Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj pa akne?

86 odgovorov v tej temi

#26 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 10:22

Glede krem ti pa ne znam svetovati.
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#27 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 14:28

Leto 2007 se začelo kot tudi mozolji na mojem čelu. :shock:
Ali kdo ve kaj pomaga? Vse kreme, ki se pišejo na recept mi ne pomagajo.

A to si dobil mozolje po novem letu? Med prazniki? Čisto možno je, da je to zaradi hrane, ki si jo jedel (ful sladkih, čokoladnih jedi) in zaradi pijače (predvsem več alkohola, ane?), ki si jo pil. Mogoče tudi kak stres? No, če so to razlogi, bojo itaq sami po sebi čez kak teden izginili (do takrat pa se ne stiskaj, ker si boš stanje razvlekel najmanj čez cel januar!!).
Sicer pa, ko sem jaz mel ful probleme z mozolji (prvi letnik SŠ), sem šel k dermatologinji, ker nisem več zdržal. Mozolje sem mel po obrazu, vratu, hrbtu, prsih in po rokah in še malo po nogah - dejansko sem bil celi mozoljast (ful sem bil pod stresom takrat, bolan sem bil 2 mesca, pa še stiskal sem si jih in si stvar še sam razširil). No, in mi je predpisala (poleg Skinorena in še ene kreme) ene blage tablete (mislim, da se jim je reklo Clinofug al neke takega, hehehe) - ki so mele sicer 100 možnih stranskih učinkov (dlakav jezik, recimo, hahaha), vendar so pri meni delovale brez le-teh. Stvar se je po enem tednu začela umirjat, po enem mescu izginjat, po dveh mescih mozoljev nisem več imel sploh. In od takrat dalje se mi ne delajo več v grdih količinah - tu pa tam kakšen, ki pa me itaq ne moti.
Sklep: Idi k dermatologinji, pa ti bo ona povedala, kaj bi blo najboljše. :)

LP.

#28 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 15:24

Poznam te tablete. In dobiš jih le v primeru, da si res mozoljast povsod (predvsem cel hrbet). No jaz tega nimam, zato jih ne bi mogel dobiti. Sem mislu kakšne lažje oblike - greš v DM in kupiš. :mrgreen: No vseeno hvala. Mogoče je res hrana. :?:
A drugače pa nič ne uporabljate? Nobene kreme ali pa kaj drugega? Puder res izsuši mozolj? :oops:
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#29 Padme

Padme

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 16:34

uf, hvalabogu se z mozolji nikoli nisem rabila ukvarjati :mrgreen:
Don't underestimate the force !

#30 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 17:14

Tudi jaz na srečo s kožo in mozoljčki nisem imel kdaj problemov, razen z britjem po vratu kjer imam bolj občutljivo kožo, samo tudi zdaj ni več problemov,odkar sem začel uporabljati strojček.
Drugače pa kljub temu, da mozoljčkov ni, si približno 2krat na teden pred spanjem namažem Vichy Normaderm in kdaj pa kdaj NiveaSoft kremo, tako da neko skrb koži nakažem to je pa to.

Drugače pa je sošolka, ki je imela kar hude probleme z mozolji začela uporabljati ProActiv in se ji je kar izboljšalo, ni popolna koža kot v reklami ampak definitivno ima manj problemov.
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#31 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 19:34

Poskusi s kolekcijo Apotheker Scheller - to pa greš v DM in kupiš. ;) Za nečisto kožo obstajajo gel iz limonine melise, grenivkin tonik, ter ananasova krema.

#32 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 20:50

Mozoljčki se res radi naredijo zaradi premastne/presladke/na sploh nepravilne prehrane in seveda zginejo, če prekinešs tem. :mrgreen:

Koža po kozmetičnem "obdelovbanju" je zato rdeča, ker doživlja reakcijo. Da ti jo globinsko očistijo, ti nanesejo nekaj preparatov za to, da se koža "zrelaksira" in jo lažje očistjo in je logično, da je pordela in da boli - je pa zato čista.

Malo zdravja in kvalitetne "obravnave" pa tudi koža rabi.
A hug is the shortest distance between Friends.

#33 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 02:48

Mozoljčki se res radi naredijo zaradi premastne/presladke/na sploh nepravilne prehrane in seveda zginejo, če prekinešs tem. :mrgreen: .

Samo toliko za ljubitelje čokolade: dokazano je, da nima veze z nastankom mozoljev! :mrgreen: Ubistvu nevem, če je dokazano. Nekdo, ki ga poznam obiskuje srednjo kozmetično mi je povedal, da so jih ta tako naučili, da je ta čokoladni mit napačen. Seveda nepravilna prehrana kot celota se pa pozna na koži.

#34 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 10:14

pri zdravljenju mozoljev vsaj sam zelo uporabljam Oriflame kolekcijo z veliko vsebnostjo Tea Trea olj in podobnega.
Kot vam bo svetoval vsak dober dermatolog je potrebno kožo zdraviti tudi not. To pa z uravnovešeno prehrano za čiščenje pa kak dodatek vitamina B.

Kar pa se čokolade tiče pa POZOR

Ne mešati mlečne ki zna zelo škodovati in pravo čokolado z vsaj 75% kakava. slednja za kožo res ni toliko škodljiva. Kar pa za razne mlečne ne morem napisati saj ima mleko in ti dodatki tudi svoje maščobe.

BTW čokolada pa ima kar nekaj kalorij, kar tudi ni najbolj zaželjeno.
Več info preko ZS.

#35 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 11:39

Preveč sladkorja v krvi lahko ženskam povzroči nevšečnosti v intimnem predelu (ko se glivice preveč namnožijo, začne srbet, poznamo nadaljevanje).

Sicer se pa telo, koža različno odzove na nepravilno hrano - enim zrastejo mozolji, drugim teža :mrgreen: , enim pa nič.

Zame velja, da kadar konzumiram prevelike količine šećera, mi to naredi mini mozoljčke na bradi. :?
A hug is the shortest distance between Friends.

#36 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 11:45

no, spet vse skupaj pripelje do istega krivca, torej sladkor.
Glede mozoljčkov pa še nekaj.
Vsem tistim, ki živimo v nečistem okolju mesta in smo nagnjeni k tej nadlogi je priporočljivo temeljito čiščenje z čistilnim mlekom, tonikom, enkrat na teden pa peeling obraza.

malo traja, toda za lepoto je treba....
no pa zdrava koža je tudi zunanji izraz našega zdravja.
Več info preko ZS.

#37 Gost_IM_*

Gost_IM_*
  • Gostje

Objavljeno 06 januar 2007 - 12:47

Meni je pomagal edino Retin-a( tretinoin ) z avstrije.,0,05%
Tudi izsuši kožo in jo lušči to traja do tri tedne,potem se stanje umiri.

Najefektivnejši pa je roaccutan v perlah, ki pa ima žal mnogo stranskih,še zlasti pri puncah!Po drugi strani pa z njim spet zdravijo tumorje...

Prehrana pa popolnoma nič ne vpliva,čokolada,maščobe...

Te hormone pri fantih regulira cink z kombinacijo B6 vitamina.
Zelo efektiven pa je B3 vitamin
v kapsulah do 1000mg na dan ali v gelu pri nas se žal ne dobi.

Je pa seveda dobro vse kar deluje protivnetno in antibakterijsko od naravnih,kamilic,čajevca,timjana...

Ti kozmetični preparati pa večinoma kožo zaprejo tako,da še je več komedionov in aken.

#38 devila

devila

piščan'c

• Člani
  • 128 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 16:32

Hmmm, ja seveda je lepše, da oseba nima mozoljev... Saj vem, da nima nič veze s higieno (ponavadi), ampak vseeno mam včasih tako asociacijo ob človeku z mozolji... :?: Sam bi se dal prežvet no. Nism tak občutljiva dušca..
Em... Sam res... Mozolji? Kaj pa so to? :mrgreen: ;) Nism mela nvem kakšnih problemov z njimi... Mogoče pms in to. Ampak drugače pa ne. Bi mogla bit srečna a... :evil:
... per aspera ad astra ...

#39 Sweden

Sweden

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2007 - 17:10

Hmm, a ni težko posplošit, katera krema je najboljša?

Men je sicer najbolj pomagala Vichy-eva; NormaDerm, kom drugem pa ziher katera druga.
Ta krema mi je zlasti ++, ker dejansko čutiš, kako ti očisti in izsuši kožo na mastnih delih, meni pa je tudi dejansko pomagala, pa sem imel prej brezuspešno tako Klimicin kot tudi Differin.

En mesec sem jo uporabljal, pa imam še zdaj kolikor toliko nemastno kožo...

Kar se pa samih aken pri men tiče, se je začelo dosti zgodaj (pri 13ih, 14ih), imel sem obdobja, ko sem imel resnično mastno kožo na otip, zdaj upam da je ta-hudo mimo, ker imam ta trenutek prav OK stanje (trkam na les).
A boy who has nothing to say...

#40 amand|ta

amand|ta

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 08:26

Mozoljčki..kje?
Jst jih na seb nikol nisem opazla razen, ko se približujejo ženski dnevi, in pa seveda res tu pa tam kakšnega mjčknga :)
skratka imela sem res tok malo mozoljev v času pubertete in še to niso bili veliki ali moteči, tko da imam po eni strani to srečo. Po drugi strani imam pa težavo s suho kožo in si po vsakem umivanju obraza morm namazat s kremo, drgač imam filing da mi kožo skup vleče. Nikoli ne uporabljam pudra da bi mela zarad tega težave s suho kožo in seveda, da bi z njim prikrivala nepravilnosti.
Glede krem proti mozoljem pa loh uganete: nimam pojma :?:

#41 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 15:25

Veljalo naj bi, da v tem letnem času naj ne bi bilo veliko mozoljev. Zakaj? Centralna kurjava v stanovanju ali pač hiši, tako izsuši našo kožo, da le-ta dejansko ne more tvoriti mozoljev. Ker koža ni mastna, temveč posušena kot sljiva. :mrgreen:
Opazil sem, da veliko ljudi prisega na solarij. Tudi sam sem opazil, da solarij ne da samo lepo zapečene kože, temveč tudi posuši vse neprijetne mozolje! :shock: :)
Drugače pa pomaga tudi maska Neutrogena (Visibly Clear - 2 in 1 ) ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#42 ..me..

..me..

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 15:42

V bistvu mozoljčki tu pa tam. :roll: Čeprav bi mi blo čisto prav, da jih nebi mela. :| Samo včasih se je prav fajn pregrešit in pojest kaj hmm več kaloričnega, kar seveda tudi povzroča mozolje. :x
Prisegam na solarij, kdaj pa kdaj si pa tudi kakšno maskarko napocam na obraz. :roll: Seveda v večnem upanju, da bo pa to zadnjič. :|
Za vsakogar pride enkrat pomlad, ki je ne bo doživel. Uživaj torej prav v vsaki pomladi.

#43 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 609 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 17:32

ah, js sem že probala vse te žeprej naštete kremice, pa mi nič ne pomaga, tudi pri dermatologinji sem bila, pa mi je napisala kreme in te zadevice, pa še vedno isto.

Ja prehrana je tista, ki največ povzroča in tudi to, če se zadržuješ preveč v zaprtem prostoru, in pa seveda stiskat ne smeš mozoljev, ker se vse prenaša.

Kvas naj bi pomagal, ker ima veliko B vitamina. In pa veliko vode je treba popit in čim več zelenjave in sadja pojest.
Na kratko zdrava prehrana ;)

#44 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2007 - 11:25

Jaz osebno kakšnih problemov z mozolji na srečo nimam-včasih zelo poredko se mi kakšen naredi in to je to. V takem primeru ga stisnem in imam potem spet mir za nekaj cajta. Ne vem, rekli ste, da se ob stiskanju mozolji prenašajo po koži-zame to definitivno ne drži, na srečo:) Jest jih že od nekdaj stisnem in naslednji dan se dostikrat sploh več ne vidi, kje sem imel dan poprej mozolj. Zame osebno najbolj učinkovita in najhitrejša metoda, brez prenašanja in nastajanja novih mozoljev.

Včasih, ko sem se še redno bril z britvicami, sem zaradi moje občutljive kože konstantno dobival ta majhne mozolje pod obrazom med vratom in brado ter imel na tem predelu suho in vneto kožo. Zdaj se že nekaj let brijem z mašinco-ki ti ne skrajša do gladke gole kože ampak na slab milimeter-in nimam več teh problemov.

Drugače sem nor na sladkarije in čokolado ter pojem ful dosti tega, ampak na mojo srečo običajno brez nastanka posledičnih mozoljev.
Toliko o čokoladnem mitu, po mojem je to v veliki meri odvisno od človeka do človeka - meni čokolada in sladkarije niso nikoli nič škodovale. Po drugi strani je pa kolegičina sestra imela v najstniških letih ful težave z mozolji in ji je dohtar zato prepovedal čokolado-od takrat ni več imela prav nobenih težav in ima kožo brez mozoljev. Dve plati, torej pospološevati se ne da:)

Glede krem in preparatov pa res ne bi znal svetovati, jih na srečo nikoli nisem potreboval.
Aja, razen če se mi kdaj naredi kak podkožni mozolj, ki ga niti s pomočjo igle ne morem stisniti-takrat ga namažem za čez noč z zobno pasto in običajno v dveh dneh popolnoma izgine.

#45 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2007 - 18:49

hm mozoljčki :lool:

Nisem jih nikoli imel prav pretirano veliko, ponavadi se mi je pojavi tja pa sem kakšen, ki je po možnosti izstopal na mojem obrazu, da je lahko vsak drugi, ki me je srečal rekel:"Kaj pa imaš to??" :oops: :x :D

Danes se čisto poredko kakšen pojavi na obrazu, tak da ni panike. Jih pa včasih nekaj dobim na ramenih ali zgornjem delu hrbta, kar pa sovražim.
Glede mil itd. meni ni nikoli nič pomagalo, tak da ne morem komentirat. :?:
O nobeni reči na svetu ne vem manj kakor o sebi. Da ničesar ne vem o sebei, izvira iz enega samega vzroka, edinega: strah me je bilo sebe, bežal sem pred sabo! H. Hesse - Siddharta

#46 gAyChyKa

gAyChyKa

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2007 - 20:37

..pojavijo se mi pred menstruacijo..ni jih preveč, seveda so pa tečni..če jih ima draga me ne moti..to je normalno..js osebno bi se jih bolj težko znebila..imela sem kreme pa ne pomagajo, ker so bile vse bolj za čiščenje obraza, potem nastane še več belih, ker se tako koža čisti in js jih pač ne morem pustiti na miru..pa je tu rezultat..ah,. joj.. :D
Add a little colour to your world, it's not all black and white.

#47 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2007 - 16:40

Pozdravljeni!

No, za informacijo vsem, s kožo, kar se aknavosti tiče, obstajajo različni problemi oz. različni mozolji/akne.

Po mojih opažanjih, čeprav ne posplošujem kar na celotno populacijo, ima veliko žensk oziroma punc specifični problem. To je neka čudna obsesija s stiskanjem mozoljev, ki jih pravzaprav ni. Gre za stiskanje vsake najmanjše spremembe na koži (predvsem na obrazu). Posledica tega je pordela koža, "otečen" obraz in tudi kraste. Takšnim primerkom seveda ne pomaga nobena krema ali milo (mozoljev itaq ponavadi ni)- predvsem bi jim koristila ena psihoterapija.

Pa tega si zdaj ne zmišljujem... Pred časom sem bral en članek. Mislim, da je bil v Oni. In sem ga zrecitiral že vsem mojim prijateljicam, ki imajo isto težavo. In to je res težava - ne pa zgolj navada!

Prijetno stiskanje mozoljev, ki to so, želim!

LP, aLEshY.

#48 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 545 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2009 - 12:48

Umrl zaradi tablet proti mozoljem

OMG. Počivaj v miru.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#49 TheChosenOne

TheChosenOne

zasvojen'c

• Člani
  • 755 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2009 - 01:24

Jaz že nekaj tednov uporabljam kremo Skinoren in morem povedat, da se je stanje res zelo izboljšalo. Je fuul fajni občutek, ko veš, da zgledaš veliko bolje, ker sem sicer imel kar veliko mozoljev. Še posebej v času pubertete. Ful kul je tudi, ko drugi opazijo spremembe in pohvalijo tvoj izgled. :mrgreen: :nerodno:

2QT2BSTR8

#50 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2009 - 13:13

No glede problemov z aknami moram potrkati na les, ker jih do sedaj še nisem imela. Imam zelo lepo kožo, predvidevam da je to malo pogojeno z geni. namreč mislim da sem jaz pri tej stvari na strani mati (ni imela problemov z mozolji). :?:

Ena moja prijateljica ima velike probleme z aknami. Enkrat mi je poslala sliko vseh produktov, ki jih je kupila za zmanjševanje mozoljev (krem in podobnih zadev je bilo več kot 30!). Dvomim, da pomagajo...še posebno njej, ker veliko uporablja puder ta pa mislim, da duši pore in s tem poveča možnost nastajanja mozoljev. No sama ne uporabljam pudra tako, da je to še dodaten plus zame.

Za razliko od nje, ki se nikoli ni ukvarjala s športom je imel moj bivši sošolec zaradi tega velike probleme z aknami...imel je že zagnojene mozolje po obrazu...res obupno za videti. Potem je šel pa na lasersko odstranjevanje mozoljev (po neuradnih info. je plačal kar veliko) in v roku pol leta so se akne zmanjšale + koža se mu je izboljšala.

Je pa sigurno vse odvisno tudi od prehranjevalnega načina, čistoče, ipd.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov