Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Je hetero ali ni?

83 odgovorov v tej temi

#51 nikki

nikki

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 21 september 2006 - 22:17

Ljudje imajo lahko spolne odnose z osebami istega spola, pa zato še niso homoseksualni. Nekateri se ne želijo čustveno vpletati in jim ustreza homoseksualni seks, drugi nimajo možnosti za hetero seks itd.

Še vedno ne vem kaj nekoga definira za homoseksualca ... Hm, a tisti, ki jim ustreza samo homoseksualni seks in se nočejo čustveno vpletat so pa strejt? :?: A ni ravno seks z istim spolom bistvo homoseksualnosti, ne pa ljubezen, čustva ipd.?! (ne me napadat, ne pravim, da nam gre samo za seks, ampak ljubezen čutimo tudi do prijateljev, staršev, živali in torej to ni bistveno ...)

Zato mi gre tudi blazno na živce, ko imajo razni GLBTji polna usta besed o ljubezni (ok, saj vem, da pač nočejo izpasti promiskuitetni in še poglobiti stereotipe, ki jih imajo strejti o nas ...) oz. sploh to poudarjanje, da je homoseksualnost ljubezen med dvema osebama istega spola. Ampak, saj dva frenda se tudi lahko ljubita, pa ne seksata med sabo ... No, ali pa tisti slogan, ki je bil pri reklami za Brokeback mountain se mi je tudi zdel čist beden - "Ljubezen je sila narave", namesto da bi rekli "Spolni nagon je sila narave", čeprav bi to izpadlo malo smešno :D

No, moje mnenje je, da je vsak, ki seksa z nekom istega spola iz razloga, ker ga ta privlači (kar pa je skoraj vedno, če ne gre za kakšno posilstvo ...) najmanj biseksualen. Vendar mislim, da ima danes "strejt" folk še vedno problem označit se za bisex, ker pač verjamejo, da je to nekaj slabega.

Prepričana sem, da se v prihodnosti (ko bo homoseksualnost postala še bolj "moderna" ( :D ;) ) sploh ne bomo več ukvarjali s tem kdo je kaj in nas to sploh ne bo brigalo, saj bo naša spolna usmerjenost, ko bomo končno nehali prežati na neke diskriminacije ipd. postala čisto nepomembna.

#52 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 12:11

A ni ravno seks z istim spolom bistvo homoseksualnosti, ne pa ljubezen, čustva ipd.?! (ne me napadat, ne pravim, da nam gre samo za seks, ampak ljubezen čutimo tudi do prijateljev, staršev, živali in torej to ni bistveno ...)

:?: Ne, bistvo homoseksualnosti NI v sexu, kot tudi ni bistvo heteroseksualnosti v sexu - samo zato, ker se v izrazu "skriva" določen izraz (torej seksualnost), še ne pomeni, da je pomen besede enak izrazu besede (uf, lingvistične definicije). Homo- ali heterosekusalnost nimata bistva, samo sta, obstajata. In ju določuje mnogo dejavnikov, med njimi je pa TUDI spolnost seveda.

Jaz ne čutim ljubezni do živali, rastlin, hobijev - so mi lahko všeč ali pa ne, lahko jih imam celo rada (ali pa ne), ne morem jih pa ljubiti. Ljubezen je komplexna zadeva, odvisna od obeh (partnerjev, torej ljudi), odvisna od vlaganja v ta odnos, od želja, potreb (ne samo spolnih), od pričakovanj ...

Ljubezen je seveda temeljna značilnost partnerskega odnosa - če tega ni, je pač prijateljstvo.

Dodatno vprašanje: ali če torej seksam z istim spolom sem (vsaj malo) homos. usmerjena - če pa ne seksam z istim spolom (ali pač še nikoli nisem), pa sem potem strejt? :idea: Čeprav recimo čutim poželenje, strast, se celo zaljubljam v isti spol, o njem fantaziram, me vzburja, rada bi poljubila prijateljico ipd. ampak seksala pa še nisem. Sem zato kaj manj homoseksualna?
A hug is the shortest distance between Friends.

#53 nikki

nikki

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 14:32

Ljubezen je seveda temeljna značilnost partnerskega odnosa - če tega ni, je pač prijateljstvo.

Immortal,
Torej je ljubezen tisto kar loči partnerski odnos od prijateljstva? Meni pa se zdi, da samo seks loči prijateljski odnos od partnerskega, nič drugega, izključno seks. Ampak mogoče gre pri tem res le za različno razumevanje pojma ljubezen, za katero sem sama napisala, da jo čutim tudi do prijateljev, živali etc. ... Ne vem, kaj ti razumeš pod ljubezen? Ker to čustvo do drugih stvari/ljudi res lahko imenujemo tudi "rad imeti", medtem ko čustvo do tistega s katerim seksamo imenujemo "ljubezen" ... Si tako mislila?

Dodatno vprašanje: ali če torej seksam z istim spolom sem (vsaj malo) homos. usmerjena - če pa ne seksam z istim spolom (ali pač še nikoli nisem), pa sem potem strejt? :idea: Čeprav recimo čutim poželenje, strast, se celo zaljubljam v isti spol, o njem fantaziram, me vzburja, rada bi poljubila prijateljico ipd. ampak seksala pa še nisem. Sem zato kaj manj homoseksualna?

Ja, seveda se strinjam, da je tudi to homoseksualnost! (tega nisem omenila, ker sem pisala pač samo o seksu)

#54 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 15:44

Ne. Čustev, ki jih čutimo do tistega, s katerim seksamo, ni ljubezen. Je lahko, ni pa nujno. Ljubezen in seks sta ločena pojma, čeprav jaz eno brez drugega ne morem oz. ne morem seksat, če ni poleg poželenja prisotno tudi čustvo "rad imeti" (vsaj to, če že ne ljubiti).

Če z nekom seksam, še ne pomeni, da imam z njim (oz. njo) partnerski odnos, torej seks ni in ne more biti pogoj, ali sem s kom v zvezi ali ne. Lahko gre zgolj za 1-nočno dogodivščino ali romanco, kjer pač zadovoljujemo različne (površinske) potrebe.

Za ljubezen pa se je treba (po)trudit, je globlje čustvo ... sicer pa, a nismo že nekaj časa :offtopic: ?

Za moje pojme je nekdo, ki seksa z istim spolom pa se ima za strejta zgolj zmedeno bitje. Nekdo, ki nima razčiščenih pojmov, ki si nečesa ne prizna (pa ne lastne spolne usmerjenosti, ampak s tem ciljam tudi na prepoznavanje lastnih vedenjskih vzorcev) ali/in nekdo, ki uživa v trenutnem mesenju, zadovoljuje svoje trenutne potrebe (in nagone), ne vidi pa dlje od svojega nosa, pardon organa.
A hug is the shortest distance between Friends.

#55 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 16:06

Punci punci, o seksu in ljubezni je že bila odprta tema tule (klik), če vama bo kaj v pomoč.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#56 JulijaTV

JulijaTV

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2006 - 20:53

Mislim da lynix-u ni izzy,sigurno mu ni. Ampak njegovmu frendu je se tezje,pac sebi priznat to kar je,jest si nebi na tem mestu delala kasni utvar in upanja,no ja mogoce za kaksen sex,sej to se bo med njima dvema tko ali tako zgodilo prej ali slej.Ce se ni ze..ampak kaj vec nebi si niti upala pomislit , to je ena vrsta oz podvrsta unih zakomplexsanih gay-ov ima punco,zeno otroke ob priliki pa...se se da skom dol. tko dragi moj ce se data dol je uspeh ce pa ne pa sej druge mame imajo tudi lustne sinove ;)
Nesramna,arogantna,cinicna Transa drugac pa cist OK

#57 jan_

jan_

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 25 november 2006 - 21:26

Kako naj nekomu , za katerega ne veš če je gej , čisto mimogrede preveriš če je? :?:

#58 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 25 november 2006 - 22:06

Mimogrede ga vprašaš če je. :)

#59 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 25 november 2006 - 22:36

Res je, edini način, da se povsem prepričaš je, da ga vprašaš. Ne zanašaj se na stereotipe (npr. se druži s puncami, se rad lepo obleče, ne gleda športa na TV), ker lahko precej zavajajo.

Veliko sreče! ;)
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#60 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 06 december 2006 - 20:25

Tudi na direktno vprašanje ni 100% resničen odgovor. Če je nekdo popolnoma v omari, ne bo kar tako odgovoril, da je gej. Vsak tip in vsaka situacija je drugačna, temu je treba tudi prilagodit pristop. Univerzalne rešitve ni, če pa jo kdo izve, pa naj še meni pove! 8)
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#61 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 07 december 2006 - 10:34

Načinov, da ugotoviš, če je nekdo gay ali ni je ogromno, samo odvisno, kdo bo palil na enega, kdo na drugega.
Recimo če maš frenda v katerega si zaljubljen, pa če se pogovarjata o glbt temah, vidiš kakšna je njegova reakcija in vidiš kakšen odnos in kakšne poglede ima nekdo do nas.
Če je recimo nastrojen tako kot jelinčič, potem verjetno ni gay, ali pa si noče tega priznat.
Vse je relativno.
Lahko ga pobožaš, pa boš videl, kako bo odreagiral, lahko mu predstaviš kakšnega frenda, ki je gay in boš videl njegovo reakcijo itd.
Jaz vedno in povsod rečem, da mene geji ne motjo, kako si pa to drugi razlagajo me pa niti malo ne zanima.

#62 zamudnik

zamudnik

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 14:26

linx, jaz sem ze lep čas nazaj opustil definicije kot so gej, strejt, bi in se ne sprašujem, kaj kdo je.. po mojem mnenju je to stvar, ki tudi reproducira nestrponost in strahove pred nesprejetjem, ker je vse skupaj samo poimenovanje, ki ti ga prilepi nekdo drug in je, ipso facto, izraz potrebe po predalčkanju.
Tako da se ne sprašuj(te) če ja ali ni, ampak če sta drug drugemu (in drug za drugega) ali ne.

#63 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 11 december 2006 - 19:12

jaz sem v sošolca zacopan in to že kar 2 leti, in so obdobja ko me ful ma da bi ga... :oops: ker mi je lušn da za popizdt
problem je, da me družba sprejema kot hetero in sem tudi v teh letih ko se še iščem (17 :) ), pa tudi ne vem kaj on je in kaj čuti do mene. zajebava se s puncami in jaz to isto delam, sam še vedno bi z njim :akcija: :oops: . pred kake pou leta sva se mal gledala pa rajcala, če bi se temu lahko reklo rajcala..mal dotiki rok pa to (mene je ful rajcal:mrgreen:) sam zdaj je vse mal bolj čudno...manj se pogovarjava, ni več gledanja.. ful ga mam rad, ampak tega mu ne upam pokazat, ker se bojim reakcije(njegove in s tem reakcije drugih, če bi bla njegova negativna pa bi drugim povedou :roll: .. osebno ne verjamem da bi kaj takega naredil , ampak nikol se ne ve). Se mi zdi da tud zarad vsega tega komunikacija z njim ne steče glih, kak dan se normalno menim z njim, včasih si pa kar ne upam, da ne bi kaj posumil. Ne vem al bi mu povedal ali pa vsaj namignil.. kakšen dan si rečm ma ko jebe, bmk za vse, bom jst naprej normalno živu in to bo to.. pa si hočm poiskat kako punco sam nekak se mi je ne da met :? Pa vedno ko hočm nardit kakšen korak naprej si rečm da raj ne.. da bom že prebolel...

no uglavnm to mene muč.. :)

#64 stelth

stelth

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 14 december 2006 - 01:12

Zivjo SIMLJIVTIP,

imel sem enak problem. Pravtako se je vse skupaj vleklo dve leti. Na koncu sem mu le povedal kaj mislim. Sicer se vse skupaj ni končalo meni v prid ampak sedaj vsaj vem kje sem. Svetujem ti, da mu poveš kaj čutiš, drugače si lahko v negotovosit še dve leti. Če te zavrne pa ga boš pozabil v nekaj tednih :cry:

LP
stelth
cleared for takeoff

#65 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 15 december 2006 - 00:16

sumljivtip nisi edini s takšnim in class love probelms.

Situacija, ki jo opisuješ, je genauso ko moja. S tem, da sem mojega, nekoč še zelo dobrega kolega, danes pa najbolj osovraženega tipa v klasu čist odpisal iz seznama oseb, ki jih poznam. Priznam, je težko! Še vedno nisem 100% prepričan al ma kej homoseksualnosti v sebi al ne, še vedno si ga želim, da bi ga najraje kar pred celim razredom zagrabil za njegovo seksi ritko, ga zalizal tko, da model ne bi imel sape še celo sledečo uro, vsem ostalim v razredu pa bi spodnja čeljust pristala med krti, ki vrtajo zemljo pod našo šolsko kletjo.
Pri meni je problem v tem, da zna bit model zelo odrezav, večkrat pa se ne zna pravilno izražat. Vsaka beseda, ki jo reče meni, mi valda pomeni nekaj več, če pa je le-ta slaba, me to zelo prizadane. V zadnjih mesecih je bilo takšnih ogromno. Dokončno pa sem ga odj...., ko je pred celim razredom pokazal, da mi ne zaupa, oziroma mi želel nekaj na zelo grd način povedat. Od takrat se ne pogovarjava, komaj pozdravljava, da o tem da ne sediva več skupaj in se ne druživa ne govorim.

Je težko, če ga čisto ignoriraš, vendar sem mnenja, da veliko boljše, kot če mu priznaš kaj čutiš do njega in povrhu pričakuješ da bo on enako čutil do tebe. Ponavadi se takšne sanje ne uresničijo in posledica tvoje izpovedi je, da te bo cela šola zafrkavala v glavo, ker si, sedaj še dobremu kolegu priznal, da ti pomeni nekaj več. Da o njegovih besedah, ki te bodo predvidevam da najbolj prizadele ne govorim.

Nauk te zgodbe: Če nisi zihr da je gej ne drozaj vanga, ker to nikoli ne bo ratal. Poskušaj ga pozabit, se z njim čim manj obremenjevat in enostavno živet življenje brez njega. Če si 100 procent, kar nisi!!, da je gej pa udri po njem! ;)

#66 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 15 december 2006 - 09:26

Nauk te zgodbe: Če nisi zihr da je gej ne drozaj vanga, ker to nikoli ne bo ratal. Poskušaj ga pozabit, se z njim čim manj obremenjevat in enostavno živet življenje brez njega. Če si 100 procent, kar nisi!!, da je gej pa udri po njem! ;)

Se strinjam previdnost nikoli ne more škoditi.

#67 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 15 december 2006 - 15:29

Se strinjam previdnost nikoli ne more škoditi.

tud jst se pod to podpišm... dans sm si tud jst reku da ko ga j***, preklel sem ga ene 100x, in se ne mislm več sekirat glede njega... če me on ne jebe ga tud jst ne bom :x živu bom naprej kukr sm do zdej, če bom koga spoznou bom, če ne pa ne! :yahoo:

#68 bipsić

bipsić

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 19 december 2006 - 23:25

če ti je ušeč, najbrž je str8
ajde jelo, vuci belo,
nek te gleda selo celo

#69 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 21 december 2006 - 18:50

this question killing me!!

Kok je enih tipov k te tm neki bulijo (ampak to skoz eno in isti) in ne veš kaj hočejo, še sploh je big problem če so ti všeč.
Jst sm tako realen; geji smo in bomo (vsaj še neki časa) prikrajšani za ljubezen, avature, tud spogledovanja ipd. ipd...nekaj pa smo si krivi tudi sami, npr. en tip lahko celo zdele nekje drugje joka da mu je nekdo všeč, sam zgleda kokr str8 in v istem trenutku jst to govorim na drugem forumu; hočem povedati da če bi se manj trudili zgledati in biti str8 in še posebno na vse pretege prikrivati da smo geji bi bilo tudi teh razočaranj, ugibanj mnogo manj! Jst imam včasih feeling da so ravno najbolj "mačo" tipi geji ki pač hočejo in mislijo prikriti svojo spolno usmerjenost z izgledom, obanašnjem...ampak potem smo spet tam-str8 or not? :?:

lp
Podpis ni potreben.

#70 eagl3

eagl3

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 22 december 2006 - 01:01

ma ne tok obupan govort folk..se pa zato naučite bolj opzovat...če pa niste closeted vas pa kak namig tipu ki vam je všeč nebo ubil... ah dejte jaz sem closeted pa že kdaj namignem kakemu...najstniki so pa dan danes veliko bolj odprti ...se mi je glih kake dva tedna nazaj neki zgodil kar nebi rad tukaj opisoval... ampak mulc me je prav sokiru...sem si sam mislu ja ta pa ima jajca.

#71 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 24 december 2006 - 16:20

našel neko zgodbo o razredni ljubezni, + in -

http://www.gej.si/in...n...2&Itemid=50

#72 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 25 december 2006 - 02:59

cool zgodba, sicer pa je kar težko uganit če je tip hetero al ni. Moram rečt, da se eni str8 obnašajo npr, tak femenizirano, da bi človek 100/rekel da je gej, vidiš ga pa z pičko, pa nekateri se npr. tui spogleduje s tabo, zraven ma pa pičko, tak da to je tak. Zaenkrat raje buljim samo v ritke od zadaj, če nisem siher če je naš al ni, drugače pa ko pa vem da je naš, pa da je dober 100/napadenm...D
Kdor molči, devetim odgovori

#73 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 25 december 2006 - 11:11

Odtipkaj njegovo ime in priimek v spletni iskalnik in boš dobil odgovor koliko je tip hetero.

lp ;)

#74 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 25 december 2006 - 17:01

Odtipkaj njegovo ime in priimek v spletni iskalnik in boš dobil odgovor koliko je tip hetero.

?? :lool: :lool: :lool:

#75 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 25 december 2006 - 17:32

Jaz tudi nea štekam kaj je mislil s tem?

razlaga?
Kdor molči, devetim odgovori

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov