Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kje imate prve stike s tipi?

spoznaj zmenek

66 odgovorov v tej temi

#51 Tonymontana

Tonymontana

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 19:09

Oglasi, temu sledi kaka kava/čaj na nevtralnem mestu, če je kaj kemije pa še kaj več naslednjič, čeprav postajam vse bolj izbirčen pri svojih občasnih avanturah.

"Having the courage to find a better path is having the courage to risk making new mistakes."

#52 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2013 - 12:30

Ponavadi navežem prvi stik preko neta. Saj tako zunaj nebi prepoznal kdo je gay ali kdo ne - seveda se pri nekaterih opazi. Tako sem preko neta spoznal tudi par zelo dobrih gay prijateljev. Je pa res, da ne vem kaj se je spremenilo na tem področju, da so ljudje na raznih klepetalnicah in forumih postali izjemno neresni. Če se spomnem leto ali dve nazaj, je bilo vse drugače kot sedaj. Recimo včasih si se preko neta hitro zmenil za kako pijačo ali avanturo. Si porabil cca 15 minut za celoten pogovor in dogovor. Če pa pogledam današnje dni, pa porabiš cca 1 uro samo zato, da izveš kaj človek sploh išče. Potem pa še ko se naprimer zmeniš, se dostikrat ta tip sploh ne prikaže blizu.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#53 matej29

matej29

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2015 - 13:29

Živjo vsem skupaj,

Pred kratkim sem se preselil iz Celja v Lj in zanima me, kje kaj dogaja. Namreč nisem na sceni in kot tak nisem našel nekih dobrih opcij. Razne spletne zmenke in chatroome seveda lahko kar pozabim, ker ni resnih tam gori.

Ker sem po duši raziskovalec, bi poleg lastnih dogodkov poskusil tudi sledeče zadeve, pa mi prosim povejte, kakšne so kaj vaše izkušnje; Tiffany, Open, za Savo, Tivoli?

Hvala in lep dan :)

#54 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2015 - 21:46

Mislim, da so na spletnih zmenkarijah vseeno bolj "resni" ljudje kot pa na mestih, ki si jih naštel, posebej za Savo ali pa v Tivoliju.

Aja, verjetno ne razumem, kaj misliš z besedo "resen" - glede na tvoj prispevek verjetno zate 'resen' pomeni 'pripravljen seksati takoj'.

Prispevek uredil/a: Crane, 02 januar 2015 - 21:46.

i tried

#55 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2015 - 22:02

Crane...to si mi vzel s tipk :P

#56 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2015 - 23:23

Ker sem po duši raziskovalec, bi poleg lastnih dogodkov poskusil tudi sledeče zadeve, pa mi prosim povejte, kakšne so kaj vaše izkušnje; Tiffany, Open, za Savo, Tivoli?

Open-a ni več.

#57 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 714 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2015 - 17:33

Aja, verjetno ne razumem, kaj misliš z besedo "resen" - glede na tvoj prispevek verjetno zate 'resen' pomeni 'pripravljen seksati takoj'.

Hey, hey, hey! 49 evrov je 49 evrov! Treba je brat drobni tisk ;)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#58 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 15 september 2015 - 00:52

Meni se kljub vsem bremenom online dating-a zdijo stiki prek neta vseeno bolj varni in pa hitreje vidiš, kaj nekdo hoče. Poleg tega pa po vsem, kar so mi povedali o raznih gejevskih placih, tja raje ne grem. Zalostno, da je treba iskati prek neta, ampak tako pac je.

#59 Iskalec

Iskalec

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 07 april 2016 - 02:29

Zadnji čas veliko premišljujem o tem, kje in kako se človek v Sloveniji lahko najbolj učinkovito loti zmenkarjenja.

V "strejt svetu" je možnosti tako rekoč neskončno, v idealnem primeru pa nekoga spoznaš v živo, sčasoma se razvije romantična povezava in BAM, že imaš zvezo. :P

V "gej svetu" pa so stvari (vsaj pri nas, če me občutek ne vara) malenkost bolj kompleksne. Relativno majhno število gej fantov je "out" (torej na točki v svojem življenju, kjer več ne skrivajo svoje spolne usmerjenosti), LGBT shodov, žurov, klubov in drugih priložnosti za srečanja in spoznavanja v živo pa je (vsaj meni na znanje) še manj, pri čemer še obstoječa morda niso za vsakogar. Kako se torej povprečen gej Slovenec loti iskanja potencialnih romantičnih/spolnih partnerjev?

Jap, pa smo tam - online dating, oz. "spletno zmenkarjenje" (recimo).

Na spletu obstaja malo morje portalov, forumov, aplikacij in drugih storitev, ki gejem omogočajo iskanje sebi podobnih. V zadnjih letih sem naletel na kopico bolj razširjenih, med katerimi je v Sloveniji priljubljena manjšina:

1. Planet Romeo / Gay Romeo

Po mojih opažanjih daleč najbolj priljubljena izbira. Spletišče, na katerem se zbirajo predvsem Evropejci. Relativno nevtralno zastavljena, spričo česar omogoča sobivanje tako romantikom kot avanturistom.

2. Grindr

V Sloveniji druga najpriljubljenejša izbira, če se le ne motim. Mobilna aplikacija, ki z GPS sistemom locira in naniza najbližje souporabnike. Na njej se najdejo predvsem avanturisti, z občasnim fantom, ki išče kaj resnejšega.

3. ???

To je, vsaj kar se pogosto uporabljanih aplikacij tiče, to. Kljub temu, da je ponudba mnogo večja, kaže, da sta se v Sloveniji zares prijeli samo ti dve.

Osebno mi manjka kak portal, na katerem bi se zbirali predvsem gej fantje, ki iščejo izključno kaj resnejšega. Zaenkrat je najboljša izbira za kaj takega famozni "GR", pa še tam se je treba prebijati skozi številne uporabnike, ki v resnici iščejo samo avanture.

Osebno sem velik fan OkCupida, a imam občutek, da je tukajšnji gejevski skupnosti zaenkrat še popolnoma neznan ... ali pa je preprosto premalo fantov, ki bi dosegli točko, kjer si želijo iskati izključno nekaj resnega in bi se bili za to pripravljeni virtualno izpostaviti.

Skratka - kaj pa menite vi? Se vam zdi, da sem kaj večjega pozabil? Kaj najraje uporabljate vi in zakaj? S čim ste imeli najboljše in s čim najslabše izkušnje? Kje imate občutek, da je gejevsko zmenkarjenje v Sloveniji najbolj živo?

Za konec pa še opravičilo uredništvu, če sem slučajno zgrešil podobno temo, kamor bi ta prispevek spadal. V tem primeru ponižno prosim, da se ga premakne v relevanten kotiček.  :mrgreen:

#60 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 07 april 2016 - 10:44

Meni se je Mavricni forum vedno zdel resnejsi. Seveda, tako kot povsod, so tudi tukaj najbrz izjeme, pa vendarle se mi zdi, da se preko rubrike "Spoznaj me", najde bf material :)
Sem spoznal super ljudi na forumu, v.d. moza pa na Romeu :)
Ni pa enostavno nic, tako je pac zivljenje :)
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#61 damon

damon

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 07 april 2016 - 19:16

Iskalec, za telefone obstaja tudi aplikacija Tinder.

#62 Iskalec

Iskalec

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 08 april 2016 - 00:00

Sem videl, ja; pa opažam celo, da je med geji kar priljubljena - hvala! :D

Sicer pa poskušam ugotoviti tudi, kje bi se dalo z gej fanti spontano spoznati v živo ... osebno nisem ravno ljubitelj Tiffany/K4 žurov, izven tega pa razen aktivističnih skupin ne poznam nobenega družbenega okolja, kjer bi človek lahko prišel v stik z novimi gej obrazi ... slišim, da Legebitra občasno organizira druženja/tabore, pa tudi tukaj na Mavričnem forumu vidim, da obstaja rubrika za srečanja. :D Poznate mogoče še kakšne dogodke ipd., kjer se fantje lahko neobremenjeno spoznavajo v živo?

#63 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 08 april 2016 - 22:00

Tukaj imam praktično enako mišlenje kot Iskalec. Meni je nekaj najlepšega, da bi koga spoznal skozi vsakdanje življenje.

#64 graceland

graceland

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 08 april 2016 - 22:26

Samo težko spoznaš kerga skozi vsakdanje življenje. Jaz še nobenega nisem tako spoznal, no mogoče ne opazim gej tipov tako...

#65 Misko96

Misko96

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 18:39

Meni se še vedno zdi najbolj uporaben PlanetRomeo. Čeprav je veliko tipov, ki se prodajajo, se da še vedno najti koga (oz. kar precej) prijetnega, ki išče kaj resnega.

#66 Dejandean

Dejandean

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2017 - 15:41

Mislim da je tale forum še najboljša poteza za najti koga normalnega. Vse te gay strani pa mislim da so polne tistih kateri iščejo samo avanturo - no odvisno pač od posameznika kaj iščeš.

#67 Jacques

Jacques

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2017 - 23:32

Zanimiv tale forum, jaz sem šele danes odkril, jao. Mi je zelo zanimivo brati razne izkušnje, nasvete in zgodbe. Jaz nisem še nikoli imel simpatije (vsaj ne v okolišu), pa zdej nekaj idej imam, vsaj v katero smer iti.

Hominem quaero

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov