Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Računalništvo - Več glav več ve

nikon dslr fotoaparat nakup pomoč foto

1087 odgovorov v tej temi

#1076 Tarin

Tarin

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2016 - 21:15

Na pomoč! :obup:

Invazija reklam mi ne da sproščene uporabe neta. Moj braskalnik Crome mi samodejno lepi obvestila, čestitke in odpira tage.

Po prijateljevem nasvetu, sem si namestila Adblock Plus a ni čisto nobene spremembe  :misli: !?

Veste za kako bolj uspešno rešitev?

Help me please.  :zate:

#1077 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2016 - 10:36

More delovat. Znova zaženi chrome. Al pa nisi vredu namestila-če sploh si...

V glavnem mora delovat ;)

An eye for an eye makes the whole world blind.

#1078 Tarin

Tarin

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2016 - 23:30

Ja jaz bi tudi rada, da bi moglo delovat, pa žal pri meni ne dela. Kako znova zaženi Chrome? Na koncu vrstice imam osemkotni rdeč znakec ABP, ki tudi kaže št., ampak efekta pa nobenega. Chrome mi tudi dokaj pogosto zmrzne, zato sem si sedaj dala gor Opero z ABP in nisem rešil nič. Čisto enako stanje kot s Chrome.  :kaj:

#1079 PandaSan

PandaSan

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2016 - 07:16

Moja stara mama je imela enak problem. Ni vazno koliko ad blockerjev sva uporabile, se vedno ji je ven metalo okna in nove tabe. U bistvu je imela instalirano neko sranje. Prvo se je videlo v control panel pri odstranjevanju programov, drugo pa v chrome v apps oz. extensions.
Dobro preveri, ce se ni kaj prikradlo tam in ti vn mece obvestila.
A man chooses, a slave obeys.

#1080 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2016 - 00:00

Čudno. Ne vidim v tvoj rač oz ne vem kaj maš vse gor...Mogoče res kaki nadležni/nepotrebni program ki ti onemogoča adblock...Včasih majo ljudje vsega boga gor pa jih vprašaš kaj pa maš to pa rečejo da to že blo gor. Itak...To pride skozi inštaliranje programov ker ne berejo pa klikajo samo naprej...

#1081 Tarin

Tarin

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2016 - 20:52

Vsi, ki ste mi priskočili na pomoč iz  HVALA ! 

Moj rešitelj je link Chrome Cleanup Tool, ki mi je spucal Chrome (samo Chrome!), sploh ni potreben Adblock. Pri filmčkih še včasih vskoči Alibaba ali Bet 365. Opera je ostala nasičena z reklamami, zato sem jo deinštalirala. 

Krasni ste!  :sonce:

#1082 PikiMiki

PikiMiki

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2016 - 21:38

Super! ;)

#1083 Lisbeth

Lisbeth

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2016 - 17:31

V isti mapi imam fotke enega leta. Obstaja kak način, da nekaj kliknem, da se bodo fotke razvrstile v različne mape po datumu posnetka? Ali je edina možnost, da to naredim sama step by step (ustvarim mapo, dam fotke tja, spet novo mapo, dam fotke tja, itd.). Hvala.

#1084 Ziga

Ziga

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2016 - 17:51

Na Windowsu se da, pa mislim, da tudi na drugih OSih.

V mapi izberi pogled -> podrobnosti
potem pa desni klik na eno izmed "glav" (eno podrobnost) in označi še datum nastanka / datum posnetka (možno, da se razlikuje)
potem pa klikni na to podrobnost - datum nastanka, in ti jih bo razvrstilo

Sem ravno imel odprto mapo s slikami

PS: sorry za extra veliko sliko
PS2: napačno prebral ... da se bi same razvrstile v različne datoteke, težko, včasih je bila Picasa, kjer ti jih je po datumu razvirstilo, ampak tudi tam ni bilo možno potem shraniti tako, po datumu :(

Tako da jaz bi na roke, verjetno najprej po mesecih.

jRRPUsZ.png

Prispevek uredil/a: Ziga, 02 maj 2016 - 17:54.

#1085 piskotek

piskotek

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2016 - 21:49

Rabim pomoč!

Imam zunanji trdi disk znamke Samsung, star približno 4 leta. Kakšne 2 meseca so se pojavljali problemi - včasih ga računalnik ni zaznal, kadar pa ga je zaznal pa je vsak najmanjši dotik diska ali kabla povzročil "kratek stik". Računalnik ga kar naenkrat ni več zaznaval, morala sem ga še enkrat vklopiti v računalnik in potem je bilo spet vse okej. Seveda teh problemov nisem jemala resno. Planirala sem, da si bom kupila nov disk in vse prenesla tja, preden bo prepozno. Ampak sem očitno predolgo odlašala. Sedaj mi računalnik diska sploh ne zazna več, če ga poskušam priključiti pa na kakšen drug računalnik, mi ga zazna kot virus in zahteva, da ga formatiram. Zanima me, če se da podatke na disku rešiti, kdo bi mi lahko to pomagal in koliko približno bi morala za to plačati?

Help, help, help!

#1086 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2016 - 23:31

Rabim pomoč!

Imam zunanji trdi disk znamke Samsung, star približno 4 leta. Kakšne 2 meseca so se pojavljali problemi - včasih ga računalnik ni zaznal, kadar pa ga je zaznal pa je vsak najmanjši dotik diska ali kabla povzročil "kratek stik". Računalnik ga kar naenkrat ni več zaznaval, morala sem ga še enkrat vklopiti v računalnik in potem je bilo spet vse okej. Seveda teh problemov nisem jemala resno. Planirala sem, da si bom kupila nov disk in vse prenesla tja, preden bo prepozno. Ampak sem očitno predolgo odlašala. Sedaj mi računalnik diska sploh ne zazna več, če ga poskušam priključiti pa na kakšen drug računalnik, mi ga zazna kot virus in zahteva, da ga formatiram. Zanima me, če se da podatke na disku rešiti, kdo bi mi lahko to pomagal in koliko približno bi morala za to plačati?

Help, help, help!

Piskotek

Na celovški v LJ- Šiška nasproti Slovenija Avto se nahaja Mercator in v sosednji stolpnici proti LPP postajališču ima nekdo računalniško podjetje, ki se ukvarja z reševanjem takih problemov od usb, zunanjih diskov, ssd diskov itd... Mogoče ti uspe tam pridobiti info ne vem pa kako se imenujejo točno niti koliko bi lahko znašalo kaj.

Upam, da ti uspe rešiti problem. :)

Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#1087 Knight_Rider

Knight_Rider

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2016 - 07:25

Po vsej verjetnosti je šel le vgrajeni USB-SATA krmilnik. Mogoče je slab le konektor. Najbolje, da vzameš disk iz ohišja in ga priključiš na kak stacionarni računalnik, ki ima že vse potrebne priključke. Če imaš le prenosnik, lahko nabaviš tudi USB-SATA pretvornik. Par € pri kitajcih.

#1088 idoru

idoru

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2019 - 22:47

lepo podavljeni,

imam laptop lenovo ideapad 310, ki ga nameravam prodat zaradi nakupa gaming laptopa. Nov je koštal 700€, koliko je zadeva vredna danes? čisto sem padla ven in nimam predstave koliko laptopom pade cena. Hvala za odgovore!

It doesn't matter what we want. Once we get it, we want something else.

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: nikon, dslr, fotoaparat, nakup, pomoč, foto

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov