Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Izkazovanje ljubezni v javnosti

43 odgovorov v tej temi

#1 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 13 november 2006 - 18:40

Tole je v bistvu tema, podobna tisti v ženskem kotičku, ampak ker se zadeva pri gejih pač v določeni meri razlikuje od tiste pri lezbijkah, sem se odločil, da jo odprem še tukaj.

Torej, tisti, ki imate partnerje
Ali izkazujete ljubezen do partnerja v javnosti?
Kako jo izkazujete? (držanje za roke, ljubkovanje, poljubljanje..)
Zakaj jo (oz. zakaj ne)?
V kakšni meri na to vplivajo dejavniki okolja? (čas, prostor [Lj. vs. zakotne vasice], sama situacija...)

#2 Floyd

Floyd

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 13 november 2006 - 19:47

pozdrav!

hm...kaj pa vem..ce bi srecal mogoce kdaj, kje, po kaksnem nakljucju enega normalnega tipa, se verjetno ne bi drzal za roko sredi mesta.....nisem prevec za izpostavljanje....

#3 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 13 november 2006 - 19:47

Zelo odkrita v javnosti še nisva (se ne drživa za roke), se pa težko zadržujeva. Zadnjič, ko sva se zvečer sprehajala čez tromostovje, pa po zmajskem mostu, je malo manjkalo, da se nisva začela poljubljat tam pod zmajem, pa sva raje prihranila poljube za doma. Sva se pa prijela malo pod roko, pa nonstop hodiva tesno skupaj - z ramo ob rami, pa ko sva šla na vročo čokolado, sva sedela tako, da so se najina kolena venomer dotikala, noge so bile prepletene, nato pa sva se spozabila in sva se celo božala po obrazu - bilo nama je zelo prijetno :*
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#4 Angel468

Angel468

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 14 november 2006 - 16:14

ja se je ze zgodilo, da sva se malo v javnosti poljubljala...samo tako, da sva pazila...ne ravno kjerkoli, kadarkoli...drugace sva se pa 1x s prijateljem poljubila pred solo in je bil odziv za umret smesn...ste ze kdaj vidl 50 folka k naenkrat utihne in izbulji oci? :lool:
Ko mrka usoda uklesci me, ne trenem, jocem jaz nikdar, zivljenje bica, tepe me, krvi, udarcev mi ni mar...

#5 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 14 november 2006 - 16:21

Sam iz tega nikoli nisem delal kakega cirkusa, ko sem bil z mojim skupaj v mestu se mi je zdelo čist logično da se drživa za roke, tudi v lokalu in podobno. Skupaj sva si ogledovala prstane ki sva si jih kupila, punca v zlatarni je štekala situacijo in je na vratih rekla v smislu -srečno jih nosita -
tako sva se objemala tudi pred starši in tako naprej. Pa še vedno imam vse stvari na svojem mestu.
Sem davno že prerastel tisto KAJ BODO DRUGI REKLI. potem je life lažji.
Aja, pa to nisva hodila samo po LJ tako ampak tudi pri mojih ali njegovih doma po domačih krajih,

#6 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 14 november 2006 - 16:33

Mi2 z lubijom če grema po Lj se normalno objameva za rame, si v kakšni "stranski ulici" dava lupčka(hja kaj češ, slovenski folk je še vedno full homofobičen.) ampak drugače pa nama je bil London res full zakon ker sem ga lahko na ulici "skoro posilil" pa ni nihče čudno gledal itd..
Kdor molči, devetim odgovori

#7 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 14 november 2006 - 16:40

jaz pa sem se v Benetkah sprostil, da naju je en natakar vprašal če sva na poročnem potovanju....

Ah, kje je že to :cry:

#8 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 14 november 2006 - 17:42

Jaz se večkrat zalotim v skušnjavi, da bi bi ta naš svet tako svobodno narejen, da bi lahko ljubezen izkazovali kadarkoli, s komerkoli in kjerkoli. Pa ni tako. Na svetu so omejitve. Saj lahko izzivaš. Lahko se boš gladko izmazal, lahko pa kratko odnesel. Sam tehtaj in nosi posledice.

#9 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 13:36

Se s tem sploh ne obremenjujem.
Po Prešercu se res ne držim za roke, ker nočem biti kot lutka v izložbi. A vendar sem se že. Meni je tudi str8 obnašanje in slinjenje v lokalih prov obupno, zato se v teh stvareh tudi ne vidim prikrajšanega. Zakaj bi se rabu v lokalu muckat pa tam razkazovati. :? Drugače pa odvisno. Po Ljubljanskem gradu sva se s tipom še vedno držala za roke, četudi je kdo šel mimo. Tudi na klopci sva bila že dostikrat objeta, čeprav je folk hodil mimo.

Najslabše je to, če se držiš za roke in se spustiš, če vidiš, da kdo prihaja. S tem jasno pokažeš, da te je sram. Ali se drži in to zdrži ali pa se sploh ne.
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#10 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 15 november 2006 - 14:38

Se s tem sploh ne obremenjujem.
Po Prešercu se res ne držim za roke, ker nočem biti kot lutka v izložbi. A vendar sem se že. Meni je tudi str8 obnašanje in slinjenje v lokalih prov obupno, zato se v teh stvareh tudi ne vidim prikrajšanega. Zakaj bi se rabu v lokalu muckat pa tam razkazovati. :? Drugače pa odvisno. Po Ljubljanskem gradu sva se s tipom še vedno držala za roke, četudi je kdo šel mimo. Tudi na klopci sva bila že dostikrat objeta, čeprav je folk hodil mimo.

Najslabše je to, če se držiš za roke in se spustiš, če vidiš, da kdo prihaja. S tem jasno pokažeš, da te je sram. Ali se drži in to zdrži ali pa se sploh ne.
Lep pozdrav, Glorč :pepper:

pod to se pa tudi jaz podpišem. :* :clap:

#11 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 16 november 2006 - 20:53

Jaz pa sem se že večkrat držal za roke s kakšnim fantom kje... Pa tudi poljubljal sem se že večkrat v kakih sicer običajnih lokalih. Tudi pred šolo... Enkrat mi je en tip (ki ga sicer želim pozabit) dal pred faksom poljub (taki mamin, brez jezikov), pa so vsi zazijali... LOL! :) Cel smeh! :)

#12 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 04:03

Ja, sem že počel stvari v javnosti. Enkrat z bivšim v eni piceriji, pa se ni nič zgodilo. In milijonkrat v avtu, sredi mesta, sredi dneva. Razen tega, da se je en ata skoraj zaletel v semafor, ko je neprestano pogledoval nazaj, če je prav videl. :D

Pa tudi v Benetkah, kot je že nekdo napisal. Sredi parka na klopci je ležal z glavo v mojem naročju, jaz pa sem ga čohal. Mimoidoči so včasih naredili krajši ovinek, da so si tudi od blizu ogledali to čudo, midva pa sva se neizmerno zabavala. :mrgreen:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#13 Sweden

Sweden

piščan'c

• Člani
  • 162 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 11:09

ja se je ze zgodilo, da sva se malo v javnosti poljubljala...samo tako, da sva pazila...ne ravno kjerkoli, kadarkoli...drugace sva se pa 1x s prijateljem poljubila pred solo in je bil odziv za umret smesn...ste ze kdaj vidl 50 folka k naenkrat utihne in izbulji oci? :lool:

Včasih sem se tudi jaz vprašal prav to - kak bi bilo, če bi imel tipa in bi se z njim zaliznil pred mojo šolo :lool:.

ampak drugače pa nama je bil London res full zakon ker sem ga lahko na ulici "skoro posilil" pa ni nihče čudno gledal itd..

Da je London zelo kul glede tega, mi je pa že kolega hvalil, ki tam živi.

Jaz v javnosti...
S tipom sem se zvečer za roke držal v Mariborskem parku (ja, imela sva "publiko"), v avtu sva se itak božala med vožnjo, tudi če sva šla čez center...kaj drugega se zdajle ne spomnim.

Sam se žal obremenjujem s tem, sploh če to s tipom počnem v Mariboru, ker sem žal še v srednji šoli in je rizik, da te vidi kdo s šole, pač velik. Folk pa več kot očitno še ni pripravljen sprejet česa takega...
A boy who has nothing to say...

#14 zamudnik

zamudnik

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 13:52

Na sploh imam zelo visok prag za intimne stvari, ki jih raje počnem v privatni sferi.. In mislim, da tega ne gre pogojevati s spolno usmerjenostjo (vsaj pri meni ne bi bilo nekih razlik, pa če bi šlo za punco ali fanta), ampak je stvar odvisna od osebe.
V srednji šoli sem imel recimo sošolca in sošolko, ki sem ju na začetku 4. letnika na hodniku pred telovadnico videl, kako sta si dala lubčka.. takega nedolznega, pa vendar ne prijateljskega. In potem sem zbral pogum in ju vprašal kako dolgo sta ze skupaj (računal na odgovor v stiliu 6. dni ali pa 2,7 tedna), ona dva pa mi rečeta: "Hm, ja čez 2 mesca bo 4 leta". Meni je skoraj čeljust do tal padla, seveda sem vprašal takoj, zakaj sta pred celim razredom to skoraj 3 leta skrivala, pa sta rekla, da sploh nista nič skrivala, saj si drugače tudi ne bi dala lubčka, ko sem šel jaz mimo, ampak sta mi pač pol povedala, da tako v javnosti, pred sošolci v šoli se načeloma pač nimata potrebe ne vem kaj izpostavljati.. in da to sploh ni posledica skrivanja tega, da sta skupaj, niti nimata potrebe po tem, saj vsi, ki to morajo, za njuno vezo vejo, torej prijatelji, druzina, a ko sta sama, sta drug drugemu dovolj, ker med njima vse štima tudi tako in imata pač ločnico med javnim in privatnim početjem.
Meni se je takrat to zdelo vse skupaj zelo čudno, ker človek pač ugiba, da če se imata dva rada, da zelita to tudi pokazat.. Drug sošolec je vsak odmor visel na svoji punci, bila sta tudi ze v nekaj letni romaci, a se vseeno vsak odmor prisesana drug na drugega (in tako bi naj po mojem takratnem prepričanju tudi bilo, ane).. ko pa sem kasneje malo razmišljal, pa sem ugotovil, da tudi v svojih resnih zvezah nisem čutil neke potrebe po javnem izpostavljanju, drzanju za rokice, lubčkanju na zelo obljudenih mestih itd in da sem se zmeraj raje umaknil kam na samo(pa čeprav so bile te resne veze z dekleti).. ker pač očitno enostavno nisem tak človek.
To se je verjetno še poglobilo, ko sem ugotovil, da ljudje, ki so v dolgotrajni vezi, v kateri nastopijo določene tezave, ponavadi čutijo potrebo, da navzven kazejo okolju, da je vse v redu, ker tako tudi okolje potrjuje njihov odnos in mu daje nek smisel.. Za sošolca, ki je vsak odmor na vhodu v učilnico nalizaval svojo punco, sem nedolgo po koncu srednje sole izvedel, da sta se s punco ze dve leti blazno kregala (med 4 stenami seveda), da je prišlo celo do fizičnih obracunov, čeprav v javnosti tega sploh ni bilo videti in da sta se na grd način razšla.. oba druga sošolca, ki sta se, kot sem mislil jaz, "skrivala" (vse do incidenta pred telovadnico hehe), sta skupaj še sedaj in zelo srečna.
Tudi moja starša sta bila ob sobotnih jutranjih nakupih in obvezni kavici po tem v mestu izgledala neverjetno "happy coupled" in "dragi" in "ljuba" in cmok sem in cmok tja so padali vsepovprek, čeprav smo doma vedeli, da je hiša razdejena na pol in da sta skregana in pred ločitvijo.. ko jima je celotno ljubo potomstvo povedalo, da se domov ne bo vračalo do nadaljnjega (brat na svojem, jaz na svojem) in naj se ze enkrat streznita in se pogovrita kot dva odrasla človeka, se je po nekaj mesečnem zdravljenju njun odnos normaliziral.. sedaj ju včasih na skrivaj zalotim, kako se poljubita, v javnosti pa sploh ni več drzanja pod roko in "dragi, a mi daš to.." in "cvetoča moja, seveda.." Skratka, ni potrebe po nekem "kazanju", ker stvari štimajo same po sebi.
Vsa moja pripoved seveda ne pomeni, da v javnosti nisem spontan in sproščen (ne glede na to kje sem) z osebo, ki mi ji blizu. Ljudem so pač blizu različni načini izkazovanja ljubezni pred drugimi. Sem pa o tem spet razmišljal pred kratkim, v zdarvstvenem domu. Fant je pripeljal očitno bolano dekle na pregled k zravniku in pred ambulatno, ker čakajo bolani ljudje, nekateri tudi v bolečinah, a ne - jeb** to, midva se bova vseeno lizala tu.. imela sta sicer pavze, saj se je morala reva odkašljat, a vseeno - neokusneje ne gre.. Ne prenesem tudi, če se mora parček poljubljat in s tem še naslanjat name v polni troli. In še en milijon takih situacij je. Saj se lahko imate radi, a jaz nočem s tem nič imet.
To sicer ne pomeni, da patološko pazim, da slučajno ne bi kdo opazil, da sem v vezi, sploh pa ne prebavljam oznak kot "srečanje s kom v diskretnosti" - bruh, ampak neke meje spoštovanja osebnega prostora in primernosti pa vseeno obstajajo.
In te bi morali spoštovati vsi!

#15 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 18:31

... ampak neke meje spoštovanja osebnega prostora in primernosti pa vseeno obstajajo.
In te bi morali spoštovati vsi!

Kaj to s tem misliš? Da se ne sme nihče v javnosti 'preveč intenzivno' ljubkovat? Ali kaj drugega? Razumem namreč to, da ti ni do izkazovanja ljubezni v javnosti, ne razumem pa tega, da ti ni do izkazovanja ljubezni nekega tretjega para v javnosti.. (če si mel pač to v mislih, tist 'In te bi morali spoštovati vsi' mi ni čist jasn)

Osebno nisem ravno naklonjen komentarjem v smislu 'ja tedva sta pa preveč nazorna v javnosti' al pa 'a se mislta dol dat kle' (a.k.a. 'get a room'). Če se mata dva rada se naj mata pač rada kjerkol, kadarkol (ne rečem da se morta met), dokler pač ne gre čez meje, ki jih postavlja zakon (torej spolni odnos na javnem mestu)...
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#16 zamudnik

zamudnik

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 19:46

To sem napisal na podlagi opsianega primera iz zdravstvenega doma.. mladi parček je sedel na zadnjih dveh sedezih, zraven njiju starejsa zenska, ki je ocitno bolana trpela, zraven nje pa jaz.. če si predstavljaš čakalnico in tiste stole, ki se drzijo skupaj.. in ona dva sta se ves cas veselo poljubljala, ah kaj - lizarla in hihitala, ravno toliko, da nista splazila po oni ubogi revi, ki je ve čas naslonjena z glavo na steno sedela zraven njiju oz. da ni tisti tip nabasal svoje babe v naročje tete, ki je sedela zraven.. mislim, svoje meje pa mora tudi tako početje imet, pa ne govorim o zakonsko predpisanem vedenju.. neko osnovno spoštovanje do drugih bi se lahko ohranilo, kljub temu, da smo odprta zahodna druzba.. govorim v kontekstu, da ne razumem človeka, ki pripelje svojo bolano punco na pregled in se potem z njo 20 minut v čakalnici zdravstvenega doma divje poljublja, jo lize po vratu, hihita, folk pa tam bolan, čaka na cepljenje in preglede itd. Mislim, da nikomur v tisti čakalnici ni bilo prijetno. V bistvu je bil to pojnt :?:

#17 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 21:06

Ja boga babica.

Sicer pa ne razumem. Ali bližina para, ki se poljublja, škoduje zdravju? Pa dvomim, da sta imela kakšne namene teto še zraven k svojim igricam vključit.
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#18 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 21:24

seelent, ker si tak zagovornik javnega žvaljenja, pucanja mandljev z jezikom in podobno, domnevam, da se tudi ti s svojim fantom rad na dolgo in široko poljubljaš pred vsem možnim folkom in na vsakem možnem kraju? :?:
Ljubezen je večna, dokler traja.

#19 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 12 december 2006 - 00:28

Kar je bilo intime z moje strani nikol ni blo problemov kjerkoli v javnosti. Tudi ne vidim razloga, zakaj bi bili. Bi se pa trenutno z veseljem kje zunaj s fantom poljubljal, ampak ne zaradi poljubljanja samega, temveč zaradi fanta. Ga še čakam (mogoče je to problem).

V prejšnjem postu sem pa govoril o drugih parih, ki se poljubljajo in reakcije prisotnih. Obstajajo sicer prostori, v katerih naj bi bilo izkazovanje (take ali drugačne) ljubezni nemoralno (npr. cerkev - huh kakšen paradoks) in to pač zaradi načel lastnikov upoštevamo (smo primorani v to, npr. ponekod doma), vendar pa mi ni jasno, s kakšno pravico lahko zahtevam od para, ki se razume in ljubi, neizkazovanje ljubezni. Tudi majhne otroke mame poljubijo v slovo (kar je nič drugega kot izkazovanje ljubezni). Tudi jaz si želim od drugih, da mi pustijo svobodo pri izražanju ljubezni (dokler pač ne prestopim meje svobode drugih, v kar pa pač 'čisti pogled' ali 'deviška atmosfera' al kakorkol se že kliče stanje (normalne) moralne neoporečnosti te vrste ne spada).

(Drugače pa sploh nisem rekel, da mi je žvaljenje naveliko v javnosti posebej pri srcu. Zdi se mi samo, da imajo ljudje pač svobodno izbiro. Če jim to sede, pa če se majo radi, ja tanajbolš da jih izženemo iz domov)

#20 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 12 december 2006 - 08:16

Tudi mame poljubijo svoje otroke v slovo... ampak ali jih tudi skoraj posilijo?
Ego has landed here.

#21 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 12 december 2006 - 08:47

Tudi mame poljubijo svoje otroke v slovo... ampak ali jih tudi skoraj posilijo?

:lool: :lool: se strinjam :| :lool:

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#22 Baltazar

Baltazar

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 15 december 2006 - 16:26

Morda do te situacije zavzemam malo mačehovski odnos... A vseeno. Priznam, da sem povsem brez težav hodil po Ljubljani in dragemu podaril poljubček. Do tega je prišlo povsem spontano in se nisem kaj dosti oziral na druge. No, pravzaprav tudi nisem opazil, če je kdo sploh gledal postrani! ;) Vem pa, da v domačem kraju ne bi mogel biti tako sproščen. Morda sčasoma, a zaenkrat bi mi bilo precej moteče. Razloga za takšno vedenje pa niti ne poznam, kajti ne skrivam se ravno preveč. Marsikdaj so za sosednjo mizo začudeno gledali, ko sem prijateljem glasno razlagal o tem, kako mi je nekdo všeč. ;)
The good news is there is no more bad news.

#23 asterixce

asterixce

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2007 - 11:22

jst bom sam to reku, vsak ki zase ve kaj je in kaj hoce naj ga svet ne obsoja in zanicuje pa naj bo ta oseba kakorkoli spolno usmerjena. fantje ne se pustit tem primitivnim bedakom da vas tlacijo pod sabo ponosno povejte kaj ste in kaj cutite. tisti, ki tega ne razume ne dojema in sebe kaj sele partnerske odnose. kakorkoli ze vsak zase ve kaj cuti in kaj je in ce kdo tega ne sprejema je to njegov problem. jst si zelim sam to, da bi to primitivno clovestvo ze enkrat ugotovilo da spol sploh ni pomemben
pomembno je to kar cutis. in ne to, kar so ti ubili v glavo v tem nerazumljivem in obsojajocim okolju. ja vem kr neki filozofiram sam se zavedam sebe in si upam naglas povedat kdo me privlaci
ne skrivajte se povejte ljudem to je povsem clovesko. pa tudi kakšen poljubček v javnosti ne škodi. sam pomembno kje v javnosti se to počne.

lp kiss asterix

#24 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 10 april 2007 - 15:51

Ammm... Ja no, ne ravno mislim izkazovati ljubezni na veliko, v odprti družbi, različni razlogi, sploh pa mi niti niso všeč pari ki se slinijo drug podrugemu..
Čeprav po drugi strani, pa mi je zelo velik pomenilo, ko sem bil v zvezi in sva se pod mizo držala za roke, oziroma je kakšen poljub padel ko sva šla sama po ulici oziroma iključno v gej družbi, tisto mi pa je bilo zelo lepo in mi je žal, da takšnih trenutkov ni bilo več.

Ne nameravam pa ravno kdaj iti z roko v roki s tipom po Čopovi..ampak tko..če kdaj kakšen majhen trenutek nežnosti, lep in sproščen, zakaj pa ne..takšni so še najboljši. :)
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#25 input

input

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 april 2007 - 19:17

sem načeloma proti kakršenemu koli izkazovanju v javnosti. mogoče kak bežen poljub, ... ampak nekega žretja in lizarjenja pa tudi pri hetero parih ne podpiram..
pa naj si bom starokopiten, samo ponavadi je tako da na ulici največji ljubimci in se je treba malo manj kot pojest, doma pa največji sovražniki :evil:
življenje je lepo...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov