Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Regresija

27 odgovorov v tej temi

#1 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2006 - 14:21

Zanima me, ali je kdo od vas že bil na regresiji in kake so vaše izkušnje, koiko v to verjamete. ...
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#2 kwibo

kwibo

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2006 - 23:01

A ni to nekaj iz statistike :?: :?:

#3 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2006 - 23:05

Regresija je, ko te nekdo hipnotizira in odpelje nazaj v čas, ko si se rodil oz. v čas pred rojstvom, torej v prejšnje življenje.
Sama teh izkušenj nimam. Pa tudi ne bom pljuvala po tem ali je možna regresija ali pa je vse skupaj samo potegavščina hipnotizerja... Bi bilo za probati pa potem govoriti... :?:

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#4 Portia

Portia

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 07:28

huh.. ne vem ce bi loh rekla da verjamem v to, ampak bi blo pa zihr to fajn dozivet.. it nazaj v otrostvo.. drugo me ne zanima.
My bubs..

#5 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 16:39

V regresijo vsak verjame, kolikor verjame.
Ena moja dobra prjatlca je nedolgo nazaj šla k hipnotizerju na hrvaško, da so poiskali neke podzavestne vzroke za ponavljajoče se bolezni ter njeno debelost.
Ona pravi, da ji je pot zelo pomagala, da je našla izvor, tudi res je, da se je fizično spremenila. Torej, če verjameš, ti pomaga.
;)
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 16:40

Nisem imel še take izkušnje. Ne vem zakaj bi se sicer vračal nazaj. :idea:
Bi pa lahko rekel, da ne zanikam ter da ne trdim, da je to res. :)
Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 17:51

regresije ne poznam, vem pa da stvar, ki ji eni pravijo rekapitulacija, deluje. to je podoživljanje svojega življenja. spomniš se stvari, za katere ne veš, da so se ti zgodile in vidiš detajle, ki so se ti takrat izmuznili. lahko si kaj razložiš, si pomagaš na ta način.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 18:02

Samo spremeniti pa tega itak ne moreš (če je to preteklost). :?:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#9 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 18:10

Saj ne gre za to, da bi hotel kaj spreminjati, ampak, da (u)vidiš ene stvari, ki te recimo zdaj morijo, da dobiš kratek vpogled v to, zakaj se ti nekaj dogaja ali ponavlja. Ene stvari vlečemo iz preteklosti, prejšnjih življenj. In, ki nas mučijo še sedaj. Pomaga, da greš korak dalje. V svojem duhovnem razvoju. ana je dobro napisala pomen regresije. Povratek v prejšnja življenja. Kar ti ne pomaga nič, če v to ne verjameš. Obstajajo primeri, ko je folk začel govoriti v tujem jeziku, ki ga drugače ne. Par stvari je, ki jih ne moreš potvarjati.

Sama še nisem šla v regresijo, je pa moja sestra 1x s svojim takratnim partnerjem.

Mam občutek, da smo o tem že nekje govorili, pa ne najdem teme - morda v temi o hipnotiziranju. :?:
A hug is the shortest distance between Friends.

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 18:14

Ok razumem. Samo a ne rataš potem šele bolj šokiran in lahko depresiven. :o Ko spoznaš oz. vidiš nekaj stvari, ki jih prej nisi vedel/videl. :?

#11 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2006 - 18:23

Seveda te stvari lahko šokirajo, ampak, saj si zato tam, da kaj izveš. Greš tja, ko si pripravljen slišat, videt določene stvari. Ko si pripravljen z njimi se spoprijet in jih predelat. Jaz vem, da zdajle nisem. Sem pa dolgo nazaj mislila, kako bi to bilo fino vedet - mogoče nekoč.

Hipnoza je sama po sebi delikatna stvar in je odvisno od človekove stabilnosti/labilnosti, kako bo tak proces vplival nanj. In seveda mora biti izvajalec popolni strokovnjak na svojem področju in suverena oseba, da ne zlorabi "pacientove" dojemljivosti oz. da je sposoben zaznat, če oseba recimo ni pripravljena it dalje, globlje. Včasih mislimo, da smo pripravljeni, pa vendar nismo.

Slišala sem že nekaj o mentalni komunikaciji, ampak bi bilo morda bolje odpret novo temo. :shock: Ko ti izvajalec vsadi v glavo/možgane t.i. "lažne spomine", ki naj bi ti olajšale reševanje dotičnega problema ...

#12 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 01 september 2006 - 20:33

Hipnoza? Ne hvala! Če bi imel težave, bi šel raje k dobremu psihologu na nekaj seans brez hipnoze.

#13 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 01 september 2006 - 21:29

Za regresijo oz. za potovanje v preteklost ali za ugotavljanje različnih vzrokov itn. ne potrebuješ hipnotizerja ampak samo sebe.

Z meditacijo se daleč pride...
.as my soul yearns to see,
again those eyes, those eyes once more.

#14 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 03 september 2006 - 12:26

Z regresijo se lahko vrneš v prejšnja življenja, z meditacaijo ne. Sta to povsem 2 različni stvari. Se bolj nagibam k slednji, ker pomaga k pomiritvi in to.

#15 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 03 september 2006 - 13:37

Aja,regresija je dejansko povrnitev v prejšnje življenje? Halo - to se mi zdi pa totalno neznanstveno in neumno.
Že Freud je pri zgodnjem opazovanju histerije ugotovil, da je izvor težav v neugodni psihični (seksualni) izkušnji v otroštvu - torej v rosnih letih življenja, ki ga dejansko živimo. Izumil je tudi zelo dobro metodo - psihoanalizo, metodo prostega asociiranja - ki se je izkazala za izredno učinkovito (sicer dolgotrajno). Že on je torej vedel (in to na začetku 20. stoletja), da lahko različne oblike bolezni - nevroze - ozdravimo brez hipnoz in podobnih bedarij ---> BTW, hipnozo je na začetku celo sam uporabljal - kaj hitro pa je ugotovil, da je neučinkovita.

Dejansko bi bil sposoben poskusit tudi z regresijo, ko nobeni drugi znanstveni prijemi ne bi več pomagali. To velja pravzaprav kakršnekoli težave - tako se zagotovo, če bi imel raka, ne bi najprej prepustil zdravilcu, ampak uradni, verificirani znanosti - zdravniku! :) :) :)

LP, aLEshY

#16 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 03 september 2006 - 14:16

No, vsak dela na sebi (ČE dela) na svoj način. Nekateri pač z regresijo.

Nekateri ne verjamejo v pozitivne učinke joge, meditacije in jo zavračajo. Taki se pač poslužujejo/te drugačnih prijemov, tudi prav.

Vsakemu svoje.

#17 Gost_bubica_*

Gost_bubica_*
  • Gostje

Objavljeno 16 september 2006 - 17:05

Jaz si pa želim to sprobat. A kdo pozna kaksnega dobrega regresoterapevta? Se priporocam.

#18 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 971 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2013 - 13:22

Vlečem temo iz naftalina, ker me zanima, če se je že kaj spremenilo glede tega, koliko jih ima te izkušnje. Žena je nekoč obiskala enega takšnega strica, ampak nima več kontakta. Tako da, če se najde kdo, ki bi bil pripravljen deliti svojo izkušnjo ali konkreten kontakt ... Tnx. Much obliged.  :spostovanje:

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#19 najky

najky

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2013 - 16:16

Mene tudi zanima in bom vesela kake informacije.  Baje naj bi bil v Kranju, ampak ne vem nic vec od tega. :S

#20 damon

damon

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2013 - 17:10

Spomnim se, da je pred časom bila ta tema na Polnočnem klubu. Če koga zanima, link:

http://www.rtvslo.si...v-v-preteklost/

#21 najky

najky

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2013 - 20:23

Sem prebrala in zelo zanimivo, cist me potegnilo notri in zacela malo raziskovati.

Nasla tole - http://alenka.merhar...j-je-regresija/

#22 Emanuela

Emanuela

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2013 - 09:32

Ja, je zelo zanimivo vse to, a vendar je treba pazit h komu se gre, ker je preveč enih kvazi terapevtov, ki lahko naredijo več škode kot koristi. In tudi, se mi zdi, da mora biti človek res pripravljen na to. Ne da gre, ker ga pač to zanima in ima trenutno čas. Z regresijo lahko o sebi ugotoviš in zveš tudi grozne stvari, ki si jih počel, pa se tega ne spomniš, ne zavedaš. Tako, da ja, lahko ti pomaga pri eni stvari in hkrati naredi večji problem, kot si ga imel na začetku. Js osebno nisem šla, ker mi ni všeč ideja, da bi me nekdo hipnotiziral. Če že, bi to moral biti nekdo, ki ga dobro poznam in vem, da ve, kaj dela.

#23 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 134 prispevkov

Objavljeno 30 april 2014 - 03:19

Ojla.

Tale tema je sicer že malo zastarana, se bom pa vseeno oglasila;

Jaz sem bila na hipnozi in bila je zelo močna izkušnja. Moram priznat, da nisem vedela, kaj naj pričakujem in sem bila malo skeptična, je pa vse skupaj obrodilo nekaj sadov in mi dalo popolnoma nove dimenzije.

Aja, pa seveda se mi zdi zelo pomembno, da se oseba, ki te hiptnotizira res spozna na zadeve, da te lepo popelje skozi vse skupaj in taka oseba bo tudi znala preprečiti kakršnokoli negativno izkušnjo.

Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#24 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 971 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2014 - 15:12

Ooo!  :plosk: 
Če bo kakšen kontakt (razen. ge Merhar) padel v nabiralnik se ne bom jezila. Še zmeraj zainteresirana za regresijo. Kvalitetno, that is. :)

Prispevek uredil/a: Eos23, 06 maj 2014 - 15:13.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#25 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2019 - 10:21

Zanima me, ali je kdo od vas že bil na regresiji in kake so vaše izkušnje, koiko v to verjamete. ...

Zoki lepo razloži- prilgam link : kaj je regresivna hipnoza . Za razliko  od priznane medicine , ki se ukvarja z trenutnim problemom slednji pride do vzroka . Moj preobrat iskanju rešitve je bil strah.  Občutek strahu, ki te enostavno  paralizira  , kida in te onesposobi. Prav taka oblika straha je bil prisotna v bližini ženske , ki mi je draga. Tu sem bila tako ne močna ...Korenina  strahu je bil dogodek  nekje v mojem otroštvu, kar ni vredno omembe. Nikdar ne bi pomislila , da ima prav ona  kakršnekoli veze z mojim otroštvom.  

Podobno je  doživel pilot , ki ga strah onesposobi, da bi svoj poklic nadaljeval.  Korenina strahu ga  oz  "otkidač" vsega kasneje ki se plast po plast kopičilo  v njem ,ko je kot  otrok padel v luknjo ....

Dr Edward Bach   prav tako v svoji  knjigi lepo opisuj čustva, um, metode ...

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov