekaj let nazaj, ko sem bila še v fazi pubertete vedno želela, da bi jih imela, ker so se mi zdeli privlačni :S
Kdor hoče nekaj narediti, bo našel pot.
Kdor noče ničesar narediti, bo našel izgovor.

#60 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2011 - 10:21

Že nekje od 18ega leta naprej nimam več težav z njimi. Pojavijo se le občasno ko se bašem z pretirano sladkimi in mastnimi zadevami, drugače pa jih niti nimam. Sem pa doživel zanimivo zadevo prejšnji teden, depilacijo namreč. In potem se je moja koža na oprsju malo užalila in mi kuhala mulo, in se odločila da mi vrže ven celo množico malih mozoljčkov. No sedaj se je zadeva že precej pomirila in sem back to normal. Brez dlak seveda. :D
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#61 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 19 september 2011 - 00:23

Jaz nekih hudih težav z mozolji zaenkrat nisem imel, se mi pa naredijo sem in tja. Zadnje čase je tega malo več. Ko sem bil mlajši, sem imel veliko tistih čisto, čisto malih črnih mozoljčkov, ogrcev. Ti me pravzaprav sploh ne motijo, ker se vidijo samo od povsem blizu. Motijo me tisti malo ali precej večji rdeči mozolji, ki so res konkretni.
Kar se tiče vpliva prehrane, nimam pojma, ker nikoli nisem bil pozoren na to. Nek vpliv zelo verjetno je. Nekaj časa sem tudi precej zanemarjal svojo kožo in si je nisem redno čistil, zdaj pa sem s tem končno spet začel in upam, da si bom redno čistil obraz. Sploh odkar mi je začela počasi poganjati brada so se mi mozolji kar preveč razpasli in pogosto se mi naredijo okoli ust. Zadnjič pa sem imel en grozen mozolj na čelu, med obrvema. Skorajda tur je bil to in res ogromno gnoja je šlo ven, ko se je predrl. :/
Sedaj pa si obraz čistim z nekimi preparati. Trenutno uporabljam dva. Enega lahko uporabljam 3x na teden, drugega pa v bistvu vsak dan. Prvega si samo enakomerno namažem po obrazu in počakam 5, 10 minut da se posuši. Potem si obraz umijem. Drugi preparat pa si ob uporabi samo malo nanesem na vlažen obraz in nekako masiram kožo. To delam le kake 2 minutke. Potem si obraz sperem. Vedno si potem še očistim obraz s čistilnim tonikom, ki menda dobro sčisti pore.

Pri teh zadevah je predvsem pomembna vztrajnost, rednost in potrpežljivost. Ne pomaga kar po parih dneh. Preparate je potrebno redno in dovolj pogosto ter pravilno uporabljati. Vsaj malo gotovo pomagajo, vsaj meni so. Nekateri imajo z mozolji sicer precej več težav ampak mislim, da za vsakogar obstaja nekaj kar izboljša videz kože. Če ne drugega pa obisk dermatologa.

Kar se pa tiče mozoljev na drugih, me ne motijo zelo. Sicer me malo odvrača res hudo mozoljast obraz ampak to je v puberteti res pogosto in če se človek vsaj trudi skrbeti za svojo kožo, niso mozolji nič takega. Seveda pa lahko precej vplivajo na posameznikovo razpoloženje, samozavest...
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#62 Mizuma

Mizuma

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 19 september 2011 - 12:30

Hm. Pri meni jih ni veliko in če že pridejo so to tisti gnojni, počakam da "dozorijo" jih prebodem in gnoj steče... Tada! Moram pa priznat, da mi je to celo ... kul... ne vem pač paše, da "špricne" in je šel gnoj ven.

Opažam pa, da ponavadi obiščejo, ko imam kak bolj stresen teden in se mi veliko stvari dogaja naenkrat. Kožo obraza sicer ne negujem, zjutraj si ga umijem z vodo in to je to. In pa zvečer pri tuširanju. Čez zimo si sicer tu pa tam nanesem kremo, da kožo malo namastim, suh zrak in mraz pač... Vsi ti preparati za čiščenje obraza, maske itd. so po moje en velik strošek in ko začneš ne moreš nehat in je tega čedalje več.

#63 sunshine_girl

sunshine_girl

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 19 september 2011 - 17:44

mozolji..jaz jih nisem nikoli imela, zadnje čase se kakšen sem pa tja pokaže.. :briga me:
drugače me ne moti pri puncah, če ima kakšnega, če jih je pa ogroooooooooomno mi pa ni ravno najbolj privlačno..tako na obrazu..če so pa kje drugje mi je pa vseeno.. :roll:
If you plugged your nose and your mouth while you sneezed, would it come out of your ears or would your head explode? o.O

#64 PROUDtoBEme

PROUDtoBEme

piščan'c

• Člani
  • 64 prispevkov

Objavljeno 22 september 2011 - 17:00

Nimam jih ravno veliko, vsake toliko jih je nekaj. Načeloma, proti mozoljem ne uporabljam nobene kreme ali pa pilinga, včasih nanesem od Neutrogene kremo, ki res ful navlaži kožo.

#65 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 207 prispevkov

Objavljeno 23 september 2011 - 00:20

Na srečo se zelo redko pojavi kakšen. Verjetno v povezavi s PMSjem, ampak ker je tako redko nisem niti pozorna na to kdaj točno nastane. Ga pustim pri miru in v cca. treh dneh izgine pa je spet mir.
Krem ne uporabljam.

Fall seven times, stand up eight. 

#66 _loveUpujs_

_loveUpujs_

piščan'c

• Člani
  • 50 prispevkov

Objavljeno 19 november 2011 - 14:40

Mozoljev imam zadnje čase ogromno. Poskusila sem kreme, pilinge, maske rezultatov pa ni bilo. včiraj mi je kozmetičarka rekla naj grem v lekarno po eterično olje čajevca, ki mi bo zagotovo pomagalo. Komaj čakam, da si ga kupim in poskusim :lalala:

#67 Opheodrys

Opheodrys

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 23 november 2011 - 20:00

_loveUpujs_, jaz sem tudi kupila to olje čajevca, ampak ne vem, kako ga uporabiti? Nekje piše, da nerazredčeno, nekje pa da razredčeno z olivnim oljem. :?: Kaj je pa tebi rekla kozmetičarka?

Da ne bom OT: tudi meni se pojavljajo te barabe, ampak sem zdaj ugotovila nekaj zelo zanimivega: prej sem dolgo uporabljala raznorazne kreme in čistilne gele (Vichy, Eucerin, Dermalogica...), potem sem pa poleti rekla, da bom za hec poskusila biti brez, bom samo z vodo in občasno milom čistila kožo (nasvet prijateljice, ki ima čudovito kožo). Rezultat: koža nič slabša kot prej z Vichyjevo nego, še skoraj lepša. :D Ne vem, mogoče se mi je pa samo morala malo spočit.
Pri drugih me na splošno ne motijo, če jih ni res preveč. Saj smo samo ljudje. :)
You're your problem, but you're also your solution.

#68 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 23 november 2011 - 20:12

Iz osebnih izkušen lahko povem, da mi je Differin (gel) v navezi s še neko drugo kremo (trenutno se ne spomnim imena), v pribljižno v obdobju 2 mesecev zelo pomagal. Po enem letu uporabljanja te navaze dveh krem mi ni bilo več potrebno uporabljati, ker se je koža tako izboljšala, da se mi po 6 letih ni več treba bati za akne in podobne zadeve. :juhu:

Prispevek uredil/a: ženska, 25 november 2011 - 03:18.
Prosim, pred objavo uporabi predogled, piši slovensko in uporabljaj ločila!

Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#69 _loveUpujs_

_loveUpujs_

piščan'c

• Člani
  • 50 prispevkov

Objavljeno 26 november 2011 - 16:51

_loveUpujs_, jaz sem tudi kupila to olje čajevca, ampak ne vem, kako ga uporabiti? Nekje piše, da nerazredčeno, nekje pa da razredčeno z olivnim oljem. :?: Kaj je pa tebi rekla kozmetičarka?

naj si kar nanesem na mozoljčke pred spanjem. Nič mi ni govorila o redčenju s čemerkoli. Dva večera sem si že naredila to, vendar je verjetno še prekmalu za rezultate. bomo videli :?:

#70 Lady_S

Lady_S

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 23 december 2011 - 18:24

Na srečo nisem imela problemov z njimi! :lepa:

#71 Kitty

Kitty

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 25 december 2011 - 11:58

Roaccutane in vaši problemi izginejo v pičlih zimskih mesecih ;D! (Samo po receptu in z zdravniškim nazor. Stranski učinki: adijo jetra, možen samomor, izredno suha koža)
Drugače pa nekaj pravil od raznih zdravnic in zdravnikov (za aknami sem se namreč zdravil DOLGO časa):
no.1 - Nikoli ne stiskajte mozoljev pa če so še tako nevzdržni!
no.2 - Seveda lahko jeste vse. Priporočljivo pa je - korenček zaradi vitamina A in semena ter oreščke za cink! (Vitamin A in cink namreč pripomoreta k lepi koži)
no.3 - Vsaka nova krema lahko naredi izbruh aken, ker koža še ni navajena na kremo D:!
no.4 - Uporabljajte vlažilne kreme ;3
no.5 - Redno čiščenje obraza - zjutraj in zvečer!

#72 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 25 december 2011 - 20:44

Pri meni je pa trenutno kar kriza. Morda bi bilo počasi potrebno razmisliti o obisku dermatologa..
Ker dejansko so se mi akne kar preveč razpasle. Tudi pod brado se mi delajo neke ogromne tvorbe, že skoraj turi, če malce pretiravam...
Upam, da bodo težave s kožo čimprej minile... :/
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#73 dvddvd

dvddvd

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 10:48

Težave z aknami so se skoraj popolnoma prenehale. Mislim, da še nisem prišel ven iz obdobja aken ampak meni so pomagali naslednji ukrepi:
-Čim manj alkohola (vedno ko sem popil karkoli alkoholnega tudi v minimalnih količinah se mi je stanje vidno poslabšalo že naslednji dan)
-Kožo čistim s čistilnim mlekom zjutraj in zvečer.
-Po očiščeni koži uporabim tonik (od Afrodite "Clean Phase" modri).
-In po toniku še namažem z naravno kremo (od Just-a "Tea Tree")

Opažam tudi, da če spim normalno (od 5-8 ur) je vse vredu in če spim manj oz. ne spim (grem žurat) in sem drug dan malo "bogi" se mi stanje hitro poslabša.
Ta potek čiščenja mi je predlagala kozmetičarka h kateri sem šel na čiščenje kože, ki tudi zelo pomaga. To je proces (trajajoč odvisno od števila aken), pri katerem ti kozmetičarka pod paro stisne vse akne in mozolje. Priporočam. :)
V življenju je bolje izgubiti trenutek, kot v trenutku izgubiti življenje.

#74 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2012 - 19:59

Končno sem se naročil k osebni zdravnici. :)
Imam kar probleme z aknami in podobnimi tvorbami na obrazu. Saj stanje niti ni tako alarmantno kot se morda sliši ampak ne želim, da bi se iz tega razpaslo še kaj hujšega. Upam, da bom dobil kako učinkovito formulo, ki bo odpravila težave. =]

#75 blaz_depra

blaz_depra

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 05 september 2012 - 03:24

Nobena krema na tem svetu ne bo trajno rešila problema, kot ga rešijo tablete Roaccutane. Res je, da znajo biti nevarne, če ne upoštevaš vseh pravil. Po šestih mesecih jemanje, močno zoži in izsuši lojnice. Potrebno je pa se seveda izogibati alkoholu, zanositvi pri puncah in pa soncu. Poleti ga dermatologi zelo redko predpišejo.
Vse razne kreme, so namenjene vzdrževanju kože, ko je že enkrat ok. To pomeni, da se bo nekdo, ki je že imel akne mazal po Roaccutanu z raznimi z izdelki, ki so namenjeni problematični koži, ker konewc koncev noče spet mašiti por.
Same kreme kot so Differin, Skinoren, Vichy, Eucerin pa bodo imele samo začasen, majhen učinek, če sploh.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov