Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Internetna komunikacija brez meja (telefonija, ipd.)

17 odgovorov v tej temi

#1 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 09:11

Zanima me, če poznate novost, ki so jo obljubljali - brezplačno medmrežno in med omrežno telefoniranje? Njihov slogan nove ponudbe je bil:
DetelFone - brezplačno in preprosto. Svet postane množica besed in podob, zvokov in vzklikov, veselja in tudi vzdihov. Detlovci se lahko z DetelFonom vsak dan kličete brezplačno! Kamorkoli, kogarkoli, kadarkoli, da le imate internetno povezavo.

Zadeva je nekako podobna Skype, ker smo sedaj ugotovili, da ni brezplačno. Je plačljivo komunikacijsko sredstvo, brezplačno je le v toliko, če imamo vsi naložen njihov program in se medsebojno kličemo... :?:

http://www.detelfone.../user/index.php

[V soglasju z avtorjem sem popravila naslov teme.
ženska]

Do files get embarrassed when they get unzipped?

#2 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 10:58

V bistvu je zastonj dokler se kliče znotraj njihovega omrežja - torej kot skype.
Če kličeš iz skypea v drugo omrežje (npr. stacionarno) ravno tako plačaš.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#3 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 13:12

Sem zasledila članek o Detlu in si ga instalirala. ;)
Meni se zdi povsem simpatičen pripomoček, še posebej mi je všeč zato, ker je slovenski.

Me pa sicer zenima, kakšno je vaše mnenje in kakšne so izkušnje z internetno telefonijo? Sem že sama nameravala odpreti podobno temo. ;)
Tudi pri nas je že kar nekaj ponudnikov in kmalu bomo najbrž vsi, ki imamo dostop do interneta, rekli zbogom oderuškemu Telekomu, ki se zadnje čase sicer trudi ostati v igri z uvajanjem brezplačnih minut ponči in prek vikenda (za doplačilo, kakopak), a seveda prej ni pozabil podražiti svojih storitev.
Moji telefonski računi so še vedno odločno previsoki in ravno zdaj raziskujem možnosti za prehod na ADSL z vključenim internetom in telefonijo pri ponudniku, ki ponuja prve 4 mesece brezplačno naročnino za oboje. Že ve zakaj, kajne? :D

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#4 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 13:23

Sam uporabljam skype in od kar sem ga inštaliral, so se mi telefonski računi znižali za več kot polovico s tem da navadnega telefona sploh nimam, razmišljam pa o prehodu na t2, čeprav govorijo nekateri, da so težave z njim s kom pa niso če je na začetku svojega razvoja?
Drugače pa zanimiva zadeva bom preiskusil, edina napaka teh vseh komunikacijskih programov se mi zdi le v tem, da ni prehoda ali medpovezanosti med vsemi programi.
NPr: Recimo ne morem jaz imeti skype nekdo pa detla, pa da bi se poklicala iz enega v drugo omrežje neglede na aplikacijo, ki bi jo imela inštalirano. Upam, da sem bil razumljiv.
Drugače pa sem si že nekaj let želel, da bi te programčki obstajali in podrli monopol telekoma.

#5 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 15:29

edina napaka teh vseh komunikacijskih programov se mi zdi le v tem, da ni prehoda ali medpovezanosti med vsemi programi.

Ja se strinjam, zanimivo in dobrodošlo je, da se da klepetat preko interneta. Seveda je problem ravno v ponudnikih, da se da recimo medsebojno pogovarjat, razen prek sykpe na skype in detel na detel.. Najbolj me moti, ker je potrebno račun napolnit preko kraditne kartice... Mal sem skeptičen okrog tega...

#6 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 16:16

Trenutno število detlovcev je 947, kar je bore malo proti skypu. In seveda dokler ne bo nativne aplikacije za linux in mac (skype je), ga ne taknem.

Najbolj me moti, ker je potrebno račun napolnit preko kraditne kartice... Mal sem skeptičen okrog tega...

Račun rabiš samo če kličeš izven njihovega omrežja, drugače je zastonj.

Drugače pa skype je tudi v slovenščini:
http://forum.skype.c...showtopic=62669

#7 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 21:10

Jaz sem sprobal zadevo, pa se mi zdi kar koristna in fina. Skypa pa še nisem poskusil :?:

#8 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 21:13

Sem uporabnik Skype-a - že precej, precej časa. :)

Prepričal me je zaradi cenejših klicev na stacionarne telefone v tujino. To, da je PC-PC klic zastonj je itak najmanj kaj sem od programa pričakoval. No, ko je prišel SLO prevod za Skype pa sem bil samo še bolj navdušen. 8)
Število uporabnikov in možnost namestitve na druge sistema pa trenutno govori v prid Skype-u. (To je pomembno zame.)
(Če bo šel razvoj v tej smeri, da bo več brezplačnih dostopov do Wi-Fi točk, pa bomo imeli zastonj telefoniranje podobno zdajšnji mobilni telefoniji. Vse kar bomo potrebovali.)
:pepper:
Aja: še ena stvar, ki se mi zdi uporabna. Skype deluje tudi z Bluetooth slušalko, ki jo sicer lahko uporabljamo skupaj z mobilnim aparatom.
(Zato ne razumem vseh teh "fint" pri Skype aparatih, ki imajo žice?!?) :?:

LP, B.

#9 KiLLyKa

KiLLyKa

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2006 - 17:54

Tega še nisem poskusila, uprabljam pa Skype že nekaj časa in mi je :yahoo:
× How would you feel? How would you know? If it was truly love... ×

#10 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2006 - 01:09

Mene pa zanima, če "telefonska" povezava preko interneta kdaj lag-ne? Prihaja do krajših prekinitev?
Kakšna je kvaliteta zvoka?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#11 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2006 - 02:05

Moje izkušnje z Detlom so zaenkrat (trkam na les) dobre, zvok je dober, pa še samo okno, ki se odpre je simpatično, prav tako ikona detla, prav srčkan je.
Ko se vpišeš dobiš 1 euro dobroimetja in mi ga še ni uspelo porabiti. :D
Raje kličem tiste, ki imajo enak program. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#12 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2006 - 11:04

Sem uporabljala Detla 2 leti nazaj, ko je šla punca v Ameriko na službeno izpopolnjevanje. Ampak je bilo preko telefona. Stroški pogovora so bili občutno nižji, kot če bi klicala s Telekoma. :|

Izkušenj z internetnik klicanjem pa nimam. Moj oče ima Skype in ga uporablja tudi, če mora sestro v službo poklicat, ker je menda ceneje, kot če jo pokliče z navadnega telefona. :shock: Torej, stvar deluje. :D
A hug is the shortest distance between Friends.

#13 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2006 - 18:26

Mene pa zanima, če "telefonska" povezava preko interneta kdaj lag-ne? Prihaja do krajših prekinitev?

Lag je sigurno čutit če imaš do konca obremenjeno linijo, vendar pri meni sem to rešil s prioritiziranjem prometa, tako tudi če tankam torente / večje stvari, komunikacija prek skypea deluje brezhibno.

Kakšna je kvaliteta zvoka?

Več kot dobra - poskusi.

#14 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2006 - 19:31

Nekaj časa sem uporabljal tudi tole zadevo :) Podobno kot Skype ali Detel.
Če bo komu prišlo prav.

www.internetcalls.com

#15 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2006 - 14:12

goinup:
Odličen programček sam sem ga uporabljal nekaj časa nazaj in se mi veliko bol dopade kot detel.
Kar se tiče kvalitete zvoka pri detlu no ja, skype ima definitivno bolšo.
Drugače me je pa kolega poklical na gsm in mi je govoril, da je kao zaston pa sva govorila kaki 2 minuti, pol je pa sam prekinl.
Vglavnem pri detlu me moti predvsem bitrate kodiranja, sliši se tako, kot slabo skompresirani mp3-ji, pri skypu pa tega ni.
Sploh pa tale detel pri čem je on sploh prvi?
Saj tovrstni programi so bili že pred njim.

#16 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2007 - 23:28

Zadnje čase zelo sledim reklamam kablskih ponudnikov bivše stacionarne telefonije, da se denimo med seboj pogovarjajo za 0 €. Se pravi, da imaš lahko stacionarno številko, kot tudi telefonski aparat. Potem pa pokličeš prijatelja, ki ima pri istem kablskem ponudniku telefon in klepetata zastonj. Je v tem kaj prihodnosti ali smo se preveč navadili na msn in podobne klepetalne programe? Oziroma raje pišemo maile in smsje, pa v zadnjem času tudi več mmsje? :hvala:

#17 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2007 - 00:09

Moji starši so preklopili iz Telekoma na Telemach stacionarni telefon. Kakšne so tarife ne vem, zagtovo pa vem, da so cenejše. Telefonska številka je ostala ista, telefon deluje preko modema, preko katerega šiba tudi internet. S tem ko so priklopili telefon so povečali tudi moč pretoka oziroma hitrost pretoka informacij za internet in oboje, net ter telefon, boljše deluje. Telefon je tak kot vsak drugi stacionarni, s tem da vidiš, kdo te kliče in kdo te je klical ko te ni bilo doma, da lahko pokličeš nazaj, če imaš to željo. Kot mobilni telefon. Ima tudi sms funkcijo, nevem pa če deluje.

#18 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 29 junij 2007 - 02:16

Telefon z vsemi naštetimi funkcijami lahko kupiš v vsaki tehnični trgovini, PiKcPoKc. In tudi Telekom nudi enake funkcije, razen sms-a. Tega pa, kolikor je meni znano, ne nudi še noben ponudnik stacionarne telefonije.

Sama sem se pred pol leta odločila za Amis internet + telefonijo, prej sem imela internet prek Ljubljanskega kabla.
Telefonski stroški so se meni res drastično zmanjšali, na eno petino prejšnjih, bi rekla. So se pa zato povečali tistim, ki me kličejo iz Telekomovega omrežja, ker Telekom Amisu zaračuna skoraj 3 kratno ceno svojega impulza! Pregovarjajo se že pol leta, a Švedi, ki so lastniki Amisa, očitno niso dovolj premeteni za naš Telekom. :D
Še vedno je Telekom tata mata in dokler ga država ne bo spustila iz svojih krempljev, bo najbrž tako tudi ostalo.
Ne morem pa reči, da s telefonijo in netom nimam težav, še več, pri Amisu me poznajo že vsi tehniki! Tudi modem sem zamenjala prejšnji teden, pa ni nič boljše. Prekinja. :x Napaka je očitno na linijah in tu smo spet pri Telekomu...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov