Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Homofobija

177 odgovorov v tej temi

#1 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 00:04

Kaj meniš o homofobiji, kam uvršča sebe, si homofob ali ne?

Če si strait kaj narediš, ko nekdo npr. "pljuva" čez geje, si tiho, mu nasprotuješ, ali se z njim strinjaš?

Kaj pa geji, se počutite osebno prizadete ali se na žaljivke in poniževanje ne zmenite, kako ponavadi odreagirate? Kako preprečevati?

Si imeli kakšno slabo izkušnjo, zaradi svoje usmeritve?

lp

#2 Gost_FirstTimer_*

Gost_FirstTimer_*
  • Gostje

Objavljeno 31 december 2003 - 00:50

Čaw.

Homofobijo sm ze izkusil.

Jah reakcioja pa čist odvisna od tega, kdo homofobijo zganja. Če se bo skupina 10 skinov spravla pluvat geje, pa bom jest sam samcat, pa čepšrov nism lih najmanjši na tem svetu :), se ne bom puntu kej preveč. Če pa menim, da vsaj fizično ne bodo z mano obračunal al pa je to taka skupina, se pa kr dobr bunim. Pač posredno al pa neposredno po men noben ne bo pluvu.

Pa ja, počutim se osebno prizadet in to zelo!

hmm slaba izkušnja? hmmmmm ne, ne še.

LP FTT

#3 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 01:44

Ja, sem izkusila tako homofobijo (s strani strejtov) kot bifobijo (s strani strejt in lezbične populacije). Na srečo so te izkušnje redke, niso pa prav prijetne.
Osebna prizadetost ... kaj pa vem. Niti ne več toliko. Bebcem, ki svoje življenje furajo na podlagi predsodkov in jih je strah vsaj enkrat pogledat čez planke, ne more nihče pomagat. Najbolj me je pravzaprav prizadelo, da me je začela frendica počasi kenslat, ko je zvedela, da sem bi ... :cry:

#4 BunnyBite

BunnyBite

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 01:51

Ja itq d sm že poslušu take in drugačne homofobične izjave.
Najbl me prizadane, če je to s strani mojih tastarih, od ostalih ne tok.
Bunim se pa tut ne preveč, k po en stran ma vsak svoj prov in pr tm večinoma tut vztraja, tko da se je men po en stran brezveze bunit. Pa se mi zdi d sm še premld d bi se s tem igrov. Čeprov pr tastarih, č kdaj butnejo kkšno totalno prf* teorijo al pa kj, tut že mal nakažem :x kuko jst gledam na to.
Slabih izkušn pa še nism meu.

#5 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 09:30

zdejle k sem bral vaše poste sem v bistvu ugotovil, da so največji homofobi kar ji osebno poznam ravno moji starši, sej ne da bi kej pretiraval, sam včasih pa kšno tako ven butnejo, da je sam smeh

lp

#6 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 17:21

Ja, direktno na svoji koži homofobije še nisem občutil, sem pa že velikokrat slišal kako čez GLBT-je. In takrat se znam pošteno zbunit. Tko kot je Ftt rekel. S skupino skinov se ne bom šel kregat. Ene dve leti nazaj je bil v šoli kao en "gej incident" in takrat smo pa kr dolge debate mel, čeprav sm ponavad bolj tih človek. :x

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2006 - 10:24

Že doživel. :roll:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#8 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2006 - 19:49

Homofobija je pač nek strah. Tako kot večina strahov pa je nadvse razumsko neutemeljena.

Na srečo imam samo izkušnje z različnimi opazkami, ki se nadaljujejo z mojim hitrim in odrazvim odgovor. Dvomim namreč, da bi me moj jezik rešil pred tolpo huliganov. To bi bil boj Davida proti Goliatu brez biblijske rešitve :mrgreen: .

Mi pa je posebno smešno, ko so ljudje do trenutka, ko izvejo za mojo usmerjenost, totalni homofobi, potem pa naenkrat spremenijo svetovni nazor.

Rešitev: Osveščanje, osveščanje in osveščanje...
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#9 FastFwd

FastFwd

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2006 - 01:42

Zdi se mi da kako prehudo homofobijo še nisem doživel. V velikih primerih je bil kdo "homofobičen" ker res ni bil osveščen o gayih in nas je nasploh dajal v stereotipe. Jst sem se že skoraj vsem outiral in morm rečt, da sm presenečen, da so se večinoma vsi pozitivno odzvali. V dostih primerih so mi znanci zamerili, ker jim nisem prej omenil. Kao da bi se bol štekal.

Tut moji close prjatli so še pred parimi leti (ko še niso vedeli za mojo spolno usmerjenost) bili netolerantni do gayev. Zdej je seveda čist drgač.

Morm rečt, da me veliko bolj moti, če je kdo totalno neozaveščen o gayih in prbija totalne bedarije. Pa prizadet sem če ljudje predpostavljajo stvari o meni na podlagi tega da sm gay.

Mislim da homofobija izvira iz nevednosti in je to največji problem. Je pa res, da so nekateri že tako brainwashani (v zahvalo cerkvi) da je komuniciranje z njimi na normalnem nivoju itak nemogoča. Pol pa jih prepriči da homosexualnost ni greh. good luck. Nekateri so pa preprosto prestrašeni celega sveta ker razmišlajo sam znotri svojga "mehurčka" in se nas naravnost bojijo. Jaz ne poznam veliko na tak ali drugačen način homofobičnih ljudi, ker ne izbiram ovce pa primitivce za skupino ljudi s katerimi bom socializiral.

Bod odprte glave, strpen pa u izi si ga uzem pa bo vse kul. :P :shock:
Why are we going so fast? D000h ...It's FastForward

#10 _LoKi_

_LoKi_

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2006 - 18:26

ja, valda da sm homofobijo že doživel ... in to velikokrat. Od znancev, sošolcev, kr enih brezveznih osebkov, pa nažalost tud od familije. Kako reagiram? U šoli in sicer, se tko razpizdim, da je že splošno znano, da morajo zarukani homofobi u bližini mene gobec pač držat. :evil: Kar se tiče pa mnenja ostalih, mi je pa že od nekdaj dol visel, tko da se s tem, kakšen vtis dajem s svojim gorečim zagovarjanjem gejev nisem nikol obremenjeval. Doma je blo drugače ... na začetku, mi je blo neprijetno se o tem prerekat, za domače je blo treba pristop prilagodit in mal zadeve tud statistično podkrepit in je pol kr šlo :) . Še posebi mami mi je zdej zanimivo gledat, kako so ji zdej postal geji na Ricki Lake kjut :clap:
The aim of life is self-development. To realize one's nature perfectly - that is what each of us is here for. (Oscar Wilde)

#11 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2006 - 18:36

homofobijo sem do zdej (na srečo, 3x tok na les) doživela samo preko besed in izogibanja, nič hujšega.

sem pa pred kratkim o nečem razmišljala: v zgodovini je bilo veliko diskriminacije čez levičarje. bili so stigmatizirani, ponekod je bilo levičarstvo nekulturno, pogosto so levičarje poskušali spreobračat in delali študije, če je stvar dedna ali bolezenska... zveni domače? :D (če koga zanima, je na dolgo napisano tukaj: wikipedija). ponekod se zmrdovanje čez levičarje še pojavlja (vsaj jaz sem to pri sošolcu doživela), ampak se je kljub temu stanje spremenilo tako daleč, da je danes levičarstvo splošno sprejeto in nas pogosto drugi vprašajo, ali smo levičarji ali desničarji in nihče nas ne gleda grdo, še manj, sploh se ne ozira na to, s katero roko pišemo. glavno, da pišemo.

to razmišljanje mi je dalo upanje, da bo mogoče čez nekaj let (desetletij, stoletij? :?: ) podobno tudi s spolno usmerjenostjo. da bodo ugotovili, da je glavno, da ljubimo. :)

#12 just_me79

just_me79

redni gost

• Člani
  • 300 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2006 - 21:13

:clap: Bravo, bravo in se enkrat bravo za bio!!! :clap: Nisem edini ki tako razmisljam!
Kar se pa teme tice, z homofobijo nisam imel problemov (se jest trikrat trknem v les), niti v sluzbi, niti med prijatelji, niti v druzini, upam da bo tako tudi ostalo... Vec sem se v enem drugem postu razpisal, pa ne vem kje.. :mrgreen:

#13 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2006 - 17:47

O ja, sem jo doživel že velikokrat. Glede na to, da sem razmeroma outiran, to niti ni tako čudno. Človek bi pač pričakoval, da dejstvo, da sem gej, po kakih dveh, treh letih ne bo nikomur več zanimivo, pa se še vedno najdejo takšni in drugačni primerki.
Ponavadi homofobične izpade ignoriram, ker se mi zdi zanje škoda izgubljat energijo. Že od nekdaj sem si dopovedoval, da je problem drugih, če me ne morejo sprejeti, moj sigurno ne. Jaz sem sam s seboj že davno poštimal, na tem sem moral močno in trdo delati, z drugimi pa se niti slučajno ne nameravam ukvarjati.
Če kdo le preveč teži, ga pač skušam napeljati na to, da skuša sam pri sebi razmisliti, zakaj se tako obnaša, in kaj pri njem je tisto, kar ga tako moti, da se potem zaradi mene počuti ogroženega. Na žalost to ne funkcionira vedno. Včasih, če se kdo preserava in poka vice in zbija neslane šale, pa z njim obračunam verbalno. V vseh teh letih sem se naučil, kako človeka dobro "zabiješ" tako, da njihove traparije obrneš proti niim samim. kar je sicer skrajno primitivno in neumno, a na žalost danes družba funkcionira na takem nivoju, da se ponavadi uveljavijo tisti, ki znajo najbolj vrteti gofljo, pa četudi o stvari nimajo niti najmanjšega pojma. Ampak, pravim, to le včasih, ker se mi vedno ne da. Naši bratje imajo eno lepo reklo: "Vol je bio, vol je ost'o, nikad bikom nije post'o." Zadnje čase pa imam sploh ponavadi opravka z ljudmi, ki so preobloženi s stereotipi, s čimer se mi pa niti pod razno ne da ukvarjati.
V vsakem primeru pa polagam vsem na dušo naslednjo izkušnjo: imejte se radi in spoštujte sami sebe. Če ste sami sebe sprejeli in imate s seboj razčiščeno, kaj želite in kdo ste, se to zelo odraža v vašem pristopu in reakcijah, ljudje to hitro začutijo in zaradi tega nas zlepa ne uspejo pohoditi.
Ostanite trdni.
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#14 neraziskan

neraziskan

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2006 - 22:45

mene so pa v šoli vedno zbadali in ne vem kaj vse še, ker so imeli samo idejo da sem gej. :? v resnici pa takrat še sam nisem vedel da sem. zdaj mi je sicer vseeno kaj si mislijo ali kaj govorijo, samo jim pa prostovoljno nebom šel razlagat da sem gej. :roll:
vse poti, vse smeri

#15 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2006 - 17:30

Samo v zadnjih dneh sem bil priča štirim homofobnim izpadom. Ne mislim koga spravljat v slabo voljo, vzemimo to za hec. Ker se nahajam v vaškem okolju, ker sem obdan z raznovrstnimi naturščiki, ki so resnično omejeni in ker so resnično prepričani v svoj prav, naj navedem dva primera.
1. Pri meni, kjer zunaj zalivam grmičke, se ustavi nek daljni znanec in se začudi, "tu si torej doma?". Povabim ga na vrtno klop, prisede njegov kompanjon. Razne teme, nato tudi gejevska. On pove za nekoga, da je buzerant. Da ga je že prefukal, in da mu je že stokrat vrgel v obraz, da je nagravžen peder. Potem pove, da se je zato znašel na sodišču. Sodnica mu sicer pritrjevalno prikimava, ampak naglas pa mora vendar reči - "ni mu treba pravi toplovodar, pa peder, pa to. Lepše se sliši in pravilno slovensko je "gej"". On pa: "Gospa sodnica, vseeno kako je pravilno slovensko, buzerant se lahko spravi nad vašega sina - domov bo prišel z raztrgano ritjo. Kaj pa boste potem rekli? Ali bo tudi potem gej ali bo peder...?" "S tem sem ji zašil gobec. Tega buzeranta bom pa tolk pregonil, prasca, de bi vsaj crknil". Ko je to povedal, je bil prepričan, da dela dobra dela in da bo zato prišel v nebesa. Njegov nastop je bil tako odkritosrčen in tako goreč, da najbrž zato pričakuje spomenik. Njemu se zdi nabutat pedra tako pozitivno dejanje, kot s krampom pobijati modrase.
2. Že s to zgodbo sem prekoračil mejo dobrega okusa (čeprav je popolnoma in še premalo resnična), zato sem si glede druge premislil. Je sploh ne bom navajal. Jezik v njej bi bil še bolj naturalističen in besedišče še bolj natrpano s sovraštvom.

Kako reagiram v danih primerih? Pritrjevalno. Tedaj šele ima zgodba svoj učinek. Če bi se protivil, kaj nasprotoval, dokazoval nasprotno, tedaj bi šele iz ognja bruhnil požar. Tedaj šele bi letele besede, bridke kot meč.
Zoper takšne ni orožja. Drug čas, druga pamet, druga morala, druga vzgoja, drugi ljudje, edino to. :cry: :?: 8) :| :roll:

#16 Darth

Darth

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2006 - 22:11

Hihi...ja tud jaz mam nekaj takih sočnih na zalogi.
Mam enga soseda, ki ga precej rad pije, potem pa vsakič, ko pride na šnopček vedno razlga eno in isto stvar kako je bilo včasih. Seveda zna vse jezike od ruskega nemškega italijanskega; vse se je naučil med vojno (2.svet.) kao. In potem vedno soli pamet, pa smo vsi drugi neumni, če ga hočemo kaj prepričat.
No enkrat je beseda nanesla na "buzerante"...man to je bilo predavanje par excellnce (haha). Toliko neumnosti na kupu še nisem slišal, vsega si nisem zapomnil. No najbolj trapasta je bila pa gotovo ta, da naj bi bil njihov spolni organ nenavadno dolg, droban in zavit kot sveder!!?? Man mislim, da takega nima noben na tem svetu! No potem pa standardno, da ti lovijo mlade fante in jim parajo ritke.
Imel sem občutek, da so jih v starih časih strašili z "buzeranti" tako, kot strašijo otroke s parkeljni.
Ja pa tudi to sem že slišal, ko je eden rekel, da če bi videl dva moška v kakšnih "nedovoljenih" položajih bi ju na licu mesta ustrelil. :x

Še vedno mislim, da je vsa homofobija samo posledica nepoznavanja situacije. In neznano človeka vedno plaši...straši..strah je pa pot na temno stran sile.

Kot je rekel Chris20, ko jim enkrat poveš, da si tudi ti tak, potem nekako skontajo, da ne more držat vse tisto (slabo), kar so slišali. In začnejo gledat na situacijo z drugačne strani. Saj če je človek dober v vseh pogledih, kdo si lahko jemlje pravico in reče, da si slab samo za to, ker se pač zaljubiš v moškega.

Še vedno, pa mislim, da se nas (tudi jaz nisem izjema) veliko boji povedat, da smo drugačni in smo sami največji homofobi. Mislim, da sem o tem že pod rubriko Parada ponosa pridigal; se ne bi ponavljal!

LP

Darth
Največja ukana zla je ta, da nas je sposobno prepričati, da ne obstaja!

#17 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2006 - 10:49

Jz se še nism doživel tega... mi je pa kr težko vaše opise brat, k so eni res kruti in nefer :roll: ... ne štekam kaj se vsi tok bunijo pa se spuščajo v nekaj, kar niti ne poznajo...

Sem se spomnu ene zgodbe... k je ena frendica rekla svoji (ki je bla lezbijka), da lezbijštva sploh ni, ampak da samo še ni našla pravega moškega zase. Ona pa ji je rekla: kaj pa če ti še nisi našla popolne ženske zase?

BINGO, se je malo zamislila :lool:

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#18 daroon

daroon

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2006 - 16:14

No najbolj trapasta je bila pa gotovo ta, da naj bi bil njihov spolni organ nenavadno dolg, droban in zavit kot sveder!!?? Man mislim, da takega nima noben na tem svetu! No potem pa standardno, da ti lovijo mlade fante in jim parajo ritke.

jao jao.:D..počutm se kt, da bi poslušal o kšnem boogie man-u...lol:D...ne sam takele zgodbice so pa res čist preveč...no pa sej, v to zgodbico najverjetneje sam on verjame...zdej so drugi cajti..

Ja pa tudi to sem že slišal, ko je eden rekel, da če bi videl dva moška v kakšnih "nedovoljenih" položajih bi ju na licu mesta ustrelil. :x

..mah to je tko kt so včasih kaznoval najstnike in najstnice, če so si slučajno upal samozadovoljevat pa take fore...al pa v viktorijanskih cajtih, so mel posebne obročke s špičkami na notranji strani, ki so ga dali najstniku na spolni organ in če se je najstniku slučajno dvignil ponoč, kar se mu itak da je...potem je bolel kt svinja...vemo zakaj ane....vse to je poseganje človeka v stvari, ki se ga ne tičejo oz. v stvari, ki so takšne kakršne pač so...mind your own business pravm jst...
.as my soul yearns to see,
again those eyes, those eyes once more.

#19 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 17 september 2007 - 23:23

Proti sovražnem govoru-vest in Sovražni govor ogroža družbo

Kot kaže bodo ksenofobične izjave, ki jih streljajo raznorazni ljudje kaznive. Takšen zakon sicer že imajo na Hrvaškem ("Nasilje iz mržnje"), pri nas pa se zanj zavzema Društvo ZARES. Verjetno bo s takim zakonom možno kaznovati tudi take ljudi kot so Dr. Rugelj (na Švedskem bi lahko za svoje izjave zaslužil kazen 5 let zapora). Upam pa da bo možno kaznovati tudi tisto, ki pišejo po raznoraznih forumih (do sedaj kolikor vem še ni bil noben obtožen zaradi svojih besed na spletu, razen to, da so mu izbrisali sovražno besedilo, pa še to redkokdaj).

Je pa zelo čudno koliko ljudi govori preko homoseksualce (če pogledaš na stran časopisa Dnevnik pa tudi RTV je največ postov ravno o tem, ki so večinoma sovražni. Na drugi strani pa so članki o gospodarstvu in financah brezmadežno prazni. Očitno se vsi spoznajo na homoseksualnost, čeprav še niti enkrat niso srečali kakšno lezbijko ali pa geja), verjetno imajo težave s tem, ker nimajo pestrega spolnega življenja ali pa jim žena noče dati. Kaj veš. Vseeno pa se mi zdi, da se pravi moški ne bo ukvarjal s spolnostjo nekoga drugega, kot se ta folk na forumih. Ne vem ali ti nimajo nič pametnega za delat; pa to že tak znano saj je že dr. Miheljak napisal, da ponavadi takšna stališča pišejo neki zafurani ljudje.

Je pa tudi zanimivo, da nekateri ljudje vedno pravijo, da sami niso homofobi ob tem pa govorijo, da so homoseksualci še vedno deviatni (druga beseda za bolezen, ponavadi jo uporabljajo tisti, ki se imajo za bolj učene, pa govorijo, da se lahko nekdo okuži s homoseksualnostjo). Če pa jih označiš za homofobe pa je že joj in stok in celo tebe označijo za nestrpneža (saj poznate take finte). Je pa zanimivo, da če jih povabiš na pijačo pa se nobeden ne upa odzvati.

Najbolj pa mi gre na živce, da izražajo neka homofobna stališča varno za računalnikom, kjer ni nihče nič ne more. Me zanima če bi kdo upal takšne besede pisat če bi stal za svojim imenom in priimkom. Ali pa da bi te izjave, ki jih piše povedal pred kamero (zraven bi bil napisan priimek), da bi ga videla vesoljna Slovenija. Tega tudi ne upajo. Ne vem kakšno politiko imajo slovenske televizije in časopisi ampak nikoli še ne nisem videl, da bi kdo rekel kaj žalega proti homoseksualci, ko vprašujejo ljudi po ulici (no mogoče imajo TV in časopis takšno politiko, da homofobne izjave ne vključijo v prispevek ali pa ti ljudje ne povejo svojega priimka). Izjema so poslanci, predvsem iz SNS, ki klatijo neumnosti, ampak oni imajo tako imuniteto. Je pa zanimivo, da je v Franciji dobil en poslanec iz vrste vladajoče konservativne stranke (zakon je sprejela prav ta stranka) kazen 5 000 evrov, ker je žalil pariškega župana, ki je gej.

Najbolj pa me razburi, da ko jih aretirajo skrivajo svoje obraze (a zdaj pa niso več ponosni, da pretepajo ljudi). Pa to da ponavadi pretepajo ljudi ponoči, naj se raje spravi sredi belega dne na Prešernovem trgu na kašnega geja. Tega pa tudi noben ne upa in spet nimajo ponosa; skratka so boječke.
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#20 B.M.

B.M.

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 00:57

Homofobija je v mnogih primerih gotovo povezana tudi z nevoščljivostjo (jezo?), da si nekdo lahko "privošči" nekaj kar si sam ne more (oz. ne upa). Nelogično je, da moško homoseksualnost obsojajo (prezirajo) večinoma strejt moški in da so ženske tolerantnejše. Strejt bi se moral veseliti dejstva, da je v populaciji veliko gejev, saj bo imel manj "konkurence" pri osvajanju žensk. Zakaj torej obsoja homoseksualnost? Morda zato, ker mu je težko biti strejt in je nevoščljiv tistemu, ki se je "osvobodil" predsodkov in pač živi po svojih iskrenih občutkih in se ne ozira na mnenje družbe...

Bifobija (fobija proti biseksualcem) je tudi pogosta, saj "vznemirja" tako strejt kot gej populacijo in mnoge "nervira", saj moti željo po urejenosti in neti nezaupanje (je naš ali njihov?). Pogosto se nanj/nanjo izvaja pritisk, da se naj že enkrat odloči....

Na srečo na vsa vprašanja ne moremo odgovoriti z preprostim odgovorom.

Življenje bi bilo verjetno lepše, če ne bi postavljali nepotrebnih vprašanj in čudovito, če bi se izogibali neumnim.
Vendar bi bilo potem mnogim dolgčas...

lp

#21 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 18 september 2007 - 21:58

Tukaj je novela zakona o kazenskem zakoniku, ki so ga pripravil poslanci Cveta Zalokar Oražem, Majda Širca in dr. Pavel Gantar. Med drugim ureja tudi področje sovražnega govora na področju spolne usmerjenosti.

Sovražni govor
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#22 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 20 september 2007 - 17:59

Zaenkrat še nisem imel težav zaradi homofobije, posledično zato, ker večina itak ne ve da sem (tudi) gay. Če bi me pa kdo zbadal zaradi tega.. bi pa odreagiral tako kot na večino zbadljivk, če letijo name. Če človek to reče enkrat bom potrpel, ni problema.. zamahnem z roko in se ne sekiram. Če bi mi pa kdo to ves čas ponavljal, bi mi pa to dopizdilo in bi mu povedal svoje na tak način, da bi dobro razumel kaj si mislim o tem kar počne. Če pa tudi to ne bi zaleglo bi ga pa na gobec. Pa ne samo enkrat, pre****l bi ga, da bi končno dojel naj me ne zajebava! :nevihta:

Do zdaj še nisem imel težav, da bi moral uporabit silo. Ampak, ko berem prispevke od drugih kaj morajo trpet, bi pa z veseljem nekoga nažgal!

Prispevek uredil/a: Menino, 20 september 2007 - 18:00.

“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#23 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 387 prispevkov

Objavljeno 20 september 2007 - 19:54

ja lani ko sm se sprijaznil da sm pač gey, sem mogoče preveč dramatiziro in so nekateri res začeli izjavlat da sm gay in me zbadali. pol pa sm
sm pogruntov da mogoče res nism tak ful gayish po obnašanju kot mogoče ''igram''. in sm se začel normalno obnašat, kot je v mojem stilu
in pol mi več nišče ni reko da sm peder pa fegi pa newem kaj še vse ;)
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#24 Gost_RZy17_*

Gost_RZy17_*
  • Gostje

Objavljeno 12 november 2008 - 00:52

Najbolj me boli homofobija moje zabite familije. Ko slišš, da tvoja lastna mt prbije "PEDR", al pa tvoj fotr reče da bi tak folk najraj postrelu, te kr zaskeli. (poj se bosta pa sigurno spraševala zakaj jima nism prej povedov al nekej)

Enkrat so pa se že za mano začel dret pa take, in poj so za mano hodil zmerej bližje, na srečo pa je bla tema, tko da sem se lahko na hitro spravil dol s pločnika v eno senco pa šu po drug pot domov. Čudil me je pa med drugim to, da takrat sploh nism biv sigurn da sem gej.

Čeprov pa "homofobije" dobim od mojih dveh prjatlc dost, z njihovimi anti-gay forami in izjavami, na katere poj še pol ure umiramo od smeha.

Men se zdi da sem mev kr srečo kr se tiče homofobije... (če ne štejemo družine seveda)

#25 hunum.khan

hunum.khan

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 12 november 2008 - 01:05

Najbolj me boli homofobija moje zabite familije. Ko slišš, da tvoja lastna mt prbije "PEDR", al pa tvoj fotr reče da bi tak folk najraj postrelu, te kr zaskeli. (poj se bosta pa sigurno spraševala zakaj jima nism prej povedov al nekej)

Podpis.

Kar se tiče homofobije, sem jo kar dobro izkusil na svoji koži ...
Torej, enkrat so me trije pretepli, ker sem pač gej, spet ostali so se nekaj drli za mano (podobna scena, kot pri RZy17) ...
Spet, starši so pa zgodba zase. Oče nima nič proti gejem, zato imajo pa mati toliko več ... Ko gleda tv in je not kaki gej, najprej mene pogleda in nato začne razlagati, da so to bolani ljudje, ki so za pokol itd. I feel so great around her ! -.-
Kar se pa prijateljev tiče, je pa na začetku bilo vse polno homofobije, ampak nikoli ni bilo nič direktnega, tako, da se tudi obremenjeval nisem.
LuPčKa*
Mi smo kot mavrica! Tudi ko nas ni, SMO ;*

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov

Bing (1)