Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

RKC

1118 odgovorov v tej temi

#26 Punček

Punček

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:07

Kaj pa posledica cerkvenega nauka na mladino? Nenehna krivda, da delaš nekaj narobe? Frustracije in nesamozavestnost?

Glede na to, kakor je dejala Spelca77, je na forumu veliko katolikov, ki pa ne moremo iti kar tako preko tega, saj smo bili vzgojeni v cerkvenem duhu in imamo zaradi tega včasih težave.

Recimo jaz, ko mi je v šoli učiteljica dejala, da je masturbacija super in zdrava, pri verouku pa da je to smrtni greh in da je narobe ipd. V petem razredu se mi je zdelo čudno, saj potreba je bila a hrkati vedno prisoten občutek krivde.

#27 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:18

Kaj pa posledica cerkvenega nauka na mladino? Nenehna krivda, da delaš nekaj narobe? Frustracije in nesamozavestnost?

Cerkvenega mnenja ne bomo sprmenili, pa če se strinjamo z njim ali ne. Najbolj pomembno se mi zdi, če zase veš, da ne počneš nič narobe, ko masturbiraš. Občutek krivde se mi zdi tukaj povsem odveč.

In to je vse, kar ti lahko rečem. Uživaj...
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#28 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:22

Lej, naj ti dam en hipoteticen primer:
Tudi ti, ce gres med katolisko mladino in jim zacnes razlagat, da je njihova vera nesmiselna in da jim njena prepricanja delajo psihicno skodo, povzrocajo frustracije in nesamozavestnost, v bistvu povzrocas verniku travme. Ker zamajes celoten miselni temelj nekemu posamezniku. In me ne bo presenetilo, ce bos naletel na ostre reakcije, kar bo tebe samo se prepricalo v to, kako moras njihovo mnenje spreobrnat.

Eno je, kaj si mislis o prepricanjih vere, katere sam nisi clan, drugo pa je, kako to koemntiras oz kako spostovanje izrazis do nekoga, ki to vero prakticira. In ce ga zelis prepricat, da nekaj, kar on verjame, ni samo skodljivo, amapk ej skodljivo zaradi naukov njegove vere, to lahko kaj kmalu pripelje do zaljenja prepricanj tega doticnega vernika - ne glede na to, kako ti mislis, da imas prav. Ce ti tako mislis, in mislis, da imas pravice o tem razpravljat, to se ne pomeni, da iams pravico vstopat v intimni verski prostor kateregakoli posameznika in jemat kredibilnost njegovi veri.

To me spomne na posiljevanje nekoga s svojimi prepricanji - enako kot na primer kristjani v ZDA posiljujejo obiskovalce klinik za zenske, ki tudi izvajajo splav, s tem, da fizicno napadajo obiskovalke in zdravnike, ter pred stavbami fizicno protestirajo ter blokirajo vhod.

Niti prvi niti drugi primer, ki sem ju navedla, se mi ne zdita sprejemljiva nacina izrazanja svojega misljenja o neki stvari, se posebej, ce je tako tempirana tema. Konfrontacija ne pripelje nikamor. Ce te pa tako skrbi o vplivu Cerkve na neko okolje ali populacijo, se pa da svoje mnenje povedat na drugacen in manj izzivalen nacin - te bodo tisti, za katere mislis, da jih mores spreobrnit, prej slisali.

Meni osebno je vseeno, kaj clovek veruje, dokler mi ne vsiljuje svojih prepricanj - in to sem ze velikokrat zapisala v razlicnih temah.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#29 Punček

Punček

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:31

Se popolnoma strinjam s tabo, vendar sam nisem nevernik, pač pa katolik in na mene ima duhovnik še vedno gromozanski vpliv. Vem sicer, da to ni nič napačno ter da je to moj problem in ne problem njega, kljub vsemu pa sem želel slišati tudi vaše mnenje. Vem, da je veliko takih kot sem jaz, torej takih, ki so ali še odraščajo v krščanskem okolju in se vsakodnevno srečujejo s prepovedmi in omejitvami v stilu... to je greh, to je narobe, hkrati ti pa učitelji in knjige govorijo nekaj popolnoma drugega. Ta bipolarnost (šel pogledat v slovar 8) ) je ravno tisto, kar hkrati omejuje.

Nikogar pa nikdar nočem v karkoli prepričati ali mu vsiliti svoj prav. Edino kar se mi zdi pravilno je le to, da imam svoje pravice, za katere se bom boril. BTW ste v uredništvu poštudirali kako se mi boste opravičili, ker ste mi odvzeli pravico do odgovora?

#30 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:35

To, kako bos ti sam pri sebi urejal bipolarnost oz kontradiktorne nauke oz obcutenja tvoje katoliske vere, bos moral urejevati sam pri sebi oziroma v krogu tistih, ki jim priznavas svetovalno vlogo v svojem verovanju - to je pa verjetno drugje kot na tem forumu, a ne? Vsaj tako jaz pojmujem dinamiko katoliskega verovanja.

#31 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 177 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:37

bos moral urejevati sam pri sebi oziroma v krogu tistih, ki jim priznavas svetovalno vlogo v svojem verovanju - to je pa verjetno drugje kot na tem forumu, a ne?

Se strinjam :)
Če nekdo veren in se ukvarja s cerkvijo - naj se. Drugače pa se naj človek ne kritizira. Sam "naj ve", kaj je greh - ne pa da mu narekuje cerkev :roll:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#32 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:46

Jest mislim, da so ti temelji, v krscanstvu torej bozjih deset zapovedi, kul zastavljeni > v vecini ver se te zapovedi ponavljajo. Bo že kej na tem.

Kar pa se tiče mastrubiranja in cerkve; a so na glavo cmoknli, kaj pa počnejo duhovniki, ce ne smejo seksaT? si ga se na roko ne morjo vrzt? No take odpovedi pa se se tako veren clovek ne odpove tako zlahka.

me pa zanima razlaga cerkve, zakaj je samozadovoljevanje greh.

#33 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:50

Pred kratkim sem brala tezo ameriske dionize na zahodni obali ZDA o tocno tej temi. Doma imam celo spravljeno kopijo tega dokumenta, ker je ful zanimivo branje.
Med drugim njihovo prepricanje temelji na tem, da se v seksu kot takem ne sme uzivat ker je kakrsnakoli fizicna naslada gresna, namembnost spolne aktivnosti pa je v prokreaciji..

#34 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:53

Ne razumem tega > a v nebesih se po njihovo tut ne seksa? Kurc, to pol niso nebesa, ampak pekel!!!

#35 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:55

Meni se mastrubacija ne zdi noben greh, pa lahko rečem, da sem veren. Čeprav bolj na svoj, filozofski način, a se še vedno smatram za katolika. V Cerkev kot organizacijo ne verjamem in je ne podpiram, ker se mi zdi, da se ne more sprijazniti z dejstvom, da izgublja moč in izgublja jo po svoji krivdi. Vero je spreobrnila zgolj v svojo korist in zdi se mi da je samo še ena skupina, ki želi imeti nadzor in išče neke lastne interese. Same prepovedi so je, papež nasprotuje uporabi kondoma in take kozlarije, v času ko vsi vemo, kaj se okoli nas dogaja. Uči o ljubezni do bližnjega, hkrati pa ne podpira homosekualnosti... Sami paradoksi, kar kaže na to, kako preobrača stvari in jih uporablja zase. Strah ljudi pred bogom in peklom samo izkorišča. Premalo se posveča vernikom samim in preveč sama sebi. Vera je v človeku samem, ne pa v cerkvi in v tem, koliko denarja vržeš v košaro pri maši. Že Jezus je govoril, da moraš najti vero in ljubezen v sebi. To, kar nam danes Cerkev ponuja pa je čista njihov interpretacija. Če si v principu dober človek ter z drugimi ravnaš spoštljivo, ne vem, zakaj bi ti potem taka stvar kot je mastrubacija predstavljala greh. Kar hočem povedat je, da taka stvar kot je mastrubacije ni greh, če verjameš, da ni. Če pa poslušaš cerkvenike in jim slediš kot ovca, ne da bi razmislil in kritično presodil, kar ti govorijo, potem pa je greh.

Vsi vemo da je mastrubacija "odsvetovana" tudi v desetih zapovedih, vsi pa tudi vemo, kaj počnejo duhovniki...
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#36 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 22:59

Tudi ti, ce gres med katolisko mladino in jim zacnes razlagat, da je njihova vera nesmiselna in da jim njena prepricanja delajo psihicno skodo, povzrocajo frustracije in nesamozavestnost, v bistvu povzrocas verniku travme. Ker zamajes celoten miselni temelj nekemu posamezniku.

Ja, to je precej podobno, kot če bi neko žensko iz radikalne muslimanske države čez noč presadil v Slovenijo in ji začel razlagati, da je tukaj svobodna, da gre lahko ven sama, kadar hoče, da lahko obleče minico, petke in top, da se ji vidi trebušček in taka hodi okoli ... Da se ima pravico šolati .. Da ima pravico, da se ne poroči in da uživa pri seksu in se zaščiti pred nosečnostjo ... Ma nemoj :evil:

Isto bi se jaz počutila, če bi me nekdo čez noč prestavil v kakšno radiklalno islamsko republiko ala Saudska Arabija. Kjer bi se mi vse pravice skrčile na minimum, za vsak drek bi rabila soglasje moškega, sama ne bi nikamor več smela, o kakšni zaščiti in svobodi pri poroki in seksu bi lahko samo sanjala, prav tako o karieri ...

Ves tak uvod samo zato, da si lahko vsi predstavljamo, o kako različnih svetovih se včasih pogovarjamo. Res je, katoliki živijo tu, so nam bližje po miselnosti, vendar je še zmeraj povprečnemu Slovencu težko razumeti omejitve pri samozadovoljevanju, seksu neporočenih in homoseksualnosti. Vem, da ima vse to nek temelj in namen, tudi vem, kakšen, vendar je zame osebno pač nesprejemljiv. Kakor se nam lahko zdi en katolik spolno zavrt in zafrustriran, se lahko katoliku zdi, da smo drugi neodgovorni, neresni in perverzni. Ker živimo vsak v svojem svetu, bodisi prostovoljno (ker smo si ga sami izbrali), bodisi privzgojeno.

Včasih se je pametno vprašati, kaj stoji za vsemi temi krščanskimi prepovedmi glede spolnosti in co. Po svoje mi je zelo žal, da Cerkev ves etični naboj, ki ga premore, izničuje z nesmiselnimi gonjami proti ljudem, ki tega sveta v resnici niti malo ne uničujejo. Sveta ne uničujejo homoseksualci, biseksualci, koruzniki, ločenci, ampak ga uničuje sebičen in samo svojo rit videč folk, ki je pripravljen za dosego lastnih ciljev (bodisi finančnih, bodisi ideoloških) iti tudi čez trupla. Ampak zmeraj smo pri Cerkvi na tapeti samo ljudje, ki se od etike, ki jo Cerkev zagovarja, ločimo samo po naši spolnosti, drugače pa sploh ne!
Danes boš žal v Cerkvi bolj popljuvan, če se zavzemaš za istospolne registracije, kot če se zavzemaš za "pravične" vojne, to je v določenih krogih celo nagrajevano razmišljanje.
V Cerkvi nasilje ni bilo nikoli tako problematizirano kot spolnost. Obstaja precej prepričanih katolikov, ki se zavzemajo za smrtno kazen in preventivne vojne, hkrati pa enoglasno obsojajo seks izven zakona, homoseksualnost in samozadovoljevanje. Čisti primer obstaja pri dveh verskih filmih: Poslednja Kristusova skušnjava velja v Cerkvi za hudo herezijo, ker se je dotaknil prepovedane teme Jezusove spolnosti. Nasprotno pa se Kristusov pasijon sveti na piedestalu, čeprav tako brutalnega posega v Jezusovo telesnost (le da je to skozi nasilje) ni naredil še noben film prej, tudi Scorsesejev ne. Zakaj? Zato, ker je Gibson ohranil tabu Jezusove seksualnosti (ki je še danes v Cerkvi eden najmočnejših tabujev) , saj ga celo v najbolj brutalnih prizorih vidimo spodobno oblečenega.

Toliko o tem ...
Danes smo v Cerkvi največji grešniki tisti, ki spimo z napačno osebo. Malenkost nas presegajo še ženske, ki se odločijo za splav. Vse ostalo je precej bolj tolerirano.

Zato ... jaz se ne mislim vtikati v prepričanja tistih katoličanov, ki menijo, da je samozadovoljevanje greh, niti jim ne mislim moriti, da so zato zavrti. Oni naj si pač poiščejo sebi primerne partnerje, ki bodo mislili isto, jaz si bom pa tudi. In bomo vsi srečni 8)
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#37 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 23:02

Zato ... jaz se ne mislim vtikati v prepričanja tistih katoličanov, ki menijo, da je samozadovoljevanje greh, niti jim ne mislim moriti, da so zato zavrti. Oni naj si pač poiščejo sebi primerne partnerje, ki bodo mislili isto, jaz si bom pa tudi. In bomo vsi srečni 8)

Tocno tako.

#38 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 23:03

Se strinjam, če nekdo verjame, da je masturbacija greh, naj verjame, konec koncev ima vsak pravico do svojega mnenja.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#39 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 23:13

Hello,

sicer nisem nek katoliški frik, ampak toliko pa vseeno spremljam zadeve, da vem, da današnja Katoliška cerkev gleda na spolnost vseeno malo drugače kot tista iz srednjega veka. V to jo je navsezadnje "prisilil" tudi razvoj človeštva oz. civilizacije.

Ja, za samozadovoljevanje še vedno velja, da je greh. Zakaj? Predvsem zato, ker naj bi to bilo v prvi vrsti SEBIČNO dejanje. Ker fant (zanimivo, da o puncah ni govora, one tega itak ne počnejo :lool: :lool: !!!) "razmetava" svojo spremo oz. dragoceno seme - ki pa je namenjeno razmnoževanju in podaritvi ženski v smislu, da bosta ustvarila novo življenje. Sam akt samozadovoljevanja je po nauku Cerkve egoističen, ker pri tem gledaš le na SVOJ užitek in po mnenju Cerkve to ni ne lepo, ne prav. Če želimo biti čisti, naj bi se dotikanja svojih spolovil na tak način vzdržali.

In drugič, do spolnosti so pa vseeno malo "omilili" stališče (kolikor pač lahko taka organizacija kaj omili :roll: ). In sicer: na spolnost se seveda še vedno gleda kot na intimo med moškim in žensko, druge oblike so sodomija oz. grešne. Spolnosti pred poroko naj ne bi bilo, ker naj bi se mlada dva "čuvala in hranila" za zakrament svetega zakona. Kje je zdaj razlika, boste vprašali?! :o OK, sem že pri razliki: v starih časih je spolnost (tudi med zakoncema) res veljala za nekaj "manj čistega", nekaj kar se opravlja izključno v namene razmnoževanja in pri samem dejanju naj ne bi bilo uživanja, to je bilo bolj žrtvovanje (kar je z ženskega vidika včasih tudi bilo res :( ) v pravičen in Bogu všečen namen. Ampak danes Katoliška cerkev pravi, da je lepo in da je prav, da zakonca v spolnosti UŽIVATA. Da se podarjata en drugemu, sexata z mislijo na potomstvo, ampak lahko uživata. No, vsaj to! :D Kot veste, kontracepcije ni, lahko pa se odločita za naravno načrtovanje družine (plodni in neplodni dnevi).

Sem se kar razpisala... :shock: Tudi jaz sem bila vzgojena v katoliškem duhu, vendar sem glede nekaterih zadev od cerkvene politike strogo odstopila in se s papežem ne morem strinjati (kontracepcija, splav, homoseksualnost, predzakonski spolni odnosi, samozadovoljevanje ipd.). Dobro vem, kakšno je mnenje Cerkve in se z njim NE OBREMENJUJEM. Kdor se s tem obremenjuje, škodi le sam sebi oz. svojemu psihičnemu zdravju.

Lep pozdrav! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#40 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2005 - 23:46

Jst spadam pod to mladino. Pa po pravic povedan? KOK NAIVEN PA MORŠ BIT DA PUSTIŠ, DA TI OPEREJO MOŽGANE? pa jst mam krst, obhajilo in birmo, pa se mi po domač povedan JE**. Ne poznam NOBENEGA VRSTNIKA k bi se mu je***. Mislm da mladina ni tolk neumna, da bi nasedala takih stvarem. Dones smo tolk poučeni o spolnosti da je treba bit hudo NAIVEN, da temu vrjameš.

#41 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2005 - 04:42

KOK NAIVEN PA MORŠ BIT DA PUSTIŠ, DA TI OPEREJO MOŽGANE? pa jst mam krst, obhajilo in birmo, pa se mi po domač povedan JE**. Ne poznam NOBENEGA VRSTNIKA k bi se mu je***. Mislm da mladina ni tolk neumna, da bi nasedala takih stvarem. Dones smo tolk poučeni o spolnosti da je treba bit hudo NAIVEN, da temu vrjameš.

Mislim, da vseeno ni tako preprosto pri naivnosti. Ljudje jemljejo nauke Cerkve velikokrat zelo sebično. Kar odgovarja njim in ne odgovarja Cerkvi, zavrnejo, češ, saj imam svojo glavo, kar odgovarja drugim (npr. homoseksualnost) in ne odgovarja Cerkvi, pa večinoma stopijo v njeno obrambo kot najbolj pobožni ljudje. Ko gre za njih, se Cerkev lahko moti, ko gre za druge, pa ima vedno prav in se sklicujejo na (proti)naravne zakone, na Boga ipd. In GLBT populacija vedno potegne kratko.

In če se vrnem na citat: zakaj pa je mladina naivna samo glede homoseksualnosti, če naj glede spolnosti ne bi več bila naivna in bi slepo verjela naukom? Ali pa smo spet pri sebičnosti?
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#42 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2005 - 06:37

Hello,

Punček, omenil si, da v šoli učiteljica samozadovoljevanje razloži drugače kot pa duhovnik pri verouku. Ti si "vzel na piko" samozadovoljevanje, ampak saj gotovo pri pouku slišiš tudi kaj drugega, o čemer ima šola drugačno mnenje kot ga boš slišal pri verouku. :?:

Npr. vprašanje spolnosti kot celote (ne samo samozadovoljevanje), pa vprašanje kontracepcije in abortusa, da ne govorimo o tem, kako naj učenec razdela v sebi nauk o "stvarjenju sveta"? :o Komu verjeti o razvoju vrste? Darwinu ali Cerkvi? Imamo skupnega prednika z opicami ali je Bog ustvaril Adama in Evo? :? Ko sem bila Punčkovih let, so mene ta vprašanja precej begala... :idea:

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#43 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2005 - 08:48

]Kaj pa posledica cerkvenega nauka na mladino? Nenehna krivda, da delaš nekaj narobe? Frustracije in nesamozavestnost?

osebne simpatije gor al pa dol, ampak tole je pa (po mojem mnenju) zelo tehtno vprašanje... jst sm bla sicer na lastno željo krščena in sprejeta v katoliško cerkev šele pri 9 letih, ampak sm jo pri cca. 15 letih pravtako prostovoljno zapustila... zakaj?! ker se mi je skor strenal od občutka krivde... od notranjih bojev med "naprednimi" teorijami o katerih sm brala v knjigah in revijah, kjer je pisal, da samozadovoljevanje ni nič nenormalnega, nenaravnega, do strahu in sramu ob vsaki spovedi, k je blo treba to duhovniku priznat... :oops:
ljudje smo si različni in predvsem različno dojemljivi za zunanje vplive, zato mislm, da je preveč enostavno rečt, da je nekdo, ki ga ta dvoličnost oz. bipolarnost, kot jo je označil Punček, zaznamuje, NAIVEN al pa celo kej hujšga... jst iz svoje izkušnje vem, da je lahko izpostavljenost tko nasprotujočim si stališčem glede tko delikatne teme v tko delikatnem obdobju človekovega življenja, kot je to puberteta, veliko breme, k lahko pusti posledice na človeku... odvisno je potem, kako se tak človek v nadaljnjem življenju spopade s tem občutkom; ker da ne bo kdo mislu, da ko "pobegneš" iz cerkve, da občutek kar zgine... s tem občutkom si odraščal, ga do neke mere ponotranjil (privzel normo kot vrednoto) in če se ga hočeš potem znebit, te utegne to stat precej časa in truda... 8)
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#44 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2005 - 08:53

s tem občutkom si odraščal, ga do neke mere ponotranjil (privzel normo kot vrednoto) in če se ga hočeš potem znebit, te utegne to stat precej časa in truda... 8)

Saj v svojem pisanju ne zanikam moznosti tega, kar pises, se vedno pa to ni razlog za to, da kdorkoli kritizira posamezne vernike in prepricuje kogarkoli v irelevantnost njegove religije.
Kvecjemu lahko kot ateistka ugovarjas instituciji Cerkve ali pa iz svojega stalisca pokomentiras dolocene nauke te doticne religije.
Verniki sami pa svojo vero dozivljajo po svoje in ce imajo notranje konflikte, ki rezultirajo iz njihovega verovanja, jih resujejo v svojem prostoru in znotraj okvirov svoje vere.

#45 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2005 - 14:49

Veliko knjig na temo duhovnosti, ne le krščanstva, tudi vzhodnjaških religij in filozofij, PRIPOROČA spolno vzdržnost ali vzdržnost pred masturbiranjem. Nekaj torej najbrž je na tem, da Bogu ni najbolj všeč "razmetavanje" z energijo. Čeprav ne bi omejeval vloge splonega odnosa samo na prokreacijo. Mogoče je to ideal, ampak ideali so za to, da k njim stremimo, ne da jih dosegamo. ;) OK, malo se hecam.

Sam nisem nikakor vzdržen, ne pri spolnih odnosih, ne pri masturbiranju. Moj življenjski moto je Modicum et bonum (Dobro in zmerno). Poudarek je prav tako na "dobro" kot na "zmerno".

Morda pa še to - če bo moj največji greh pred Bogom na sodni dan, to, da sem si ga tolikokrat metal na roke, potem se bom štel za srečnega. Tudi če to je greh, se v mojem svetu ne more primerjati s tisoč krutejšimi stvarmi, ki jih ljudje počnemo drug drugemu.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#46 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2005 - 17:24

Morda pa še to - če bo moj največji greh pred Bogom na sodni dan, to, da sem si ga tolikokrat metal na roke, potem se bom štel za srečnega. Tudi če to je greh, se v mojem svetu ne more primerjati s tisoč krutejšimi stvarmi, ki jih ljudje počnemo drug drugemu.

uau... to si pa tako romanticno povedal :love: se strinjam s tabo!

#47 moo

moo

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2005 - 14:03

dol mi visi za cerkev :?:
just my imagination.

#48 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 177 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2005 - 15:14

DIH, pa ste dobili kakršenkoli odgovor :?:

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#49 vpurna

vpurna

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 18:04

Za radovedne pogled v nedostopne dokumente katoliške cerkve: http://www.zrtve-cerkve.org

:shock:
femi

#50 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 177 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2005 - 18:08

wow :shock: Zanimivo kar piše. Se mi prov smili, da to prebere nekdo, ki z vso pametjo zagovarja stališče cerkve.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov