Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj pa akne?

86 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 16:00

Vas to pri tipu/punci moti, vam je vseeno?
Nekako je znano, da je to v najstniških letih - toda ne drži 100%! Mozolje lahka staknemo tudi pri 30 letih :(
Drgače pa je za boj proti mozoljem dobro, da jim pokažete :finger: in grete h zdravnici in rečete za plazmo :D proti njim :)

Najboljše kreme so:
~ Klimicin T (v gelu&roll on)
~ Differin (gel)
~ Skinoren (krema)

Vse kreme se izdajajo na recept.
Lep pozdrav pa čimanj mozoljčkov v letu 2004 :wink:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 17:30

Ja no, poskusil sem že vse tri naštete zadevice, pa nobena ne pomaga kaj veliko ... Trenutno sem na Differinu (LOL), ki pa zelo izsuši kožo - zato porabim kar nekaj vlažilnih mask tedensko.

Sicer pa je najpomembnejaša prehrana. Menda so najbolj krivi jodidi. Torej - brez bobi palčk in podobnih slanih zadev. :D
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#3 BunnyBite

BunnyBite

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 17:38

Jst ne uporablam nobene kreme, sam kerkat bi jo rabu. Sicr mozolov nimam tok, sam kdr pa useka pa useka :cry:
In to kr fajn. Največkrat po nosu pa po čelu :cry: In tist se lahk vleče dost dolg - sj zdj mislm kkšno kremo uzet tko da tiste tri kreme si bom zapomnu :wink:
Drgač pa nevem če me to mot na tipu. Ful mi ni všeč če je jih je ful. Res tist d je vse rdeč, drgač pa nevem. Sj mozole ma vsak, tko da ni frke :wink:
I´ve been walking in the rain just to get wet on purpose...

#4 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2004 - 01:12

Fantje, žal je testosteron sovražnik kože in las ... :eat: Včasih pomaga preprosta domača kura, ki pa mora biti redna: zjutraj spiranje obraza z mešanico kamiličnega čaja in kisa (razmerje 7:3), potem pa čez dan mazanje (po feelingu) s kremo Aqua Beauty od Nivee.

#5 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2004 - 09:15

jz nimam kakšnih posebnih težav z kožo, če se že pokaže kakšen mozolček ga pa prekrijem s korektorjem

lp

#6 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2004 - 19:42

Jah no, treba je pravilno jest, pa veliko se je treba gibat na svežem zraku. :pepper:
Mozolji me pri tipu ravno ne motijo, no odvisno kje jih ima!! :o

#7 Little Sharky

Little Sharky

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2004 - 20:15

ja, mozolji...clovekov najboljsi prijatelj... not :( ... sem mev ze take probleme z njimi, da je blo za znoret... pa sm mev razne kremce, ki mi jih je zdravnica predpisala, pa so pomagale tolk kt c bi se mazu z evrokremom. :? pol sm pa mev dost in sm si zrihtu napotnco za dermatologa. in sva se mal pomenla in ugotovla, da bi blo fajn met terapijo z roacutanom (ceprov zna bit zadeva risky za jetra ipd).. no, po ene 3eh mescih futranja tablet so mozolji po obrazu in hrbtu sli adijo... in zdj jih nimam skor nc ze vec kot pol leta... i sem happy 8)...

amen :wink:

#8 KitKat

KitKat

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2004 - 12:38

Mozolji... sploh se ne obremenjujem s tem :roll: usake tok cajta se kkšn mal bol opazn pojav drgač mam pa take bol mini k se jih ne vid tok :)

#9 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 04 marec 2004 - 19:06

baje pomaga ce se namazes z spermo...sam pol moras pazt da nimas tazga tipa k se ful drogira...
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#10 mrsFBIagent

mrsFBIagent

piščan'c

• Člani
  • 106 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2005 - 19:37

načeloma nimam težav z mozolji, razen takrat , ko se pojavijo, ko jih človek najmanj rabi...no,saj to je pa vedno :lool:
no,ma na drugih me ne motijo prav nič ;)
To,kar te ne ubije, te naredi močnejšega ;) 8)
Disney "if you can dream it, you can do it".

#11 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2005 - 18:23

puberteto prefurala brez mozoljev, zadnje leto mam pa na momente prou grozne izbruhe po obrazu... ampak je pr men to dejansko ful povezan s prehrano... takoj se vid, kdaj mi je je najbolj dolgčas in pojem največ čokolade in mastnih stvari... :wink: nekak se ne obremenjujem preveč s tem... bo že minil... tko pr men kot pri komurkoli... 8)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#12 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2005 - 12:22

Mozolji so pri meni stalnica. Včasih manj, drugič več.

Med puberteto je bila kriza, hormoni so divjali, sprememba prehrane ni imela bistvenega vpliva, ker ni bila prevladujoči vzrok. Takrat mi je dermatologinja predpisala 2% salicil špirit in Klimicin gel. Zadeva je pomagala, vendar je bila koža izjemno izsušena, zato se je začela še bolj mastiti - to je bilo najbolj opazno, ko sem počasi prekinjal s Klimicinom.

Sedaj ima prehrana nekoliko večji vpliv kot prej, poznajo se čokoladice in čipsi. Vendar moram pohvaliti mojo novo kozmetiko - kolekcija Dr. Hauschka za mastno kožo (stvari se dobijo v Sanolaborju in baje tudi v lekarnah in NISO tako blazno drage). Temeljijo na naravnih sestavinah (in to se čisto zares voha in občuti pri vsaki kremici), učinek je treba počakati, torej zadevo uporabljati nekaj časa, da se pokaže, vendar je tudi trajnejši efekt.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2005 - 10:15

Jaz po dolgem času nemozoljev, dobil ene 5 novih :shock: Zdaj jih mažem z acnestop od Afrodite - še kar pomaga 8)
Čeprav bi bilo fajn, če bi jih lahka kar odpraskal :mrgreen:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#14 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2005 - 12:35

Včasih sem mel ful probleme s tem, no zdej so pa zginl..vsaj v velkem obsegu jih nimam. Se pa včasih pojav kšn res grozen kje :roll:

Sicer me pa ne motjo na tipu, komu še prov pašejo ;)

#15 Aquarius

Aquarius

nov na sceni

• Člani
  • 236 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2005 - 15:20

Tud jaz jih imam precej... No danes jih začuda ni, ampak mam samo ostanke - se pravi majhne rdečice kjer so bili mozolji, pa vseeno ni lepo za vidit.

Bom probal nekaj vaših rešitev, če mi bojo kaj nucale.

sicer mam pa eno prjatlco ki dela biznis na Avonu in mi na vsake tolk cajta ufurava kremce, maske, gele, korektorje.... Pa je bolj tko no, komaj kaj opazno al pa nič.

#16 Nathos

Nathos

piščan'c

• Člani
  • 61 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2005 - 15:48

Men kr pomaga Vichy-jev šampon za akne. ne vem sicer točnega imena, k se mi ne da it gledat, kaj je zaen, ampak je v prozorni flaški s pumpco, pa zelene barve je.
Ker pa precej izsuši kožo, si jo nato namažem s svojo kremo iz ognjičevega olja in eteričnega olja sivke.

L.p.
Jure

#17 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 22 april 2005 - 11:12

...res je! sem ze par let z pubertete...in takrat jih nisem nikol ful mela...sm pa ke kakega...in zdej kr naenkrat(pa se ful umivam pa vse)...razloga nevem....zivci?....so samo na bradi,povsdo drugje je koza zelo zelo cista(dojenckasta)....sla sem k privatnemu darmatalogu(dala za 5 min 10 cukov :/ ... dau i je eno kremo k mi sam masti....
...
...zdej pa ze neki casa uporabljam celo Vichy-evo kolekcijo Normaderm...(peeling,gel,tonik,krema,conditioner)...in sem zelo zadovoljna :)

...pa se neki...STISKANJE je najhujsi SOVRAZNIK!!!prstke proc!!!
...drugac pa si parkrat na mesec dam na faco domaci med...po tem je koza booozansko mehka :P

"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#18 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 24 april 2005 - 17:01

Mozolji me ne motijo pri tipu.

Sam v puberteti nisem imel posebnih težav z njimi, se pa še vedno pojavi kakšen.

#19 Pia

Pia

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 24 april 2005 - 21:28

na srečo jih nimam :evil:

#20 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 15:13

Nimam težav z mozolji, hvalabogu. Se mi pa po kakšni določeni hrani, sploh če res pretiravam s sladkarijami, pojavi kakšen. Me pa ne moti pretirano, če jih ima kdo drug. Nekateri pač imajo manjše težave s kožo, ampak tudi te je s pomočjo napredka kemije možno bolj ali manj učinkovito odpraviti ali pa vsaj zmanjšati.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#21 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 16:01

jst niti nism meu nikol ne vem kok velik mozoljev, so se pa etak pojavljali (ampak vedno v manjših količinah), tko da lohk rečm, da sm prou srečno bitje! :pepper:

mozolji pr tipčku me niti ne motjo, razn če gre za RES veliko mozoljev (kar pomeni, da bi za predigro veselo stiskala njegove mozolje :D )
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#22 LORIS

LORIS

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 25 april 2005 - 20:55

Men najbolj pomaga solarij... Najbolj pa sovražim, ko zagledam kakšnega ravno na kak pomemben dan, ali pa tik pred zmenkom... :x
Svet je kot veliko otroško igrišče, kjer se otroci igramo igro, ki se imenuje življenje!

#23 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 10:09

Leto 2007 se začelo kot tudi mozolji na mojem čelu. :shock:
Ali kdo ve kaj pomaga? Vse kreme, ki se pišejo na recept mi ne pomagajo.
Sam sem že probal Garnier Pure SOS, Neutrogena PureGlow blazinice, Neutrogena visibly CLEAR in tudi nič ne pomaga.

Kaj pomaga vam. :?: Kaj priporočate. Obstaja kakšna dražja stvar, ki pomaga. :?:
Lep pozdrav, Glorč :pepper:

#24 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 10:16

Kaj priporočate. Obstaja kakšna dražja stvar, ki pomaga. :?:

V bistvu obstaja, ja - obisk kozmetičarke. ;)
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2007 - 10:18

Tudi to sem že bil. Ampak kaj naredijo kozmetičarke. Naredijo masaker. :mrgreen: Potem si rdeč kot puran in isto sranje je. Mene bolj zanimajo kreme pa to. :oops: :?:
Lep pozdrav, Glorč :pepper:

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov