Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Računalništvo - Več glav več ve

nikon dslr fotoaparat nakup pomoč foto

1087 odgovorov v tej temi

#26 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2006 - 20:03

hvala, deluje, sem mislu da je bolj complicated :)
zdej pa vam lahko pokažem svoje ozadje namizja :yahoo:

pesem se pa tud že prenaša, tenkju bebi
lp
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#27 pika

pika

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2006 - 09:24

jutro ludi! mam problemček z messengerom mi kar piše ip nevljaven pa sem vse naredla pa mi vseen ne poveže! a mi ve kdo pomagat?
hvala že v naprej

#28 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2006 - 15:33

podobno kot urosss bolj gor imam problem s PrintScreenom... kako se slika kakšen prizor iz filma? jaz npr. dam pavzo in sliknem zadevo in jo kopiram pač kamorkoli, ampak če pol film ugasnem, mi ne pokaže slike... :?:

#29 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2006 - 15:41

Mogoče ti ne pokaže potem slike, ker s tem ko zapreš predvajalnik tudi izbrišeš sliko iz pomožnega pomnilnika.
Jaz uporabljam VLC player, ki ima že sam to funkcijo PrintScreen.
Nosce te ipsum.

#30 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 02:26

bio kaj točno narediš? 8)
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#31 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 02:32

bom js za bio povedu :mrgreen:
lej maš opcijo PrintScreen ja? ja, in deluje čist normaln, pač stisneš in kopiraš v Word al kamor pač žeilš, ja...
a pa je možno tudi slikat kak prizor iz filma, ker npr. če se meni na BSPlayerju predvaja film pa da hočem slikat kak prizor (kako golo rit :D ) pač dam pavzo, kliknem PrintScreen prilepim in vse ok, slika vredu, fantastiko, ko pa ugasneš player dol pa bum izgine tud tisti del s sliko in je sama črnina... :( .
Kaj ni možno slikat tud kakšnih prizorov iz filmčkov al kako? ziher se da kaj.. :?
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#32 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 02:42

Ja jaz ko sem kaj slikal (npr Johnatana v "najbolši igralec") - sem slikal, paste-al sliko v kak grafični program, shranil... in to je bilo to. Ne razumem kako da ne bi delalo. Poskusi prej shranit preden zapreš player-ja.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#33 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 03:43

ja tako je pri meni kot pri urosssu. tudi če shranim... pa - nevem kako bi opisala - če npr. kopiram sliko v slikarja in pol izrežem kvadratek, se ne izreže del slike ampak se nič ne premakne... shranjevanje pa ne pomaga :?: predlagaj kakšen grafični program?

#34 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 03:48

ne, še enkrat sem provala - ko dam, da mi shrani, se mi avtomatsko shrani cela črna slika. pa tudi, če kopiram sliko, ko imam film čez cel ekran in pol player recimo zmanjšam, se mi kopira manjša slika... (uff, nevem če ste kapirali ;))

#35 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 10:29

Ja, res, če slikaš s print scrinom, je samo črn ekranček. Dunno exactly why. :idea:

BSplayer pa ima funkcijo "capture frame" (za druge ne vem, možno da imajo tud).
Uglaunm med predvajanjem pritisneš P oz. Shift + P, ali pa greš v menu -> Options -> Capture Frame.
Slika se potem shrani v mapo BS player (kjer je plejer inštaliran).
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#36 Ang3lGrl

Ang3lGrl

piščan'c

• Člani
  • 145 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 11:40

drugače pa obstaja en program za to samo ne vem več kak se mu reče :idea: bom prečekirala malo na netu :mrgreen:
...Sometimes I Just Like To Dream...

#37 e_misko

e_misko

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 14:04

Jp, "capture frame" deluje. Takšno funkcijo imajo skoraj vsi playerji.

Če vam gre na živce, da se vam slike shranjujejo v mapo BS-playerja odprete Preferences in pod General določite Directory for captured images.

#38 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2006 - 14:19

hvala, hvala, ratalo mi je :clap:

zdej lahko greste pogledat, kaj sem hotla delit z vami v kokošnjak (smešni linki...) ;)

#39 Nika

Nika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 21:01

A pozna kdo kak dober program za urejanje slik oz. za izbris rdečih oči?
V ljubezni je mogoče marsikaj oprostiti, ne pa tudi pozabiti.

#40 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 21:12

Jaz uporabljam Picasa2, dobro zbriše rdeče oči, poleg tega lahko sliko barvno spreminjaš, osenčuješ itd., pa še glede uporabe je zelo enostaven. Zloudaš si ga brez problema.

#41 Nika

Nika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 21:58

Hvala sara ;)
V ljubezni je mogoče marsikaj oprostiti, ne pa tudi pozabiti.

#42 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 15 april 2006 - 20:54

Men je za pregledovanje in simpl urejanje slik najboljsi IrfanView. Rdecih oci sicer mislim da ne mores skenslat (al pa jaz ne znam...), lahko pa nardis kr dost bedarijic... Skratka, zelo uporaben programcek:)

#43 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 22 april 2006 - 14:15

Hm, mene pa zanima, kako v Wordu na dnu strani navedem, od kot sem vzel kak citat. Npr: Imam pač tekst in v tekstu tisto, kar citiram, označim recimo številko 1. In potem na dnu strani želim napisati avtorja, naslov knjige itd. Saj veste, kaj mislim, ali? :mrgreen:
No, in predvidevam, da se to ne dela na roko, kot bi to Bojči naredil, ampak obstaja kaka funkcija, ki je Bojči še ne pozna. :idea:
Me bo kdo razsvetlil? :mrgreen:
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#44 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 22 april 2006 - 14:55

Po mojem misliš na sprotne opombe.

vstavljanje/sklic/sprotne opombe :mrgreen:
to bo seminarska No1

#45 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 27 april 2006 - 02:13

s katerim programom lahko odprem format .gp4? (video, audio, niti ne vem, kaj bi to bilo :?: )

#46 davinchy

davinchy

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 27 april 2006 - 09:46

Serbus folk. Pozdrav še s celja

Nisem pogledal vseh 16 strani postol, pa se ze vnaprej opravicujem, ce je kdo ze to vprasal... :?:

Mi zna kdo pomagat glede torrentov. ze nekaj casa iscem stran in to slovensko, na kateri bi lahko nasel slovenske filme. sem sicer naletel ze na eno stran (mi je usel naslov iz spomina), pa se je treba vpisat, kar pa se ni taki problem. vecji se zgodi, ko se hoces vpisat, pa javi, da je limit ze izkoriscen... V smislu, "vec srece prihodnjic..." :x :cry:

Kakrsnakoli informacija glede slovenskih strani s torrenti in strani s slovenskimi filmi, bi mi prisla prav.

Thnx foks

#47 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 27 april 2006 - 10:29

Davinchy, saj to je itak na skoraj vse straneh. Moraš pač poizkušati večkrat.
Recimo na http://golden-tomb.net pač trenutno sploh ne moreš blizu medtem, ko na http://filebits.org je treba čakat. Suprnovo pa so itak zaprli. Drugih trenutno ne poznam.

#48 Aendy

Aendy

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 27 april 2006 - 13:38

jaz uporabljam http://isohunt.com/ za torente sem ful zadovoljen.

Drugace sem pa ful zadovoljen z DC++ ampak ne znajo vsi uporabljat te zadeve, ker je kar nekaj nastavitev pa se na slo hub-e se prijavi gor.

Jaz sem z dc++ dobil kekčeve filme, moj ata socjalistični kulak, to so gadje,,, in ni bilo problema.

Še kakšno vprašanje mogoče?

#49 Scissor Sister

Scissor Sister

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 27 april 2006 - 23:17

s katerim programom lahko odprem format .gp4? (video, audio, niti ne vem, kaj bi to bilo :?: )

Za take probleme je FILExt taprav naslov. Tole bo po moje kar datoteka, v katero zapišeš tablature za kitaro. A se učiš igrat na kitaro? Pri odpiranju si pomagaj s programom Guitar Pro.

#50 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 03 maj 2006 - 23:17

Hej :)

Nekaj bi vprašala v zvezi z mojo miško (računalniško :mrgreen: ). In sicer: ko nekaj pregledujem na netu, mi kar naenkrat kazalka za miško "skoči" nekam na ekran, skratka "ven jo vrže".

A mogoče kdo ve, a je to v miški kaj narobe ali v računalniku, al kaj je to? :?: :(

Lp, :adijooo:

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: nikon, dslr, fotoaparat, nakup, pomoč, foto

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov