Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

RKC

1118 odgovorov v tej temi

#1101 Guy22

Guy22

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 26 februar 2015 - 00:44

Noro. Je morda že kdo napisal repliko na to neumnost?

#1102 IlurDanai

IlurDanai

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2015 - 23:00

Se mi zdi, da umik njene izjave iz spletne strani pove več, kot tisoč besed.

http://www.mladina.s...ahko-spremenit/

#1103 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2015 - 23:15

Vernik ne bo spremenil mnenja, ker verjame. Kdor verjame, ga noben dokaz o nasprotnem ne preprica. To je pač lapsus vere. Hmm, morda nas je preveč strah, da po smrti ni ničesar. Da smo le organska snov in gnijemo. Verjetno je to gonilo vere, da odpravi ta strah. Žal nihče ne ve absolutne resnice, ne bom pa nikoli verjel in sledil naukom, ki so jih spisali ljudje. Nekaterim ugaja navajati stavke iz "svetih knjig", verovati v to, meni pač ni. Pustim vsakemu, da verjame kar želi, vendar zahtevam, da se cerkev ne v mešava v politiko, znanost in izobraževanje mladih.

Imas ljudi, ki verjamejo v vse zivo. Vsak naj svojo vero ohrani zase in ne sili v to druge ljudi. Sploh pa starsi svojih otrok ne bi smeli...da ne govori. O krstu, obrezovanju itd. To je ze poseg v otrokovo integriteto.

#1104 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 695 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2015 - 23:19

Prebrala pisanje Vadnjalove in uspešno zadržala bruhanje. Človek si dostikrat reče: "Ne, saj ne more biti res, da TAKI ljudje živijo med nami..."

No, tule je dokaz, da je še kako prekleto res, da TAKI ljudje živijo med nami. In kar je huje, ni jih tako malo in so v vseh skupinah ljudi: starejši, mlajši, zelo mladi, zelo stari, moški, ženske. In kar je še huje, ne obstajajo samo na t. i. desnici, ampak jih je polno tudi med ljudmi, ki zase rečejo, da so v politiki "levičarsko" usmerjeni - sama poznam več takih. :(

Ljubezen je večna, dokler traja.

#1105 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 524 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2015 - 20:48

Mogoče je pa pa zdaj pravi čas za Izstop iz RKC:zvecilka:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#1106 IlurDanai

IlurDanai

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2015 - 21:01

Aaaaa pike dobim ob takih idiotskih izjavah. Predvsem zato, ker gledam zahojene in sluzave kvazi vernike, ki vsako popoldan hodijo k maši, v dobro župnije ali bilokaterega stvarnika sleherni dan mečejo denar v "pušco", doma pa životarijo iz dneva v dan in jedo star kruh.

#1107 LittleSunshine

LittleSunshine

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2015 - 23:49

Mogoče je pa pa zdaj pravi čas za Izstop iz RKC:zvecilka:

Ravno danes sem poslal naši vaški župniji. Me zanima kdaj dobim, če sploh, odgovor. :)

#1108 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2015 - 14:22

Hahaha! Dej, me prav zanima, če se bo kdo odzval. Se spomnim, ko je imel župnik pri nas pridigo, da te kristus ma se vedno zabelezenega, ceprav si se izpisal...joj, ocitno ga je prizadel, ko so ljudje zavel s svojo glavo razmislat. Vera je pac nekaj, kar te omejuje, sam ocitno mora bit, cer nas je strah dejstva, da smo organska snov in gnijemo...

#1109 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2015 - 17:02

No jaz sem kljub vsemu še vedno članica RKC, ker sta mene starša vedno učila ''lepše'' strani vere. Vem da so rkcjevci nardili ogromno gnilobe, toda tudi muslimani naredijo en kup gnilih stvari, in ne boste nikoli videli da bi kdorkoli podvomil o svoji ''veri''. Vas bo prej obglavil, če bi ga vprašali o izstopu iz muslimanske vere.

Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#1110 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 138 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2015 - 17:03

...Me zanima kdaj dobim, če sploh, odgovor. :)

Dobiš odgovor... Ne spomnim se kako hitro, ampak zagotovo. ;-) Tudi če pošlješ v župnišče, boš odgovor prejel iz škofije - vsaj meni so poslali od tam.
Be smart! Think before you speak!

#1111 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 949 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2015 - 17:12

No jaz sem kljub vsemu še vedno članica RKC, ker sta mene starša vedno učila ''lepše'' strani vere.

Ne bom dolgovezila. 

Čeprav mi je osebno bližje koncept budizma in tantre, sta me starša vgajala kot pripadnico RKC, zaradi česar sem posledično tudi krstna botra nečaku in zatorej tudi jaz zaradi nekaj 'gnilih jabolk' (še) ne nameravam obupat nad 'celotno jablano'. Kakor merimo, nam bo odmerjeno, bojda. ;)

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#1112 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 524 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2015 - 03:55

Intervju z duhovnikom Izidorjem Pečovnikom - Dorijem, zanimivo posebej od 28:30 naprej!

Duhovnik Pečovnik velja za zelo naprednega in če me spomin ne vara, je zaradi svojih nazorov bil pred mnogimi leti kazensko premeščen v Nemčijo.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#1113 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 695 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2015 - 21:14

Ta intervju sem gledala. Kapo dol pred tem človekom! :spostovanje:  Da upa tako naravnost povedati svoje mnenje! Ko bi imela slovenska RKC vsaj malo bližja stališča njegovim! Ampak ne, če bo treba, bo šla raje nazaj v srednji vek, samo nikakor ne naprej. Ni čudno, da je naša RKC Dorija "poslala" v tujino. Najbrž ga niso hoteli imeti blizu.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#1114 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2016 - 13:43

Catholic Church spent $2M on major N.Y. lobbying firms to block child-sex law reform

Not leaving it to divine chance, the state Catholic Conference has turned in recent years to some of Albany’s most well-connected and influential lobby firms to help block a bill that would make it easier for child sex abuse victims to seek justice. The conference spent more than $2.1 million on lobbying from 2007 through the end of 2015, state records show. That does not include the conference’s own internal lobbying team.

“They are willing to spend limitless money in order to basically keep bad guys from being accountable for their actions,” said Melanie Blow, chief operations officer of the Stop Abuse Campaign. “I think they’re doing it because they don’t want to have to pay out settlements.”

“If they need to spend that much money on lobbying, clearly, then, they have some pretty big secrets to hide.” Advocates for child sex abuse survivors say the $2.1 million spent likely represents a worthwhile investment to the Catholic Conference if it can continue to block legislation that would eliminate the statute of limitations on child sex abuse civil cases and open a one-year window to bring lawsuits for victims who can no longer sue under current law.

The Catholic Conference has argued that opening a one-year window to revive old cases could ultimately bankrupt the Church.

* Za otroke gre (samo ne za njihovo dobro) *

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#1115 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 483 prispevkov

Objavljeno 22 maj 2017 - 16:45

Kako je Cerkev pri Cerarjevih lobirala proti uvedbi nepremičninskega davka

Dvorec Goričane: Kuhinjo načrtovali v kleti, da grad ne bi smrdel po hrani.

Kam bodo dali stranišče, da grad ne bi smrdel?  :halooo:

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#1116 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 483 prispevkov

Objavljeno 05 november 2017 - 20:00

Vsak drugi papež je bil homoseksualen

Verjamem trditvam Krzysztofa Charamasa, da je v RKC veliko homoseksualcev. Očiten dokaz o homoseksualnosti v RKC, da je Cerkev kupila stanovanje za kardinale nad gejevsko savno v Rimu. Dobro so vedeli, kakšna savna je to in kaj počnejo obiskovalci v savni. Ko si bodo zaželeli meseno poželenje, zvečer na skrivaj bodo smuknili v savno, da nihče ne bi opazil, da hodijo v savno.

Ko je svetovna javnost zvedela, da Cerkev ima v lasti stanovanje nad savno Europa Multiclub, Cerkev je že prodala to stanovanje in je poiskala stanovanje na drugi lokaciji.

Največji problem RKC je hinavščina.

Prispevek uredil/a: apolon, 05 november 2017 - 20:01.

#1117 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 483 prispevkov

Objavljeno 25 december 2017 - 11:13

Rojenih po letu 1980 vera ne zanima

#1118 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 628 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2018 - 16:54

Bill would mandate all West Virginia schools to offer Bible courses

A bill proposed in the West Virginia state Senate would require all schools in the state to offer an elective course on the Bible, WHSV reported Monday. The elective course would have to be offered in both private and public schools, and could be taught on either the Bible or Hebrew scriptures.

Nja, nekateri so toliko proti šeriatskem pravu, da ga kar sami uvajajo. Čeprav mislim, da ta zakon niti ni bil predlagan načelno, ker se itak zavedajo, da krši ameriško Ustavo in bo posledično na višjih federalnih inštancah zavrnjen. Taki zakoni so predlagani ravno zato, da so potem zavrnjeni in da lahko krščanski fundamentalisti nato jokcajo in stokcajo, kako so na zahodu preganjanji. Težko je biti kar naprej žrtev :)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#1119 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 483 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2018 - 05:32

Poročilo o spolnih zlorabah znotraj Katoliške cerkve, ki bo pretreslo javnost

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov