Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Irc = realnost?

52 odgovorov v tej temi

#26 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 27 april 2004 - 20:10

glurius kaj sm jest zakompleksan ?? :(( lp misko :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#27 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 27 april 2004 - 20:29

vendar ce si doma 60km stran od Lj in nimas priloznosti da si vsak dan v Lj opziroma v kaksnem drugem vecjem mestu..potme irc ostane nase okno v lesbo&gay svet...

Pa ti mi misli bereš! :respect:

mislm da nisi edini!!!! pa pa :*

#28 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 30 april 2004 - 11:09

irc je super stvar, če jo uporabljaš z namenom komunikacije s pravo osebo...drgač pa...kdo pa je reku, da se morjo o samih tračah...pa včasih kar tu mač perverzijah vsi pogovarjat...

....jest sm našla prav fletno sogovornuco na IRCU, pa v realnosti je še bl fletna... :oops: ...mogoče mam pa sreco...al pa se mi enostavno ne da o bedarijah se pogovarjat...

...don´t change yourself in order to please someone...be yourself and right someone will find you... :)
Emptiness is form, form is emptiness

#29 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2004 - 20:29

(mogoc ponavlam, ampak nisn sla brat vseh odgovorov)

mislim da se clouk bolj sprosti ko ne vidis osebe ki jo pecas. tak se clouk lahka dela da je ona druga oseba dobla TOTALNO narobe filing glede zadnega stavka in da ne bi niti pod tocko razno nikoli in nikdar osvajal te osebe. get my point?
pac lazji je ker ni osebnega kontakta. s tem ma clouk filing da ga ne bo narobe 'odgovor' prizadel.

'sej so itaq sam besede'
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#30 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 14:55

...but words do hurt...pa če tudi nimajo te moči...
Emptiness is form, form is emptiness

#31 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 16:47

yeah they do...
still, sometimes words are all we have..

#32 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:01

...but words do hurt...pa četudi nimajo te moči.....

yeah they do...
still, sometimes words are all we have..

Meni pa besede vedno manj pomenijo v osebnih odnosih. Seveda, komunikacija je zelo pomembna, ampak kar se pa ocaranja ene osebe tice mi je pa osebni kontakt, pogled, dotik, vedno bolj pomemben. Se mi clovek predstavi na cisto svojstven nacin. In se ne more skrit pred mojim pogledom.
Zato bi rekla da mogoce so besede na trenutke vse kar imamo, ampak dolgorocno vsaj jaz osebno vec polagam na razvijanje poznanstva v zivo. Itak.

Na IRCu pa se veliko ljudi spreneveda, igra. Kar je tudi kul, sam kak naivnez lahko nasede na dogajanje na kanalih.

V dobrih starih casih [1996] (uf, kolk sem stara), ko so mi na faksu aktivirali prvi racunalniski user account in smo imeli na razpolago samo VT terminale, je bil IRC nekaj cisto drugega kot sedaj. Uporabniki so bili samo dokaj izobrazeni ljudje ali pa racunalniski entuziasti. Hekerji :) Zelo malo idiotov ali tezakov. Tako da si sel na kanal, mal poircal, pisal seminarsko, potem pa se dogovoril z vsemi in se cez petnajst minut srecal z njimi v kaficu na pijaci. Ze samo zaradi te izkusnje sedaj ne grem gor na IRC, pa tudi ICQ in IM me zato nista ravno prevzela.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#33 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:07

Zelo malo idiotov ali tezakov. Tako da si sel na kanal, mal poircal, pisal seminarsko, potem pa se dogovoril z vsemi in se cez petnajst minut srecal z njimi v kaficu na pijaci.

uf, tega se pa se jst spomnem.. in ja, se spet strinjam...

se spomnem v tistih cajtih ko sn se sla na kanal #celje in nas je vecina bla kolegov gor. studentje smo se pac tko zmenl kaj je novga v rodnem kraju, konc tedna smo se pa itaq dobil v klubih in tam do konca predebatiral.

zaj pa sama zajebancija, resni pogovori so cist 'out' za to generacijo. sej ne recem da sn resna, sam mater no!! (after reading last sentence again - point here was lost on me aswell, hehe)

#34 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:13

studentje smo se pac tko zmenl kaj je novga v rodnem kraju, konc tedna smo se pa itaq dobil v klubih in tam do konca predebatiral.

Tocno tako. Zato pa sedaj IRC sprejemam (veliko) bolj z rezervo. Ceprav ljudje, ki niso iz LJ pravijo, da je to edini nacin spoznavanja ljudi... ne vem, vsak si najde svoj nacin.

Mogoce bo pa forum sluzil tudi funckciji spoznavanja.. Me prav zanima koliko ZSsiba sem ter tja :P

#35 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:31

sam.... neosebno ali ne, irc mi je se vedno bol user-friendly kot pa pm-ji...

#36 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:36

Mogoce bo pa forum sluzil tudi funckciji spoznavanja.. Me prav zanima koliko ZSsiba sem ter tja :P

torej, po mojih izkušnjah poteka vsa zadeva precej tko... v intervalih... včasih ful, včasih sploh ne... odvisn...

drgač je pa forum po mojem mnenju dobr način za spoznavanje ljudi, čeprou se sam princip precej razlikuje od kakšnega klepetalnega programa... predvsem feedback ni tok hitr kot je pr recimo IRC-u, čeprav na kakšne dneve, ko se nam vsem mal strga, pa skoz tle gor visimo, vsa zadeva precej spominja na kakšn chat... :D (dons npr. je pretok tok hitr, da mam občutek k da chatam z spelco in freeky :wink: )
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#37 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2004 - 17:41

sam.... neosebno ali ne, irc mi je se vedno bol user-friendly kot pa pm-ji...

jaz nisem prav pogosto volje, da bi zabluzila par ur z zajebancijo po IRCu, ko tocno ves, da se vecina ljudi na veliko zeza.

#38 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2004 - 18:49

jaz nisem prav pogosto volje, da bi zabluzila par ur z zajebancijo po IRCu, ko tocno ves, da se vecina ljudi na veliko zeza.

hm, ce jst zabluzim par ur na ircu je to takrat ko se menim s folkom ki ga dober poznam in da je pac situacija taksna da pa ne mores jet na kofe kr kadarkoli se ti pac spr*ne...

ceprav je res da je vecina folka na ircu zato da se zeza ker majo pac mozgane na off, jst sn na ircu aktivna (from a lack of a better word) takrat ko je na netu nekdo ki ga dober poznam. takrat je pa kot v unem pregovoru: time flies when youre having a good time.
.... even if it is while online :P

#39 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 19 maj 2004 - 19:08

touche'

vcasih sem jaz na veliko z oddaljenimi prijatelji chatala po yahoo private mesidzih. sedaj pa raje poklicem enkrat na mesec po nocni tarifi, pa presedim kako urco al dve na telefonu.

#40 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2004 - 01:18

Jest si dam pa gor slusalke pa po messengerju klepetam z bolj oddaljenimi :idea:
Sem ugotovila da je ful cenej kot telefon :wink:
Telefonski račun je pa še zmeri kr velik... hm :?:
Pa mam kabelski net :roll:

8)

#41 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2004 - 11:10

Caoo!

Hja! Tolk bolnikov ki sem jih na ircu srečal pa še ne...
Ja sam tko je!
Saj primarna ideja irca in podobnih zadev je super, sam itak se vse slej ko prej izrodi.

#42 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2004 - 18:10

jp, lapanje prek neta ze roxx vsake tolko, ampak uvedba te variante da lahka se pricas in poslusas folk je bila pa groundbreaking :)
skype in podobne zadeve so d best... ceprav, morem pa priznat da sn se glih na ircu naucila tipkat :P
fraze ki jih veckrat ponovis ti kr padejo v prste :)

#43 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 20 maj 2004 - 23:13

jp, lapanje prek neta ze roxx vsake tolko, ampak uvedba te variante da lahka se pricas in poslusas folk je bila pa groundbreaking :)
skype in podobne zadeve so d best... ceprav, morem pa priznat da sn se glih na ircu naucila tipkat :P
fraze ki jih veckrat ponovis ti kr padejo v prste :)

Joj freeeky, a bi ti lahko malo bolj razumljiv pisala? :( :?:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#44 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2004 - 15:24

okej, da ponovim, malo bol slovnicno pravilno :)

ti programi ko se lahko pogovarjas s kolegi prek neta... pogovarjati v tem primeru bi pomenal da mas slusalke gor in mikrofon pred glavo... torej, to me zelo veseli da so iznajdl...

drgac pa morem priznat da sn se na ircu naucila hitrej tipkat. pac, nekatere fraze ti kr 'padejo v prste' ker jih pac tolkrat ponovis :P

y'all got me now? :))

#45 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 21 maj 2004 - 16:15

:lool: :lool: :lool: se ne morem vzdrzat smeha ob temle...

freeeky in njen prevod sta pravkar demonstrirala izzive pri komunikaciji preko IRCa. ko isti clovek lahko rece isto stvar na dva razlicna nacina pa ga lahko prejemnik razume (al pa ne) cisto po svoje.

#46 Music

Music

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2004 - 00:21

Iz mojega vidika je IRC le eden izmed nacinov, za spoznavanje. Priznam pa, da sem veliko vecino tistih, s katerimi sem kaj tudi imel kasneje, spoznal sprva ravno na IRCu... Tako, da je bil nekoc zame IRC nepogresljiv. Se posebej, ker ne zivim v LJ... Ha.

:?:
Poskusaj razumeti tudi najbolj odstekane misli!

#47 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2004 - 12:47

to pa ja! mislim, da ce nis iz kazga vecjega mesta v nasi preljubi dezeli, irc je nekok edina stvar ki ti pomaga spoznavat folk. to jest, ce nisi res cist vsako nedeljo v stirki in na vseh mogocih dogodkih legebitre in vsaki vikend na metli..

#48 someone00

someone00

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2004 - 16:25

Zelo teško je najdu koga na ircu,kr ponavad so vsi sam HORNY!!!!

#49 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2009 - 01:40

No, dejstvo, da je pred mano zadnji prispevek proizveden leta 2004 govori o tem, da je IRC nekdaj zelo popularen in uporabljan program nekako utonil v zgodovini. MSN, Skype in drugi komunikatorji so enostavno ponujali toliko več, da IRC ni mogel slediti. Še vedno ima mIRC ene fore, ki jih drugi programi nimajo, a stvar nezadržno ugaša. Zadeva je bila precej divja, vsi so prosili za op (status operaterja v kanalu), nekateri so dobili voice, bilo je tudi veliko spopadov in uničevanja programske opreme na daljavo pa metanja s kanalov, razpečevanja virusov, hekanja, ustvarjanja raznih skript... bilo je tvegano in nevarno. Leta 1997 se spomnim, da je bil irc totalni hit. Seveda takrat ni bilo messengerja. Ljudje so drobili tipkovnico, prevladovale so zajebancije in zafrkancije, resnih pogovorov nisem zaznal. Meni se je to zdelo totalno brezveze,m kasneje sem pa bil nekaj časa kar odvisen... a ne za dolgo. Enostavno so me brezveze dol metali. Imel sem svoj kanal, ki pa so ga vedno napadli in zavzeli in nam onemogočili kakršno komunikacijo in stvar je zamrla in nikoli več nas ni bilo nazaj na irc. Pravi divji zahod! Pravilo močnejšega, medtem so prišle bolj civilizirane aplikacije in kar ne vem, kdaj sem pozabil na irc.

Danes se mi zdi klasična uporaba mIRC-a čisto nepotrebna, imajo pa kakšne spletne strani svoj irc klient, kjer se komunicira prek tega protokola; recimo BiggerCity - posebna stran za chubbyje in chaserje ima svoj irc, na katerem je še vedno veliko uporabnikov...

Medtem se poskušam s programom KVirc (v Ubuntu) povezat na serverje, preko katerih sem klepetal nekoč pa mi ne uspe. Najbrž več ne obratujejo, ker ni bilo zanimanja ali pa sem kaj zamočil. Vsekakor se ne bom zdaj jokal zaradi neuspeha. Samo zanimalo me je, če je sploh še kdo gor...
NISMO VSI POD STRESOM

#50 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2009 - 11:34

Irc niti ne tone v pozabo, marveč si je izboril mesto v specifičnih prostorih. Npr. uporablja se ga za komunikacijo
pri odprtokodnih projektih (freenode), kjer so vsi večinoma tam gor in imaš direkten stik z razvijalci brez da bi
za vsakega posebej prosil za privat msn ali jabber naslov.

Glede gay kanalov pa ne vem kaj preveč - na chatu386 sem bil parkrat, večinoma so vsi za hitri kavs, ampak dobiš
vsake toliko tudi kakega za navaden klepet, čeprav to ni prvi namen tega kanala :D

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov