Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Homofobija

177 odgovorov v tej temi

#26 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 13 november 2008 - 10:24

nwm verjetno sem med mlajšimi. v srednjih šolah je veliko homofobije. in zadnje čase se ne morem več zadržaat.sicer pa itak vse več jih postaja gay ali pa se s tem vsaj strinjajo.

Drage kroglce pregelk, nikdar nočem biti vel`k!

#27 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 14 november 2008 - 11:34

Ravno včeraj sem v službi obesil plakat "Homofobija ni kul". Malo so me čudno gledali, ampak kakšnega neprimernega komentiranja ni bilo. :)
Za pesimizem je prepozno.

#28 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 16 november 2008 - 13:03

Vem, da ste zavili z očmi že ko ste zagledali naslov. Ampak ne strinjam se z ljudmi, ki pravijo, d se homofobije ne da ustaviti. Če so v Ameriki izvolili Obamo, lahko pri nas ustavimo predsodke. Kaj mislite kako bi se morali tega lotiti.
Pomoje bi morali začeti s tem že od majhnega. Povedati otrokom, da tudi to obstaja, in ni nič slabega. Ni čudno, da se najstniki ,ki se zavejo, da so geji ne morejo sprejeti. Pa kakšen dan pogovora o tem v SŠ tudi ne bi škodil.

Drage kroglce pregelk, nikdar nočem biti vel`k!

#29 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 16 november 2008 - 13:09

And that`s the way the cookie crumbles.. again.
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#30 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 16 november 2008 - 13:21

LOL Menino.

Mislim da bo slej ko prej prišlo do sprememb, zagotovo bo veliko narejenega tudi v mandatu nove vlade, pa upam da se bo LGBT skupnost v Sloveniji oblikovala in združila do te mere, da bodo iniciative bolje zastopane in omogočene. Slej ko prej bomo enakopravni do te mere, da bomo lahko živeli lahkotneje. Potem bodo prišle pa nove stvari na vrsto, pa bo tam en cel kažin. Tako to gre.. :P
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#31 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 27 november 2008 - 22:29

Čeprav bi naj bila mlada generacija temelj liberalizma ter levo usmerjena volilna baza, na katero ciljajo liberalne stranke, je morda ravno med njimi prisotne še največ homofobije. Starejši ljudje se na te stvari niti ne odzivajo toliko, ker se jim najverjetneje zdi, da se v take stvari ni spodobno vtikovati in imajo veliko boljši občutek za zasebnost oz. da se jih to ne tiče.

Na naši šoli imamo geja, ki se je outiral in ga zaradi tega zmerjajo prav vsi. Še nedavno tega je bil pijan na neki zabavi in je ležal zunaj na tleh. Namesto, da bi mu kdo pomagal, so ga zezali, da je peder in ga drezali z nogami in palicami. Fant se mi je smilil in sem ga nekako skušal spraviti na noge in da se pobere stran, a je bil preveč zadet.

Pred meseci sva z bivšim sedela (no, nisva samo sedela vsak zase) na klopci na Piramidi in naenkrat pride mimo starejša gospa, ki ji je očitno bilo takoj vse jasno in je rekla "naj raje poiščeva drugo mesto ker je tukaj zelo prometno ob takem času" :D. In sva se s tipom samo spogledala in bežala kolikor hitro sva lahko, medtem ko sva se režala kot nora. Starejši ljudje nam ne bodo naredili ničesar, kvečjemu kaj komentirali. Mladih se je za bati.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#32 Davy

Davy

Tehnični asistent

• Tehnična ekipa
  • 235 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2009 - 20:50

Najbolj me boli homofobija moje zabite familije. Ko slišš, da tvoja lastna mt prbije "PEDR", al pa tvoj fotr reče da bi tak folk najraj postrelu, te kr zaskeli. (poj se bosta pa sigurno spraševala zakaj jima nism prej povedov al nekej)

Copy-paste.

Tehnik MF
tehniki(at)mavricni-forum.net

#33 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2009 - 21:08

Joj včeraj smo bili pri teti in pridejo še eni sosedje na obisk. Se pogovarjamo o novem letu pa soseda reče "ja našedva sta šla pa pogledat v bivši fun factory k je mela Salome zabavo pa sta rekla da še nikol nista vidla tolk pedrov na enem mestu". Sem bila raje tiho, ker bi me zbombardirali na mestu.

No potem pa isti večer sem pa poslušala v sosednji sobi z bratrancem glasbo in vžgem YMCA pa mi reče "Sj to pa uni pedri pojejo, a ne?" Ajajaj sem mu rekla, da se reče geji ne pedri pa se je samo smejal nazaj. Res da je star 12 let ampak še vseeno... :roll:

Ne vem no homofobija je in bo ostala še vsaj par generacij. Tako pač je.

Prispevek uredil/a: Puff, 03 januar 2009 - 21:09.

#34 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2009 - 16:35

Lokal Storia homofobija

Tole sem našel na spletu. Vedno več homofobnih natakarjev...
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#35 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2009 - 19:26

Ko pa sem videl komentarje, bi brez zadržkov izbrskal te osebe in jih osebno obiskal na domu. Ti ljudje potrebujejo lekcijo.

Svaka čast tistim, ki zdržijo tako provociranje! Enemu prijatelju sem se razkril, vendar k sreči ni imel kakih posebnih predsodkov, čeprav komunikacija sedaj ni več tako iskrena kot prej. Homofobija je zasidrana globoko v podzavest skoraj vsakega heteroseksualca.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#36 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2009 - 19:55

Kot da so samo heteroseksualci homofobični.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#37 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 389 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2009 - 20:40

Strinjam se s tem, kar je napisal cookie. Otroke bi že od malega morali spoznati s tem, da tudi to obstaja. Ampak jih ne,
ker je večina staršev preveč primitivna. Med njimi so tudi moji.
Res je, da je zadnje čase vse več homofobije med vplivnimi ljudmi.
Verjetno zato, ker LGBT organizacije nekako pridobivajo vedno večjo moč, kar pa verjetno ni všeč primitivnim heteroseksualcem ( ki pa jih je v naši državi kar nekaj ).
In potem seveda politiki in ostali vplivneži, ki so "odvisni" od ljudstva seveda morajo tem organizacijam in posameznikom metati polena pod
noge, da si ohranijo ali pa celo dvignejo priljubljenost. Sicer pa po moje med izobraženimi in sodobnimi ljudmi ni homofobije.

Jaz sem outiran večini ljudi s katerimi se družim, razen sošolci. Glede outiranja se še nisem "zas*al", ker se mi zdi, da imam kar dober
občutek glede tega kdo je sposoben razumeti take stvari in kdo ne.
Glede tega, da bi se outiral v razredu, ravno nisem preveč navdušen. V razredu imamo samo eno punco, ostali smo tipi. Slišal še nisem,
da bi kdo govoril kaj proti homuseksalcem. Besedo peder pa pri nas slišiš vsakodnevno, ker se zezamo.
Z razrednom sem v zelo dobrih odnosih, menim pa, da bi se spremenili, če bi povedal. Od 22 tipov ( če odštejem mene
in sošolko ) bi me po moje normalno sprejeli samo 4 mogoče 5 ljudi. Ker je nekaj čisto drugega, če se samo pogovarjamo o
homuseksualcih ali pa je dejansko eden v njihovi družbi.

Glede moje družine pa je tako ... čudno. Živimo na vasi, kjer še pač veljajo tisti krščanski zakoni. Spominjam se, ko sem bil majhen, sem molil vsako noč.
Naenkrat, kot da bi se sam prevzgojil, sem nehal varovati v boga. Kot otrok sem bil zelo bogaboječ. Sedaj imam svojo vero, v katero sem tako prepričan,
da se mi včasih zmeša. No, da ne bom off topic...
Staršem sem se outiral pred kakšnimi 3 meseci. Sestra je zvedela že junija lani. Malo me je zajebavala, ampak sem ji po tahitrem v glavo vcepil, da je primitivna,
nepososbna, budalo in še marsikaj. In da ljudje kot je ona, so obsojeni na propad. Potem je nehala, ker se je očitno zavedala in tudi staršem ni povedala ( stara
je 14 let ). No, nato sem se po zelo hitrem premisleku odločil, da bom povedal še staršema. Namraval sem jima povedati pri 18ih, ampak sem si premislil.
Povedal sem jima zaradi tega, ker me je enostavno zanimalo, če se homofobične starše sploh splača imeti rad. Ker zadnje čase je bila napetost tako velika,
da jih več videt nisem mogel, ker sicer sem se samo zdiral na njih. ( in prosim ne mi s takimi, da starše moraš imeti
rad, ker bla bla bla bla... ne, jaz se s tem ne strinjam. ). Lepega večera, sem pač povedal mami. Začel sem s stavkom, da je primitivna. ( to besedo uporabim neštetokrat :D )
Ni ji bilo jasno zakaj sem začel s takimi. Pol sem še ji malo predaval o krščanstvu in pač te fore. Verjetno niti ni dojemala, ker je medtem reševala križanke.
( tako se mi poslušamo ) Potem je nekako dojela, kaj sem hotel povedat. In je rekla:" pa vseeno mi je, če si peder". To je rekla v upanju, da bom zanikal, ampak nisem.
Rekla ni nič, jaz sem ji rekel naj pove ateju, ampak ni hotela. Ateju sem sam povedal, da mu ima mama nekaj za povedat in on je pač tako trmast, da je izsilil iz nje.
Pričakoval sem zelo burno reakcijo ateja. On je zagrizen hetero, bivši bokser, nogometaš... še vojak je hotu bit :S. Ampak ata ni rekel nič, rekel je samom, da naj si raje punco poiščem.
Zaradi tega, ker ata ni dal nobene burne reakcije, se je mama skoraj zlomila. Drla se je nanj, če je on tudi peder, da mi nič ne reče itd...
Nato si me je mama hotela sama privoščit. Ampak ni imela kakega posebenga učinka name. Sicer res, ko sem slišal, da mi je rekla da sem peder, je letelo vse možno proti njej.
Bila je pr*sica, ku*ba itd.. ( in vi se boste zgražali, dejansko pa sem se branil, sicer nimam navade, da jo zmerjam ). Mamo mi je pomgala umirit ena socjologinja ( moja sestrična,
kateri sem se outiral zelo hitro ). Danes je vse vsaj na videz normalno, čeprav mislim, da bi doma dvignil kar nekaj praha, če bi rekel, da grem ven s fantom oz, da ga bom pripeljal
domov. Vendar se bom tudi to sprobal ko bo možnost :D
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#38 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2009 - 23:47

jojo, lgbt skupnost gor pa dol, pa ovo pa ono...homobija je bila, je in še bo. En človek, ena vlada tega nemore sprement. Še vedno se bodo rojevali ljudje ki tega ne bodo podpirali...ne vse v vzgoji.
Jst tud ne maram kislega zelja, kljub prepričevanju da je to dobro in zdravo....pač mi smrdi i gotovo!

#39 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2009 - 02:08

Že res, da bo ampak ti govoriš, kot da se nima smisla upirat. Saj nikogar ne silimo da mora postati lgbt oseba vse kar hočemo je strpnosti. Torej, če ti ne ješ zelja, ki je, btw, zelo zdravo :), potem to ne pomeni, da zatiraš vse tiste, ki ga jejo. Upam, da jih toleriraš. Vsak naj je (gl. biti in jest) kar hoče. ;)
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#40 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2009 - 18:54

Homofobija je bila, je in bo, to je dejstvo. Pretežni vpliv na to ima predvsem krščanska vzgoja in vcepljanje otrokom popolnoma zgrešenega že od malega homofobičnega načina razmišljanja, da to ni normalno. Otroci potem prevzamejo ta stereotip in tako se to nadaljuje. Mislim, da je treba odkriti njen izvor in začeti kot je bilo že rečeno pri vzgoji pri družini, kjer se vse začne. Stare ljudi je težko spreminjat, sploh konzervativen del, kateri je toliko in toliko desetletij razmišljal na svoj način. Sprašujem se, zakaj se ljudje sploh obremenjujejo z načinom življenja drugih? Kakšen vpliv ima način življenja nekega posameznika, na drugega? Vsak naj pred svojim pragom pometa, pa bo mel vedno kaj za obdelovat, če že misli, da mora . Prepričan sem, da bojo bodoče jeneracije bistveno na boljšem vsaj v nekaterih pogledih. Potem, je pa tu še vpliv okolja. Tudi če bi nas nek posameznik sprejel, nnas ne bo zaradi tega, ker bo imel vcepljeno v glavi tisto znano slovensko, brez katere ne moremo: Kaj bojo pa drugi rekli. Tako, da spremembe so sigurno potrebne na večih nivojih. najprej s spremembo zakonodaje, ki nas nažalost za enkrat še drugorazredno obravnava, potem so tu še naše pravice, katerim so vsaj str8om bile dodeljene že ob rojstvu itd. Vse to kar sem naštel je tudi homofobija. Sicer ne očitna, ampak birokratska.

#41 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2009 - 19:42

Kar se tiče zelja, ne zaničujem nikogar, imaš prav (ta zelje me že v smeh spravlja:)
sicer ni najbolj ustrezna primerjava ampak jebiga. Sem pa kadilec in podpiram kajenje, medtem ko ga drugi zaničujejo in diskriminirajo kadilce in jih v določenih situacijah obravnavajo drugače kot nekadilce, a bomo torej se boril tud za to, naj vsi ljudje spoštujejo kadilce in naj jim omogočijo pravice ki jih zahtevajo?
Mislim, da homofobije se ne bo ustavilo, mogoče zmanjšalo, ustavilo/prekinilo/preprečilo pa nikoli...še sam sem alergičen na pinky tipčke, z napučenimi ustnicami, sicer jih ne maltretiram, ampak jih enostavno ne prenesem in če me takšna oseba ogovori sem zelo nesramen do nje, v bistvu ga ignoriram, si pa potem lahko mislim kako odreagira en str8 tip...

#42 zabrit

zabrit

piščan'c

• Člani
  • 50 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 00:35

jap, se strinjam. v bistvu se strinjam skoraj z vsem napisanem. res je, homofobija je bila, je in verjetno, žal bo vedno. strpnost do drugačnih je večen problem in ne rešuje se ga skozi noč. prepričan sem, da je pri nas že veliko dobrega narejeno, vse več nas je ki se ne skrivamo, ki živimo, ki preprosto smo to kar smo. Če samo primerjam nam sosednjo, zadnje čase toliko omenjeno hrvaško smo mi leta in leta pred njimi. tam je homofobija še veliko bolj prisotna in skoraj tedensko se zgodi kak homofobni izpad.
ok, nekako še razumem starše, družino, ... ki so ko izvejo za svojega sina, hčerko razočarani, v štartu verjetno večina težko sprejme, šok, ... nikakor pa ne razumem st8 homofobnih tipov. pa kaj za vraga njega briga koga jst mečkam, naj bo vesel. večina gejev dobro zgleda, smo zrihtani, radi klepetamo, dobr plešemo :), ... skratka smo nasprotnemu spolu privlačni. torej zaplankan kmet bodi vesel, kup mačk več zate. in kdo ti kaj hoče, kdo spoh med nami najeda st8 v sebe zagledanemu tipu z iq mojega pralnega stroja. vse kaže na to, da bi st8-i moral bit veseli, da nas je gejev toliko, že uporaba zdrave logike to potrjuje.
torej od kod ta mržnja, ta agresija do nas hmmm "drugačnih". morda v tem, da mi prisluhnemo, zgledamo, plešemo, pojemo in se veselimo. morda pa smo mi idelani partnerji za njihove zdolgočasene žene. hmmm, naj me vrag vzame če ne .... :)
hm, sm kar sm. jap sm

#43 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 03:38

Cobiss, ti si odlični primer kako obstaja homofobija znotraj gayevske družbe. Zakaj primerjaš kajenje s homoseksualnostjo? S tem, ko si gay ne ogrožaš nikogar (razen, če si psiho gay), pri kajenju pa se pojavi problem pasivnega kajenja. Kapnofobije nikakor ne moreš pravično primerjat s homofobijo.

#44 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 12:21

No, praviš da sem homofob...pa poglej, sem prav tako gej, nihče me ni učil naj sovražim in zaničujem ostale, vendar tak pač sem in takih osebkov ne prenašam kot sem zgoraj napisal. To je moj jaz in reagiram pač kot reagiram. Sicer nikoli nisem nasilen, vendar hitro dam vedeti, včasih na nesramen način, da naj se mi se skine pred pogledom.
Kajenje dajem kot primer, lahko bi tudi rekel da sem 'južnjak' in sem veliko krat v osnovi šoli zaradi tega imel 'težave' ki so jih povzročali slovenski otroci. Ker sem neslovenec sem bil v manjšini in s tem bi lahko rekel da tudi ogrožan. Tudi kasneje v srednji šoli so bile prisotne kakšne žaljivke, vendar manj.
Poskušam povedati, da se ljudi ne da spremeniti iz korena, spremniti njihovo razmišljanje, njihovo naravo. Poglej mal po forumih prepire med slovensko-hrvaškimi odnosi. Eden nekaj grdega napiše in takoj se jih javi še dodatnih 100, ki ga podpirajo, vendar ne zaradi lastnega prepričanja, ker pojma nimajo kaj se sploh dogaja, ampak ker so pripadniki ene vrste pa dejmo popluvat une druge a ne... Vse deluje po istem principu. Sem gej in sm lahko ogrožen s strani str8-ov, sem kadilec in sem lahko ogrozen s strani nekadilcev, sem juznjak in sem lahko ogrozen s strani slovencev (glede na to da zivim v slo)....vedno in povsod najdes kontro v vsakem primeru.

#45 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 14:12

Ampak to ni opravičilo, da si ti nesramen. Zakaj je potrebno bit nesramen?

#46 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 15:07

Saj niti slučajno s tem ne opravičujem svojo nesramnost oz. grd odnos do njih, ampak pač v danem trenutku tako odreagiram, sicer sam od sebe nikoli nisem in nebi kar napadel nekoga, ampak če slučajno pride do 'kontakta' pač odreagiram kot odreagiram. Tak pač sem, ne podpiram takšnih in jih ne prenašam. Tako kot grem jaz verjetno komu v nos, grejo oni men...

#47 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 15:32

No ja, strpnega odnosa do soljudi se je mogoče naučiti. Saj ne rečem, nekateri so bolj temperametni in odreagirajo bolj burno, še vedno pa je razlika med burno in nesramno/žaljivo reakcijo. Cobiss, to, da te posameznik iritira zgolj s svojo prisotnostjo ali izgledom, je znak nestrpnosti in nič drugega.
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#48 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 15:49

Prosim če pred komentiranjem podrobno prebereš moje prispevke.

#49 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 16:26

...še sam sem alergičen na pinky tipčke, z napučenimi ustnicami, sicer jih ne maltretiram, ampak jih enostavno ne prenesem in če me takšna oseba ogovori sem zelo nesramen do nje...

;)

Se je pa moj komentar nanašal na celotno debato, tebe sem omenil le zato, ker si pač navedel konkreten primer.
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#50 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2009 - 16:46

Men je homofobija med nami samimi nekaj popolnoma nesprejemljivega. Vsak ima pravico bit kakršen želi, se zrihtat kakor si misli, da je najbolj ok, luškan ali karkoli, pa če rabi za to puder, šminko, roza plašč, ali pa liter parfuma, ko mene ne gane. Torej js se ob to ne spotikam in se mi zdi takšno mišljenje ozkogledno. Naj bo vsak kakršen želi biti.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov